Türkakım

Türkakım

Son dakika TürkAkım haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan TürkAkım gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan TürkAkım haber sayfamızda...

Türkakım

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 366 turkakim haberi bulunmuştur.
Hedef ‘tam bir enerji merkezi’ olmak
Hedef ‘tam bir enerji merkezi’ olmakEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, enerji piyasalarında serbestleşme için yeni adımların sinyalini verirken, yeni kaynakların keşfiyle Türkiye’nin önümüzdeki dönem enerji yolculuğunu ve enerji politikalarındaki yol haritasını Milliyet Enerji’ye anlattı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan paylaştı: 'Neredeydik, nereye geldik?'
Cumhurbaşkanı Erdoğan paylaştı: 'Neredeydik, nereye geldik?'Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Ne kadar özetlemeye çalışırsak çalışalım, anlatmakla bitmeyecek, tükenmeyecek, saatlere hatta günlere sığmayacak işler yaptık." ifadelerini kullandı.
24.08.2021Siyaset
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan peş peşe kritik temaslar
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan peş peşe kritik temaslarCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yoğun diplomasi trafiği sürüyor. Erdoğan Putin ve Merkel'in ardından Irak Başbakanı Mustafa Kazımi ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. İşte ele alınan kritik konular...
21.08.2021Siyaset
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Putin'den Afganistan görüşmesi
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Putin'den Afganistan görüşmesiCumhurbaşkanı Erdoğan'ın Afganistan diplomasisi devam ediyor. Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede Afganistan'daki son gelişmelerin ele alındığı bildirildi.
21.08.2021Siyaset
'Türkiye, Rusya için önemli bir ortak'
'Türkiye, Rusya için önemli bir ortak'Rusya Başbakan Yardımcısı Aleksandr Novak, Türkiye'nin Rusya için önemli bir ortak olduğunu belirterek, "Türkiye, Rusya'nın en çok ticaret yaptığı 7 ülke arasında bulunuyor." dedi.
30.07.2021Uzmanpara
Rusya Başbakan Yardımcısı Novak: Türkiye Rusya için önemli bir ortak
Rusya Başbakan Yardımcısı Novak: Türkiye Rusya için önemli bir ortakRusya Başbakan Yardımcısı Aleksandr Novak, Türkiye'nin Rusya için önemli bir ortak olduğunu belirterek, "Türkiye, Rusya'nın en çok ticaret yaptığı 7 ülke arasında bulunuyor." dedi.
30.07.2021Ekonomi
Son dakika... Bakan Çavuşoğlu ve Rus mevkidaşı Lavrov'dan Kanal İstanbul açıklaması
Son dakika... Bakan Çavuşoğlu ve Rus mevkidaşı Lavrov'dan Kanal İstanbul açıklamasıDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rus mevkidaşı Sergey Lavrov ile Antalya'da basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Çavuşoğlu ve Lavrov'dan peş peşe Kanal İstanbul açıklamalar yapıldı. İşte haberin ayrıntıları...
30.06.2021Siyaset
Türkiye'nin ilk doğal gaz depolama gemisi Ertuğrul Gazi hizmete girdi
Türkiye'nin ilk doğal gaz depolama gemisi Ertuğrul Gazi hizmete girdiEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye'nin hizmete alınan ilk doğal gaz depolama gemisi Ertuğrul Gazi'nin ilk sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG) transferini 29 Haziran Salı günü gerçekleştireceğini söyledi.
25.06.2021Ekonomi
Türkiye'de ilk olacak! Ertuğrul Gazi hazır, bugün devreye alınıyor...
Türkiye'de ilk olacak! Ertuğrul Gazi hazır, bugün devreye alınıyor...Son dakika haberlere göre, Türkiye'nin ilk yüzer LNG depolama ve gazlaştırma gemisi Ertuğrul Gazi göreve hazır. Hatay Dörtyol'da demirli olan gemi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılacağı törenle bugün faaliyete geçecek.
25.06.2021Ekonomi
Türkiye'nin günlük gaz kapasitesinin yüzde 8,2'sini Ertuğrul Gazi FSRU Tesisi sağlayacak
Türkiye'nin günlük gaz kapasitesinin yüzde 8,2'sini Ertuğrul Gazi FSRU Tesisi sağlayacakTürk bayrağına sahip ilk yüzer depolama ve gazlaştırma ünitesi (FSRU) olma özelliği taşıyan Ertuğrul Gazi gemisi, doğal gaz şebekesine günlük 28 milyon gaz basabilecek. Söz konusu kapasite, Türkiye'de sisteme verilebilen günlük toplam doğal gaz kapasitesinin yüzde 8,2'sini oluşturuyor.
24.06.2021Ekonomi
Bakan Dönmez'den 'rüzgar enerjisi' açıklaması!
Bakan Dönmez'den 'rüzgar enerjisi' açıklaması!Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye'nin toplam enerji kurulu gücünün yüzde 53'ünün yenilenebilir enerji kaynaklarından oluştuğunu belirterek, "Hedefimiz, önümüzdeki 10 yılda 10 gigavat güneş ve 10 gigavat rüzgar enerjisi üretim kapasitesi eklemek." dedi.
24.06.2021Ekonomi
TürkAkım boru hattına 22-29 Haziran'da yıllık bakım yapılacak
TürkAkım boru hattına 22-29 Haziran'da yıllık bakım yapılacakTürkAkım doğal gaz boru hattının deniz kısmında 22-29 Haziran'da planlı bakım çalışması yapılacağı bildirildi.
16.06.2021Ekonomi
TürkAkım boru hattına bakım yapılacak
TürkAkım boru hattına bakım yapılacakTürkAkım doğal gaz boru hattının deniz kısmında 22-29 Haziran'da planlı bakım çalışması yapılacağı bildirildi.
16.06.2021Uzmanpara
Karadeniz gazının vadeli ticareti için geri sayım
Karadeniz gazının vadeli ticareti için geri sayımEnerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, piyasa değeri bugünkü fiyatlarla 100 milyar doları aşan Karadeniz gazının 1 Ekim'de devreye alınacak Vadeli Gaz Piyasası'nda (VGP) "Karadeniz Gazı Kontratı" adıyla piyasaya sunularak ticaretinin yapılabileceğini bildirdi.
9.06.2021Ekonomi
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan 'çok açık, net söylüyorum' deyip ilan etti: Merkezinde CHP var
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan 'çok açık, net söylüyorum' deyip ilan etti: Merkezinde CHP varSon dakika haberlere göre; Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM grup toplantısında konuşma yaptı. 104 emekli amiralin gece yarısı bildirisine ilişkin Erdoğan, 'Çok açık, net söylüyorum. Şu anda emekli amirallerin merkezinde CHP'nin kendisi vardır. Bu 104 kişinin içerisinde şu anda CHP'li olanlar vardır. Bundan sonra hesabını çok ağır vereceksiniz.' dedi. Kanal İstanbul hakkında açıklamalarda bulunan Erdoğan, "İsteseniz de istemeseniz de biz Kanal İstanbul'a başlıyoruz, yapacağız. İstanbul ile ilgili hazırlıklarımızı büyük ölçüde tamamladık, projenin ÇED raporu tamamlandı." ifadelerini kullandı.
7.04.2021Siyaset
Son Dakika Haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan vatandaşlara döviz ve altın çağrısı! 30 Haziran'a kadar...
Son Dakika Haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan vatandaşlara döviz ve altın çağrısı! 30 Haziran'a kadar...Gelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi'nde konuştu. Vatandaşlara çağrıda bulunan Erdoğan, 'Son birkaç gündür piyasalarda yaşanan dalgalanmalar, Türkiye ekonomisinin temellerini gerçek dinamiklerini, taşıdığı potansiyeli ve yarınını yansıtmıyor. Vatandaşlarımızın evlerindeki döviz ve altını çeşitli finansla araçlarına yatırarak, ekonomiye ve üretime kazandırmalarını istiyorum. İş insanlarımıza da, 30 Haziran'a kadar devam eden varlık barışından yararlanarak, yurt dışındaki kaynaklarını ülkemize getirebileceklerini tekrar hatırlatıyorum.' dedi.
24.03.2021Siyaset
Mısır halkı bizimle ters düşmez
Mısır halkı bizimle ters düşmezCumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki kararlılığının devam edeceğini vurgulayarak “Taviz vermemiz söz konusu değil” dedi. Erdoğan, “Mısır halkı bizimle ters düşmez. Türkiye orada karar verici konumundadır” ifadelerini kullandı
17.03.2021Siyaset
Son dakika: Erdoğan'dan çok net Doğu Akdeniz mesajı: Taviz vermemiz söz konusu değil
Son dakika: Erdoğan'dan çok net Doğu Akdeniz mesajı: Taviz vermemiz söz konusu değilGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi üyeleriyle anlaşmaların imza töreni ve ortak basın toplantısında konuştu. Erdoğan "Dost kara günde belli olur anlayışı ile Bosna Hersek'in yanında olduk. 30 bin doz aşıyı Bosna Hersek'e göndereceğiz." ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Doğu Akdeniz'deki gelişmelere ilişkin gelen soruya, "Türkiye'nin kararlılığı aynen devam etmektedir. Yani buradan bizim taviz vermemiz söz konusu değil." cevabını verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mısır'la diplomatik temasların başlamasına ilişkin, "Mısır halkı bizimle ters düşmez." dedi.
16.03.2021Siyaset
Doğal gazda yeni bir dönem başlayacak
Doğal gazda yeni bir dönem başlayacakTürkiye'de doğal gaz ticaretinin daha rekabetçi koşullarda yapılmasına ve Karadeniz gazının ileri tarihli kontratlarla satılmasına imkan sağlayacak Vadeli Doğal Gaz Piyasası 1 Ekim'de devreye giriyor.
12.03.2021Uzmanpara
Doğal gazda "vadeli piyasa" ile enerjide yeni bir dönem başlayacak
Doğal gazda "vadeli piyasa" ile enerjide yeni bir dönem başlayacakTürkiye'de doğal gaz ticaretinin daha rekabetçi koşullarda yapılmasına ve Karadeniz gazının ileri tarihli kontratlarla satılmasına imkan sağlayacak Vadeli Doğal Gaz Piyasası 1 Ekim'de devreye giriyor.
12.03.2021Ekonomi
İndirim için büyük koz! Türkiye pazarlık yapacak, çok kritik...
İndirim için büyük koz! Türkiye pazarlık yapacak, çok kritik...Son dakika haberlere göre Türkiye, bu yıl başta Rusya olmak üzere sona erecek doğal gaz alım kontratları için fiyat pazarlığı yapacak. Türkiye’nin indirim için en büyük kozu, Karadeniz’de bulduğu doğal gaz olacak.
26.02.2021Ekonomi
TürkAkım bakıma girecek
TürkAkım bakıma girecekTürkAkım Doğal Gaz Boru Hattı'nda, 22-29 Haziran ve 12-27 Temmuz tarihlerinde planlı bakım-onarım çalışmaları yapılacak.
19.02.2021Uzmanpara
TürkAkım, haziran ve temmuzda bakıma girecek
TürkAkım, haziran ve temmuzda bakıma girecekTürkAkım Doğal Gaz Boru Hattı'nda, 22-29 Haziran ve 12-27 Temmuz tarihlerinde planlı bakım-onarım çalışmaları yapılacak.
19.02.2021Ekonomi
Rusya TürkAkım üzerinden Avrupa'ya gaz arzını artırmayı planlıyor
Rusya TürkAkım üzerinden Avrupa'ya gaz arzını artırmayı planlıyorRusya'nın TürkAkım doğal gaz boru hattı üzerinden Avrupa'ya gaz sevkiyatını 2035'e kadar artırmayı planladığı bildirildi.
27.01.2021Ekonomi
TürkAkım bir yaşında! 31,5 milyar metreküp kapasiteye sahip...
TürkAkım bir yaşında! 31,5 milyar metreküp kapasiteye sahip...İstanbul'da Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin'in katıldığı resmi açılış töreniyle ocak 2020'de faaliyete geçen TürkAkım Açık Deniz Doğalgaz Boru Hattı birinci yaşını kutluyor.
8.01.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

türkiyerusyarecep tayyip erdoğangazTürkAkım

Türkakım ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.