Türkiye Sigorta

Türkiye Sigorta

Son dakika Türkiye Sigorta haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Türkiye Sigorta gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Türkiye Sigorta haber sayfamızda...

Türkiye Sigorta

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 11.324 turkiye sigorta haberi bulunmuştur.
BES'e olan ilgi arttı
BES'e olan ilgi arttıTürkiye Sigorta Birliği (TSB) Başkanı Atilla Benli, Bireysel Emeklilik Sistemi'nin (BES) 18 yıllık süre içinde Türkiye'de bireysel tasarrufların en önemli adresi haline gelerek, iyi kurgulanmış yapısı ve katılımcılara sağladığı nihai fayda anlamında rüştünü ispat ettiğini belirterek, "2013 yılında başlayan yüzde 25'lik doğrudan devlet desteği, sistemin büyümesindeki en önemli itici güç ve güven unsuru oldu." ifadelerini kullandı.
21.10.2021Ekonomi
Prim üretimi yüzde 21 arttı
Prim üretimi yüzde 21 arttıSağlık sigortalarında prim artışı, yılın ilk sekiz ayında yüzde 21 oranında artarak 7.9 milyar liraya ulaştı. Tamamlayıcı sağlık sigortasında ise yüzde 58.6 oranında artışla 1.5 milyar liralık prim elde edildi.
21.10.2021Sigorta
Bu sene 10. yılını kutlayan Big Bang’de yine öncü girişimler sahne alacak
Bu sene 10. yılını kutlayan Big Bang’de yine öncü girişimler sahne alacakBu sene 10’uncu yaşını kutlayan Big Bang Start-up Challenge için geri sayım başladı. İTÜ ARI Teknokent’in Kuluçka Merkezi İTÜ Çekirdek tarafından 2 Aralık 2021 tarihinde gerçekleştirilecek etkinlik, dünyadan ve Türkiye’den en iyi girişimcileri ağırlayacak. Yenilikçi, çığır açıcı proje ve teknolojilerin; kendi yolunu çizen, ihtiyaçtan yola çıkarak çözüm üreten girişimlerin adresi olan Big Bang’de bu yıl “Öncüler” mottosu hâkim olacak. İzleyicilere benzersiz bir online deneyim sunmaya hazırlanan Big Bang’de 20 girişim sahnede sunum yaparken; birbirinden farklı sektörlere çözüm üreten yaklaşık 90 teknolojik girişimin standı online olarak ziyaret edilebilecek.
18.10.2021Vitrin
TSB'den iklim değişikliğinin risklerine karşı sigortalanmayı hızla artırma çağrısı
TSB'den iklim değişikliğinin risklerine karşı sigortalanmayı hızla artırma çağrısıTürkiye Sigorta Birliği (TSB) Başkanı Atilla Benli, iklim değişikliğinin risklerine karşı sigortalanmayı hızla artırmaları gerektiğini belirterek, "TBMM'nin Paris İklim Anlaşması’nı onaylaması çok önemli bir gelişme. Sigorta sektörü olarak biz de iklim değişikliğiyle mücadele çalışmalarımızı hızlandırdık. Sigortalanma oranını artırarak, gelecekte karşılaşacağımız risklere karşı hazır olmalıyız." ifadelerini kullandı.
12.10.2021Ekonomi
3 ayda 50 bine yakın çocuk BES’e katıldı
3 ayda 50 bine yakın çocuk BES’e katıldıTürkiye Sigorta Birliği (TSB) Başkanı Atilla Benli, Emeklilik Gözetim Merkezi verilerine göre Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) ve otomatik katılımdaki toplam katılımcı sayısının 13 milyona ulaştığını, yaklaşık 24 milyar TL’lik devlet katkısı dahil toplam fon büyüklüğünün ise yaklaşık 190 milyar TL olduğunu açıkladı.
27.09.2021Teknoloji
45 bin kişi sağlık sigortasında Katılım Sağlık’ı tercih etti
45 bin kişi sağlık sigortasında Katılım Sağlık’ı tercih ettiKatılım Emeklilik’in sağlık ürünlerini tek çatı altında toplayan markası Katılım Sağlık, 56 milyon lira prim üretimi ve katılım sigortacılığında yüzde 58’in üzerinde pazar payıyla liderliğini sürdürüyor.
27.09.2021Teknoloji
18 yaş altı BES’e büyük ilgi var
18 yaş altı BES’e büyük ilgi var18 yaş altı gençlerin Bireysel Emeklilik Sistemine (BES) katılmasına imkân tanıyan düzenlemelerle birlikte, sektörde dikkat çekici bir hareketlilik yaşanmaya başlandı. Türkiye Sigorta Birliği (TSB) Başkanı Atilla Benli, “Üç ay gibi kısa bir sürede 50 bine yakın 18 yaş altına yönelik BES sözleşmesi düzenlendi. BES ve otomatik katılımdaki katılımcı sayımız 13 milyona, toplam fon büyüklüğü de 190 milyar TL’ye ulaştı” dedi.
24.09.2021Ekonomi
Erdoğan'ın 'BES' kararı sonrası büyük artış!
Erdoğan'ın 'BES' kararı sonrası büyük artış!Geçtiğimiz günlerde 18 yaş altı kişilerin nüfusun sisteme dahil edilmesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kararı ile Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmişti. Alınan karar sonrası 18 yaş altındaki 50 bine yakın çocuk Bireysel Emeklilik Sistemine (BES) katıldı.
23.09.2021Ekonomi
Son dönemdeki afetlerde sigortalıların toplam hasar tutarı 200 milyon lirayı aştı
Son dönemdeki afetlerde sigortalıların toplam hasar tutarı 200 milyon lirayı aştıSon dönemde yaşanan afetlerde, Rize ve Artvin'de 35 milyon TL, Manavgat, Marmaris, Milas ve Bodrum’da 71 milyon TL, Kastamonu, Sinop ve Bartın’da 107 milyon TL ile toplamda 213 milyon TL hasar tutarı belirlenirken, ekspertiz çalışmalarının devam etmesi ve henüz bildirilmeyen hasarların da olması nedeniyle bu tutarların artması bekleniyor.
5.09.2021Ekonomi
Yangın kaynaklı sigortalı hasar ihbarı 1800'ü, sel kaynaklı hasar ihbarı 600'ü geçti
Yangın kaynaklı sigortalı hasar ihbarı 1800'ü, sel kaynaklı hasar ihbarı 600'ü geçtiTürkiye Sigorta Birliği (TSB), 19 Ağustos 2021 itibarıyla yangın ve kasko poliçesi kaynaklı 1852, kasko, konut, iş yeri, yangın ve mühendislik poliçeleri kaynaklı ise 687 adet hasar ihbarı alındığını duyurdu.
24.08.2021Ekonomi
TSB'den Batı Karadeniz'deki sel felaketi hasar ödemelerine ilişkin tavsiye kararı
TSB'den Batı Karadeniz'deki sel felaketi hasar ödemelerine ilişkin tavsiye kararıTürkiye Sigorta Birliği (TSB) Yönetim Kurulu'nca, olağanüstü toplanılarak, Batı Karadeniz'de yaşanan sel felaketi kapsamında hasar ödemelerine ilişkin tavsiye kararları alındı.
17.08.2021Ekonomi
Hem konut hem yazlık sigortalandı
Hem konut hem yazlık sigortalandıEvlerde kalış süreleri artınca, konut sigortalarında bir hareketlenme yaşandı. Konut içi kaza riski, kiracılar için eşya poliçeleri ve yazlık evlerin sigortalanmasına da ilgi var.
17.08.2021Gayrimenkul
‘Yaraları sarmak için çalışıyoruz’
‘Yaraları sarmak için çalışıyoruz’Türkiye Sigorta Birliği, orman yangınlarının etkilediği Manavgat, Bodrum ve Marmaris’teki çalışmalar hakkında, “Tüm paydaşlarımızla birlikte, yaşanan riskler karşısında sorumluluğumuzu eksiksiz yerine getirmek için her zamanki gibi çalışmaya devam edeceğiz” açıklamasında bulundu
16.08.2021Sigorta
Zarar büyük, çiftçi ‘hibe’ talep ediyor
Zarar büyük, çiftçi ‘hibe’ talep ediyorYangının ciddi hasarlara neden olduğu illerde tespit çalışmaları başlatıldı. Çiftçilerin kayıpları ‘ayni’ ya da ‘nakdi’ olarak telafi edilecek. Tarım ve hayvancılıktaki zararın karşılanmasında hibe desteği talep ediliyor
10.08.2021Ekonomi
TSB: Yangın bölgesinde yaraların hızla sarılması için aralıksız çalışıyoruz
TSB: Yangın bölgesinde yaraların hızla sarılması için aralıksız çalışıyoruzTürkiye Sigorta Birliği (TSB), Manavgat, son yangınlar kapsamında 3 Ağustos itibarıyla yangın ve kasko poliçesi kaynaklı 210, devlet destekli tarım sigortaları kaynaklı 431 adet hasar ihbarı alındığını, yaraların hızla sarılması için aralıksız çalışıldığını bildirdi.
4.08.2021Ekonomi
Dev şirketlerden yangın bölgelerine destek! Harekete geçtiler
Dev şirketlerden yangın bölgelerine destek! Harekete geçtilerSel felaketinin yaralarını sarmaya çalışırken şimdi de orman yangınları... Antalya Manavgat’ta 28 Temmuz’da başlayan ve ardından 26 ile yayılan yangınların yıkıcı etkisini yok etmek için dört koldan başlatılan seferberlik devam ediyor. Bir yandan devlet kurumları bir yandan da şirketler vatandaşlara kolaylık sağlamak adına peş peşe yeni desteklerini açıklıyor.
1.08.2021Ekonomi
TSB'den 'yangınların zararlarının hafifletilmesine yönelik' tavsiye kararı
TSB'den 'yangınların zararlarının hafifletilmesine yönelik' tavsiye kararıTürkiye Sigorta Birliği (TSB) Yönetim Kurulu, Türkiye'nin farklı bölgelerinde meydana gelen yangınların zararlarının hafifletilmesi amacıyla tavsiye kararı aldığını duyurdu.
31.07.2021Ekonomi
TSB'den sel felaketinden etkilenenlere yönelik tavsiye kararı
TSB'den sel felaketinden etkilenenlere yönelik tavsiye kararıTürkiye Sigorta Birliği (TSB) Yönetim Kurulu, Karadeniz bölgesinde yaşanan sel felaketi kapsamında, hasar ödemelerine ilişkin tavsiye kararı aldığını duyurdu.
29.07.2021Ekonomi
18 yaşın altı için Bireysel Emeklilik Rehberi hazır
18 yaşın altı için Bireysel Emeklilik Rehberi hazırTürkiye Sigorta Birliği (TSB) Başkanı Atilla Benli, yeni düzenlemelerle 18 yaş altına da kapılarını açan Bireysel Emeklilik Sistemi’nin (BES) ulusal tasarrufların artmasına daha çok destek olacağını söyledi.
12.07.2021Sigorta
BES’e 3 milyon çocuk bekleniyor
BES’e 3 milyon çocuk bekleniyorTürkiye Sigorta Birliği (TSB) Başkanı Atilla Benli, sektörün çatı kurumu olarak Türkiye ekonomisine katma değer sağlamak, sigorta sektörünü büyütmek, ürün kullanımını yaygınlaştırmak amacını taşıdıklarının altını çizdi.
9.07.2021Ekonomi
BEFAS sayesinde tüm emeklilik şirketlerinin sunduğu fon seçeneklerinden yararlanılabilecek
BEFAS sayesinde tüm emeklilik şirketlerinin sunduğu fon seçeneklerinden yararlanılabilecekTürkiye Sigorta Birliği (TSB), dün hizmete alınan Bireysel Emeklilik Fon Alım Satım Platformu (BEFAS) sayesinde katılımcıların tüm emeklilik şirketlerinin sunduğu fon seçeneklerinden yararlanabileceğini bildirdi.
2.07.2021Ekonomi
Türkiye Sigorta’dan  Acente Akademi
Türkiye Sigorta’dan Acente AkademiTürkiye Sigorta, acentelerinin performanslarını artıracak ve çalışmalarını destekleyecek eğitim programlarını, Marmara Üniversitesi iş birliğinde hayata geçirdiği Türkiye Sigorta Acente Akademi çatısı altında sürdürecek.
29.06.2021Ekonomi
Son dakika haberi: Kanun yasalaştı! Fiyatlarda düşüş başladı
Son dakika haberi: Kanun yasalaştı! Fiyatlarda düşüş başladıTürkiye Sigorta Genel Müdürü Atilla Benli, "Trafik sigortasında vatandaşların tazminatlarını en hızlı ve en şeffaf şekilde alabilmelerinin önü açıldı. Ayrıca sigorta şirketlerimizin maliyetlerinin azalması ile poliçe fiyatlarında aşağı yönlü hareketler gözlenmeye başladı." ifadelerini kullandı.
23.06.2021Ekonomi
'Trafik sigortasında maliyetler  azaldıkça poliçe fiyatları düşüyor'
'Trafik sigortasında maliyetler azaldıkça poliçe fiyatları düşüyor'Türkiye Sigorta Genel Müdürü Atilla Benli, "Trafik sigortasında vatandaşların tazminatlarını en hızlı ve en şeffaf şekilde alabilmelerinin önü açıldı. Ayrıca sigorta şirketlerimizin maliyetlerinin azalması ile poliçe fiyatlarında aşağı yönlü hareketler gözlenmeye başladı." ifadelerini kullandı.
22.06.2021Ekonomi
Trafik sigortasında tazminat hızlanıyor
Trafik sigortasında tazminat hızlanıyorVatandaşın trafik sigortası kaynaklı tazminatını daha hızlı alabilmesini sağlayacak kanun teklifi TBMM’de yasalaştı.
21.06.2021Sigorta

Benzer Haber Etiketleri

sigortaekonomiTürkiye Sigorta BirliğiBEStsb

Türkiye Sigorta ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.