Sosyal Demokrat Parti

Sosyal Demokrat Parti

Son dakika Sosyal Demokrat Parti haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Sosyal Demokrat Parti gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Sosyal Demokrat Parti haber sayfamızda...

Sosyal Demokrat Parti

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.502 sosyal demokrat parti haberi bulunmuştur.
Cem Özdemir, Almanya'da Tarım Bakanı oldu
Cem Özdemir, Almanya'da Tarım Bakanı oldu Alman medyası, Yeşiller Partisi eski Eş Başkanı Cem Özdemir'in Almanya'da kurulan yeni hükümetin Tarım Bakanı olarak görev alacağını yazdı.
26.11.2021Dünya
Almanya’da yeni hükümet açıklandı! Türkiye’ye sıcak mesajlar
Almanya’da yeni hükümet açıklandı! Türkiye’ye sıcak mesajlarAlmanya’da yapılan seçimlerden 8 hafta sonra koalisyon görüşmeleri başarıyla sonuçlandı. Sosyal Demokrat Parti (SPD), Yeşiller ve Hür Demokrat Parti’den (FDP) oluşan “trafik lambası” koalisyonu, koalisyon anlaşmasını açıkladı. SPD’li maliye bakanı Olaf Scholz yeni şansölye olurken, yardımcılığını ise Yeşiller Eşbaşkanı Robert Habeck yürütecek. Olaf Scholz yaptığı açıklamada “Bizi ülkeyi daha iyi yapma arzusu birleştiriyor” dedi.
25.11.2021Dünya
İsveç'te şok! İlk kadın başbakan olmuştu... 7 saat sürdü
İsveç'te şok! İlk kadın başbakan olmuştu... 7 saat sürdüİsveç'te ilk kadın başbakan olarak meclisten güvenoyu alan Magdalena Andersson, 7 saat içinde görevinden istifa etti. Andersson'un istifası bütçenin reddedilmesi ve Yeşiller Partisi'nin koalisyondan çekilmesinin ardından geldi.
24.11.2021Dünya
İsveç’te Andersson ülkenin ilk kadın başbakanı oldu
İsveç’te Andersson ülkenin ilk kadın başbakanı olduİsveç Parlamentosu, Sosyal Demokrat Parti lideri Magdalena Andersson'un başbakanlığını onayladı. Böylece Magdalena Andersson ülkenin ilk kadın başbakanı oldu.
24.11.2021Dünya
Almanya'da insidans ilk kez 300'ün üzerinde
Almanya'da insidans ilk kez 300'ün üzerindeKoronavirüs vaka sayılarının hızla arttığı Almanya'da insidans değeri 300'ün üzerine çıktı. Almanya'da önlemlerin sertleştirilmesi gündeme gelirken, Avusturya'da ise aşısızlar için sokağa çıkma yasağı yürürlüğe girdi.
15.11.2021Dünya
Almanya'dan 'daha fazla kısıtlama' sinyali
Almanya'dan 'daha fazla kısıtlama' sinyaliAlmanya Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Olaf Scholz, Almanya'nın rekor sayıda yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakasıyla mücadele etmek ve kışı atlatmak için daha fazla “kısıtlamaya” ihtiyacı olduğunu söyledi.
11.11.2021Dünya
Almanların yüzde 44'ü aşı zorunluluğundan yana
Almanların yüzde 44'ü aşı zorunluluğundan yanaAlmanya'da yapılan bir anket, yüzde 44'lük kesimin aşı zorunluluğundan yana olduğunu ortaya koydu. Yüzde 24'lük kesim ise zorunluluğun sağlık çalışanları gibi belirli gruplarla sınırlandırılmasını istiyor.
11.11.2021Dünya
Almanya aşısızlar için önlemlerin artırılmasını tartışıyor
Almanya aşısızlar için önlemlerin artırılmasını tartışıyorAlmanya'da etkinliklere sadece aşı olanların veya Covid-19 geçirenlerin alınması çağrıları artıyor. Virolog Drosten ise bunun yeterli olmayacağını, aşılama oranının artırılması gerektiğine dikkat çekiyor.
10.11.2021Dünya
İsveç Başbakanı Löfven istifa etti
İsveç Başbakanı Löfven istifa ettiMeclis Başkanı Andreas Norlen'e istifasını sunan İsveç Başbakanı Stefan Löfven, görevini bıraktığını açıkladı.
10.11.2021Dünya
Roma Zirvesi’ne halefiyle gelecek
Roma Zirvesi’ne halefiyle gelecekAlmanya Şansölyesi Angela Merkel’in, İtalya’da yapılacak G-20 Liderler Zirvesi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la yapacağı görüşmeye müstakbel halefi Olaf Scholz’un da katılmasını istediği belirtildi.
29.10.2021Dünya
Alman hükümeti büyüme beklentisini düşürdü
Alman hükümeti büyüme beklentisini düşürdüAlmanya'da hükümet, bu yıl için daha önce yüzde 3,5 olarak açıklanan resmi büyüme beklentisini Kovid-19 pandemisinin kalıcı etkileri ve tedarik zincirindeki sıkıntılardan dolayı aşağı yönlü revize ederek yüzde 2,6'ya çekti.
27.10.2021Uzmanpara
Türk vekil, Alman meclisi başkanvekilliğine aday
Türk vekil, Alman meclisi başkanvekilliğine adayAlmanya’da Türk kökenli politikacı Aydan Özoğuz, partisi Sosyal Demokrat Parti (SPD) tarafından Federal Meclis Başkanvekilliği’ne resmen aday gösterildi.
21.10.2021Dünya
Son dakika! Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz istifa etti
Son dakika! Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz istifa ettiSon dakika haberine göre, Avusturya’da "rüşvet, yolsuzluk ve güveni kötüye kullanma" suçlamasıyla hakkında soruşturma başlatılan Başbakan Sebastian Kurz, görevinden istifa etti. Öte yandan Avusturya’da Yeşiller Partisi lideri ve Başbakan Yardımcısı Werner Kogler, merkez sağ Halk Partisi (ÖVP) Genel Başkanı Sebastian Kurz’un başbakanlık görevinden istifa etmesinin, koalisyon hükümetinin çalışmalarını gelecekte sürdürebilmesi için doğru ve önemli bir adım olduğunu ifade etti.
9.10.2021Dünya
Almanya’da koalisyon görüşmeleri başladı
Almanya’da koalisyon görüşmeleri başladıAlmanya'da 26 Eylül'de düzenlenen genel seçimlerin ardından Sosyal Demokrat Parti (SPD), Yeşiller ve Hür Demokrat Parti (FDP) arasında yeni hükümeti kurma hedefiyle ön görüşmelere başlandı.
7.10.2021Haberler
Almanya’da koalisyon görüşmeleri başladı
Almanya’da koalisyon görüşmeleri başladıAlmanya'da 26 Eylül'de düzenlenen genel seçimlerin ardından Sosyal Demokrat Parti (SPD), Yeşiller ve Hür Demokrat Parti (FDP) arasında yeni hükümeti kurma hedefiyle ön görüşmelere başlandı.
7.10.2021Dünya
Romanya’da hükümet düştü!
Romanya’da hükümet düştü!Romanya’da Başbakan Florin Citu’nun 11 ay önce kurduğu hükümet, mecliste gensoru önergesinin kabul edilmesiyle düştü.
6.10.2021Dünya
Piyasalar ABD iş gücü piyasasına odaklandı
Piyasalar ABD iş gücü piyasasına odaklandıKüresel pay piyasaları, artan enflasyon endişeleri, tedarik zincirindeki aksaklıklar ve enerji arzındaki sıkıntılarla satıcılı bir seyir izlerken, gelecek hafta gözler ABD'de açıklanacak iş gücü piyasaları verilerine çevrildi.
2.10.2021Uzmanpara
Almanya’nın geleceği bu iki partinin elinde
Almanya’nın geleceği bu iki partinin elindeAlmanya’da seçim sonuçları FDP ve Yeşiller’in koalisyon için en önemli partiler haline gelmesini sağladı. İki partinin ortak yönü ise gençler arasında en popüler partiler olmaları.
28.09.2021Dünya
Avrupa borsaları Stoxx Europe 600 hariç yükselişle kapattı
Avrupa borsaları Stoxx Europe 600 hariç yükselişle kapattıAvrupa borsaları günü Stoxx Europe 600 hariç yükselişle kapattı. Avrupa borsaları, yatırımcıların Almanya’daki parlamento seçimine ilişkin gelişmeleri ve beklentileri sindirmesinin ardından haftanın ilk iş gününü Stoxx Europe 600 hariç yükselişle tamamladı.
27.09.2021Ekonomi
Almanya'da gözler Yeşiller-FDP ikilisinde
Almanya'da gözler Yeşiller-FDP ikilisindeAlmanya'da SPD, yüzde 1,6'lık farkla Hristiyan Birlik'i geride bırakarak seçimi kazandı. İki taraf da hükümeti kurmaya talip, ancak seçenekleri sınırlı: Ya Yeşiller ve FDP ile üçlü koalisyon ya da yine Büyük Koalisyon.
27.09.2021Dünya
Almanya'nın muhtemel başbakanı: Olaf Scholz
Almanya'nın muhtemel başbakanı: Olaf ScholzAlmanya Maliye Bakanı Olaf Scholz'a, robotları andıran konuşma tarzı nedeniyle bir zamanlar "Scholzomat" (Scholzomaton) lakabı takılmıştı. Ancak Scholz ülkesinde dün yapılan genel seçimde, teknokratik imajını geride bırakmayı başardı.
27.09.2021Dünya
Avrupa borsaları yükselişle açıldı
Avrupa borsaları yükselişle açıldıAvrupa borsaları, haftanın ilk işlem gününe yükselişle başladı.
27.09.2021Uzmanpara
Piyasalar karışık seyrediyor
Piyasalar karışık seyrediyor Küresel piyasalar, artan tedarik sıkıntıları ve Çin'in ekonomik regülasyonlarına ilişkin belirsizliklerle haftaya karışık bir seyirle başlarken, ABD ve Avrupa başta olmak üzere merkez bankası başkanlarının açıklamaları hafta boyunca piyasaların yönü üzerinde belirleyici olacak.
27.09.2021Uzmanpara
Son dakika... Almanya'da tarihi sonuçlar! Merkel sonrası hezimet
Son dakika... Almanya'da tarihi sonuçlar! Merkel sonrası hezimetAlmanya'nın tarihi seçiminde sonuçlar netleşiyor. Oyları eriyen Angela Merkel'in partisi gelmiş geçmiş en kötü performansı gösterdi, Sosyal Demokrat Parti (SPD) kılpayı zafere ulaştı.
27.09.2021Dünya
Almanya’da başa baş yarış
Almanya’da başa baş yarışAlmanya’da halk, yeni Federal Meclis’i belirlemek üzere sandıklara giderken, yarış CDU/CSU ile SPD arasında başa baş geçti. Son sandık çıkış anketlerinde SPD, Hristiyan Birlik partilerinin yaklaşık 1.5 puan önünde yer aldı
27.09.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Sosyal Demokrat Parti ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.