Sercan Dinç

Sercan Dinç

Son dakika sercan dinç haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sercan dinç gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sercan dinç haber sayfamızda...

Sercan Dinç

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 56 sercan dinç haberi bulunmuştur.
VURAL'ın son partisi TSK'ya teslim edildi!
VURAL'ın son partisi TSK'ya teslim edildi!Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, günümüz muharebe sahasının en modern ve etkin elektronik harp sistemlerinden olan VURAL'ın son partisinin Türk Silahlı Kuvvetleri'ne teslim edildiğini duyurdu.
1.05.2022Gündem
Terör hedefleri havadan ve karadan vuruldu! İşte Pençe-Kilit Operasyonu'nun şifreleri
Terör hedefleri havadan ve karadan vuruldu! İşte Pençe-Kilit Operasyonu'nun şifreleriTerör örgütüne yönelik Irak'ın kuzeyinde Pençe-Kilit Operasyonu başlatıldı. Peki harekatın şifreleri neler? Bu operasyonun diğerlerinden farkı ne? TSK'nın bölgedeki etkinliği ne durumda? Terör ve Güvenlik uzmanı Abdullah Ağar ve Savunma Politikası Analisti Turan Oğuz milliyet.com.tr'ye dikkat çeken açıklamalarda bulundu.
22.04.2022Gündem
Ukrayna helikopterleri Rus yakıt deposunu vurdu! Güvenlik uzmanı: 'Bu sıradan bir olay değil'
Ukrayna helikopterleri Rus yakıt deposunu vurdu! Güvenlik uzmanı: 'Bu sıradan bir olay değil'Rusya'nın Belgorod kentinin valisi, Ukrayna ordusuna ait 2 adet Mi-24 tipi helikopterin kentteki bir yakıt deposuna saldırdığını açıkladı. Güvenlik Uzmanı Ağar, "Ukrayna, bilmediğimiz bir yerden destek mi alıyor?" ifadelerini kullanırken, BBC analisti Beale de "Savaş artık Rusya'ya taşındı" dedi.
1.04.2022Dünya
'Çakır' Türkiye'yi yeni bir lige çıkaracak! Dünyada bu kadar detaylısı yok
'Çakır' Türkiye'yi yeni bir lige çıkaracak! Dünyada bu kadar detaylısı yokKara, deniz ve hava platformlarından atılabilecek, 150 kilometrenin üzerinde menzile sahip yeni nesil seyir füzesi Çakır'ın tanıtımı gerçekleştirildi. Dünyada henüz bu kadar detaylı bir mini seyif füzesi ailesinin bulunmadığını ve Çakır'ın Türkiye'yi yeni bir lige çıkaracağını söyleyen Savunma Sanayi Uzmanı Turan Oğuz milliyet.com.tr'ye açıklamalarda bulundu. Türkiye'nin ilk insansız muharip savaş uçağı KIZILELMA üzerinden örnek veren Oğuz, uçaktan 4 adet 'Çakır' seyir füzesinin atılabileceğini ve bu 4 füzeden 1'inin önden giderek sistemleri karıştıracağını ifade etti.
1.04.2022Gündem
Ukrayna-Rusya geriliminde Donetsk ve Luhansk'ın ardından en kritik yer: Mariupol!
Ukrayna-Rusya geriliminde Donetsk ve Luhansk'ın ardından en kritik yer: Mariupol!Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in, Donetsk ve Luhansk'ın bağımsızlığını tanıma kararı şok etkisi yarattı. Peki bundan sonraki süreçte neler olacak? Rusya'nın Donetsk ve Luhansk'ın bağımsızlığını tanıma kararı ne anlama geliyor? Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar, Donetsk ve Luhansk'la birlikte Mariupol kentinin de kritik olduğuna dikkat çekerek "İlk savaş burada başlar" dedi. 'ABD isteseydi Rusya'nın bu topraklara girmesine izin vermezdi' diyen Ağar, milliyet.com.tr'ye Ukrayna-Rusya gerilimindeki son gelişmeleri değerlendirdi.
22.02.2022Dünya
Türk balıkçıdan Yunan komutana tarihi ayar! İlker kaptan milliyet.com.tr'ye konuştu
Türk balıkçıdan Yunan komutana tarihi ayar! İlker kaptan milliyet.com.tr'ye konuştuTürk balıkçılar, Gökçeada ile Semadirek Adası arasındaki Zürafa kayalığında olta balıkçılığı yaparken uluslararası sularda olmalarına rağmen Yunan Sahil Güvenliği'nin tehdidiyle karşı karşıya geldi. Yunan botu, Türk balıkçısı İlker Özdemir ve arkadaşlarının direndiğini görünce geri adım attı. İlker Özdemir yaşadıklarını milliyet.com.tr'ye anlattı.
22.02.2022Gündem
Rumlardan tepki çeken 'hava savunma sistemi' hamlesi! Uluslararası krize sebep olabilir
Rumlardan tepki çeken 'hava savunma sistemi' hamlesi! Uluslararası krize sebep olabilirRum medyası tarafından, Rum Milli Muhafız Ordusu'nun füze hava savunma sistemlerinin güçlendirileceğine ilişkin haberler paylaşıldı. Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nin hamlesine tepki gösteren KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, "Bu son derece yanlış. Şu anda Doğu Akdeniz’de olan gerginliği daha da artırabilecek bir hamle ve unutmamalılar ki Türkiye Cumhuriyeti, Kıbrıs Cumhuriyeti’nin garantörüdür" dedi. GKRY'nin özellikle son 1 yıldır başta 'Iron Dome' olmak üzere çeşitli hava savunma sistemleriyle ilgilendiğini belirten Savunma Politikası Analisti Turan Oğuz konuyla ilgili milliyet.com.tr'ye dikkat çeken açıklamalarda bulundu.
22.02.2022Gündem
Rusya'nın hedefinde Ukrayna'nın SİHA üsleri var! 'Sabotajlar görebiliriz'
Rusya'nın hedefinde Ukrayna'nın SİHA üsleri var! 'Sabotajlar görebiliriz'Karadeniz'de Ukrayna ve Rusya arasındaki gerilim devam ediyor. Rusya'nın Ukrayna SİHA ve SİHA üslerini hedef aldığı taarruz uçaklarıyla harekat gerçekleştirebileceğini belirten Terör ve Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar milliyet.com.tr'ye önemli açıklamalarda bulundu. Bu savaşın Türkiye'yi taraf olmaya zorlayacağını ifade eden Ağar, 'Dışında kalmamız bizim için çok zor. Bir kere en çok tehdit edeceği şeylerden bir tanesi bizim ortaya koymaya çalıştığımız denge siyaset ve stratejimiz olacak.' dedi.
22.02.2022Gündem
TCG Ufuk, TSK ve MİT'in hizmetinde! 'Bölgede çok yoğun şekilde iş yapacak'
TCG Ufuk, TSK ve MİT'in hizmetinde! 'Bölgede çok yoğun şekilde iş yapacak'Türk donanması tarihinde bir ilk yaşandı. Milli imkanlarla üretilen ve ülkemizin ilk istihbarat gemisi olan 'TCG Ufuk' Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nın envanterine girdi. Dünyada az sayıda istihbarat teşkilatının sahip olduğu gemiyle ilgili Savunma Politikası Analisti Turan Oğuz milliyet.com.tr'ye değerlendirmelerde bulundu. Geminin Doğu Akdeniz'de yoğun iş yapacağını belirten Oğuz, TSK ve MİT detayına da dikkat çekti.
22.02.2022Gündem
Yılın son gününde güzel haber paylaşıldı! 'Türkiye güçlü bir sistem kazandı'
Yılın son gününde güzel haber paylaşıldı! 'Türkiye güçlü bir sistem kazandı'2021 yılına veda ederken savunma sanayii alanında Türkiye için güzel bir haber paylaşıldı. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, VURAL Radar Elektronik Harp Sistemlerinin TSK'ya teslimatının başladığını ilan etti. Savunma Politikası Analisti Turan Oğuz da Türkiye'nin güçlü bir sistem kazandığını belirterek milliyet.com.tr'ye dikkat çeken açıklamalarda bulundu.
31.12.2021Haberler
Yılın son gününde güzel haber paylaşıldı! 'Türkiye güçlü bir sistem kazandı'
Yılın son gününde güzel haber paylaşıldı! 'Türkiye güçlü bir sistem kazandı'2021 yılına veda ederken Türkiye için savunma sanayii alanında güzel bir haber de paylaşıldı. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, VURAL Radar Elektronik Harp Sistemlerinin TSK'ya teslimatının başladığını ilan etti. Savunma Politikası Analisti Turan Oğuz da Türkiye'nin güçlü bir sistem kazandığını belirterek milliyet.com.tr'ye dikkat çeken açıklamalarda bulundu.
22.02.2022Gündem
Hem denizde hem karada büyük bir güç çarpanı: ZAHA'ya Pasifik ilgisi
Hem denizde hem karada büyük bir güç çarpanı: ZAHA'ya Pasifik ilgisi2022 yılında Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nın envanterine girmesi planlanan Zırhlı Amfibi Hücum Aracı (ZAHA) ile ilgili son dakika gelişmesi yaşandı. Mayın ve balistik testlerinin tamamlandığını duyuran Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Demir sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Pasifik Okyanusu ülkelerinin yoğun ilgisini çeken ZAHA ile ilgili Savunma Politikası Analisti Turan Oğuz milliyet.com.tr'ye önemli değerlendirmelerde bulundu.
22.02.2022Teknoloji
ZAHA'ya Pasifik ülkelerinden yoğun ilgi! Hem denizde hem karada etkili
ZAHA'ya Pasifik ülkelerinden yoğun ilgi! Hem denizde hem karada etkili2022 yılında Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nın envanterine girmesi planlanan Zırhlı Amfibi Hücum Aracı (ZAHA) ile ilgili son dakika gelişmesi yaşandı. Mayın ve balistik testlerinin tamamlandığını duyuran Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Demir sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Pasifik Okyanusu ülkelerinin yoğun ilgisini çeken ZAHA ile ilgili Savunma Politikası Analisti Turan Oğuz milliyet.com.tr'ye önemli değerlendirmelerde bulundu.
22.02.2022Gündem
3 ayda arttı! Bölgedeki son operasyonda dikkat çeken ATAK detayı
3 ayda arttı! Bölgedeki son operasyonda dikkat çeken ATAK detayıTerör örgütüne yönelik operasyonlar tüm hızıyla devam ediyor. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Irak'ın kuzeyi Pençe Şimşek bölgesinde de hem askeri hem istihbarat açısından saha hakimiyeti güçleniyor. Son 3 ayda etkisini artıran ATAK helikopterleri bölgede yoğun şekilde terörist avlamaya devam ediyor. Savunma Politikası Analisti Turan Oğuz, ATAK helikopterlerinin bölgedeki son gelişmelerini milliyet.com.tr için yorumladı.
22.02.2022Gündem
MİT operasyonunda Duran Kalkan detayı! 'Çok rahatsız olacak'
MİT operasyonunda Duran Kalkan detayı! 'Çok rahatsız olacak'Terör örgütüne yönelik operasyonlar tüm hızıyla sürüyor. Son bir haftada Irak'ın kuzeyinde gerçekleştirilen MİT operasyonlarında 10 PKK'lı etkisiz hale getirildi. Peki MİT'in terör örgütüne yönelik operasyonlarındaki şifreler neler? Teröristbaşı Duran Kalkan'ın korumalığını yapan PKK'lının yakalanıp Türkiye'ye canlı olarak getirilmesi ne anlam ifade ediyor? Terör ve Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar, milliyet.com.tr'ye dikkat çeken açıklamalarda bulundu.
22.02.2022Gündem
Harita belli, Ermenistan bunu kabul etmiyor! 'Askerin olmadığı yerlere gece sızıyorlar'
Harita belli, Ermenistan bunu kabul etmiyor! 'Askerin olmadığı yerlere gece sızıyorlar'Ermenistan'ın Azerbaycan'a yönelik provokasyonları devam ediyor. Laçın ve Kelbecer istikametinde operasyon başlattığını duyuran Ermenistan ordusunu Azerbaycan geri püskürtmüştü. Peki bölgedeki çatışmalar devam edecek mi? Ermenistan bu tür provokasyonlarla ne amaçlıyor? Terör ve Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar, milliyet.com.tr'ye önemli açıklamalarda bulundu.
22.02.2022Gündem
Atom bombası etkisi gibi patlıyor! MK-82 bombalarının mühimmatından yangına önlem
Atom bombası etkisi gibi patlıyor! MK-82 bombalarının mühimmatından yangına önlemSAHA EXPO Savunma Havacılık ve Uzay Sanayi Fuarı'nda YG Yangın Güvenliği San. Ltd. Şti. Başkanı Yalçın Günaydın milliyet.com.tr'ye özel açıklamalarda bulundu. Artan orman yangınlarına değinen Günaydın, "Yangın tespit edildiğinde iki adet MK-82'ler hemen yangın söndürme füzeleri o noktalara gönderiliyor. Yangın 3-5 dakika içinde büyümeden olabildiğince önlem alınabiliyor. Bunun adına yangına ilk müdahale füzesi diyebiliriz" açıklamasını yaptı.
22.02.2022Teknoloji
TEI Programlar Direktörü açıkladı: Şu an gündemimizde bir tek bu ürün var
TEI Programlar Direktörü açıkladı: Şu an gündemimizde bir tek bu ürün varSAHA EXPO Savunma Havacılık ve Uzay Sanayi Fuarı’nda Türkiye’nin ilk milli helikopter motoru olan TEI-TS1400 sergilendi. TS1400 motoyurla ilgili, "Şu an gündemimizde bir tek bu ürün var" diyen TEI Programlar Direktörü Ahmet Kain, milliyet.com.tr’ye dikkat çeken açıklamalarda bulundu.
22.02.2022Teknoloji
MKE Genel Müdürü Yasin Akdere Milliyet'e açıkladı! Türkiye dünyada 4 ülke arasında
MKE Genel Müdürü Yasin Akdere Milliyet'e açıkladı! Türkiye dünyada 4 ülke arasındaMakine ve Kimya Endüstrisi A.Ş. Genel Müdürü Yasin Akdere, görüntüleri yayınlanan MKEK 76/62 mm deniz topuyla ilgili milliyet.com.tr'ye özel açıklamalarda bulundu. Test atışlarının başarıyla gerçekleştiğini vurgulayan Akdere, dünyada 8 ülkenin üretim yaptığını belirtti ve ekledi: Biz 3 ülke +1 ama özgün tasarımı açısından ve teknolojiyle ilgili gereksinimleri karşılayabilen bir ürün olması açısından arkadaşlarımın ve MKE'nin gerçekleştirdiği çalışma bir adım önde gidiyor.
22.02.2022Gündem
MUFS sistemi dikkatleri üzerine topladı
MUFS sistemi dikkatleri üzerine topladıTürkiye'nin en büyük sanayi kümesi SAHA İstanbul'un düzenlediği SAHA EXPO Savunma Havacılık ve Uzay Sanayi Fuarı, İstanbul Fuar Merkezi’nde başladı. Fuarda çok sayıda savunma sanayi aracı görücüye çıkarken 20 metre boyundaki (Mikro Uydu Fırlatma Sistemi) MUFS sistemi dikkatleri üzerine topladı.
11.11.2021Teknoloji
Türkiye 'ambargo'yu MKEK 76/62 ile aşacak! İşte ilk hedef
Türkiye 'ambargo'yu MKEK 76/62 ile aşacak! İşte ilk hedefMKEK 76/62 mm deniz topu kara testlerinin video görüntüleri paylaşıldı. Test atışlarının başarıyla gerçekleştirildiği bildirildi. Topun üretime geçmesiyle birlikte Türkiye'nin dünyada deniz topu seri üretimi yapabilen 8. ülke olacağını belirten Savunma Politikası Analisti Turan Oğuz milliyet.com.tr'ye önemli açıklamalarda bulundu.
22.02.2022Gündem
Konya ve Ankara'daki yırtıcı kuş ölümleriyle ilgili flaş uyarı! Hepimizi etkileyecek
Konya ve Ankara'daki yırtıcı kuş ölümleriyle ilgili flaş uyarı! Hepimizi etkileyecekGeçtiğimiz günlerde Konya'da küçük orman kartalı, Ankara'da ise şah kartalı ölü bulundu. Küçük orman kartalının elektrik tellerine temas ederek, şah kartalının ise tüfekle vurularak öldüğü tespit edildi. Peki yırtıcı kuşların ölümleri doğadaki dengeyi nasıl etkiler? Vatandaşlar bu konuda ne yapmalı? Ölümlere nasıl engel olunmalı? İşte haberin ayrıntıları...
22.02.2022Gündem
Yerli S-400 SİPER! Bu görüntüler ilk kez paylaşıldı
Yerli S-400 SİPER! Bu görüntüler ilk kez paylaşıldıCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir'in 'S-400 ayarında bir yerli hava savunma sistemine doğru gidiyoruz. 5 yıl içinde bu kademeleri doldura doldura gideceğiz' dediği SİPER'le ilgili test görüntüleri paylaşıldı. İsmail Demir açıklamasında, 'Hava savunma sistemlerimizin yolculuğuna devam ediyoruz. Adım adım bu yolculukta çeşitli kademelerdeki sistemlerimizi devreye koyduk ve şu anda daha ileriye doğru kademelere olan yolculuğumuzda SİPER'e doğru hedeflerimize yürüyoruz.' dedi.
6.11.2021Haberler
Yerli S-400 SİPER! Bu görüntüler ilk kez paylaşıldı
Yerli S-400 SİPER! Bu görüntüler ilk kez paylaşıldıCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir'in 'S-400 ayarında bir yerli hava savunma sistemine doğru gidiyoruz. 5 yıl içinde bu kademeleri doldura doldura gideceğiz' dediği SİPER'le ilgili test görüntüleri paylaşıldı. İsmail Demir açıklamasında, 'Hava savunma sistemlerimizin yolculuğuna devam ediyoruz. Adım adım bu yolculukta çeşitli kademelerdeki sistemlerimizi devreye koyduk ve şu anda daha ileriye doğru kademelere olan yolculuğumuzda SİPER'e doğru hedeflerimize yürüyoruz.' dedi.
22.02.2022Teknoloji
Altay tankının motoru için Güney Kore ile imzalar atıldı
Altay tankının motoru için Güney Kore ile imzalar atıldı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Güney Kore ile Altay tankı motoru tedarikine ilişkin niyet beyanının bugün imzaladığını duyurdu. Altay tankı için güç grubu temini noktasında şu anda 2 projenin aynı anda devam ettiğini belirten Savunma Politikası Analisti Turan Oğuz anlaşmayla ilgili milliyet.com.tr'ye açıklamalarda bulundu. Oğuz, "Bir tanesi BATU Projesi. Altay tankı için yerli ve milli bir güç grubu geliştirilmesi işi. Güç grubu dediğimizde içinde hem motor hem de transmisyon dahil oluyor. Süreç devam ediyor. 2018'de sözleşmesi uygulamaya girdi. 2024'ün ortalarında da ilk prototipin teslim edilmesi bekleniyor. Hatta 1500 beygirlik motorun yaklaşık 7-8 ay önce ilk çalışması başarıyla yapıldı. Şu anda olgunlaştırma ve test süreci devam ediyor. Transmisyonun da en geç önümüzdeki senenin ilk yarısında çalıştırılması bekleniyor." dedi.
22.02.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Sercan Dinç ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.