Türkakım

Türkakım

Son dakika TürkAkım haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan TürkAkım gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan TürkAkım haber sayfamızda...

Türkakım

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 384 türkakım haberi bulunmuştur.
Gaz depolarına Karadeniz takviyesi
Gaz depolarına Karadeniz takviyesiDoğalgaz alım güvenliğinde Rusya-Ukrayna savaşının bir kez daha ortaya çıkardığı riskler, bütün ülkeler gibi Türkiye’yi de önlem almaya zorluyor. Bu kapsamda 2023’te çıkarılacak Karadeniz gazının bir kısmı, tüketime de bağlı olmak üzere, depolara aktarılabilir.
28.06.2022Vitrin
Ortadoğu’da enerji satrancı: Yeni planlar devreye girdi
Ortadoğu’da enerji satrancı: Yeni planlar devreye girdiRusya ile Ukrayna arasındaki savaşın etkisiyle, enerjide İsrail, Türkiye ve Kürt yönetimi ile yeni oyun kuruluyor. EastMed projesi gündemden düşünce, İsrail’in yanı sıra, Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi de doğalgazda oyuna girdi.
26.04.2022Vitrin
Rusya resti çekti! Avrupa'nın gaz tedirginliği
Rusya resti çekti! Avrupa'nın gaz tedirginliğiRusya'nın Ukrayna'yı işgali beşinci gününde. İhtiyacının yüzde 35'ten fazlasını Rusya'dan karşılayan Avrupa ülkeleri, doğalgaz akışının kesilmesi ihtimaline karşı alternatif enerji kaynakları aramaya başladı. Öte yandan Rusya Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı ve eski Devlet Başkanı Medvedev, “Avrupalıların doğal gaza 2000 Euro ödeyeceği yeni dünyaya hoş geldiniz” diye konuşmuştu.
1.03.2022Ekonomi
Ekonomide savaş gölgesi
Ekonomide savaş gölgesiRusya-Ukrayna gerilimi tırmanıyor. İki ülkeden Türkiye’ye turist rezervasyonu kesildi. Turizmciler endişeli ancak son dakika rezervasyonlarını yönetmekte tecrübeli olduklarını, olumlu gelişmelerin hızla turizme yansıyacağını belirtiyorlar. Buğday ithalatının yüzde 66’sını Rusya, yüzde 18.5’ini Ukrayna’dan gerçekleştiren Türkiye, tedarik aksarsa rotasını başka ülkelere kırmak zorunda kalacak. Türkiye’nin doğal gaz tedariğinde ilk sıradaki Rusya’dan akışın kesilmemesi de önemli.
23.02.2022Ekonomi
Azerbaycan’la gaz anlaşması yenilendi
Azerbaycan’la gaz anlaşması yenilendiKaradeniz’deki keşfiyle kendi doğalgazını üretmek için harekete geçen Türkiye, ithalat ihtiyacı için de doğalgaz kontratlarını yenileyecek.
16.10.2021Ekonomi
Son dakika: Bakan Dönmez açıkladı! Azerbaycan'la doğal gaz anlaşması
Son dakika: Bakan Dönmez açıkladı! Azerbaycan'la doğal gaz anlaşmasıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, kış yaklaşırken artması muhtemel doğal gaz talebinin karşılanması için sürdürülen görüşmelerin olumlu ilerlediğini belirterek "Bu kapsamda, Azerbaycan ile 2024 sonuna kadar geçerli olacak ve Bakü-Tiflis-Erzurum Hattı’ndan gelecek 11 milyar metreküplük ilave doğal gaz ticaret anlaşması yapılmıştır." dedi.
15.10.2021Ekonomi
AB Rusya’nın ‘gazına’ geldi!
AB Rusya’nın ‘gazına’ geldi!Avrupa Birliği ile Rusya arasında zaman zaman yaşanan siyasi gerilimlere, bir de enerji krizi eklendi. Rusya, Avrupa’da yaşanan enerji krizinin “şüphelisi” olarak gösterilirken, Moskova iddiaları reddediyor.
14.10.2021Dünya
Kremlin görüşmeden memnun: Anlaşmalara bağlılıklar teyit edildi
Kremlin görüşmeden memnun: Anlaşmalara bağlılıklar teyit edildiKremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in yaptığı görüşmede Suriye’nin İdlib bölgesine ilişkin konunun gündeme geldiğini belirterek, bölge ile ilgili anlaşmaların uygulanmasının önemine vurgu yapıldığını ve anlaşmalara olan bağlılıkların teyit edildiğini belirtti. Suriye konusunda detaylı görüş alışverişi yapıldığını kaydeden Peskov, Afganistan, Libya ve Karabağ meselesinin de görüşüldüğünü aktardı.
1.10.2021Siyaset
Erdoğan'dan Soçi zirvesi sonrası flaş açıklama! S-400'ün ardından yeni adımlar geliyor
Erdoğan'dan Soçi zirvesi sonrası flaş açıklama! S-400'ün ardından yeni adımlar geliyorRusya lideri Putin'le Soçi'de yaklaşık 3 saatlik zirve dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu. "S-400'lerde geri adım atmak gibi bir şey söz konusu değil." diyen Erdoğan, "Uçak motorları yapımında ne gibi adımlar atacağız, savaş uçaklarıyla ilgili ne gibi adımlar atacağız; bunları da yine etraflıca konuşma imkanımız oldu. Allah nasip ederse uçak motorları konusunda da aynı adımı atacağız. Bir diğer konu, gemi inşasında da yine beraber birçok adım atabiliriz. Denizaltılara varıncaya kadar, burada da yine Rusya ile müşterek adımlarımız inşallah olacaktır. " ifadelerini kullandı. Erdoğan, "Sayın Putin'le Akkuyu’nun yanı sıra ikinci ve üçüncü nükleer santrali birlikte yapabilir miyiz diye görüştük. 'Bu konuyu çalışalım' dediler." şeklinde konuştu.
30.09.2021Gündem
Kremlin’den Putin-Erdoğan görüşmesine ilişkin açıklama
Kremlin’den Putin-Erdoğan görüşmesine ilişkin açıklamaKremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Soçi’de yaptığı görüşmeye ilişkin açıklamalarda bulundu.
30.09.2021Dünya
‘Verimli bir görüşme oldu’
‘Verimli bir görüşme oldu’Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Putin dün Soçi’de bir araya geldi. 3 saat süren görüşmenin ardından iki lider, iş birliğine devam mesajı verdi. Erdoğan, “Verimli bir görüşme gerçekleştirdik” derken, Putin ‘görüşmenin yararlı ve kapsayıcı olduğunu’ söyledi
30.09.2021Siyaset
Son dakika haberler: Görüşme sonrası Erdoğan ve Putin'den peş peşe açıklamalar
Son dakika haberler: Görüşme sonrası Erdoğan ve Putin'den peş peşe açıklamalarSon dakika haberlere göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Putin baş başa görüşme öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. S-400 konusuna değinen Erdoğan, 'BM Genel Kurulu'nda malum zevat bazı konuları özellikle sordu. Biz de onlara zaten gereken cevabı verdik. Çünkü attığımız adımlardan dönmemiz mümkün değil.' açıklamasını yaptı. Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Putin arasındaki baş başa görüşme sona erdi. Görüşmenin 2 saat 45 dakika sürdüğü bildirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşme sonrası yaptığı açıklamada, "Mevkidaşım Putin ile verimli bir görüşme gerçekleştirerek Soçi’den ayrıldık…" dedi. Erdoğan'a ziyaret için teşekkür eden Putin ise, "Görüşme çok yararlı ve kapsayıcı geçti. Temasta olacağız.” ifadelerine yer verdi.
29.09.2021Dünya
Putin, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesinde 'İlişkilerimizden memnunum' dedi
Putin, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesinde 'İlişkilerimizden memnunum' dediRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Suriye ve Libya konuları dahil, Türkiye ile uluslararası arenada iş birliğinin başarıyla sürdüğünü söyledi.
29.09.2021Dünya
Putin: Büyük projelerin hepsi planlı şekilde devam etmektedir
Putin: Büyük projelerin hepsi planlı şekilde devam etmektedirRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Suriye ve Libya konuları dahil, Türkiye ile uluslararası arenada iş birliğinin başarıyla sürdüğünü söyledi. Putin, 'Türkiye'nin Rusya yatırımları toplam 1,5 milyar dolara, Rusya'nın Türkiye yatırımları 6,5 milyar dolara ulaştı. Büyük projelerin hepsi planlı şekilde devam etmektedir' dedi.
29.09.2021Dünya
Gazprom'dan Avrupa'ya rekor sevkiyat
Gazprom'dan Avrupa'ya rekor sevkiyatKremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Avrupa spot doğal gaz piyasasında yaşanan gelişmeleri yakından izlediklerini belirterek, “Gazprom şu anda rekora yakın seviyelerde Avrupa’ya ihracat gerçekleştiriyor ve tümüyle hatta biraz da fazlasıyla yükümlülüklerini yerine getiriyor.” dedi.
28.09.2021Uzmanpara
Kremlin'den Gazprom açıklaması
Kremlin'den Gazprom açıklamasıKremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Avrupa spot doğal gaz piyasasında yaşanan gelişmeleri yakından izlediklerini belirterek, “Gazprom şu anda rekora yakın seviyelerde Avrupa’ya ihracat gerçekleştiriyor ve tümüyle hatta biraz da fazlasıyla yükümlülüklerini yerine getiriyor.” dedi.
28.09.2021Ekonomi
Gazprom, TürkAkım üzerinden Macaristan’a doğal gaz ihraç edecek
Gazprom, TürkAkım üzerinden Macaristan’a doğal gaz ihraç edecekRus enerji şirketi Gazprom’un başkanı Aleksey Miller, 1 Ekim itibarıyla Macaristan’a TürkAkım boru hattı üzerinden doğal gaz sevkiyatı yapılacağını açıkladı.
27.09.2021Ekonomi
Bakan Dönmez, Rusya Enerji Bakanı ve Gazprom Başkanı ile görüştü
Bakan Dönmez, Rusya Enerji Bakanı ve Gazprom Başkanı ile görüştüEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Rusya Enerji Bakanı Nikolay Şulginov ve Gazprom Başkanı Aleksey Miller ile görüşerek, iki ülke arasındaki enerji projelerini değerlendirdi.
20.09.2021Ekonomi
Hedef ‘tam bir enerji merkezi’ olmak
Hedef ‘tam bir enerji merkezi’ olmakEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, enerji piyasalarında serbestleşme için yeni adımların sinyalini verirken, yeni kaynakların keşfiyle Türkiye’nin önümüzdeki dönem enerji yolculuğunu ve enerji politikalarındaki yol haritasını Milliyet Enerji’ye anlattı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan paylaştı: 'Neredeydik, nereye geldik?'
Cumhurbaşkanı Erdoğan paylaştı: 'Neredeydik, nereye geldik?'Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Ne kadar özetlemeye çalışırsak çalışalım, anlatmakla bitmeyecek, tükenmeyecek, saatlere hatta günlere sığmayacak işler yaptık." ifadelerini kullandı.
24.08.2021Siyaset
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan peş peşe kritik temaslar
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan peş peşe kritik temaslarCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yoğun diplomasi trafiği sürüyor. Erdoğan Putin ve Merkel'in ardından Irak Başbakanı Mustafa Kazımi ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. İşte ele alınan kritik konular...
21.08.2021Siyaset
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Putin'den Afganistan görüşmesi
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Putin'den Afganistan görüşmesiCumhurbaşkanı Erdoğan'ın Afganistan diplomasisi devam ediyor. Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede Afganistan'daki son gelişmelerin ele alındığı bildirildi.
21.08.2021Siyaset
'Türkiye, Rusya için önemli bir ortak'
'Türkiye, Rusya için önemli bir ortak'Rusya Başbakan Yardımcısı Aleksandr Novak, Türkiye'nin Rusya için önemli bir ortak olduğunu belirterek, "Türkiye, Rusya'nın en çok ticaret yaptığı 7 ülke arasında bulunuyor." dedi.
30.07.2021Uzmanpara
Rusya Başbakan Yardımcısı Novak: Türkiye Rusya için önemli bir ortak
Rusya Başbakan Yardımcısı Novak: Türkiye Rusya için önemli bir ortakRusya Başbakan Yardımcısı Aleksandr Novak, Türkiye'nin Rusya için önemli bir ortak olduğunu belirterek, "Türkiye, Rusya'nın en çok ticaret yaptığı 7 ülke arasında bulunuyor." dedi.
30.07.2021Ekonomi
Son dakika... Bakan Çavuşoğlu ve Rus mevkidaşı Lavrov'dan Kanal İstanbul açıklaması
Son dakika... Bakan Çavuşoğlu ve Rus mevkidaşı Lavrov'dan Kanal İstanbul açıklamasıDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rus mevkidaşı Sergey Lavrov ile Antalya'da basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Çavuşoğlu ve Lavrov'dan peş peşe Kanal İstanbul açıklamalar yapıldı. İşte haberin ayrıntıları...
30.06.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Türkakım ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.