Taksimetre

Taksimetre

Son dakika taksimetre haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan taksimetre gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan taksimetre haber sayfamızda...

Taksimetre

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 325 taksimetre haberi bulunmuştur.
İstanbul'da taksimetre satışı ve değişimi yapan 5 firmaya ceza
İstanbul'da taksimetre satışı ve değişimi yapan 5 firmaya cezaRekabet Kurulu, İstanbul'da taksimetre satışı ve değişimi hizmeti pazarında faaliyet gösteren 5 teşebbüse toplam 46 bin 808 lira idari para ceza verilmesini kararlaştırdı.
17.03.2021Ekonomi
"Türkiye'deki en yüksek nota sahip STK'yız ama bununla yetinmiyoruz"
"Türkiye'deki en yüksek nota sahip STK'yız ama bununla yetinmiyoruz"Darüşşafaka, annesi veya babası hayatta olmayan, maddi olanakları yetersiz öğrencilere tam burslu ve yatılı eğitim fırsatı tanıyan Türkiye’nin en gözde kurumu. Sivil toplum örgütü olarak gücünü tamamıyla bağışçılarından alıp eğitimde fırsat eşitliği için 158 yıldır hiç durmadan çalışıyor. Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı M. Tayfun Öktem ile Darüşşafaka’nın seneler içerisinde katlanarak artan gücünün ve başarısının ardında yatanları konuştuk…
22.01.2021Gündem
Kısıtlamada bagajda yakalanan yolcu ilk kez konuştu!
Kısıtlamada bagajda yakalanan yolcu ilk kez konuştu!Ankara’da yılbaşı gecesi sokak kısıtlamasını ihlal edip, taksinin bagajında yolculuk eden ve polisin uygulamasına takılan Şenol Gülkafa, olay sonrası konuştu. Gülkafa, daha önce de kısıtlamaya uymadığı için ceza yediğini belirterek, "İkinci kez ceza yememek için yaptım, ama yakalandık" dedi.
14.01.2021Gündem
Yenikapı'ya taksici akını sürüyor!
Yenikapı'ya taksici akını sürüyor!İstanbul Yenikapı’da taksicilerin taksimetre güncelleme kuyruğu devam ederken, oluşan kuyruk havadan da görüntülendi.
3.01.2021Gündem
Taksimetre güncelleme kuyruğu akşama kadar devam etti
Taksimetre güncelleme kuyruğu akşama kadar devam ettiİstanbul'da taksi açılış ücretine yapılan yüzde 11 oranındaki zammın ardından taksi şoförleri yeni tarifeye uygun olarak taksimetrelerini güncellemek için Yenikapı Etkinlik Alanına geldi. Sabah saatlerinden itibaren kilometrelerce uzayan araç kuyruğu, akşam saatlerinde de devam etti.
1.01.2021Haberler
Metrelerce kuyruk oluştu! İşte nedeni...
Metrelerce kuyruk oluştu! İşte nedeni...İstanbul'da taksi açılış ücretine yapılan yüzde 11 oranındaki zammın ardından taksi şoförleri yeni tarifeye uygun olarak taksimetrelerini güncellemek için Yenikapı Etkinlik Alanına geldi. Sabah saatlerinden itibaren kilometrelerce uzayan araç kuyruğu, akşam saatlerinde de devam etti.
1.01.2021Gündem
Taksimetre ayarı kuyruğu
Taksimetre ayarı kuyruğuİstanbul'da taksi ücretlerine yapılan zammın ardından taksimetre cihazlarını güncellemek isteyen taksiciler, Yenikapı Etkinlik Alanı’nda kilometrece uzayan kuyruk oluşturdu. İşlemler için sabahın erken saatlerinde kuyruğa giren sürücüler, durumdan şikayetçi olduklarını ifade etti.
1.01.2021Haberler
Taksimetre ayarı kuyruğu
Taksimetre ayarı kuyruğuİstanbul'da taksi ücretlerine yapılan zammın ardından taksimetre cihazlarını güncellemek isteyen taksiciler, Yenikapı Etkinlik Alanı’nda kilometrece uzayan kuyruk oluşturdu. İşlemler için sabahın erken saatlerinde kuyruğa giren sürücüler, durumdan şikayetçi olduklarını ifade etti.
1.01.2021Ekonomi
Taksici turist sandı, bunu hiç beklemiyordu... Cezayı yedi!
Taksici turist sandı, bunu hiç beklemiyordu... Cezayı yedi!İstanbul'da sivil zabıtalarla yapılan denetimlerde, taksimetre açmayan ve kısa mesafeye yolcu almayan taksicilere ceza yağdı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Engin Ulusoy, “577 taksici esnafını denetledik sivil şekilde. Bunlardan 24'üne idari işlem uyguladık” dedi.
11.12.2020Haberler
Taksici turist sandı, bunu hiç beklemiyordu... Cezayı yedi!
Taksici turist sandı, bunu hiç beklemiyordu... Cezayı yedi!İstanbul'da sivil zabıtalarla yapılan denetimlerde, taksimetre açmayan ve kısa mesafeye yolcu almayan taksicilere ceza yağdı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Engin Ulusoy, “577 taksici esnafını denetledik sivil şekilde. Bunlardan 24'üne idari işlem uyguladık” dedi.
11.12.2020Gündem
Son dakika... Turiste taksimetre yok! Böyle yakalandılar
Son dakika... Turiste taksimetre yok! Böyle yakalandılarİstanbulluların sonu gelmeyen taksi şikâyetleri yoğunlaşınca sivil zabıtalar devreye girdi. Yapılan denetimlerde, turistlere taksimetre açmayan ve kısa mesafeye yolcu almayan taksicilere ceza yağdı
10.12.2020Gündem
Alkollü kadın taksiciye zor anlar yaşattı
Alkollü kadın taksiciye zor anlar yaşattıFatih Saraçhane’de taksiye binen alkollü bir kadın, taksi parasını anlaşamadığı taksiciyle tartıştıktan sonra “ben seni sevmedim” diyerek Aksaray’da seyir halinde olan taksiden inmeye çalıştı. Taksici yaşadığı o anları cep telefonuyla saniye saniye kaydederken korona virüse rağmen maske bile takmayan kadın, ücretini alamayan taksicinin “seni karakola götüreceğim” sözlerine “götür zaten ben karakolum, ben gelirim yine de sen suçlu sayılırsın” demesi “pes” dedirtti.
25.11.2020Haberler
Taksi ücretinde anlaşamadı, 'bana zartzurt yapma' dedi
Taksi ücretinde anlaşamadı, 'bana zartzurt yapma' dediİstanbul Fatih'te alkollü olduğu iddia edilen kadın müşteri olarak bindiği takside ortalığı birbirine kattı. Taksiciye hakaretler eden kadın, istediği ücrette anlaşamayan taksiciye, 'Bana zartzurt yapma' dediği iddia edildi.
25.11.2020Gündem
Taksici, ön koltuğa oturulmasını engellemek için cansız manken taşımaya başladı
Taksici, ön koltuğa oturulmasını engellemek için cansız manken taşımaya başladıDüzce'de taksicilik yapan Hakan Atılgan, salgın nedeniyle müşterilerle arasındaki sosyal mesafeyi korumak için aracın ön koltuğuna oturulmaması amacıyla cansız manken taşımaya başladı. Atılgan, müşterilerinden olumlu geri dönüşler aldığını belirtirken, ancak 3-4 kişi binmek isteyenlerin tepki gösterdiğini ifade etti.
18.11.2020Haberler
Taksici, ön koltuğa oturulmasını engellemek için cansız manken taşımaya başladı
Taksici, ön koltuğa oturulmasını engellemek için cansız manken taşımaya başladıDüzce'de taksicilik yapan Hakan Atılgan, salgın nedeniyle müşterilerle arasındaki sosyal mesafeyi korumak için aracın ön koltuğuna oturulmaması amacıyla cansız manken taşımaya başladı. Atılgan, müşterilerinden olumlu geri dönüşler aldığını belirtirken, ancak 3-4 kişi binmek isteyenlerin tepki gösterdiğini ifade etti.
18.11.2020Gündem
Taksi Ücreti Hesaplama Nasıl Yapılır? En Basit Yöntem İle Taksi Ücreti Nasıl Hesaplanır?
Taksi Ücreti Hesaplama Nasıl Yapılır? En Basit Yöntem İle Taksi Ücreti Nasıl Hesaplanır?Türkiye’nin en yaygın kullanılan ulaşım araçları arasında taksiler yer alıyor. Toplu taşıma araçlarını tercih etmek istemeyenler, zamandan tasarruf etmek isteyenler ve gidecekleri yere araç olmayan kişiler genellikle taksiye binmeyi tercih ediyor. Taksilerde bulunan taksimetre aracı ile taksi ücretlendirmesinin nasıl yapıldığı ise pek çok kişi tarafından merak konusu oluyor.
2.10.2020Yaşam
Taksici memnun kahveci dertli
Taksici memnun kahveci dertliŞoförler, ziyarete gelen Konak Belediye Başkanı Batur’a destekleri için teşekkür etti. Oyun yasağından dertli olan kahveciler ise kira ve kredi katkısı bekliyor
14.08.2020Ege
Adalar’da elektrikli araç dönemi
Adalar’da elektrikli araç dönemiAdalar’da yüzlerce atın ölümüne ve eziyet çekmesine neden olan fayton taşımacılığına son verilmesinin ardından elektrikli araçlarla gezi ve toplu taşıma dönemi başladı
10.08.2020Gündem
Son dakika... İzmir'de taksilerin kilometre ücreti 4.30 TL’ye yükseltildi
Son dakika... İzmir'de taksilerin kilometre ücreti 4.30 TL’ye yükseltildiİzmir Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) kararıyla taksi taşıma tarifesi 2 yıl sonra güncellendi. Kilometre ücreti 4.30 TL’ye yükseltildi. İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Celil Anık, artışın 2 yıllık enflasyonun yarısı oranında olduğunu açıkladı.
9.08.2020Ekonomi
Elektrikli araçların tarifesi belli oldu
Elektrikli araçların tarifesi belli olduİstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısı, Harbiye İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.
24.07.2020Gündem
Adataksi nedir? Adalar'da kullanılan elektrikli araçların ücreti ne kadar?
Adataksi nedir? Adalar'da kullanılan elektrikli araçların ücreti ne kadar?Adataksi nedir? Adalardaki faytonların kaldırılmasının ardından elektrikli araçlar hizmete sunuldu. Adataksi olarak adlandıran araçların ücreti ne kadar olacak? Adataksiler nerede çalışacak? İşet Adataksi ile ilgili merak edilenler...
23.07.2020Gündem
Adalar'da kullanılacak elektrikli araçların ücret tarifesi belli oldu
Adalar'da kullanılacak elektrikli araçların ücret tarifesi belli olduGelen bir son dakika haberine göre; İstanbul, Adalar'da elektrikli araçların kullanım ücreti 12 lira olarak belirlendi.
23.07.2020 Gündem
Adalar'da kullanılacak elektrikli araçların ücret tarifesi belli oldu
Adalar'da kullanılacak elektrikli araçların ücret tarifesi belli olduAdalar'da elektrikli araçların kullanım ücreti 12 lira olarak belirlendi.
23.07.2020Ekonomi
İBB önünde eylem!
İBB önünde eylem!İstanbul Saraçhane'de bulunan İBB Binasının önüne dolmuşlarıyla gelen onlarca şoför eylem yaptı. İBB'nin önündeki boş alana gelen şoförler dolmuş plakalarının taksi plakasına çevirilmesi isteğiyle eylem yaparken, polis çevrede geniş güvenlik önlemi aldı. Grup yaptıkları basın açıklamasının ardından İBB'nin önünden ayrıldı.
21.07.2020Gündem
Aracında unutulan 60 bin lirayı sahibine teslim etti
Aracında unutulan 60 bin lirayı sahibine teslim etti İzmir'in Konak ilçesinde bulunan bir taksi durağında çalışan taksi şoförü, aracında unutulan ve içerisinde 60 bin lira bulunan poşeti sahibine teslim etti. Poşeti teslim alan paranın sahibi ise taksi şoförüne 31 lira bahşiş bıraktı.
3.06.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

taksiistanbultaksicitaksimetrekuyruk

Taksimetre ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.