Türob

Türob

Son dakika TÜROB haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan TÜROB gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan TÜROB haber sayfamızda...

Türob

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 475 turob haberi bulunmuştur.
Turizmde F1 morali!
Turizmde F1 morali!Dünyanın her yerinde takip edilen otomobil yarışı Formula 1 (F1) heyecanı yeniden İstanbul’da yaşanacak. Formula 1 Dünya Şampiyonası’nda 2021 sezonu takvimine dahil edilen Türkiye Grand Prix’si, 11 - 13 Haziran’da gerçekleştirilecek. Organizasyondan yapılan açıklamada, bu sezonun takviminde yer alan 7. yarış Kanada Grand Prix’sinin yerine Türkiye Grand Prix’sinin dahil edildiği belirtildi.
30.04.2021Ekonomi
‘Tecrübemiz var ama destek şart’
‘Tecrübemiz var ama destek şart’Türkiye koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında yarın akşamdan itibaren 17 gün sürecek ‘tam kapanma’ya hazırlanırken ekonominin farklı kesimlerinden, “Geçmişe göre daha deneyimliyiz. Ancak esnafı kollayan destekler lazım. Kapanmayı başarıyla atlatmaya çalışacağız” mesajı geldi.
28.04.2021Ekonomi
Turizmcinin umudu yaza ertelendi
Turizmcinin umudu yaza ertelendiRusya, 15 Nisan - 1 Haziran arası Türkiye uçuşlarını sınırlandırdı. Bu 1.5 aylık dönemde tur rezervasyonu yaptıran 533 bin Rus turist vardı. Sektör, 1.5 milyar dolar gelir kaybı öngörüyor. En çok turist gönderen ülkelerden Rusya’nın bu kararı, turizmde umutları yaza erteledi.
14.04.2021Ekonomi
Ucu bucağı yok! Zorlu geçecek, yeni sistem...
Ucu bucağı yok! Zorlu geçecek, yeni sistem...İş seyahati, düğün, toplantı, seminer gibi etkinliklerle beslenen şehir otelleri için 2021 yılı zorlu geçebilir. Kapalı otellerin açılışı için nisan ve eylül ayları öne çıkıyor. Açık otellerin dolulukları yüzde 50’nin üzerinde. Şehir otelleri, yapamadıkları organizasyonların yarasını sarmak için yeni sistemler geliştirmeye odaklanıyor.
8.03.2021Ekonomi
Otelcilerden 'kısa çalışma ödeneği devam etmeli' talebi!
Otelcilerden 'kısa çalışma ödeneği devam etmeli' talebi!Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Müberra Eresin, turizm sektörüne sağlanan desteklerin devamının ve yeni destekler eklenebilmesinin çok önemli olduğunu belirterek, "Özellikle kısa çalışma ödeneğinin yıl sonuna kadar devam etmesi sektörümüz için hayati önem taşımaktadır." dedi.
2.03.2021Ekonomi
Turizm sektörü dev buluşmaya hazırlanıyor
Turizm sektörü dev buluşmaya hazırlanıyorTurizm sektörü büyük buluşmaya hazırlanıyor. Turizmde, toplantı, teşvik etkinlikleri, konferans ve fuar etkinliklerinin çatısı olan MICE sektörü, 2-4 Haziran 2021 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenecek ACE of MICE kapsamında 8. kez bir araya geliyor.
19.02.2021Ekonomi
TÜROB’un yatırım raporuna göre Antalya ve İstanbul yatırıma doymadı
TÜROB’un yatırım raporuna göre Antalya ve İstanbul yatırıma doymadıTürkiye Otelciler Birliği'nin (TÜROB) 2020 yılı yatırım raporuna göre, salgına rağmen 2020’de 137 yeni otel projesi için teşvik belgesi başvurusu yapılırken, 2020'de teşvik belgesi alan projelerin yatak kapasitelerine bakıldığında yatırımların neredeyse yarısı Antalya ve İstanbul’a yapıldı.
5.02.2021Ekonomi
TÜROB’dan afet eğitimleri
TÜROB’dan afet eğitimleriTürkiye Otelciler Birliği (TÜROB), otel çalışanlarına yönelik afet eğitimlerini hızlandırdı. Yılın ilk eğitim programı, TÜROB ve İstanbul Valiliği Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) işbirliğiyle düzenlenen ‘Acil Durum Farkındalık Eğitimleri’ oldu.
31.01.2021Gündem
Turizme aşı dopingi
Turizme aşı dopingiTürkiye’de aşılamanın başlaması, turizmde de umutları yükseltti. Turizmciler, aşının yaygınlaşmasıyla yılın ikinci yarısından sonra hareketliliğin artacağı görüşünde. Uzun süredir seyahatlerin yapılamaması nedeniyle turizmin önümüzdeki yılların parlayan sektörü olacağı düşünülüyor.
17.01.2021Gündem
Martta açılış başlıyor
Martta açılış başlıyorKovid-19 salgını nedeniyle turizm sektöründe 2020 yılı ‘kayıp yıl’ olarak kayıtlara geçti. Bu dönemde zorda kalan şehir otellerinin halen çoğu kapalı. Nisanda turizm hareketinin başlamasını öngören şehir otelleri, açılışlarını da mart ayına planlamaya başladı. Sektör, 2021 yılı hazırlığını anlatıyor
24.12.2020Ekonomi
Turizm sektörüne ‘umut aşısı’
Turizm sektörüne ‘umut aşısı’Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Müberra Eresin, Kovid-19 aşısının gündeme gelmesiyle pozitif bir havanın estiğini belirterek, “Turizm sektöründe bugün itibarıyla beklentimiz, yılın ikinci yarısından sonra yavaş yavaş tekrar işlerin açılmaya başlayacağı ve sektörde yukarı doğru gidecek grafiklerin oluşacağı yönünde” dedi.
20.12.2020Ekonomi
Koronavirüs aşısı turizme 'umut aşıladı'
Koronavirüs aşısı turizme 'umut aşıladı'Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Müberra Eresin, Kovid-19 aşısının gündeme gelmesiyle pozitif bir havanın estiğini belirterek, “Turizm sektöründe bugün itibarıyla beklentimiz, yılın ikinci yarısından sonra yavaş yavaş tekrar işlerin açılmaya başlayacağı ve sektörde yukarı doğru gidecek grafiklerin oluşacağı yönünde.” dedi.
19.12.2020Ekonomi
‘Destekler nefes aldırdı’
‘Destekler nefes aldırdı’Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önceki gün salgınla mücadele kapsamında ekonomiyi rahatlatmak için duyurduğu müjdeler ilgili sektörler ve esnaf kesiminde olumlu yankı buldu.
16.12.2020Ekonomi
Konaklama sektörü KDV indiriminin devamı ve kira desteğinden memnun
Konaklama sektörü KDV indiriminin devamı ve kira desteğinden memnunTürkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Müberra Eresin, "KDV indiriminin devam edeceğinin açıklanmasından memnuniyet duyuyoruz. Ayrıca, tahsislere ve kiralara ilişkin yeni destekler de olumlu etki sağlayacaktır. Pandemiden en fazla etkilenen sektör olan turizm, 2021 yılında da desteklenmesi halinde ekonomiye en güçlü katkıyı sunan sektör olacaktır." ifadelerini kullandı.
15.12.2020Ekonomi
Otellerden "diyabet dostu" menüler
Otellerden "diyabet dostu" menülerTürkiye Diyabet Vakfı (TÜRKDİAB) ve Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) arasında yapılan protokole göre, TÜROB üyesi otellerde yiyecek-içecek menülerinde veya açık büfelerde diyabetik ürünlere yer verilecek.
14.11.2020Ekonomi
Turizme şampiyona morali
Turizme şampiyona moraliİstanbul’un Formula 1 ve 2021 UEFA Şampiyonlar Ligi Finali’nin ardından 2023 Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası’na da ev sahipliği yapacak olması turizme moral oldu. Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Müberra Eresin, Avrupa Atletizm Birliği’nin 2023 Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası’nın Türkiye’de düzenlenmesi kararının çok sevindirici olduğunu belirterek, “Pandemi nedeniyle sıkıntılı olduğumuz bir dönemde sektörümüz üzerindeki moral etkisi çok fazla olacak” dedi
13.11.2020Ekonomi
Turizmciler spor organizasyonlarıyla moral buldu
Turizmciler spor organizasyonlarıyla moral bulduİstanbul'un, Formula 1 ve 2021 UEFA Şampiyonlar Ligi Finali’nin ardından 2023 Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası'nı da alması turizmcileri sevindirdi.
12.11.2020Ekonomi
Açık otellerde sonbahar yüzde 44,9 dolulukla başladı
Açık otellerde sonbahar yüzde 44,9 dolulukla başladıTürkiye Otelciler Birliği'nce (TÜROB) açık olan otellerden sağlanan verilere göre, Eylül 2020’de Türkiye'nin otel dolulukları 2019 yılının aynı ayına göre yüzde 39,6 azalarak ortalama yüzde 44,9 oldu.
30.10.2020Ekonomi
Turizmciye kredi desteği: 10 milyar TL
Turizmciye kredi desteği: 10 milyar TLHazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, “bacasız sanayi” olarak nitelendirilen turizm sektörünün yanında olduklarını belirterek, “Turizm sektöründe, pandeminin etkilerini azaltmak, üretim ve istihdamın korunmasını desteklemek için 10 milyar liralık destek paketini devreye alıyoruz” dedi.
17.10.2020Ekonomi
Turizm Destek Paketi Uygulaması sektöre nefes aldıracak
Turizm Destek Paketi Uygulaması sektöre nefes aldıracakTürkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Müberra Eresin, Türkiye Bankalar Birliği'nin (TBB) açıkladığı Turizm Destek Paketi Uygulamasına ilişkin, "Sıkıntıların devam ettiği turizm sektörü için olumlu bir gelişme. İşletmelerin bir nebze nefes almasını sağlayacaktır." ifadelerini kullandı.
16.10.2020Ekonomi
Turizm sektörü sporla büyüyecek
Turizm sektörü sporla büyüyecekTurizmin ekonomiye katkısını daha da artırmayı amaçlayan YEP’te ‘spor turizmi’ne yönelik kapsamlı çalışmalar var. Türkiye, dünyadaki pastadan payına düşeni almakta kararlı
3.10.2020Ekonomi
Bu dolandırıcıları kim durduracak?
Bu dolandırıcıları kim durduracak? Milliyet’in sık sık gündeme getirdiği kopya internet sitesiyle otel dolandırıcılığında sahtekârlar yaz boyunca vurgun yaptı
26.09.2020Gündem
Formula 1’den turizme doping
Formula 1’den turizme dopingTürkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Müberra Eresin, kasım ayında Formula 1 döneminde İstanbul’da Anadolu yakasındaki otellerde canlanma beklediklerini belirterek, “Ancak bu etkinliğin ticari getirisinden çok sektöre moral vereceğini düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.
26.09.2020Ekonomi
Formula 1, Anadolu Yakası'ndaki otelleri canlandıracak
Formula 1, Anadolu Yakası'ndaki otelleri canlandıracakTürkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Müberra Eresin, kasım ayında Formula 1 döneminde İstanbul’da Anadolu yakasındaki otellerde canlanma beklediklerini belirterek, “Ancak bu etkinliğin ticari getirisinden çok sektöre moral vereceğini düşünüyoruz.” ifadelerini kullandı.
25.09.2020Ekonomi
‘Türkiye kongre turizmine hazır’
‘Türkiye kongre turizmine hazır’Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB), turizmin en önemli bileşenleri arasında yer alan kongre, toplantı ve etkinlik sektörünü (MICE) hareketlendirecek adımı İstanbul’da attı.
4.09.2020Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

turizmotelekonomidestekformula 1

Türob ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.