Silahlanma

Silahlanma

Son dakika silahlanma haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan silahlanma gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan silahlanma haber sayfamızda...

Silahlanma

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.001 silahlanma haberi bulunmuştur.
Almanya'da seçimler öncesi son kozlar paylaşılıyor
Almanya'da seçimler öncesi son kozlar paylaşılıyorAlmanya'da Federal Meclis seçimlerine iki gün kaldı. Mecliste grubu bulunan partilerin başbakanlık adayları Perşembe akşamı son kez televizyon ekranında vaatlerini dile getirdi. Son mitingler de bugün yapılıyor.
24.09.2021Dünya
Çin medyası ABD, İngiltere ve Avustralya'ya ateş püskürüyor
Çin medyası ABD, İngiltere ve Avustralya'ya ateş püskürüyorÇin basını, AUKUS adlı yeni güvenlik iş birliği kapsamında ABD, İngiltere ve Avusturalya arasındaki nükleer enerjili denizaltı projesine tepki gösterdi.
23.09.2021Dünya
Son dakika! Bakan Akar'dan Rum yönetiminin skandal kararına tepki
Son dakika! Bakan Akar'dan Rum yönetiminin skandal kararına tepkiİzmir’de 'Adalar Denizi ve Yunanistan ile Komşuluk İlişkileri Sorunları Sempozyumu'nda konuşan Bakan Akar, Rum kesiminin Atatürk kitabıyla ilgili verdiği skandal talimata tepki gösterdi. Akar, "Çarpık ve düşmanca zihniyetin bir örneği. Şiddetle reddediyor ve şiddetle kınıyoruz." dedi.
9.09.2021Gündem
Bakan Akar'dan Yunanistan'a tepki: Eşi benzeri olmayan iddialar
Bakan Akar'dan Yunanistan'a tepki: Eşi benzeri olmayan iddialarMilli Savunma Bakanı Akar, "Yunanistan'ın yayılmacı tutum, yaklaşım ve provokatif davranışlarla bir yere varamayacağını, bu politikaların akıldan uzak olduğunu görmesi lazım. Eşi benzeri olmayan iddialarla hem deniz hem hava sahalarının tamamına sahip çıkma iddiasıyla Türkiye'yi sınırlamak için ellerinden gelen gayreti gösteriyor." dedi.
29.08.2021Gündem
Maganda terörü hız kesmiyor!
Maganda terörü hız kesmiyor!Samsun’da ailesiyle parka giden 2 yaşındaki B.A. göğsüne isabet eden yorgun mermiyle ağır yaralandı. Geçen cuma da  Diyarbakır’da 11 yaşındaki M.B. sokakta ayağından vurulmuştu. Suruç’ta ise dedesinin tabancasıyla oynarken kendini vuran 8 yaşındaki çocuk kurtarılamadı...
24.08.2021Gündem
Kuzey Kore, Güney Kore ve ABD'ye ateş püskürdü: İşgal provası!
Kuzey Kore, Güney Kore ve ABD'ye ateş püskürdü: İşgal provası!Kim Jong-un'un kız kardeşi Kim Yo-jong'un, ABD ve Güney Kore’nin askeri tatbikatlarına karşı ülkesinin saldırı kapasitesini güçlendirme sözü verdi.
10.08.2021Dünya
Atina’ya silahlanma tepkisi
Atina’ya silahlanma tepkisiMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar ile 2. Ordu İleri Komuta Yeri’nde yaptığı inceleme ve denetlemeler kapsamında, harekat merkezini ziyaret etti, 6. Mekanize Piyade Tümen Komutanlığı Esas Komuta Yeri’nde görevli personelle bir araya geldi.
28.07.2021Siyaset
Barış Pınarı bölgesine saldırı girişimi! Teröristler vuruldu
Barış Pınarı bölgesine saldırı girişimi! Teröristler vurulduMilli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı bölgesine saldırı hazırlığı yapan 6 teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.
27.07.2021Gündem
Son dakika... Bakan Akar'dan Yunanistan'a 'silahlanma yarışı' tepkisi
Son dakika... Bakan Akar'dan Yunanistan'a 'silahlanma yarışı' tepkisiMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar'dan Yunanistan'a 'silahlanma yarışı' tepkisi geldi. Bakan Akar, "Bir silahlanma yarışı tutturmuş, gidiyorlar. Uçak, silah, araç gereç alıyorlar. Üç-beş kullanılmış uçakla güç dengelerinin değişmesi mümkün değil. Dolayısıyla Yunan komşularımızın saldırgan çözümler değil, barışçıl, siyasal çözümler için uğraşmalarını, buradaki sorunlara yönelik çözüm gayretimize katkı sağlamalarını bekliyoruz." dedi.
27.07.2021Siyaset
Yunan basınından Türkiye göndermesi! Rafale jetleri...
Yunan basınından Türkiye göndermesi! Rafale jetleri...Yunanistan, Fransa'dan satın aldığı Rafale jetlerinin ilkini teslim aldı. Yunan basını teslimatın ardından Türkiye'yi hedef alan başlıklar attı. Yorgo Kırbaki, CNN TÜRK ekranlarında son durumu değerlendirdi.
24.07.2021Haberler
Yerli uçaksavara 'CANiK' adı verildi
Yerli uçaksavara 'CANiK' adı verildiTürkiye'nin hafif silah ihracatının yüzde 75ini tek başına gerçekleştirdiği belirtilen CANiK'in yerli ve milli uçaksavara da adını vereceği kaydedildi. Samsun Yurt Savunma Genel Müdürü C. Utku Aral, 23 yıl önce Karadeniz'in kalbi Samsunda 500 metrekarelik atölyede başlayan üretim serüvenimiz, gelişerek sürüyor. 150 milyon dolarlık yeni yatırım projemiz devam ederken, pandemi döneminde de ihracatımızı hız kesmeden sürdürdük dedi.
15.07.2021Teknoloji
Son dakika... Gizli üste 'Savaş Tanrısı'! Uzmanlar 'oyunun kuralları değişecek' dedi
Son dakika... Gizli üste 'Savaş Tanrısı'! Uzmanlar 'oyunun kuralları değişecek' dediSon dakika haberlere göre, iki dünya devinin silahlanma savaşında yenir bir sayfa açılıyor. 9 bin kilometre menzilli yeni hayalet bombardıman uçağının üretildiğinden şüphelenilen ve radyoaktif bölgeye kurulan gizli üs uyduya yakalandı. Gizli üssün bu uçak dışında başka faaliyetler için de kullanıldığı bildirildi.
14.07.2021Dünya
Son dakika! Akar'dan Yunanistan Savunma Bakanı'na tepki
Son dakika! Akar'dan Yunanistan Savunma Bakanı'na tepkiMilli Savunma Bakanı Akar, Panagiotopulos'un Türkiye aleyhindeki sözlerine tepki göstererek, "Yunanistan, provokatif, hukuk tanımaz, kendi imzaladığı anlaşmalara dahi riayet etmeyen, uzlaşmaz ve gerginliği tırmandırıcı tavrını sürdürmektedir" dedi.
11.07.2021Siyaset
Son dakika... Bu görüntüler gerçek! Savaş hazırlıkları dudak uçuklattı
Son dakika... Bu görüntüler gerçek! Savaş hazırlıkları dudak uçuklattıSon dakika haberlere göre, Rus tankları akıl almaz bir tatbikat gerçekleştirdi. Tatbikatlar sürerken Karadeniz'de ise hareketli dakikalar yaşandı. Bölgede artan tansiyon nedeniyle askeri eylemlerine hız veren Moskova'nın tek sürprizi de bu değil. Moskova, tarihinde ilk kez denediği başka bir sistemin de başarıya ulaştığını duyurdu.
8.07.2021Dünya
Son dakika haberi... Putin bizzat denetledi! Yeni Rus 'savaşçılar' tatbikatta
Son dakika haberi... Putin bizzat denetledi! Yeni Rus 'savaşçılar' tatbikattaSon dakika haberlere göre, Rus ordusu olası bir savaş için tatbikatlarını artırdı. İlk kez denenecek yeni sistem başarılı olursa seneye teslimatı yapılacak. Rus lider Putin'in de bu tatbikatlara özel önem gösterdiği belirtildi.
7.07.2021Dünya
Son dakika haberi: Türkiye için zafer! Ecomonist noktayı koydu
Son dakika haberi: Türkiye için zafer! Ecomonist noktayı koyduÜnlü dergi Türkiye'nin ilk kez geçtiğimiz Mart ayında suya indirdiği Alman tasırımı Reis sınıfı denizaltılarla Ege Denizi'nde Yunanistan'ı köşeye sıkıştırdığını yazdı. Üç hafta suyun altında kalabilen Piri Reisi değerlendiren güvenlik uzmanı Johannes Peters, "Bu Yunan-Türk geriliminin yaşandığı sığ sular için mükemmeldir" diyor.
3.07.2021Dünya
Bir tarantula ve akrep kavgaya tutuşsa hangisi kazanır?
Bir tarantula ve akrep kavgaya tutuşsa hangisi kazanır?Akrepler ve tarantulalar yüz milyonlarca yıldır Dünya’da yaşamını sürdüren iki canlı. Peki bu eklembacaklıların kavgasında kim kazanır?
2.07.2021Dünya
KADEM'den Oda TV hakkında suç duyurusu
KADEM'den Oda TV hakkında suç duyurusuKadın ve Demokrasi Derneği (KADEM), haber sitesi ODA TV'nin yalan haber yaptığını belirterek Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.
29.06.2021Gündem
Son dakika haberi: Ruslar ateşledi! 'Şehir katili...'
Son dakika haberi: Ruslar ateşledi! 'Şehir katili...'Son dakika haberlere göre, 'Şehir katili' denizaltıyı suya indiren Putin'in Avrupa'nın dibinde fırlattığı kıtalararası balistik füze, ulusalararası ajanslar tarafından 'son dakika' koduyla geçiliyor.
28.06.2021Dünya
‘Hiçbir ülkeden geri kalmayacağız’
‘Hiçbir ülkeden geri kalmayacağız’HGK-82 hassas güdüm kitinin teslim töreninde konuşan Akar, “Artık cin şişeden çıktı. Hiçbir ülkeden geri kalmayacağız. Önce biz inanacağız, sonra çevremizi inandıracağız” dedi
25.06.2021Siyaset
Putin'den Avrupa'ya ortaklık mesajı
Putin'den Avrupa'ya ortaklık mesajıRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ülkesinin Avrupa ile kapsamlı bir ortaklığın yeniden kurulmasından yana olduğunu belirterek iki tarafın karşılıklı pek çok çıkarının bulunduğunu söyledi.
22.06.2021Dünya
Dünya Biden-Putin zirvesini bekliyor
Dünya Biden-Putin zirvesini bekliyorRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD Başkanı Joe Biden ile 16 Haziran'da görüşerek “soğuk savaş döneminde bile olmadığı kadar” gerilmiş ikili ilişkilerin yoluna girmesi için ne yapılması gerektiğini müzakere edecek.
15.06.2021Dünya
NATO: Rusya'nın eylemleri güvenliğimizi tehdit ediyor
NATO: Rusya'nın eylemleri güvenliğimizi tehdit ediyorNATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, zirve toplantısında liderlerin Rusya ve Çin'den yükselen tehditlere karşı hem diyalog hem savunma yöntemiyle hareket etme konusunda bağlılıklarını vurguladıklarını söyledi.
14.06.2021Dünya
NATO'dan son dakika Türkiye açıklaması!
NATO'dan son dakika Türkiye açıklaması!Son dakika haberine göre, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Belçika'nın başkenti Brüksel'deki NATO Karargâhı'nda düzenlenen liderler zirvesinin ardından açıklamalarda bulundu. Kabil Havaalanı ile ilgili açıklama yapan Stoltenberg, "Türkiye kilit rol oynuyor" dedi. Öte yandan NATO Zirvesi bildirisi de yayımlandı.
14.06.2021Dünya
9 ay sonra geri aldığı tabancasıyla eşini öldürdü!
9 ay sonra geri aldığı tabancasıyla eşini öldürdü!ABD'nin Alabama eyaletinde bir polis memuru, daha önce ev içi şiddet suçlamaları nedeniyle el konan silahını polisten geri aldıktan sonra eşini vurarak öldürdü.
14.06.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

denizaltıson dakika haberlerRusyaABDNATO

Silahlanma ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.