Sri Lanka

Sri Lanka

Son dakika Sri Lanka haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Sri Lanka gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Sri Lanka haber sayfamızda...

Sri Lanka

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.423 sri lanka haberi bulunmuştur.
Dünya Nüfusu 2022: Dünyada Kaç İnsan Var? Ülkelere Göre Dünya Nüfus Sıralaması
Dünya Nüfusu 2022: Dünyada Kaç İnsan Var? Ülkelere Göre Dünya Nüfus SıralamasıDünya üzerinde yaşayan insan sayısı anlamına gelen dünya nüfusu her geçen gün artış gösteriyor. Bu artışlar yıldan yıla ölüm, doğum ve göçlere göre farklılık gösterebiliyor. Dünya üzerinde bu artış bazı ülkelerde daha fazla artış gösteriyor. Ülkelere göre dünya nüfus sıralamasında Çin başı çekerken ikinci sırada Hindistan ve üçüncü sırada Amerika Birleşik Devletleri (ABD) yer alıyor. Kadın ve erkek doğum, ölüm oranları da ülke içerisinde farklılıklar gösteriyor. Dünyada kaç insan var? Ülkelere göre güncel dünya nüfus sıralaması ve tablosu ile ilgili detaylı bilgilere “Dünya Nüfusu 2022” içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
23.06.2022Dünya
Sri Lanka'da yakıt tükeniyor
Sri Lanka'da yakıt tükeniyorDerin bir ekonomik darboğazla savaşan Güney Asya ülkesinde yalnızca dört günlük yakıt kaldı, yaptırımlar altındaki Rusya'ya bile tedarik için ulaşıldı.
17.06.2022Dünya
Sri Lanka'da yakıt ve gıda sıkıntısı nedeniyle haftada dört gün mesaiye geçildi
Sri Lanka'da yakıt ve gıda sıkıntısı nedeniyle haftada dört gün mesaiye geçildiSon 70 yılın en büyük ekonomik krizini yaşayan Güney Asya ülkesinde, memurların bir gün daha tatil yapmasıyla tasarruf hedefleniyor. Kamu çalışan
15.06.2022Dünya
Sri Lanka: Rusya’dan petrol almak zorunda kalabiliriz
Sri Lanka: Rusya’dan petrol almak zorunda kalabilirizTarihi bir ekonomik darboğazla yüzleşen Güney Asya ülkesinin başbakanı Wickremesinghe, "Petrolü başka kaynaklardan alabilirsek, oradan alırız. Aksi takdirde tekrar Rusya'ya gitmek zorunda kalabiliriz" dedi.
12.06.2022Dünya
Sri Lanka Başbakanı: Bir günlük benzinimiz kaldı
Sri Lanka Başbakanı: Bir günlük benzinimiz kaldıSri Lanka Başbakanı Ranil Wickremesinghe, son 70 Yılın en ağır ekonomik krizini yaşayan ülkede sadece bir günlük benzin kaldığını açıkladı.
17.05.2022Dünya
Dışişleri'nden Sri Lanka’daki şiddet olaylarına ilişkin açıklama
Dışişleri'nden Sri Lanka’daki şiddet olaylarına ilişkin açıklamaDışişleri Bakanlığı, Sri Lanka’da son dönemde can kayıplarına yol açan şiddet olaylarının endişeyle karşılandığını belirterek, tüm taraflara itidalli davranmaları ve şiddetten kaçınmaları çağrısında bulundu.
11.05.2022Dünya
Sri Lanka'da göstericiler başbakanın ve siyasilerin evlerini yaktı
Sri Lanka'da göstericiler başbakanın ve siyasilerin evlerini yaktıSri Lanka’da ekonomik krizi protesto eden bir grup gösterici, istifa eden Başbakan Mahinda Rajapaksa’nın resmi konutu ile bakan ve milletvekillerine ait evleri ateşe verdi. Gösterilerde en az 7 kişi hayatını kaybetti, yaklaşık 200 kişi yaralandı.
10.05.2022Dünya
Sri Lanka’da göstericiler başbakanın ve siyasilerin evlerini yaktı
Sri Lanka’da göstericiler başbakanın ve siyasilerin evlerini yaktıSri Lanka’da ekonomik krizi protesto eden bir grup gösterici, istifa eden Başbakan Mahinda Rajapaksa’nın resmi konutu ile bakan ve milletvekillerine ait evleri ateşe verdi. Gösterilerde en az 7 kişi hayatını kaybetti, yaklaşık 200 kişi yaralandı.
10.05.2022Haberler
Sri Lanka’da göstericiler başbakanın ve siyasilerin evlerini yaktı
Sri Lanka’da göstericiler başbakanın ve siyasilerin evlerini yaktıSri Lanka’da ekonomik krizi protesto eden bir grup gösterici, istifa eden Başbakan Mahinda Rajapaksa’nın resmi konutu ile bakan ve milletvekillerine ait evleri ateşe verdi. Gösterilerde en az 7 kişi hayatını kaybetti, yaklaşık 200 kişi yaralandı.
10.05.2022Dünya
Sri Lanka Başbakanı Rajapaksa istifa etti
Sri Lanka Başbakanı Rajapaksa istifa ettiSri Lanka Başbakanı Mahinda Rajapaksa, hükümet karşıtı protestoların devam etmesi nedeniyle istifa etti.
9.05.2022Dünya
Sri Lanka'da öğrenciler, Başbakan Rajapaksa'nın evine girmeye çalıştı
Sri Lanka'da öğrenciler, Başbakan Rajapaksa'nın evine girmeye çalıştıEkonomik krizle boğuşan Sri Lanka'da binlerce üniversite öğrencisi, Başbakan Mahinda Rajapaksa'nın başkent Kolombo'daki konutunun önünde dün toplandı.
25.04.2022Dünya
Sri Lanka'da protestocular Devlet Başkanı Rajapaksa'nın konutuna saldırdı
Sri Lanka'da protestocular Devlet Başkanı Rajapaksa'nın konutuna saldırdıSri Lanka'nın başkenti Colombo'da ekonomik krizi protesto eden göstericiler, Devlet Başkanı Gotabaya Rajapaksa'nın özel konutuna saldırdı. Şiddet olaylarının yaşandığı başkentte sokağa çıkma yasağı ilan edilirken, 54 kişi tutuklandı.
1.04.2022Dünya
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan Katar’da ikili görüşmeler
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan Katar’da ikili görüşmelerDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Katar’da düzenlenen Doha Forumu’na katılmak için bulunduğu Doha’da üst düzey ikili görüşmeler gerçekleştirdi.
26.03.2022Siyaset
Dünya savaşı radarda canlı izliyor! Karadeniz'de dikkat çeken detay
Dünya savaşı radarda canlı izliyor! Karadeniz'de dikkat çeken detayTüm dünya Rusya'nın Ukrayna'yı işgaline kilitlenmiş durumda! Bölgedeki hava hareketliliği ise dikkatle takip ediliyor. Savaş ve çatışma durumları başta olmak üzere birçok önemli olayda hava trafiğinin izlendiği online uçak takip uygulamaları, savaşın yarattığı kaosu da gözler önüne seriyor. Çatışma haberlerinin gelmesiyle birlikte Karadeniz üzerinde dikkat çeken gelişmeler yaşandığını belirten uzmanlar, bu durumun Türk hava sahasını da etkilediğini söyledi.
27.02.2022Gündem
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Bahreyn Dışişleri Bakanı ile görüştü
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Bahreyn Dışişleri Bakanı ile görüştüDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Bahreyn Dışişleri Bakanı Dr. Abdullatif Al Zayani ile ikili ve heyetler arası görüşme gerçekleştirdi.
30.01.2022Haberler
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Bahreyn Dışişleri Bakanı ile görüştü
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Bahreyn Dışişleri Bakanı ile görüştüDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Bahreyn Dışişleri Bakanı Dr. Abdullatif Al Zayani ile ikili ve heyetler arası görüşme gerçekleştirdi.
30.01.2022Siyaset
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Maldivler’de
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Maldivler’deDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Maldivler’e Türkiye’nin Dışişleri Bakanı düzeyindeki ilk resmi ziyaretini gerçekleştirdi.
29.01.2022Haberler
Türkiye’den Maldivler’e Dışişleri Bakanı düzeyindeki ilk resmi ziyaret
Türkiye’den Maldivler’e Dışişleri Bakanı düzeyindeki ilk resmi ziyaretDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Maldivler’e Türkiye’nin Dışişleri Bakanı düzeyindeki ilk resmi ziyaretini gerçekleştirdi.
29.01.2022Gündem
'Asya ile ilişkileri güçlendirmek istiyoruz'
'Asya ile ilişkileri güçlendirmek istiyoruz'Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, resmi ziyaret kapsamında bulunduğu Sri Lankada Dışişleri Bakanı Gamini Lakshman Peiris ile ortak basın toplantısı düzenledi. Toplantı sonrasında iki bakan, çift vergilendirmenin önlenmesi konusunda anlaşma imzaladı.
29.01.2022Siyaset
Çavuşoğlu, Sri Lankalı mevkidaşı Peiris ile anlaşma imzaladı
Çavuşoğlu, Sri Lankalı mevkidaşı Peiris ile anlaşma imzaladıDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Sri Lanka Dışişleri Bakanı Gamini Lakshman Peiris’le birlikte Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti Arasında Gelir Üzerinden Alınan Vergilerde Çifte Vergilendirmeyi Önleme ve Vergi Kaçakçılığı ile Vergiden Kaçınmaya engel Olma Anlaşması’nı imzaladı.
28.01.2022Siyaset
‘En fazla çalışanı olan şirket’ ödülü
‘En fazla çalışanı olan şirket’ ödülü'Türkiye'nin En Büyük 500 Özel Şirketi’ araştırmasında ‘En Fazla Çalışanı Olan Şirket’ kategorisinin birincisi olarak Rönesans Holding ödüle layık görüldü.
25.01.2022Vitrin
Çay tohumundan yağ üretildi! Zeytinyağı ile eş değer
Çay tohumundan yağ üretildi! Zeytinyağı ile eş değerUzak Doğu ülkelerinde çay tohumundan elde edilen ve yemeklerde kullanılan zeytinyağı kalitesindeki yağ, Türkiye'de de elde edildi. Çaykur Genel Müdürü Yusuf Ziya Alim, "Bu yağ, kozmetik ve yemeklerde çok etkin, faydalı. Zeytinyağına eşdeğer bir ürün" dedi.
18.01.2022Ekonomi
Plastik atık yutan iki fil daha öldü
Plastik atık yutan iki fil daha öldüSri Lanka’nın başkenti Kolombo’nun doğusunda yer alan Ampara köyünde çöplerin açık bir araziye boşaltılması, bir kez daha faciaya yol açtı.
14.01.2022Dünya
Uçuşlar durdurulmuştu! Türkiye'den beş ülkeye seferler yeniden başladı
Uçuşlar durdurulmuştu! Türkiye'den beş ülkeye seferler yeniden başladıKorona virüs önlemleri kapsamında Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) tarafından durdurulan Güney Afrika, Botsvana, Mozambik, Namibya ve Zimbabve uçuşları yeniden başladı.
11.01.2022Ekonomi
Sri Lanka Hakkında Bilgiler; Sri Lanka Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Sri Lanka Hakkında Bilgiler; Sri Lanka Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıSri Lanka, Hint Okuyanusunda ve Asya kıtasında yer alan bir ada ülkesidir. Resmi adı: Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyetidir. Seylan adıyla da bilinen Güney Asya ülkesi 4 Şubat 1946 tarihinde kuruldu. Sri Lanka'nın başkenti neresi, nüfusu ne kadar? Sizin için derledik.
6.01.2022Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Sri Lanka ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.