Sri Lanka

Sri Lanka

Son dakika Sri Lanka haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Sri Lanka gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Sri Lanka haber sayfamızda...

Sri Lanka

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.527 sri lanka haberi bulunmuştur.
TCG Kınalıada Japonya seferine çıktı! 20 ülkeyi ziyaret edecek
TCG Kınalıada Japonya seferine çıktı! 20 ülkeyi ziyaret edecek TCG Kınalıada korveti, Türkiye ile Japonya arasındaki ilişkilerin tesisinin 100'üncü yıl dönümü ve Ertuğrul Fırkateyni'nin Japonya seyrinin 134'üncü yıl dönümü dolayısıyla Uzak Doğu'ya sefere çıktı. TCG Kınalıada, 4,5 ay sürecek seyrinde 20 ülkeyi ziyaret ederek, 24 limana demir atacak.
8.04.2024 Haberler
TCG Kınalıada Japonya seferine çıktı! 20 ülkeyi ziyaret edecek
TCG Kınalıada Japonya seferine çıktı! 20 ülkeyi ziyaret edecek TCG Kınalıada korveti, Türkiye ile Japonya arasındaki ilişkilerin tesisinin 100'üncü yıl dönümü ve Ertuğrul Fırkateyni'nin Japonya seyrinin 134'üncü yıl dönümü dolayısıyla Uzak Doğu'ya sefere çıktı. TCG Kınalıada, 4,5 ay sürecek seyrinde 20 ülkeyi ziyaret ederek, 24 limana demir atacak.
8.04.2024 Gündem
Washington’a müzakere ustası büyükelçi
Washington’a müzakere ustası büyükelçi Türkiye, ilişkilerde dönem dönem yaşanan yüksek gerilime rağmen iletişim kanallarının iki ülke tarafından da açık tutulmaya gayret gösterildiği ABD’ye, müzakerelerdeki ustalığı ile bilinen bir diplomatı gönderdi.
6.04.2024 Gündem
Biden geminin çarpmasıyla çöken köprüyü ziyaret etti
Biden geminin çarpmasıyla çöken köprüyü ziyaret etti Kargo gemisinin çarpması sonucu kısmen çöken Baltimore'daki Francis Scott Key Köprüsünü ziyaret eden ABD Başkanı Joe Biden, köprünün en kısa sürede yeniden inşa edileceğini belirterek, “Yeni köprünün çimentosu kuruyana kadar dinlenmeyeceğiz” dedi.
6.04.2024 Gündem
Şükrü Özyıldız'dan 'aşk' sorularına yanıt!
Şükrü Özyıldız'dan 'aşk' sorularına yanıt! Geçtiğimiz yaz aşk yaşamaya başlayan oyuncu Şükrü Özyıldız ve fenomen Sibil Çetinkaya, geçtiğimiz gün Armutlu'da bir mekan çıkışında objektiflere takıldı. Neşesi yerinde olan ikiliden Özyıldız, 'aşk' sorusunu cevapladı.
1.04.2024 Cadde
Jami-Ul-Alfar Camii
Jami-Ul-Alfar Camii Hindistan’ın güneyinde yer alan Sri Lanka’daki Jami-Ul-Alfar Camii. 1908’de yılında başlanan caminin yapımı, 1909’da tamamlandı.
30.03.2024 Dünya
ABD'de çöken köprünün enkazını kaldırmak için 60 milyon dolar ayrıldı
ABD'de çöken köprünün enkazını kaldırmak için 60 milyon dolar ayrıldı Kargo gemisinin çarpmasıyla yıkılan Francis Scott Key Köprüsü'nün enkazı için en büyük vinç getirilecek, yeniden inşa için telaffuz edilen rakam ise 2 milyar dolar.
29.03.2024 Dünya
Baltimore faciasında kaybolan iki kişinin cesedi bulundu
Baltimore faciasında kaybolan iki kişinin cesedi bulundu ABD'nin Baltimore kentinde yük gemisinin çarptığı Francis Scott Key Köprüsü yıkıldı. Yıkılan köprüde suya düşüp kaybolan kişilerden bazılarının tespit edildiği ifade etti.
28.03.2024 Dünya
Baltimore'da 6 kişinin hayatını kaybettiği gemi kazasının nedeni 'kirli yakıt' olabilir
Baltimore'da 6 kişinin hayatını kaybettiği gemi kazasının nedeni 'kirli yakıt' olabilir ABD’nin Baltimore kentindeki Francis Scott Key Köprüsü’nün yıkılmasına yol açan kazada, geminin neden kontrolden çıktığı araştırılıyor.
28.03.2024 Dünya
Baltimore köprüsünün çökmesi sonucu kaybolan 6 işçinin öldüğü tahmin ediliyor
Baltimore köprüsünün çökmesi sonucu kaybolan 6 işçinin öldüğü tahmin ediliyor Çarpışma anında 2,6 kilometre uzunluğundaki köprüde bulunan bazı araçlar, Patapsco Nehrine uçmuştu.
27.03.2024 Dünya
Son dakika... Gün ağardı korkunç tablo ortaya çıktı! ABD'de facianın ötesi, sonarlar tespit etti
Son dakika... Gün ağardı korkunç tablo ortaya çıktı! ABD'de facianın ötesi, sonarlar tespit etti ABD'nin Baltimore şehrinde bir kargo gemisi 1977 yılında inşa edilen köprüyü yerle bir etti. Kaza anında köprünün üzerinde bulunan 20 kişi ve çok sayıda araç ise suya düştü, yetkililer kayıpların olduğunu bildirdi.
26.03.2024 Dünya
Sibil Çetinkaya ve Şükrü Özyıldız çölde aşk tazeledi
Sibil Çetinkaya ve Şükrü Özyıldız çölde aşk tazeledi Sibil Çetinkaya ile geçen yaz aşk yaşamaya başladığı Şükrü Özyıldız, Sri Lanka, Yunanistan, İtalya ve İsviçre’den sonra geçenlerde rotayı Katar’a çevirdi. İkili, kızgın kumlarda aşk tazeledi.
13.03.2024 Cadde
İngiliz sterlininde güçlü performans
İngiliz sterlininde güçlü performans İngiliz sterlini para birimlerinin yüzde 90'ından daha iyi performans gösterdi.
11.03.2024 Uzmanpara
J Harfi İle Başlayan Şehirler, Ülkeler Ve Başkentleri Nelerdir? J Harfiyle Başlayan Türkiye İlleri!
J Harfi İle Başlayan Şehirler, Ülkeler Ve Başkentleri Nelerdir? J Harfiyle Başlayan Türkiye İlleri! Dünyada ilk harfi J olan toplam iki ülke bulunmaktadır. Bu ülkelerden biri Amerika, diğeri ise Asya kıtasında yer alıyor. Sizin için J harfi ile başlayan şehirleri, ülkeleri ve başkentleri derledik.
25.02.2024 Eğitim
TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş'tan peş peşe görüşmeler
TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş'tan peş peşe görüşmeler TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Tacikistan Temsilciler Meclisi Başkanı Mahmadtoir Zokirzoda ve Umman Şura Meclisi Başkanı Khalid Bin Hilal Bin Nasser Al Maawali ile Bakü’de bir araya geldi.
22.02.2024 Gündem
Rusya'dan kaçtı, videosu yasaklandı! Fenomen şimdi yıllarca hapis yatabilir
Rusya'dan kaçtı, videosu yasaklandı! Fenomen şimdi yıllarca hapis yatabilir İkinci Dünya Savaşı heykelinin önünde çektiği video Rusya'da infial yarattı. Öyle ki, ülkeden kaçmak zorunda dahi kaldı. Moskova'ya adım attığı anda tutuklanan genç kadın, şimdi beş yıl hapis tehdidiyle yüzleşiyor.
12.02.2024 Dünya
Kayon Ateş Sert'in hedefi oyunculuk! 'Annem hep teşvik ediyor'
Kayon Ateş Sert'in hedefi oyunculuk! 'Annem hep teşvik ediyor' Modacı İvana Sert ile iş insanı Yurdal Sert'in oğulları Kayon Ateş Sert büyüdü. 17 yaşındaki Ateş, şimdiden oyunculuk hayalleri kurmaya başladı.
9.02.2024 Cadde
Schengen vize ücretlerine zam geliyor: Yeni fiyat ne kadar olacak?
Schengen vize ücretlerine zam geliyor: Yeni fiyat ne kadar olacak? Avrupa Komisyonu 2 Şubat'ta Schengen vizesi ücret artışına ilişkin bir taslak sundu. Teklifin yasalaşması halinde fiyat artışı önümüzdeki birkaç ay içinde gerçekleşecek.
8.02.2024 Dünya
İvana Sert-Sezer Dermenci çiftinin tatil keyfi! Sri Lanka'da fil yıkama serüveni
İvana Sert-Sezer Dermenci çiftinin tatil keyfi! Sri Lanka'da fil yıkama serüveni Modacı İvana Sert, Aralık 2021'de Maldivler'de hayatını birleştirdiği İzmirli turizmci Sezer Dermenci ile dünyayı geziyor. Bu kez soluğu Sri Lanka'da alan çift, tatil pozlarıyla sosyal medyada gündem oldu.
1.02.2024 Magazin
İvana Sert-Sezer Dermenci çiftinin tatil keyfi! Sri Lanka'da fil yıkama serüveni
İvana Sert-Sezer Dermenci çiftinin tatil keyfi! Sri Lanka'da fil yıkama serüveni Modacı İvana Sert, Aralık 2021'de Maldivler'de hayatını birleştirdiği İzmirli turizmci Sezer Dermenci ile dünyayı geziyor. Bu kez soluğu Sri Lanka'da alan çift, tatil pozlarıyla sosyal medyada gündem oldu.
2.02.2024 Cadde
Dünyanın en güçlü pasaportları belli oldu! Listenin zirvesinde dört Avrupa ülkesi var
Dünyanın en güçlü pasaportları belli oldu! Listenin zirvesinde dört Avrupa ülkesi var Henley Pasaport Endeksi'ne göre dört Avrupa ülkesi artık dünyanın en güçlü pasaportlarına sahip.
12.01.2024 Dünya
Dünya Nüfusu 2024: Dünyada Kaç İnsan Var? Ülkelere Göre Dünya Nüfus Sıralaması
Dünya Nüfusu 2024: Dünyada Kaç İnsan Var? Ülkelere Göre Dünya Nüfus Sıralaması Dünya üzerinde yaşayan insan sayısı anlamına gelen dünya nüfusu her geçen gün artış gösteriyor. Bu artışlar yıldan yıla ölüm, doğum ve göçlere göre farklılık gösterebiliyor. Dünya üzerinde bu artış bazı ülkelerde daha fazla artış gösteriyor. Ülkelere göre dünya nüfus sıralamasında Çin başı çekerken ikinci sırada Hindistan ve üçüncü sırada Amerika Birleşik Devletleri (ABD) yer alıyor. Kadın ve erkek doğum, ölüm oranları da ülke içerisinde farklılıklar gösteriyor. Dünyada kaç insan var? Ülkelere göre güncel dünya nüfus sıralaması ve tablosu ile ilgili detaylı bilgilere “Dünya Nüfusu 2024” içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
5.01.2024 Dünya
Maldiv Adaları Hakkında Bilgiler; Maldiv Adaları Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi  Ve Saat Farkı
Maldiv Adaları Hakkında Bilgiler; Maldiv Adaları Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı Maldiv Adaları, Asya Kıtasında ve Hint Okyanusunda yer almaktadır. Resmi adı Maldiv Cumhuriyetidir. 297.8 kilometrekarelik bir alana sahip olan Maldivler, toplam 1192 adadan oluşur. Bu adaların sadece 305 tanesinde yerleşim yeri bulunmaktadır. Maldiv Adalarının bayrağının anlamı ne, başkenti neresidir? Sizin için derledik.
3.01.2024 Tatil
Hindistan Hakkında Bilgiler; Hindistan Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Hindistan Hakkında Bilgiler; Hindistan Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı Hindistan, Uzak Doğu'nun ilginç ülkelerinden biridir. Gelenek ve görenekleri farklı olduğu gibi lüks-pislik, fakirlik-zenginlik bir aradadır. Hindistan nerede, başkenti neresi, nüfusu ne kadar, resmi konuşulan dil hangisi, para birimi nedir gibi soruların yanıtlarını derledik.
3.01.2024 Dünya
Sri Lanka Hakkında Bilgiler; Sri Lanka Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Sri Lanka Hakkında Bilgiler; Sri Lanka Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı Sri Lanka, Hint Okuyanusunda ve Asya kıtasında yer alan bir ada ülkesidir. Resmi adı: Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyetidir. Seylan adıyla da bilinen Güney Asya ülkesi 4 Şubat 1946 tarihinde kuruldu. Sri Lanka'nın başkenti neresi, nüfusu ne kadar? Sizin için derledik.
2.01.2024 Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Sri Lanka ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.