Türk Astronot

Türk Astronot

Son dakika Türk astronot haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Türk astronot gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Türk astronot haber sayfamızda...

Türk Astronot

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 397 türk astronot haberi bulunmuştur.
'Uzay erişim projelerimizi tamamlayacağız'
'Uzay erişim projelerimizi tamamlayacağız' Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fatih Kacır, "Uzay erişim projelerimizi hızlı bir şekilde tamamlayacağız. İnşallah önce kendi uydularımızı kendi roketlerimizle uzaya fırlatabilecek, fırlatabilen ülkelerden biri haline geleceğiz. Bir uluslararası uzay limanı inşallah kuracağız. Böylelikle uzaya bağımsız erişim konusunda çok önemli de bir altyapı kazanmış olacağız" dedi.
5.04.2024 Ekonomi
Bakan Kacır'dan 'Uzay erişim projelerimizi tamamlayacağız' mesajı
Bakan Kacır'dan 'Uzay erişim projelerimizi tamamlayacağız' mesajı "Uzay erişim projelerimizi hızlı bir şekilde tamamlayacağız." diyen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fatih Kacır, "İnşallah önce kendi uydularımızı kendi roketlerimizle uzaya fırlatabilecek, fırlatabilen ülkelerden biri haline geleceğiz. Bir uluslararası uzay limanı inşallah kuracağız. Böylelikle uzaya bağımsız erişim konusunda çok önemli de bir altyapı kazanmış olacağız." şeklinde konuştu.
5.04.2024 Gündem
'Türkiye'nin astronotuyla gurur duymuyorlar'
'Türkiye'nin astronotuyla gurur duymuyorlar' Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, ‘Astronotu seçim malzemesi olarak kullanıyorlar’ eleştirilerine cevap verdi. Bakan Kacır, "Türkiye'nin astronotuyla gurur duymuyorlar. Bizim bu gururu gençlerimizle paylaşmamızı da zannediyorum kıskanıyorlar. Dünyanın her yerinde astronotlar bu misyonları tamamladıktan sonra o ülkedeki gençlerle, öğrencilerle, çocuklarla buluşmalar gerçekleştirirler" dedi.
29.03.2024 Ekonomi
Bakan Kacır: Her projenin kalbine TEKNOFEST kuşağını yerleştiriyoruz
Bakan Kacır: Her projenin kalbine TEKNOFEST kuşağını yerleştiriyoruz Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Erciyes Üniversitesi (ERÜ) tarafından düzenlenen programda gençlere seslenerek, “Türk gençliği önündeki engeller kalkınca alanında dünyanın en iyi işlerini yapabilecek kabiliyette” dedi.
22.03.2024 Haberler
Bakan Kacır: Her projenin kalbine TEKNOFEST kuşağını yerleştiriyoruz
Bakan Kacır: Her projenin kalbine TEKNOFEST kuşağını yerleştiriyoruz Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Erciyes Üniversitesi (ERÜ) tarafından düzenlenen programda gençlere seslenerek, “Türk gençliği önündeki engeller kalkınca alanında dünyanın en iyi işlerini yapabilecek kabiliyette” dedi.
22.03.2024 Gündem
'Bu ülkenin evlatlarının geliştirdiği roket teknolojisiyle Türkiye aya da inecek'
'Bu ülkenin evlatlarının geliştirdiği roket teknolojisiyle Türkiye aya da inecek' Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Türkiye uzay projelerini hızlandıracaklarını belirterek, “İnşallah bu ülkenin evlatlarının geliştirdiği roket teknolojisiyle Türkiye aya da inecek. Milli Uzay Programı'nı da ilan ettik, inşallah bu projeyi de gerçekleştireceğiz” dedi.
22.03.2024 Ekonomi
Alper Gezeravcı öğrencilerle buluştu! Dikkat çeken açıklama: Birleşmiş Miletler bünyesinde çalışma yapılıyor
Alper Gezeravcı öğrencilerle buluştu! Dikkat çeken açıklama: Birleşmiş Miletler bünyesinde çalışma yapılıyor Türkiye’nin ilk astronotu olarak tarihe geçen Alper Gezeravcı, Edirne'de düzenlenen etkinlikte öğrencilerle bir araya geldi. Gezeravcı, öğrencilere uzayda geçirdiği 14 günlük süreyi ve yaşadığı deneyimleri anlattı.
15.03.2024 Gündem
'Uzay bilimi ve teknolojilerinde de başarı hikayesi yazacağız'
'Uzay bilimi ve teknolojilerinde de başarı hikayesi yazacağız' Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, "Önümüzdeki dönemde havacılıkta, savunma sanayisinde nasıl başarı hikayeleri yazmışsak, uzay bilimi ve teknolojilerinde de benzer bir başarı hikayesi yazacağız. Bugün savunma sanayisinde 80 binden fazla Türk mühendisi, teknisyeni milli projelere omuz veriyor" dedi.
14.03.2024 Ekonomi
‘Uzayda tarımı başlattık’
‘Uzayda tarımı başlattık’ İlk Türk astronot Alper Gezeravcı’nın uzayda gerçekleştirdiği 13 deneyden biri olan “Extremophyte” deneyine ait materyaller, Uluslararası Uzay İstasyonundan Ege Üniversitesi’ne ulaştırıldı.
2.03.2024 Ege
Alper Gezeravcı gençlerle bir araya geldi! Uzaydaki ilk deneyini anlattı
Alper Gezeravcı gençlerle bir araya geldi! Uzaydaki ilk deneyini anlattı Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı, Antalya Diplomasi Forumu’nda (ADF) Dışişleri Bakan Yardımcısı Burak Akçapar’la birlikte gençlerin yer aldığı oturuma katıldı.
2.03.2024 Gündem
'İlk Türk astronotum' diye Japonları kandırdı! '130 yıllık tarihimizde böyle bir şey görmedik'
'İlk Türk astronotum' diye Japonları kandırdı! '130 yıllık tarihimizde böyle bir şey görmedik' Sahte doktordan sahte öğretmene birçok meslek grubunun suistimal edildiğini gördük. Ancak astronotun sahtesini hiçbirimiz duymamıştık, ta ki Serkan Anılır'ın hikâyesini öğrenene kadar. Tüm dünyayı, en başta da Japonları 'İlk Türk astronotum' diyerek kandıran Serkan Anılır gerçeklerin ortaya çıkmasıyla sırra kadem bastı.
1.03.2024 Yaşam
Bakan Kacır'dan KAAN açıklaması! 'Türkiye sayılı ülkelerden oldu'
Bakan Kacır'dan KAAN açıklaması! 'Türkiye sayılı ülkelerden oldu' Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır ile Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı, Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) öğrencileriyle bir araya geldi. Bakan Kacır, "Türkiye 5’inci nesil savaş uçağını geliştirebilen, üretebilen ve gökyüzüyle buluşturabilen sayılı ülkelerden oldu” açıklamasında bulundu.
23.02.2024 Gündem
Alper Gezeravcı öğrencilerle bir araya geldi: Bundan sonra yolumuz açık
Alper Gezeravcı öğrencilerle bir araya geldi: Bundan sonra yolumuz açık Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır ve Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı, Selçuk Üniversitesi'nde öğrencilerle bir araya geldi.
22.02.2024 Gündem
TUVA CİHANGİR ATASEVER ne zaman uzaya gidecek, uzay görevi ne olacak? İkinci Türk astronot Tuva Cihangir Atasever kimdir, kaç yaşında, nereli?
TUVA CİHANGİR ATASEVER ne zaman uzaya gidecek, uzay görevi ne olacak? İkinci Türk astronot Tuva Cihangir Atasever kimdir, kaç yaşında, nereli? Tuva Cihangir Atasever'in uzay yolculuğu hakkında detaylar araştırılıyor. Alper Gezeravcı, Türkiye'nin ilk astronotu olarak uzaydaki görevini tamamlamış ve yurda dönmüştü. Gözler böylece ikinci astronot Tuva Cihangir Atasever'in uzay yolculuğuna çevrildi. Peki, ikinci Türk astronot Tuva Cihangir Atasever kim?
19.02.2024 Bilgi Rehberi
Hülya Avşar'ın icra tebligatına imza atan kuryeye hapis cezası! 'Bir şey olmaz diye düşündüm'
Hülya Avşar'ın icra tebligatına imza atan kuryeye hapis cezası! 'Bir şey olmaz diye düşündüm' Sanatçı Hülya Avşar'a ait ödeme emirli icra tebligatını kızı Zehra Çilingiroğlu'na teslim ettiği ancak Çilingiroğlu yerine kendi imza attığı iddiasıyla hakkında 5 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan PTT'nin taşeron firmasında dağıtım görevlisi İbrahim K. hakim karşısına çıktı. Mahkeme, ilk duruşmada kararını verdi.
17.02.2024 Cadde
İlk Türk astronot Gezeravcı yurda döndü! ‘Her türlü göreve hazırım’
İlk Türk astronot Gezeravcı yurda döndü! ‘Her türlü göreve hazırım’ Türkiye’nin ilk astronotu Alper Gezeravcı, Türkiye’ye döndü. Ailesiyle birlikte Esenboğa Havalimanı’nda gelen Gezeravcı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edildi. Erdoğan, kabulde Gezeravcı’ya saat hediye etti. Gezeravcı ise Uluslararası Uzay İstasyonu’nda geçirdiği 18 gün boyunca yanında bulunan Türk bayrağını ve “Türkiye’nin insanlı ilk uzay misyonu” yazan peçi Erdoğan’a takdim etti.
13.02.2024 Gündem
Alper Gezeravcı'ya yeni görev! Resmi Gazete'de yayımlandı
Alper Gezeravcı'ya yeni görev! Resmi Gazete'de yayımlandı Resmi Gazete’de yayımlanan atama kararlarına göre İlk Türk Astronot Alper Gezeravcı Türkiye Uzay Ajansı Yönetim Kurulu üyeliğine atandı.
12.02.2024 Gündem
Alper Gezeravcı Türkiye'ye döndü! Erdoğan'la bir araya geldi
Alper Gezeravcı Türkiye'ye döndü! Erdoğan'la bir araya geldi Uluslararası Uzay İstasyonu'nda görevini tamamlayan Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı yurda döndü. Gezeravcı, Ankara Esenboğa Havalimanı'nda çiçeklerle karşılandı. Gezeravı bundan sonraki süreçte 81 ili ziyaret edecek.
12.02.2024 Ekonomi
Bakan Kacır duyurdu! Alper Gezeravcı yurda dönüyor
Bakan Kacır duyurdu! Alper Gezeravcı yurda dönüyor Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı, Türkiye'ye dönüyor. Bakan Kacır'dan konuyla ilgili paylaşım geldi.
11.02.2024 Gündem
Alper Gezeravcı'dan yeni paylaşım: Uzayın sonsuzluğunda Türk imzası!
Alper Gezeravcı'dan yeni paylaşım: Uzayın sonsuzluğunda Türk imzası! Alper Gezeravcı yaptığı son paylaşımda, "Bir hayal artık gerçek; uzayın sonsuzluğunda Türk imzası" ifadelerini kullandı.
10.02.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan Alper Gezeravcı ile telefonda görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan Alper Gezeravcı ile telefonda görüştü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin ilk astronotu Alper Gezeravcı ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan Gezeravcı’nın ailesine de sevgilerini ileterek, “İnşallah Türkiye’ye döndüğünüzde görüşme fırsatı bulacağız” dedi.
10.02.2024 Gündem
'Huzuru ve refahı ilelebet sağlama noktasında büyük gayret gösteriyoruz'
'Huzuru ve refahı ilelebet sağlama noktasında büyük gayret gösteriyoruz' AK Parti Grup Başkanvekili Akbaşoğlu, "Allah'ın izniyle biz yatırım, üretim, istihdam, ihracat ve cari fazlaya dayalı büyüme modeliyle, bu aziz milletin gelirlerini yükseltmeye, alım gücünü arttırmaya, huzurunu ve refahını ilelebet sağlamak noktasında büyük bir gayret gösteriyoruz" dedi.
10.02.2024 Gündem
Yunanistan Alper Gezeravcı'yı yazdı: Biz yıldızları izlerken ilk Türk astronot dünyaya döndü
Yunanistan Alper Gezeravcı'yı yazdı: Biz yıldızları izlerken ilk Türk astronot dünyaya döndü Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı geçtiğimiz gün, 19 Ocak'ta başlayan uzay misyonunu tamamlayarak Dünya'ya iniş yaptı. Yanı sıra, Gezeravcı'nın başarısı komşu ülke Yunanistan'da da karşılık buldu. 
10.02.2024 Dünya
Bakan Kacır: Astronotumuz Alper Gezeravcı ailesiyle buluştu
Bakan Kacır: Astronotumuz Alper Gezeravcı ailesiyle buluştu İlk Türk astronot Alper Gezeravcı ailesiyle buluştu. Gezeravcı, sağlık kontrollerinin ardından Türkiye'ye gelecek.
10.02.2024 Haberler
Alper Gezeravcı ailesiyle kavuştu! Bakan Kacır o anları paylaştı
Alper Gezeravcı ailesiyle kavuştu! Bakan Kacır o anları paylaştı Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı'nın da içinde bulunduğu Axiom-3 ekibini taşıyan Dragon kapsülü Dünya'ya ulaştı. Bakan Kacır, Gezeravcı'nın ailesiyle kavuşma anlarını sosyal medya hesabından paylaştı.
10.02.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Türk Astronot ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.