Sokak Hayvanları

Sokak Hayvanları

Son dakika sokak hayvanları haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sokak hayvanları gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sokak hayvanları haber sayfamızda...

Sokak Hayvanları

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.760 sokak hayvanlari haberi bulunmuştur.
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 2021 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 2021 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları CevaplarıYeni eğitim öğretim yılının başlaması ile öğrenciler yoğun bir ders dönemine girdi. Eğitim öğretim hayatının önemli derslerinden birisi de Türkçe’dir. Türkçe kitaplarında birbirinden farklı konular ve etkinlikler yer almaktadır. 7. sınıf öğrencilerinin kendilerini geliştirmesi için bu etkinlikler genellikle ev ödevi olarak verilir. Kitaplardaki etkinlikler ve örnekler MEB kararı ile yıldan yıla farklılık göstermektedir. Öğrencinin dilsel becerilerini geliştirmeyi amaçlayan 7. sınıf Türkçe ders kitabı MEB ve Özgün Yayınları olarak ikiye ayrılıyor. 7. sınıf Türkçe ders kitabı Özgün Yayınları cevapları için “7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
18.09.2021Eğitim
Son dakika... Bakan Özer, 'müjdesini buradan vermiş olayım' dedi ve açıkladı! Sayıları 5'e çıkıyor
Son dakika... Bakan Özer, 'müjdesini buradan vermiş olayım' dedi ve açıkladı! Sayıları 5'e çıkıyorGelen son dakika haberine göre; Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Mersin'de 17 bin 407 sınıf bulunduğunu, bunlardan sadece 18'inde yüz yüze eğitime ara verildiğini belirterek, sürecin kontrollü şekilde devam ettiğini söyledi. Öte yandan Mersin'e 4 adet daha özel eğitim anaokulu yapalacağını açıklayan Bakan Özer, 'Bu sayıyı 5'e çıkaracağız. Bunun da müjdesini buradan vermiş olayım' dedi.
12.09.2021Gündem
Tek bir ısırığı öldürmeye yetiyor! 3 ölümcül hastalık
Tek bir ısırığı öldürmeye yetiyor! 3 ölümcül hastalıkSivrisineklerle bulaşan Batı Nil virüsü, sarıhumma ve dang ateşine dikkati çeken Prof. Dr. Onur Yaprak, “Havaların hala mevsim normallerinin üzerinde sıcak seyretmesi nedeniyle sivrisineklerin hastalık bulaştırma riski devam ediyor. Bazı bilim adamları tarafından Büyük İskender’in ölüm nedeni olarak görülen Batı Nil virüsü almış yaklaşık her 5 kişiden 1’inde ateşle beraber ishal, kusma, eklem ağrıları, baş ağrısı, vücut ağrıları veya döküntü gibi diğer belirtiler gelişebilir” dedi.
6.09.2021Gündem
Helal sana 'Daire 16'! ‘Köpük’ü seviyoruz onu bizden almayın’
Helal sana 'Daire 16'! ‘Köpük’ü seviyoruz onu bizden almayın’Çorlu’da Özay Kaya sokaklarında yaşayan Köpük ismini verdikleri köpeğin, apartman kararıyla barınağa aldırılması kararına isyan etti.
22.08.2021Gündem
İBB barınağındaki iddialar... Tarım ve Orman İl Müdürlüğü incelemede bulundu
İBB barınağındaki iddialar... Tarım ve Orman İl Müdürlüğü incelemede bulunduPendik'te bulunan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB)'ne bağlı Tepeören Sahipsiz Hayvan Geçici Bakımevi ve Yaşam Alanı'nda ölen onlarca kedi ve köpeğin cansız bedeninin çürümeye terkedildiği iddiası üzerine İBB Muhtarlıklar ve Gıda Daire Başkanı Ahmet Atalık açıklama yaptı. Atalık, "Hayvanları Koruma Kanunu'nun yürütücüsü Tarım ve Orman İl Müdürlüğü'nden arkadaşlarımız gelip, tüm alanları inceleyip tutanak tutmuşlardır. Herhangi bir usulsüzlük, yasaya aykırılık tespit etmediklerine dair tutanakları vardır" dedi.
19.08.2021Gündem
İzmir'deki darp iddiasında her iki taraf da şikayetçi
İzmir'deki darp iddiasında her iki taraf da şikayetçiİzmir'de Hatice Özdemir, üst kat komşuları tarafından sokak hayvanlarını beslediği için darbedildiği gerekçesiyle S.P. ve babası D.P.'den şikayetçi oldu. S.P.'nin eşi E.P. ise kendilerinin de Özdemir hakkında şantaj ve iftiradan şikayetçi olduklarını belirterek, "Eşim ona fiziksel bir müdahalede bulunmuş olsaydı, hemen boşanma davası açardım. Konu sokak hayvanları konusu değil" dedi.
18.08.2021Gündem
Bacağı yağmur oluğuna sıkışan leyleği itfaiye kurtardı
Bacağı yağmur oluğuna sıkışan leyleği itfaiye kurtardıTokat'ın Turhal ilçesinde sol bacağı cami kubbesinin kenarındaki yağmur oluğuna sıkışan leylek, itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.
18.08.2021Gündem
Yangın bölgesine Halkbank yardımı
Yangın bölgesine Halkbank yardımıAğaçlandırma çalışmaları için 1 milyon TL bağışlayan Halkbank, iki yardım TIR’ını yangın mağdurlarına yönlendirdi.
5.08.2021Ekonomi
Halkbank, yangın bölgelerine iki yardım tırı gönderdi
Halkbank, yangın bölgelerine iki yardım tırı gönderdiAğaçlandırma çalışmaları için 1 milyon TL bağışlayan Halkbank, iki yardım tırını yangın mağdurlarına yönlendirdi.
4.08.2021Ekonomi
Özgürlüğe kanat çırptılar
Özgürlüğe kanat çırptılarDenizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Barındırma ve Rehabilitasyon Merkezi, hasta ve bitkin bir şekilde bulunan leylek, kukumav ve kerkenez kuşlarının tedavisini tamamladı.
3.08.2021Ege
Manavgat'taki orman yangınını söndürme çalışmaları devam ediyor
Manavgat'taki orman yangınını söndürme çalışmaları devam ediyorAntalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Manavgat'taki orman yangınlarına 213 araç ve 481 personelle destek verdiklerini, şu ana kadar 34 mahallenin zarar gördüğünü söyledi.
29.07.2021Haberler
‘Hayvan dostu’ belediyelere ödül
‘Hayvan dostu’ belediyelere ödülSokak hayvanları için proje üreten belediyelere ödüllerini Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan verdi. 11 belediyenin projesi ödül aldı
29.07.2021Gündem
Emine Erdoğan: Hayvanlara yönelik suçlar oluşmadan çözüm üretmeliyiz
Emine Erdoğan: Hayvanlara yönelik suçlar oluşmadan çözüm üretmeliyizCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, "Hayvanlara gösterilen şiddetin hiçbir türünü asla kabul edemeyiz. Bu suçların oluşmadan önlenmesi için çözüm üretmemiz gerekiyor. Hayvanların yaşam şartlarının iyileştirilmesi, bu konuda atılacak önemli adımlardan biridir" dedi.
28.07.2021Gündem
Sahipsiz can dostları yalnız bırakmıyorlar
Sahipsiz can dostları yalnız bırakmıyorlarÇeşme Belediyesi ilçede yaşayan sokak hayvanları için ücretsiz veteriner kliniği hizmeti veriyor.
26.07.2021Ege
Sokak hayvanları Canbulan’a emanet
Sokak hayvanları Canbulan’a emanetKonya Büyükşehir Belediyesi, sokakta kaza geçiren ve yaralı hayvanların yardımına Canbulan hayvan ambulansıyla koşuyor.
21.07.2021Gündem
Son dakika I İstanbul'da hissedilen sıcaklık 42 derece oldu
Son dakika I İstanbul'da hissedilen sıcaklık 42 derece olduİstanbul'da sıcak hava bunaltıcı boyuta ulaştı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden edinilen bilgiye göre kentte hava sıcaklığı 35 dereceye kadar yükseldi. Sıcaklığa nem de eklenince hissedilen sıcaklık 42 derece oldu. Öte yandan, birkaç gündür etkili olan kavurucu sıcaklar yüzünden bunalan İstanbullular, çeşitli yöntemlerle serinlemenin yollarını arıyor.
18.07.2021Gündem
6 yaşındaki Narin, sevdiği köpeğin saldırısında yaralandı
6 yaşındaki Narin, sevdiği köpeğin saldırısında yaralandıAfyonkarahisar’ın Dinar ilçesinde Narin Yüksel (6) ve ağabeyi Turan Yüksel (8), sevmeye çalıştıkları sokak köpeğinin saldırısına uğradı. Turan Yüksel kaçmayı başarırken, köpek Narin Yüksel'i başı ve vücudunun çeşitli yerlerinden ısırdı. Başına 6 dikiş atılan, vücudunda ısırık izleri bulunan küçük kız tedavi edildi.
7.07.2021Gündem
Kurbanlık alım ve kesiminde dikkat edilmesi gerekenler
Kurbanlık alım ve kesiminde dikkat edilmesi gerekenlerİstanbul Veteriner Hekimler Odası (İVHO) Başkanı Murat Arslan, Kurban Bayramı'nın amacına uygun, sağlık ve huzur içinde geçmesi için kurallara uyulması gerektiğini belirterek, "Kurban satın alırken kurbanlığın veteriner sağlık raporu mutlaka görülmelidir." dedi.
5.07.2021Ekonomi
Sopayla döven adam bin 33 lirayla kurtuldu
Sopayla döven adam bin 33 lirayla kurtulduManisa Salihli’de polise yavru köpeği sopayla dövmesi nedeniyle gözaltına alınan M.Ç. (70) serbest bırakıldı.
30.06.2021Ege
Uyutulacak köpek, 5 aylık bakımla sağlığına kavuştu
Uyutulacak köpek, 5 aylık bakımla sağlığına kavuştuKocaeli'nin Karamürsel ilçesinde, aracın çarpması sonucu vücudunda kırıklar olan, ölmek üzereyken bulunan sokak köpeği Karamürsel Belediyesi Sokak Hayvanları Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde 5 ay süren bakımın ardından sağlığına kavuştu.
29.06.2021Yaşam
Çanakkale'de zehirlenen 30'a yakın sokak hayvanı telef oldu!
Çanakkale'de zehirlenen 30'a yakın sokak hayvanı telef oldu!Çanakkale'nin Ayvacık ilçesindeki bir parkta zehirlenen 30'a yakın köpek ve kedi telef oldu. Duruma tepki gösteren hayvanseverler, sorumluların bulunmasını istedi.
24.06.2021Gündem
550 cana yuva oldular: 'Tedavi edemediğimde uyuyamıyorum'
550 cana yuva oldular: 'Tedavi edemediğimde uyuyamıyorum'Kendi çevresindeki sokak hayvanlarının beslenme ve korunma ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla çalışmalarına başlayan Melekler Şehri Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği, kendi imkanlarıyla kurduğu barınağında bugün 550'den fazla canlının hayatına dokunuyor. Dernek yardıma muhtaç hayvanları sadece beslemiyor, aynı zamanda bakımı ve tedavileriyle de birebir ilgileniyor. Üyeler ile bağışçıların destekleriyle var olan ve daha çok hayvana ulaşmayı hedefleyen Melekler Şehri Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği'nin Başkanı Koray Öztaş, dernek olarak neler yaptıkları ve amaçlarıyla ilgili tüm detayları anlattı.
26.06.2021Yaşam
Keçeye hayat veriyor
Keçeye hayat veriyorBorArt.co markasının kurucusu Özlem Akman, keçeden ürünlere üç boyut kattı. İlgi alanlarını geliştirmeyi sevdiğini belirten Akman, ‘Hepsi benim için çok özel’ dediği hayvan figürlerini satışa sunmadan önce, bir sergiyle herkese ulaştırmak ve gelirini de sokaktaki can dostlar için bağışlamak istiyor
21.06.2021Ege
Sokak hayvanlarını beslerken saldırıya uğradı
Sokak hayvanlarını beslerken saldırıya uğradıEskişehir’de kırsal Akpınar Mahallesi’nde sokak hayvanlarını besleyen hayvansever Aysun Korkar, mahalle halkından birinin saldırısına uğradı. Çenesinde kırıklar oluşan Korkar, sosyal medyada paylaştığı videoda, şüphelinin ‘Burada besleme yapma, sinek oluyor. Sen neden burada besliyorsun?’ diyerek saldırdığını söyledi. Korkar’ın şikayeti üzerine soruşturma başlatıldı.
14.06.2021Haberler
Sokak hayvanlarını beslerken saldırıya uğradı
Sokak hayvanlarını beslerken saldırıya uğradıEskişehir’de kırsal Akpınar Mahallesi’nde sokak hayvanlarını besleyen hayvansever Aysun Korkar, mahalle halkından birinin saldırısına uğradı. Çenesinde kırıklar oluşan Korkar, sosyal medyada paylaştığı videoda, şüphelinin ‘Burada besleme yapma, sinek oluyor. Sen neden burada besliyorsun?’ diyerek saldırdığını söyledi. Korkar’ın şikayeti üzerine soruşturma başlatıldı.
14.06.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

egeizmirdarpyangınemine erdoğan

Sokak Hayvanları ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.