Tıp Merkezi

Tıp Merkezi

Son dakika Tıp Merkezi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Tıp Merkezi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Tıp Merkezi haber sayfamızda...

Tıp Merkezi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 10.143 tip merkezi haberi bulunmuştur.
İftarı ikiye bölüp kan şekerini dengeleyin
İftarı ikiye bölüp kan şekerini dengeleyin11 ayın sultanı ramazan, tüm dünyanın düzenini bozan pandeminin gölgesinde başlarken “Korona günlerinde sağlıklı oruç tutma” toplumun yeni gündem maddesi oldu.
14.04.2021Ege
'Estetik mağduru kadınlar, toplumun önyargısından çekinerek, öne çıkamıyor'
'Estetik mağduru kadınlar, toplumun önyargısından çekinerek, öne çıkamıyor'Antalya’da özel bir klinikte estetik ameliyat sonrası dudağı çürüyen Songül Uzunoğlu (42), bu merkezin mağdur ettiği tek kişinin kendisi olmadığını savundu. Uzunoğlu, "Adliyeye yansıyan birçok dava var. Estetik mağduru kadınlar, toplumun önyargısından çekinerek, öne çıkamıyor" dedi.
13.04.2021Gündem
Nadir görülen hastalık burnunu çökertti!
Nadir görülen hastalık burnunu çökertti!Bu otoimmün rahatsızlığın her yıl kaç kişide ortaya çıktığını belirlemek zor. Ancak rahatsızlık, çok nadir olarak kabul ediliyor.
8.04.2021Dünya
Velilere, kaygıyla baş etme önerileri
Velilere, kaygıyla baş etme önerileriKENT Alsancak Tıp Merkezi’nde görevli Psikolog Aynur Düzgünel, pandemi nedeniyle eğitimin iki farklı uygulamayla; uzaktan ve yüz yüze verilmesinin velileri ‘Virüs kapar mı’, ‘İnternetten derslerini iyi öğrenebilir mi’ ikilemine soktuğunu söyledi.
6.04.2021Ege
350 bin lirasını kendi eliyle teslim etti
350 bin lirasını kendi eliyle teslim ettiElazığ'da yaşayan 80 yaşındaki Nergis S., telefon dolandırıcılarının tuzağına düştü. Talihsiz kadın kendisini polis olarak tanıtıp, kimliğinin kuyumcu soygununda kullanıldığını söyleyen dolandırıcılara inanıp Malatya'ya gelerek 350 bin TL değerinde altın, döviz ve Türk lirasını bu kişilere teslim etti.
6.04.2021Haberler
Son dakika: 350 bin lirasını kendi eliyle teslim etti! Altın, döviz ve Türk lirası
Son dakika: 350 bin lirasını kendi eliyle teslim etti! Altın, döviz ve Türk lirasıGelen bir son dakika haberine göre; Elazığ'da yaşayan 80 yaşındaki Nergis S., telefon dolandırıcılarının tuzağına düştü. Talihsiz kadın kendisini polis olarak tanıtıp, kimliğinin kuyumcu soygununda kullanıldığını söyleyen dolandırıcılara inanıp Malatya'ya gelerek 350 bin TL değerinde altın, döviz ve Türk lirasını bu kişilere teslim etti.
6.04.2021Gündem
Felçli bir insanın beyni ilk kez kablosuz olarak bilgisayara bağlandı
Felçli bir insanın beyni ilk kez kablosuz olarak bilgisayara bağlandıABD'deki Brown Üniversitesi ve Providence Veterans Affairs Tıp Merkezi ortaklığında geliştirilen yöntemde dünyada ilk kez felçli insanların hayatını kolaylaştıracak bir adım atıldı. İnsan beyni ilk defa kablosuz olarak bilgisayara bağlandı.
5.04.2021Dünya
Rami, Başakşehir’e taşınıyor
Rami, Başakşehir’e taşınıyorİstanbul’da Rami Kışlası yanında 36 yıldan beri faaliyet gösteren Rami Gıda Toptancıları Hali esnafı, Başakşehir’de Şahintepe Mahallesi’nde inşa edilen İstanbul Gıda Toptancılar Çarşısı’na taşınmaya hazırlanıyor. Eminönü Unkapanı’ndan 1985 yılında Rami’ye taşınan hal esnafı, 21 ve 42 metrekarelik dükkanlarda ticaret hayatını sürdürüyor. İstanbul Gıda Toptancılar Tüccarlar Derneği’nin (İGDOT) girişimiyle, Başakşehir Kayabaşı Batı Resneli Bölgesi’ndeki arsa bir süre önce satın alındı.
30.03.2021 Ekonomi
Rami Gıda Toptancıları Hali esnafı, Başakşehir'deki modern çarşıya taşınmaya hazırlanıyor
Rami Gıda Toptancıları Hali esnafı, Başakşehir'deki modern çarşıya taşınmaya hazırlanıyorİstanbul Gıda Toptancılar Tüccarlar Derneği Başkanı Mustafa Karlı, "(Rami'de) Binden fazla dükkan var ama sadece 200-300 dükkanın altyapısı mevcut. Diğer dükkanların altyapısı yok. Yeni çarşımız bütün sosyal donatılara sahip bir site olacak." dedi.
29.03.2021Ekonomi
Vatandaşın ilgisini çekti! Fiyat sınırı yok...
Vatandaşın ilgisini çekti! Fiyat sınırı yok...Düzce Üniversitesi Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Merkezi bünyesinde yetiştirilmeye başlanan başta reishi mantarı olmak üzere tıbbi mantarlara ilgi arttı. Tıbbi mantar yetiştiriciliği için düzenlenen kurslara katılanlar mantar yetiştiriciliğini öğrenmeye çalışıyor.
27.03.2021Ekonomi
Avrupa’da karantinaya isyan eylemleri
Avrupa’da karantinaya isyan eylemleriKoronavirüs salgınının 3’üncü dalgasına girdiklerini açıklayan pek çok Avrupa ülkesinde uzun süredir karantina ve kısıtlamalarla yaşamaktan “isyan eden” vatandaşlar önceki gün geniş katılımlı protesto gösterileri düzenledi.
22.03.2021Dünya
Salgını hastalığı yıllar önce geçiren biri başlattı!
Salgını hastalığı yıllar önce geçiren biri başlattı!Bilim insanları Gine'deki yeni Ebola salgınına, 2014'de başlayıp 2016'da sona eren Batı Afrika'daki salgınında hastalığa yakalanıp atlatan birinin yol açtığının neredeyse kesin olduğunu bildirdi. Virüsü vücudunda en az 5 yıl taşıyan kişinin, hastalığı meni yoluyla partnerine bulaştırdığı aktarıldı.
17.03.2021Dünya
Estetik uğruna dudağı çürüyen Songül:  Hayatım tamamen durdu
Estetik uğruna dudağı çürüyen Songül: Hayatım tamamen durduAntalya'da özel bir klinikte estetik ameliyat sonrası dudağı çürüyen Songül Uzunoğlu , Prof. Dr. Ömer Özkan'ın bir dizi ameliyatı sayesinde yemek yiyip su içebilir hale geldi. Uzunoğlu, "Prof. Dr. Ömer Özkan hocamın yaptığı ameliyatlar hayata tutunmama neden oldu. Ancak 2 yıldır verdiğim hukuk mücadelesinde bir adım ilerleme olmadı" dedi.
10.03.2021Gündem
Çift maskede sivilce tehlikesi
Çift maskede sivilce tehlikesiKademeli normalleşmeyle kalabalıklar arttı, uzmanlardan koronavirüsten korunmak için çift maske kullanma önerisi geldi.
6.03.2021Ege
Profesörden hacamat uyarısı!
Profesörden hacamat uyarısı!Düzce Üniversitesi Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Merkezi Müdürü Prof. Dr. Ertuğrul Kaya, kupa tedavisinin (hacamat) sertifikası olan doktorlar tarafından hastane ve merkezlerde yapılması gerektiğini belirterek, "Nelere iyi geleceği konusunda hastaları kandırmamak gerekiyor. Bu konuda oldukça fazla suistimal var. Hastanın modern tıptaki tedavilerinin önüne geçmemesi gerekiyor" dedi.
5.03.2021Gündem
Son dakika... Salgın tedbirleri kapsamında ertelenen YÖKDİL yapıldı
Son dakika... Salgın tedbirleri kapsamında ertelenen YÖKDİL yapıldıÖlçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 2021'e ertelenen Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (YÖKDİL/2) gerçekleştirildi.
28.02.2021Gündem
Türkiye'de yeni yaygınlaştı! Kilosu 4 bin lira...
Türkiye'de yeni yaygınlaştı! Kilosu 4 bin lira...Düzce Üniversitesi Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Merkezi’nde laboratuvar ortamında kültürü yapılan ve seralarda yetiştirilmeye uygun hale getirilen 4 çeşit mantar fiyatlarıyla dikkat çekiyor.
25.02.2021Ekonomi
Hemşireye çirkin saldırı! '2 yumruk yedim, burnuma kafa attı'
Hemşireye çirkin saldırı! '2 yumruk yedim, burnuma kafa attı'İstanbul Gaziosmanpaşa’da alkollü olduğu belirtilen bir grup, özel bir tıp merkezine girerek hemşireye yumruk ve kafa atarak dövdü. Daha önce de aynı gerekçe ile şikayetçi oldukları T.T ve M.Ş.'nin hemşire Süleyman Gül'e saldırı anı güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.
23.02.2021Gündem
Son dakika... 81 ilde ALES yoğunluğu!
Son dakika... 81 ilde ALES yoğunluğu!Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 2021 yılına ertelenen Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2020- ALES/2) 81 ilde ve 88 sınav merkezinde gerçekleştiriliyor. Adaylar, erken saatte sınavın yapılacağı okullarda yoğunluk oluştu.
21.02.2021Gündem
Toygun Ateş kimdir? Toygun Ateş kaç yaşında, neden vefat etti? İşte Toygun Ateş biyografisi
Toygun Ateş kimdir? Toygun Ateş kaç yaşında, neden vefat etti? İşte Toygun Ateş biyografisiToygun Ateş kim sorusu yoğun olarak aratılıyor. Usta sanatçı koronavirüs tedavisi görüyordu. Gelen haberler ise hayranlarını üzdü. Sinema ve dizi oyuncusu olan Toygun Ateş'in son olarak entübe edildiği açıklanmıştı. Usta sanatçı hayatını kaybetti. Peki, Toygun Ateş kimdir? İşte Toygun Ateş ile ilgili merak edilenler...
19.02.2021Gündem
Son Dakika: Toygun Ateş hayatını kaybetti
Son Dakika: Toygun Ateş hayatını kaybettiSanat dünyasından üzücü bir son dakika haberi geldi. Koronavirüs nedeniyle yoğun bakımda tedavi gören ve mutasyonlu virüs kaptığı ortaya çıkan tiyatro ve sinema sanatçısı Toygun Ateş (66) vefat etti.
19.02.2021Cadde
Ertelenen ALES bu hafta sonu yapılacak
Ertelenen ALES bu hafta sonu yapılacakGelen bir son dakika haberine göre, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 2021 yılına ertelenen Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2020- ALES/2) bu hafta sonu düzenlenecek.
19.02.2021Gündem
Toygun Ateş'in eşi Victoria Kırgız: Böbrekler iflas etmiş
Toygun Ateş'in eşi Victoria Kırgız: Böbrekler iflas etmişFilm çekimi için bulunduğu Malatya’da koronavirüse yakalanan usta oyuncu Toygun Ateş, durumunun kötüleşmesi üzerine entübe edildi.
17.02.2021Cadde
İç organlarında biriken dev saç yumağı midesini yırttı!
İç organlarında biriken dev saç yumağı midesini yırttı!Birleşik Krallık'ta (BK) Rapunzel sendromu diye bilinen saç yeme hastalığından mustarip 17 yaşındaki bir genç kadının midesi iç organlarında biriken dev saç yumağı yüzünden yırtıldı.
16.02.2021Dünya
Entübe edilen oyuncu Toygun Ateş'in setteki son görüntüleri
Entübe edilen oyuncu Toygun Ateş'in setteki son görüntüleriMalatya'ya 'Gizemli Köy' filminin çekimi için gelen ve bir süre önce koronavirüs testi pozitif çıktıktan sonra tedavi gördüğü İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi'nde entübe edilen oyuncu Toygun Ateş'in (66), setteki son görüntüleri ortaya çıktı.
16.02.2021Cadde

Benzer Haber Etiketleri

koronavirüsegesalgıntoygun ateşestetik

Tıp Merkezi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.