Toplu Ulaşım

Toplu Ulaşım

Son dakika toplu ulaşım haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan toplu ulaşım gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan toplu ulaşım haber sayfamızda...

Toplu Ulaşım

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.138 toplu ulasim haberi bulunmuştur.
Ulaşımda fark yarattı
Ulaşımda fark yarattıBalıkesir Büyükşehir Belediyesi, öz kaynaklarıyla satın aldığı sıkıştırılmış doğalgazlı 65 otobüsü hizmete sundu
3.08.2021Ege
İstanbul’da ulaşıma ve servise zam
İstanbul’da ulaşıma ve servise zamİstanbul’da, toplu ulaşımda kullanılan elektronik bilet fiyatlarına yüzde 15 zam yapıldı. Ayrıca servis ücretleri 0-1 kilometre arası 311,65 kuruşa yükseltilirken tüm mesafelere yüzde 15 artış yapıldı.
30.07.2021Gündem
İstanbul'da toplu ulaşıma yüzde 15 zam yapıldı
İstanbul'da toplu ulaşıma yüzde 15 zam yapıldıİstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısında, toplu ulaşımda kullanılan elektronik bilet fiyatlarına yüzde 15 zam yapıldı.
29.07.2021Ekonomi
İstanbul'da servis ücretlerine yüzde 15 zam yapıldı
İstanbul'da servis ücretlerine yüzde 15 zam yapıldıİstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısında, servis ücretlerine yüzde 15 zam yapılması teklifi kabul edildi.
29.07.2021Ekonomi
Bartın'da toplu ulaşım ihalesi
Bartın'da toplu ulaşım ihalesiBasın İlan Kurumu'nun ilan portalı ilan. gov. tr'de yer alan duyuruya göre Bartın Belediyesi, Özel Halk Otobüsü Toplu Taşıma Çalışma Ruhsatı verilmesi için ihale düzenleyecek.
29.07.2021Ekonomi
İBB, havalimanı taksicileri ile entegrasyon uzlaşması sağladı
İBB, havalimanı taksicileri ile entegrasyon uzlaşması sağladıİstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB), güzergah kullanım izin belgeleri askıya alınan 397 taksi ile ilgili, İstanbul Taksiciler Esnaf Odası ve İstanbul Havalimanı Taksi Kooperatifi temsilcileriyle bir araya geldi. Yapılan görüşmeler sonunda uzlaşı sağlanırken, havalimanında çalışan taksilerin geçici çalışma belgeleri entegrasyon sağlanana kadar tekrar aktif edildi.
26.07.2021Gündem
Havalimanı taksilerine fazla ücret makası
Havalimanı taksilerine fazla ücret makasıVatandaşlardan gelen şikayetlerin artması üzerine İstanbul Havalimanı’nda faaliyet gösteren taksilere yönelik denetim gerçekleştiren İstanbul Büyükşehir Belediyesi, taksimetreleri standartlara uygun olmayan 397 taksinin çalışma iznini askıya aldı.
24.07.2021Gündem
İBB 397 taksinin güzergah kullanım izin belgelerini askıya aldı
İBB 397 taksinin güzergah kullanım izin belgelerini askıya aldıİstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), belirlenen şartları uygulamadığı gerekçesiyle 397 taksinin güzergah kullanım izin belgelerini askıya aldı.
23.07.2021Ekonomi
Artık isyan ettiler! 5 bin lira maaşlı işe başvuru yok...
Artık isyan ettiler! 5 bin lira maaşlı işe başvuru yok...Toplu ulaşım sektöründe istihdam edilmek üzere 5 bin lira maaşla 50 şoför aradıklarını söyleyen Antalya Otobüsçüler Odası Başkanı Yasin Arslan, “Günlerdir ilan veriyoruz ne arayan var ne soran” ifadelerini kullandı.
20.07.2021Ekonomi
Hastanede hırsızlık yapan şüpheli yakalandı
Hastanede hırsızlık yapan şüpheli yakalandıSarıyer'de hastanede sağlık çalışanların odalarına girip hırsızlık yapan şüpheli, toplu taşıma ulaşım kartından tespit edilip, yakalandı. Şüphelinin sağlık çalışanlarının odalarına girip, çıkması güvenlik kameralarına yansıdı.
18.07.2021Haberler
Hastaneler hedefinde! Antalya'dan sonra şimdi de İstanbul
Hastaneler hedefinde! Antalya'dan sonra şimdi de İstanbulSarıyer'de hastanede sağlık çalışanların odalarına girip hırsızlık yapan şüpheli, toplu taşıma ulaşım kartından tespit edilip, yakalandı. Şüphelinin sağlık çalışanlarının odalarına girip, çıkması güvenlik kameralarına yansıdı.
18.07.2021Gündem
15 Temmuz'da toplu taşıma ücretsiz mi 2021? Bugün otobüsler, metro, metrobüs ücretsiz mi?
15 Temmuz'da toplu taşıma ücretsiz mi 2021? Bugün otobüsler, metro, metrobüs ücretsiz mi? 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü resmi tatil olarak kabul edildi. Bu yıl perşembe gününe denk gelen 15 Temmuz'da toplu taşıma ücretsiz mi olacak soruları da peş peşe geliyor. Geçtiğimiz yıl toplu ulaşım araçları ücretsiz olmuştu. Peki, 15 Temmuz 2021'de İstanbul, Ankara, İzmir'de otobüsler ücretsiz mi?
15.07.2021Gündem
İstanbul'a yakın serinleten kaçış rotaları
İstanbul'a yakın serinleten kaçış rotalarıİstanbul il sınırları içinde hafta sonu tatilinizi geçirebileceğiniz pek çok yer bulunuyor. Üstelik pek çoğuna toplu ulaşım araçlarıyla da erişmek mümkün. Yaz mevsimini ciddi anlamda hissetmeye başladığımız şu günlerde kentten fazla uzaklaşmadan doğa ile iç içe vakit geçirebileceğiniz pek çok alternatif bulunuyor. İşte hafta sonu için İstanbul içinde gezebileceğiniz yerler.
14.07.2021Tatil
Elektrikli otobüsler Samsun'da kullanılacak
Elektrikli otobüsler Samsun'da kullanılacakSamsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, elektrikli otobüslerin Türkiye'de ilk kez bu şehirde kullanılacağını bildirdi.
12.07.2021Ekonomi
Yasaklar kalktı mı? Pazar günü yasak var mı, sokağa çıkma yasağı saatleri devam ediyor mu?
Yasaklar kalktı mı? Pazar günü yasak var mı, sokağa çıkma yasağı saatleri devam ediyor mu?Temmuz ayına girmemizle birlikte koronavirüse karşı uygulanan kısıtlamalar gündeme geldi. Yasaklar kalktı mı, bitti mi? soruları peş peşe geldi. Geçtiğimiz tarihlerde yapılan Kabine Toplantısı ardından Temmuz'dan itibaren yasakların kaldırılacağı duyurulmuştu. Peki yasaklar kalktı mı, bitti mi? Pazar günü yasak var mı, sokağa çıkma yasağı saatleri devam ediyor mu?
2.07.2021 Gündem
Bu akşam sokağa çıkma yasağı var mı? Hafta sonu sokağa çıkma yasağı kalktı mı?
Bu akşam sokağa çıkma yasağı var mı? Hafta sonu sokağa çıkma yasağı kalktı mı?Hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulanacak mı? Haziran ayı genelgesi ile birlikte Pazar günleri ve hafta içi saat 22.00'den sonra uygulanan sokağa çıkma yasağı Temmuz ayı itibariyle uygulanacak olan normalleşme kararları ile birlikte kaldırıldı. İşte İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan son normalleşme genelgesi.
1.07.2021Gündem
Metrobüs de İstanbul trafiği de 'normale' döndü
Metrobüs de İstanbul trafiği de 'normale' döndüKoronavirüs ile ilgili kısıtlamaların büyük ölçüde kaldırılması ile birlikte İstanbul trafiği ve mega kentin en büyük toplu ulaşım aracı metrobüsler de 'normale' dönerek eski yoğunluğa ulaştı.
1.07.2021Gündem
18 yaş altı ve 65 yaş üstü toplu taşıma yasağı bugün kalktı mı? 18 yaş altı - 65 yaş üstü otobüse binebilir mi?
18 yaş altı ve 65 yaş üstü toplu taşıma yasağı bugün kalktı mı? 18 yaş altı - 65 yaş üstü otobüse binebilir mi?Şehir içi toplu ulaşım araçlarında 18 yaş altı ile 65 yaş üzeri vatandaşlara kısıtlama getirilmişti. Koronavirü salgınında risk grubunda yer alan kişiler otobüs, metro, metrobüs gibi toplu taşımaları kullanamıyordu. Kademeli normalleşme çerçevesinde 1 Temmuz'da kısıtlamalar kalkıyor. Bu kapsamda 18 yaş altı ve 65 yaş üstü 1 Temmuz'dan sonra otobüse binebilecek mi?
30.06.2021Gündem
İçişleri Bakanlığı 1 Temmuz Genelgesi! 1 Temmuz tarihinden itibaren kaldırılacak olan yasaklar belli oldu
İçişleri Bakanlığı 1 Temmuz Genelgesi! 1 Temmuz tarihinden itibaren kaldırılacak olan yasaklar belli olduİçişleri Bakanlığı tarafından 1 Temmuz normalleşme genelgesi yayımlandı. Geçtiğimiz hafta başında gerçekleştirilen son kabine toplantısının ardından alınan kararların İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlananacak olan genelge ile detaylandırılacağı açıklanmıştı. Beklenen genelge yayımlandı. İşte 1 Temmuz tarihinden itibaren kaldırılacak olan tüm yasaklar...
30.06.2021Gündem
Son dakika: Valilik 1 Temmuz kararlarını duyurdu! Yeniden faaliyete geçiyor
Son dakika: Valilik 1 Temmuz kararlarını duyurdu! Yeniden faaliyete geçiyorGelen son dakika haberine göre; Ankara Valisi Vasip Şahin başkanlığında toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, 1 Temmuz 2021 itibarıyla uygulanacak kademeli normalleşme sürecine ilişkin kararları belirledi. İşte detaylar...
29.06.2021Gündem
Normal hayata dönüşte yeni dönem 1 Temmuz'da başlıyor
Normal hayata dönüşte yeni dönem 1 Temmuz'da başlıyorKademeli normalleşme sürecinin üçüncü etabının 1 Temmuz'da başlamasıyla yeni tip koronavirüsle mücadele kapsamında alınan bazı tedbirler sona erecek. İşte normal hayata dönüşün üçüncü etabına yönelik 10 madde...
29.06.2021Gündem
Metrobüs şiiri - Kadir Çöpdemir
Metrobüs şiiri - Kadir ÇöpdemirMetrobüs İstanbul'da yaşayanlar için artık vazgeçilmez bir ulaşım aracı. 10 yılı aşkın süredir İstanbul'da hizmet veren bu toplu ulaşım sistemi hayatı büyük ölçüde kolaylaştırıyor olsa da şehrin kalabalık nüfusu sebebiyle kimi zaman çekilemez bir hal alıyor. Ünlü komedyen Kadir Çöpdemir'de bunu anlatmak için metrobüs isimli ironik şiiri kaleme almıştır.
29.06.2021Şiirler
18 yaş altı ve 65 yaş üstü otobüse binebilir mi? 65 yaş üstü toplu taşıma yasağı var mı, kalktı mı?
18 yaş altı ve 65 yaş üstü otobüse binebilir mi? 65 yaş üstü toplu taşıma yasağı var mı, kalktı mı?Koronavirüs salgını nedeniyle 65 yaş üstü ve 18 yaş altı vatandaşlara şehir içi toplu taşıma kısıtlaması getirilmişti. 1 Haziran'da alınan yeni kademeli normalleşme kararları ardından ve aşılama faaliyetleri ile birlikte 65 yaş üzeri ve 18 yaş altı toplu taşıma yasağı konusunda son gelişmeleri sorguluyor.
17.06.2021Gündem
Son dakika... Lizbon'da hafta sonu kente giriş ve çıkışlar yasaklandı!
Son dakika... Lizbon'da hafta sonu kente giriş ve çıkışlar yasaklandı!Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla bağlantılı önlemleri ülke genelinde gevşeten Portekiz hükümeti, vaka sayılarında artışın olduğu başkent Lizbon'a ise serbest dolaşım kısıtlaması getirdi.
17.06.2021Dünya
Aşılamada ‘toplu ulaşım’ dopingi
Aşılamada ‘toplu ulaşım’ dopingiKovid-19’a karşı aşılama programına hız verildi. Hizmet sektörü ve avukatların ardından şehir içi ve şehirler arası ulaşım faaliyetlerinde çalışanlar, taksi ve dolmuş esnafı ile kargo çalışanları aşı programına dahil edildi. Sağlık Bakanı Koca, dün 597 bin doz aşı uygulandığını duyurdu. Koca, her BioNTech şişesindeki 6 dozun açıldıktan 6 saat içinde kullanılması gerektiğini belirterek vatandaşlara ‘Randevunuzu aksatmayın’ uyarısı yaptı
12.06.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

toplu taşımametrobüsistanbultaksiotobüs

Toplu Ulaşım ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.