Toplu Ulaşım

Toplu Ulaşım

Son dakika toplu ulaşım haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan toplu ulaşım gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan toplu ulaşım haber sayfamızda...

Toplu Ulaşım

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.489 toplu ulaşım haberi bulunmuştur.
Tramvay Durakları 2022: İstanbul Kabataş-Bağcılar Tramvay Durakları ve İsimleri
Tramvay Durakları 2022: İstanbul Kabataş-Bağcılar Tramvay Durakları ve İsimleriİstanbul'un en önemli ulaşım ağlarından birisi de tramvaydır. Çeşitli duraklarla entegrasyon sağlayan tramvay hattı trafik yükünü önemli ölçüde sırtlayan ulaşım araçlarından bir tanesidir. İstanbul'da en çok kullanılan tramvay hatlarından birisi de T1 Kabataş-Bağcılar hattıdır. Bunların dışında İstanbul'da T2 Taksim-Tünel, T3 Kadıköy-Moda, T4 Topkapı-Mescid-i Selam ve T5 Cibali-Alibeyköy Cep Otogarı tramvay hatları bulunur. T2 Taksim-Tünel ve T3 Kadıköy-Moda Tramvay hattı nostaljik hat olarak geçer. İstanbul Kabataş-Bağcılar ve diğer tramvay durakları ve isimleri için Tramvay Durakları 2022 içeriğimize göz atabilirsiniz.
2.08.2022Gündem
Toplu taşımada unutulan eşyalar arasında yok yok
Toplu taşımada unutulan eşyalar arasında yok yokAntalya’da toplu taşıma araçlarında unutulan eşyaların sahiplerine daha hızlı ulaştırılabilmesi için mobil uygulama kuruldu. Müracaatta bulunan vatandaşların kayıp eşyalarının akıbetleri yakın zamanda vatandaşlarla da paylaşılacak. Unutulan eşyalar arasında, para, oyuncak, şemsiye, plaj havlusu, cüzdan, kimlik, çanta, ziynet eşyası, pazar arabası, kıyafet, saat, paten, hatta futbol topu bile var. Unutulan ziynet eşyaları ise Kuyumcular Odası’na değer tespiti yapıldıktan sonra bozdurulup Büyükşehir Belediyesi’nin hesabına yatırılıyor,
18.07.2022Haberler
İran’dan Türkiye’ye ‘Şirin’ bir hikâye
İran’dan Türkiye’ye ‘Şirin’ bir hikâyeİran’dan İstanbul’a gelen ve burada bir kahve dükkanı işleten Şirin Arboni, “Memleketim çok güzel. İran’a dönmeyi isterim ama şu anki durumda çok zor. İran’ın değişmesi gerekir” dedi.
16.07.2022Gündem
Bayramda yollar ve köprüler ücretsiz mi, ne zamana kadar ücretsiz olacak? 2022 Bedava olan otoyollar-köprüler
Bayramda yollar ve köprüler ücretsiz mi, ne zamana kadar ücretsiz olacak? 2022 Bedava olan otoyollar-köprülerKurban Bayramı, coşkusu son bulmak üzere! Bayram nedeniyle toplu taşımanın yanı sıra köprü ve otoyollar da ücretsiz oldu. 9 günlük bayram tatiline giren milyonlarca vatandaş ise ücretsi olan yolları ve köprüleri sorguluyor. Peki, Kurban Bayramı'nda hangi köprü ve yollar ücretsiz?
11.07.2022Bilgi Rehberi
Asıl sıkıntı bayramdan sonra! Vaka sayısında korkutan artış
Asıl sıkıntı bayramdan sonra! Vaka sayısında korkutan artışKovid-19 vaka sayısında artış sürerken Prof. Dr. Serap Şimşek, Milliyet’e “Günlük vaka sayısı 8000 olarak açıklandı ancak branş hekimleri olarak bu sayının 100 bin sınırına dayandığını düşünüyoruz” dedi ve bayram sonrasına işaret etti.
8.07.2022Gündem
Bayramda Marmaray, Başkentray ve İZBAN ücretsiz olacak
Bayramda Marmaray, Başkentray ve İZBAN ücretsiz olacakUlaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre Kurban Bayramı'nda Marmaray, Başkentray ve İZBAN ücretsiz olacak.
7.07.2022Ekonomi
Sri Lanka'da akaryakıt satışları durduruldu
Sri Lanka'da akaryakıt satışları durdurulduEkonominin çöktüğünü dünyaya ilan eden Güney Asya ülkesinde 10 Temmuz'a kadar kimse akaryakıt satın alamayacak. Sağlık, toplu ulaşım ve gıda sevkiyatı kapsam dışı.
28.06.2022Dünya
Tehlike hâlâ devam ediyor
Tehlike hâlâ devam ediyorSon haftalarda koronavirüs varyantı Omicron’un alt varyantları BA.4 ve BA.5’in yayılmasıyla hemen hemen tüm ülkelerde Kovid-19 vakaları artışa geçti.
26.06.2022Gündem
Sınırlı kullanım bilet tarifesinde değişiklik yapıldı
Sınırlı kullanım bilet tarifesinde değişiklik yapıldıİstanbul Büyükşehir Belediyesi, UKOME toplantısında sınırlı kullanım bilet tarifesi alınan kararla üç geçişlik bilet 32 liradan 35 liraya,10 geçişlik bilet 88 liradan 90 liraya yükseldi. Beş geçişlik bilet ise 49 liradan 45 liraya indirildi. Ayrıca Sabiha Gökçen Havalimanı'na SA-1, SA-2, SA-3 otobüs hatlarının ücret tarifesinin belirlenmesi ve faaliyete açılması teklifi, reddedilerek alt komisyona gönderildi.
22.06.2022Ekonomi
Erkeklerin tepkisine rağmen, mesleğini 9 yıldır başarıyla yapıyor
Erkeklerin tepkisine rağmen, mesleğini 9 yıldır başarıyla yapıyorAntalya’da şehir içi toplu ulaşım otobüsünde 9 yıldır şoförlük yapan 44 yaşındaki Gülnur Gürol, 'Kadından şoför mü olur, elinin hamuruyla evinde otur, çocuğunu büyüt' sözlerine inat, 9 yıldır şoförlük yapıyor.
19.06.2022Gündem
YKS günü toplu taşıma ücretsiz mi? Cumartesi/Pazar Hafta sonu otobüs, metro, metrobüs bedava mı?
YKS günü toplu taşıma ücretsiz mi? Cumartesi/Pazar Hafta sonu otobüs, metro, metrobüs bedava mı?YKS için artık saatler kaldı. Üniversite hayali kuran milyonlarca öğrenci hafta sonu YKS'ye girecek. İki gün sürecek olan YKS üç aşamada gerçekleşecek. Peki, hafta sonu toplu taşıma ücretsiz mi olacak? YKS günü otobüs, metro, metrobüs bedava mı?
17.06.2022Gündem
Gizli çekimler TikTok içinmiş
Gizli çekimler TikTok içinmişKadınları telefonla gizlice videoya çeken kaçak göçmenlerin TikTok’tan para kazanmak için bunu yaptıkları belirtildi. İstanbul Emniyeti son 6 ayda 24 yabancı uyruklunun, gizli görüntü çektikleri iddiasıyla yakalandığını açıkladı.
9.06.2022Gündem
Son dakika: Bakan Koca duyurdu: Koronavirüs tablosu artık haftalık olarak açıklanacak
Son dakika: Bakan Koca duyurdu: Koronavirüs tablosu artık haftalık olarak açıklanacakGelen son dakika haberine göre; Bakan Koca "Bugüne dek günlük olarak yayınlanan Covid-19 Tablosu, 1 Haziran'dan itibaren HAFTALIK olarak olarak yayınlanacak açıklamasında bulundu.
1.06.2022Gündem
Son dakika: Bakanlık'tan 81 ile 'Ülkeye Giriş Tedbirleri' genelgesi! PCR test zorunluluğu kaldırıldı
Son dakika: Bakanlık'tan 81 ile 'Ülkeye Giriş Tedbirleri' genelgesi! PCR test zorunluluğu kaldırıldıGelen son dakika haberine göre; İçişleri Bakanlığınca 81 İl Valiliğine “Ülkeye Giriş Tedbirleri” konulu genelge gönderildi. Genelgeye göre; 01 Haziran’dan itibaren tüm sınır kapılarından ülkeye girişlerde, girişten azami 72 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR test raporu veya girişten azami 48 saat içerisinde yapılmış negatif hızlı antijen testi zorunluluğu aranmayacak.
31.05.2022Gündem
Bakan Koca yoğun bakım kararını paylaştı: Artık ihtiyaç kalmadı, kapatıldı
Bakan Koca yoğun bakım kararını paylaştı: Artık ihtiyaç kalmadı, kapatıldıVaka sayısının binin altına inmesi sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca alınan yeni kararı sosyal medya hesabından paylaştı. Öte yandan İçişleri Bakanlığı da yeni maske kararını 81 il Valiliğine gönderdi.
30.05.2022Gündem
29 Mayıs İstanbul Fethi metrobüs, otobüs, marmaray, metro, tramvay ücretsiz mi, bedava mı?
29 Mayıs İstanbul Fethi metrobüs, otobüs, marmaray, metro, tramvay ücretsiz mi, bedava mı?Fatih Sultan Mehmet (Sultan 2. Mehmet) 29 Mayıs 1453'te İstanbul'u fethetti. Her yıl 29 Mayıs'ta İstanbul'un fethi coşkuyla kutlanıyor. 569. yıl kutlamaları İstanbul'un çeşitli yerlerinde yapılacak. Peki, Metrobüs, otobüs, marmaray, metro, tramvay ücretsiz mi, bedava mı?
29.05.2022Gündem
İstanbul'da bugün toplu ulaşım ücretsiz
İstanbul'da bugün toplu ulaşım ücretsizUlaştırma ve Altyapı Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre Marmaray bugün ücretsiz hizmet verecek.
29.05.2022Ekonomi
TOPLU TAŞIMADA MASKE YASAĞI kalktı mı 2022? Hastane ve toplu taşımada (metro,metrobüs, otobüs) maske takma zorunluluğu son dakika
TOPLU TAŞIMADA MASKE YASAĞI kalktı mı 2022? Hastane ve toplu taşımada (metro,metrobüs, otobüs) maske takma zorunluluğu son dakikaToplu ulaşım araçları ve sağlık kuruluşlarında maske kullanımı zorunluluğu devam ediyor. Vaka sayılarının 2 bin civarına inmesi ile kapalı alanlarda maske kullanımı kaldırılmıştı. Gözler otobüs, metro, metrobüs gibi toplu taşımadaki maske takma zorunluluğunda! Bakan Koca, toplu taşımadaki maske kullanımı hakkında açıklama yapmış ve üst üste bin altında seyreden vaka sayısı sonrası da yeni açıklama beklenmeye başlamıştı. Sağlık kuruluşları ve toplu taşımada maske zorunluluğu ne zaman kalkıyor?
26.05.2022Gündem
ASELSAN’ın akıllı trafik sistemi Samsun'da uygulanıyor
ASELSAN’ın akıllı trafik sistemi Samsun'da uygulanıyorASELSAN’ın akıllı trafik sistemi Samsun’da hayata geçiyor.
22.05.2022Ekonomi
BUGÜN TOPLU TAŞIMA ÜCRETSİZ Mİ? 19 MAYIS BUGÜN TOPLU TAŞIMA ÜCRETSİZ OLDU MU? İŞTE DUYURU
BUGÜN TOPLU TAŞIMA ÜCRETSİZ Mİ? 19 MAYIS BUGÜN TOPLU TAŞIMA ÜCRETSİZ OLDU MU? İŞTE DUYURU19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı bugün kutlanıyor. Resmi tatil olan 19 Mayıs günü ile ilgili bazı sorular gündeme gelmeye başladı. Genellikle özel günlerde toplu taşıma ücretsiz oluyor. Peki bugün 19 Mayıs toplu taşıma ücretsiz mi? İstanbul, Ankara, İzmir'de 19 Mayıs toplu taşıma bedava mı?
19.05.2022Gündem
Kolay ulaşım için PTT hamlesi yolda
Kolay ulaşım için PTT hamlesi yoldaTek ödemeyle toplu ulaşım, araç kiralama ya da kombin ulaşım hizmeti üzerine çalıştıklarını açıklayan PTT Bilişim Teknolojileri Genel Müdürü Taşkın, “Türkiye’de ses getireceğiz” dedi.
19.05.2022Ekonomi
19 MAYIS'TA TOPLU TAŞIMA ÜCRETSİZ Mİ? 19 Mayıs Perşembe metro, metrobüs, marmaray, otobüsler bedava mı?
19 MAYIS'TA TOPLU TAŞIMA ÜCRETSİZ Mİ? 19 Mayıs Perşembe metro, metrobüs, marmaray, otobüsler bedava mı?19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı günü toplu taşıma ücretsiz mi? Bugün kutlanacak olan 19 Mayıs'ta otobüsler, metro, metrobüs gibi ulaşım araçları bedava mı olacak, araştırılıyor. İşte son durum.
18.05.2022Gündem
19 MAYIS OTOBÜSLER ÜCRETSİZ Mİ İstanbul, Ankara, İzmir? Metro, metrobüs, Marmaray 19 Mayıs Perşembe günü bedava mı?
19 MAYIS OTOBÜSLER ÜCRETSİZ Mİ İstanbul, Ankara, İzmir? Metro, metrobüs, Marmaray 19 Mayıs Perşembe günü bedava mı?Bugün toplu taşıma ücretsiz mi? 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda toplu taşıma ücretsiz mi olacak merak konusu. Her resmi bayramda illerden toplu taşımada yapılan düzenlemeye dair haberler geliyor. Peki, 19 Mayıs Perşembe günü metro, metrobüs, otobüs, Marmaray bedava mı, ücretsiz mi?
18.05.2022Gündem
‘İBB 3 senede kayda değer çalışma yapmadı’
‘İBB 3 senede kayda değer çalışma yapmadı’Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Bakırköy (İDO)- Bahçelievler-Güngören-Bağcılar (Kirazlı) Metro Hattı Tünel Kazılarının Tamamlanması Töreni’ne katıldı.
8.05.2022Siyaset
Bakırköy (İDO)-Bahçelievler-Güngören-Bağcılar (Kirazlı) Metro Hattı'nın yüzde 70'i tamamlandı
Bakırköy (İDO)-Bahçelievler-Güngören-Bağcılar (Kirazlı) Metro Hattı'nın yüzde 70'i tamamlandıBakırköy (İDO)-Bahçelievler-Güngören-Bağcılar (Kirazlı) Metro Hattı’nın tamamlanan tünel kazılarının törenine konuşan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Projemizin toplam ilerleme oranı bugün itibariyle yüzde 70’e ulaştı” dedi.
7.05.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Toplu Ulaşım ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.