Şiddetli Deprem

Şiddetli Deprem

Son dakika şiddetli deprem haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan şiddetli deprem gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan şiddetli deprem haber sayfamızda...

Şiddetli Deprem

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.919 şiddetli deprem haberi bulunmuştur.
Jeoloji Uzmanı Prof. Dr. Aksoy'dan korkutan açıklama! Çok sayıda aktif fay var
Jeoloji Uzmanı Prof. Dr. Aksoy'dan korkutan açıklama! Çok sayıda aktif fay varElazığ Fırat Üniversitesi Öğretim Üyesi Jeoloji Uzmanı Prof. Dr. Ercan Aksoy, son dönemde Doğu Anadolu Bölgesinde meydana gelmeye başlayan depremlerin Van çevresinde deprem üretme potansiyeline sahip aktif faylardan kaynakladığını söyledi.
7.12.2021Gündem
Son dakika deprem haberleri: Van'da korkutan şiddetli deprem
Son dakika deprem haberleri: Van'da korkutan şiddetli depremSon dakika haberine göre, Van'da 4,9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Kandilli depremin büyüklüğünü 5,0 olarak açıkladı. AFAD'dan yapılan açıklamada 'Olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır" denildi.
6.12.2021Gündem
Erzurum’da kentsel dönüşüm konutları 7.8 büyüklüğündeki depreme bile dayanıklı
Erzurum’da kentsel dönüşüm konutları 7.8 büyüklüğündeki depreme bile dayanıklıErzurum’da TOKİ tarafından yapılan depreme yüksek oranda dayanaklı yeni konutlar 12 bin ton demir kullanılarak 16 metre boyunda 80 santim çaplı toplam 6 bin 400 adet ve uzunluk olarak 100 bin metreyi geçen özel Deep Soil Mixing uygulaması ile zemini güçlendirilerek inşa edildi. Son günlerde yaşanan depremler sonrası kentin 2.derecede riskli bölgesi olan Aziziye’de kentsel dönüşüm hız kazandı.
2.12.2021Emlak
A’raf Suresi Okunuşu, Türkçe Anlamı, Arapça Yazılışı ve Diyanet Meali
A’raf Suresi Okunuşu, Türkçe Anlamı, Arapça Yazılışı ve Diyanet MealiA’raf Suresi Mekke döneminde indirildiği düşünülen ve okunduğunda da farklı faziletleri içerisinde barındıran bir suredir. Surenin ismi, içerisinde yer alan 46. ve 48. Ayetler ile bağlantılıdır. Bu bağlamda A’raf, “Cennet ve Cehennem arasında kalan dağ” anlamına gelmektedir. Bu kelime, sure içerisinde el-A’raf şeklinde geçirilmiştir. A’raf Suresi, içerisinde bazı peygamberler hakkındaki kıssalara yer verilmektedir. Bunun yanı sıra çok sayıda dini hüküm ve emir de kullara aktarılmaktadır. A’raf Suresi, Kur’an-ı Kerim’in 7. sırada bulunmakta ve toplamda 206 ayetten oluşmaktadır. A’raf Suresi Türkçe okunuşu, anlamı, konusu, Arapça yazılışı, fazileti, diyanet meali ile ilgili bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
30.11.2021Sureler
Ege Denizi'nde şiddetli deprem
Ege Denizi'nde şiddetli depremEge Denizi'nde 5.1 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Sarsıntı birçok ilden hissedildi. 5.1'lik depremden 9 dakika sonra 4.3 büyüklüğünde bir deprem daha yaşandı.
30.11.2021Haberler
Son dakika haberleri: Ege Denizi'nde şiddetli deprem
Son dakika haberleri: Ege Denizi'nde şiddetli depremGelen bir son dakika bilgisine göre Ege Denizi'nde 5.1 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Sarsıntı birçok ilden hissedildi. 5.1'lik depremden 9 dakika sonra 4.3 büyüklüğünde bir deprem daha yaşandı.
30.11.2021Gündem
Son dakika... Düzce'de 5.0 büyüklüğünde deprem! İstanbul ve çevre illerde hissedildi
Son dakika... Düzce'de 5.0 büyüklüğünde deprem! İstanbul ve çevre illerde hissedildiGelen son dakika haberine göre; Düzce'de saat 15.40'ta 5.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem İstanbul'da ve çevre illerden de hissedildi. Deprem sonrası AFAD ve Kandilli Rasathanesi'nden peş peşe açıklamalar yapıldı. Bakan Soylu depreme ilişkin her hangi bir olumsuz durumun olmadığını söyledi. Düzce Valisi Atay, depremle ilgili kendilerine ulaşan olumsuz bir durum olmadığını, korkuyla hastaneye başvuran 12-13 kişinin ayakta tedavilerinin gerçekleştirildiğini bildirdi. Öte yandan bölgede artçı depremler olmaya devam ediyor.
17.11.2021Gündem
Antalya açıklarında şiddetli deprem
Antalya açıklarında şiddetli depremAntalya açıklarından 6.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem Antalya, Isparta ve Denizli'de de hissedildi.
19.10.2021Haberler
Son dakika! Antalya açıklarında şiddetli deprem
Son dakika! Antalya açıklarında şiddetli depremGelen bir son dakika haberine göre, Antalya açıklarından 6.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem Antalya, Isparta ve Denizli'de de hissedildi. Yunan devlet televizyonu, depremin Kerpe adasının yanı sıra Girit, Santorini ve Rodos adalarında da hissedildiğini aktarıyor. Öte yandan Jeofizik Mühendisi Atakan Yüklü, depremle ilgili “7 ve üzeri depremde Afrika ve Anadolu levhaları kırılacak” dedi.
19.10.2021Gündem
Son dakika... Alaska'da 6.5 büyüklüğünde deprem
Son dakika... Alaska'da 6.5 büyüklüğünde depremKıyıya oldukça yakın noktada yerel saatle 01.10'da gerçekleşen sarsıntının, Alaska Yarımadası'nda geniş bir alanda hissedildiği bildiriliyor.
11.10.2021Dünya
Japonya’da şiddetli deprem! 32 kişi yaralandı
Japonya’da şiddetli deprem! 32 kişi yaralandıJaponya'nın başkenti Tokyo'nun kuzeydoğusunda 5,9 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
8.10.2021Dünya
Son dakika: Tokyo yakınında şiddetli deprem! Büyüklüğü...
Son dakika: Tokyo yakınında şiddetli deprem! Büyüklüğü...Son dakika haberine göre, Japonya'nın başkenti Tokyo yakınlarında 6.2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.
7.10.2021Dünya
Pakistan’da şiddetli deprem! Onlarca can kaybı var
Pakistan’da şiddetli deprem! Onlarca can kaybı varPakistan'ın Belucistan eyaletinde meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki deprem sonucu ilk belirlemelere göre 6’sı çocuk 20 kişi öldü, 300’ün üzerinde kişi yaralandı.
7.10.2021Dünya
Son dakika: İran'da korkutan şiddetli deprem! Büyüklüğü...
Son dakika: İran'da korkutan şiddetli deprem! Büyüklüğü...Gelen son dakika haberine göre; İran'ın Dezful bölgesinde 5.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
4.10.2021Dünya
Son dakika depremler! Az önce deprem mi oldu? AFAD - Kandilli son depremler listesi
Son dakika depremler! Az önce deprem mi oldu? AFAD - Kandilli son depremler listesiNerede, kaç büyüklüğünde deprem oldu? AFAD ve Kandilli çeşitli noktalarda meydana gelen depremleri anbean duyuruyor. Son olarak Muğla'da saat 01:22 sıralarında 4.3 ve 4,1 büyüklüğünde depremler oldu. İşte, son dakika depremler...
30.09.2021Gündem
Irak'ta korkutan şiddetli deprem
Irak'ta korkutan şiddetli depremGelen son dakika haberine göre; Irak'ın Talafar ilçesinde 4,3 büyüklüğünde şiddetli bir deprem meydana geldi.
25.09.2021Dünya
Son dakika: Meksika'da 6.9 büyüklüğünde şiddetli deprem
Son dakika: Meksika'da 6.9 büyüklüğünde şiddetli depremGelen son dakika haberine göre; Meksika'nın güneyinde 6.9 büyüklüğünde deprem oldu. Deprem sonrası tsunami uyarısı yapıldı. Meksika Devlet Başkanı Andres Manuel Lopez Obrador, can kaybı bilgisinin olmadığını açıkladı.
8.09.2021Dünya
Son dakika: Ege Denizi'nde korkutan şiddetli deprem
Son dakika: Ege Denizi'nde korkutan şiddetli depremGelen son dakika haberine göre; Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) verilerine göre saat 00:06'da 4 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Sarsıntı yerin 11.53 kilometre altında yaşandı.
30.08.2021Gündem
Son dakika: Afganistan'da şiddetli deprem! Büyüklüğü...
Son dakika: Afganistan'da şiddetli deprem! Büyüklüğü...Gelen son dakika haberine göre; Avrupa Deprem Ajansı Afganistan'ın Kunduz bölgesinde 4,2 büyüklüğünde şiddetli bir depremin meydana geldiğini açıkladı.
30.08.2021Dünya
Haiti'de 7.2 büyüklüğünde deprem! Can kayıpları olduğu açıklandı
Haiti'de 7.2 büyüklüğünde deprem! Can kayıpları olduğu açıklandıHaiti açıklarında meydana gelen 7,2 büyüklüğündeki depremde 29 kişi hayatını kaybetti.
14.08.2021Dünya
Son dakika: Filipinler'de çok şiddetli deprem!  Tsunami uyarısı yapıldı
Son dakika: Filipinler'de çok şiddetli deprem! Tsunami uyarısı yapıldıGelen son dakika haberine göre; Filipinler'in Mati kenti açıklarında 7,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi, depremin ardından bölgede tsunami uyarısı verildi.
11.08.2021Dünya
Son dakika! Ege Denizi Muğla açıklarında bir deprem daha
Son dakika! Ege Denizi Muğla açıklarında bir deprem dahaSon dakika haberine göre Ege Denizi Muğla Datça açıklarında 4,2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. AFAD'dan gelişmeleri takip ediyoruz açıklaması geldi.
1.08.2021Gündem
Son dakika! Ege Denizi'nde şiddetli deprem
Son dakika! Ege Denizi'nde şiddetli depremGelen bir son dakika haberine göre; Ege Denizi'nde 5.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin ardından İçişleri Bakan Yardımcısı Çataklı'dan bir açıklama gelirken, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı belirtildi.
1.08.2021Gündem
Endonezya'da şiddetli deprem!
Endonezya'da şiddetli deprem!Endonezya'nın Sulawesi Adası açıklarında 6,2 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
10.07.2021Dünya
Son dakika haberi: Çin'de şiddetli deprem! Peş peşe açıklamalar
Son dakika haberi: Çin'de şiddetli deprem! Peş peşe açıklamalarGelen son dakika haberine göre; Çin’de uluslararası sismoloji merkezlerinin ilk belirlemelerine göre 7.4 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Bazı kaynaklar depremin şiddetini 7.3 olarak duyurdu. Çin'in güneybatısındaki Yunnan eyaletinde 6.1 büyüklüğünde bir deprem daha meydana gelmişti.
21.05.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Şiddetli Deprem ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.