Türsab

Türsab

Son dakika TÜRSAB haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan TÜRSAB gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan TÜRSAB haber sayfamızda...

Türsab

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 401 tursab haberi bulunmuştur.
Tam kapanmada kiralık villalar revaçta
Tam kapanmada kiralık villalar revaçta17 günlük tam kapanma sürecinde tatilcilerin bir kısmının kiralık villalara yöneldiği ortaya çıktı. Geçen yıllara göre 8 kat talebin arttığı villaların günlük fiyatları ise 3 bin liraya kadar çıkabiliyor.
7.05.2021Emlak
Rekabet Kurulu TÜRSAB'a 112 bin 484 lira idari para cezası verdi
Rekabet Kurulu TÜRSAB'a 112 bin 484 lira idari para cezası verdiRekabet Kurulu, hac kayıtlarında kontenjan paylaşımı yaparak rekabeti ihlal ettiği gerekçesiyle Türkiye Seyahat Acentaları Birliğine (TÜRSAB) 112 bin 484 lira idari para cezası uygulanmasına karar verdi.
30.04.2021Ekonomi
Turizmcinin umudu yaza ertelendi
Turizmcinin umudu yaza ertelendiRusya, 15 Nisan - 1 Haziran arası Türkiye uçuşlarını sınırlandırdı. Bu 1.5 aylık dönemde tur rezervasyonu yaptıran 533 bin Rus turist vardı. Sektör, 1.5 milyar dolar gelir kaybı öngörüyor. En çok turist gönderen ülkelerden Rusya’nın bu kararı, turizmde umutları yaza erteledi.
14.04.2021Ekonomi
Turizm acenteleri pazarı çeşitlendirdi
Turizm acenteleri pazarı çeşitlendirdiTürkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Incoming İhtisas Başkanlığı tarafından hazırlanan anketin sonuçları belli oldu.
9.04.2021Ekonomi
TÜRSAB Başkanı'ndan bu yılın turizm sezonu için iyimser tahmin
TÜRSAB Başkanı'ndan bu yılın turizm sezonu için iyimser tahminTürkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya, yurt dışında yaşayan Türk vatandaşları dahil olmak üzere bu yıl iyi bir ziyaretçi sayısı ve 20-25 milyar dolar civarında döviz girdisi beklediklerini söyledi.
6.04.2021Ekonomi
Turizmcilerden tatil dolandırıcılarına karşı barkod uyarısı
Turizmcilerden tatil dolandırıcılarına karşı barkod uyarısıSon dönemde artan kopya internet siteleri ve sahte acenteler nedeniyle birçok tatilcinin mağdur edilmesinin ardından turizmciler yeni turizm sezonu öncesi tatil rezervasyonu yapmak isteyen vatandaşları uyardı. Resmi sitelerde bulunan ve TÜRSAB'a kayıtlı oteller ve acentelerin sitelerinde barkod bulunduğunu ifade eden turizmciler oradan mutlaka sitelerin gerçekliğinin kontrol edilmesi gerektiğine dikkat çekti.
24.03.2021Ekonomi
Turizm sektörünün yeni parlayan yıldızı Villacınız oldu!
Turizm sektörünün yeni parlayan yıldızı Villacınız oldu!Lüks, muhafazakâr, korunaklı ve açık-kapalı ya da ısıtma havuzlu villalar, göz dolduruyor. Son dönemde tatil denince ilk akla gelen kiralık villalara tatilcilerin ilgisi büyük. Sevdikleriyle beraber herkesten uzak tatil yapmayı planlayan bazı ziyaretçiler, önceki yıl olduğu gibi bu yılda tatil villalarını tercih etti.
19.03.2021Advertorial
Son dakika: Halkbank'tan seyahat acentelerine yeni destek
Son dakika: Halkbank'tan seyahat acentelerine yeni destekHalkbank Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) üyesi seyahat acentelerine, ticari faaliyetlerinde kullanmak üzere 6 ay anapara ödemesiz dönemli, 36 aya kadar vadelendirilebilecek 100 bin TL’ye kadar finansman desteği sağlayacak.
24.02.2021Ekonomi
Hayali tatile geçit yok!
Hayali tatile geçit yok!Otellerin internet sitelerini kopyalayan dolandırıcılara ‘belge’ engeli geldi. Tatil satanlar, tüm bilgilerini hem alıcıya hem de TÜRSAB’a bildirecek. TÜRSAB konuyu kamu spotuyla vatandaşa anlatacak
17.01.2021Ekonomi
TÜRSAB: Seyahat Acentaları Yönetmeliği'ndeki değişiklikten memnunuz
TÜRSAB: Seyahat Acentaları Yönetmeliği'ndeki değişiklikten memnunuzTürkiye Seyahat Acentaları Birliği'nce (TÜRSAB), Seyahat Acentaları Yönetmeliği'ndeki değişikliğe ilişkin, "Kültür ve Turizm Bakanlığımız ile yapılan çalışmalarımız neticesinde taleplerimizin birçoğunun yerine getirildiği değişikliklerin tüm seyahat acentalarımıza hayırlı olmasını temenni ederiz. " denildi.
14.01.2021Ekonomi
Son dakika: Turizmde yeni dönem! Artık zorunlu olacak...
Son dakika: Turizmde yeni dönem! Artık zorunlu olacak...Gelen son dakika haberine göre; Kültür ve Turizm Bakanlığı, online satış kanalları ile ilgili düzenleme yaptı. Seyahat acentası pazarlama ve satış faaliyetlerini  gerçekleştirdiği online satış kanallarını Bakanlığa ve TÜRSAB’a  bildirmek zorunda olacak. İşte son dakika haberinin detayları..
14.01.2021Ekonomi
1 milyon Amerikalı turist hedefi var
1 milyon Amerikalı turist hedefi varTürkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB)  Başkanı Firuz Bağlıkaya, salgın sonrası değişen turizm anlayışına perspektif oluşturmak ve seyahat acentelerinin 2021 yılına dair iş planlarına ışık tutmak amacıyla Amerikan Tur Operatörleri Birliği (USTOA) Başkanı Terry Dale ile bir araya geldi.
29.12.2020Ekonomi
Tatilcilere Bulgaristan için rezervasyon uyarısı
Tatilcilere Bulgaristan için rezervasyon uyarısıTürkiye'de koronavirüs tedbirleri kapsamında yılbaşında 4 gün sokağa çıkma kısıtlaması getirilmesinin ardından bazı belgesiz tur firmaları, sosyal medya üzerinden Bulgaristan'da eğlence mekanlarının açık olduğu yönünde tur duyuruları yapmaya başladı. Edirneli turizmciler, Bulgaristan'da da yılbaşında tüm mekanların kapalı olduğunu belirterek, vatandaşların ilanlara itibar etmemesini istedi.
22.12.2020Tatil
TÜRSAB, 2021 turizmini değerlendirmeye devam ediyor
TÜRSAB, 2021 turizmini değerlendirmeye devam ediyorTürkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, "2020 yılında 2 milyon Rus turisti ülkemizde ağırladık. Umarım en kısa sürede 2019 rakamlarını yeniden yakalarız. 2021 yılında Rusları ülkemizde ağırlamaktan büyük mutluluk duyacağız." ifadelerini kullandı.
15.12.2020Ekonomi
TÜRSAB, dünya sektör başkanlarıyla 2021 turizmini değerlendirmeye devam ediyor
TÜRSAB, dünya sektör başkanlarıyla 2021 turizmini değerlendirmeye devam ediyorTürkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, "T20 yapısının oluşmasının uluslararası turizm endüstrisi için sürdürülebilirlik açısından önem taşıyor. T20 ile amacımız kurumlar arası bilgi alışverişini sağlamak, dünyada turizmde gelişmiş ülkeler arasında iletişimde yaşanan sorunları minimize etmek." ifadelerini kullandı.
11.12.2020Ekonomi
Turizmde pandemi dönemi konuşuldu
Turizmde pandemi dönemi konuşulduTürkiye Seyahat Acentaları Birliği Yönetmeliği çerçevesinde oluşturulan Yüksek İstişare Kurulu (YİK), ilk toplantısını gerçekleştirdi.
30.10.2020Ekonomi
Palandöken'e Rusya ve Ukrayna’dan charter uçak seferleri düzenlenecek
Palandöken'e Rusya ve Ukrayna’dan charter uçak seferleri düzenlenecekErzurum Valisi Okay Memiş, kış öncesi Palandöken Kayak Merkezi’nde incelemelerde bulundu. Vali Memiş, aralık ayında sezonun açılacağı kayak merkezinde yüzde 80 rezervasyonların dolduğunu belirterek, Rusya ve Ukrayna’dan charter uçak seferleri yapılacağını açıkladı.
28.10.2020Tatil
Turizmi kalkındıracak projeye destek geldi
Turizmi kalkındıracak projeye destek geldiYunusemre Belediyesi’nin, Yunusemre’de Tarihi Deneyim ve Yaratıcı Turizm isimli projesi Zafer Kalkınma Ajansı tarafından ilan edilen Turizm Altyapısının Geliştirilmesi Mali Destek Programı (TAGDEP) kapsamında hibe almaya hak kazandı.
24.10.2020Ege
‘Suriyelilerin güvenli dönüşü gündemimizde’
‘Suriyelilerin güvenli dönüşü gündemimizde’Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, Türkiye’nin, dünyada en fazla sayıda Suriyeli sığınmacıya ev sahipliği yaptığını ve Suriyelilerin ülkelerine güvenli ve gönüllü dönüşlerinin sağlanmasının gündemlerinde en üst sırada yer aldığını söyledi.
6.10.2020Siyaset
Turizm sektörü tıp alanından gelecek "umutlu haberi" bekliyor
Turizm sektörü tıp alanından gelecek "umutlu haberi" bekliyorTürkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya, turizm sektörü için umutlu haberler beklediklerini ifade ederek, "Sektör olarak tıp alanından gelecek güzel haberleri bekliyoruz. Aksi durumda gelecek yıl iç turizm 2020 yılına benzer bir senaryo ile geçecektir. Dışardan gelecek turist anlamında ise bu yıldan biraz daha iyi bir sezon geçirebiliriz." dedi.
2.10.2020Ekonomi
Önlem yok, mağdur çok
Önlem yok, mağdur çokLüks otellerin internet sitelerini kopyalayan dolandırıcılar binlerce kişiye sahte tatil paketi sattıktan sonra ortadan kayboluyor.
6.09.2020Gündem
Ticaret Bakanlığı uyardı! Sosyal medya, mesaj ve maillere dikkat
Ticaret Bakanlığı uyardı! Sosyal medya, mesaj ve maillere dikkatTicaret Bakanlığı: Kötü niyetli kişilerce, otellerin internet siteleri kopyalanarak e-posta ve kısa mesajlar üzerinden cazip tekliflerle tüketicilerin mağdur edildiği görülmektedir. Mağduriyet yaşanmaması için sosyal medya, kısa mesaj veya e-posta gibi iletişim kanalları üzerinden gelen ucuz tatil ve konaklama tekliflerine karşı dikkatli olması gerekmektedir.
10.08.2020Ekonomi
Sahte villa ilanlarına kanmayın! Dikkat mevsimlik dolandırıcılar
Sahte villa ilanlarına kanmayın! Dikkat mevsimlik dolandırıcılarPandemiyi fırsat bilerek tanınmış acentelerin internet sitelerini kopyalayan dolandırıcılar, ucuz villa ilanlarıyla tatilcileri tuzağa düşürüyor.
4.08.2020Ekonomi
Kiralık villa ve butik otellerdeki doluluk yüzde 100’e dayandı
Kiralık villa ve butik otellerdeki doluluk yüzde 100’e dayandıTürkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya, açık olan otellerin Kurban Bayramı dönemindeki doluluklarının iyi durumda olduğunu belirterek, “Kaş, Kalkan, Adrasan, Bozburun, Çeşme, Datça, Fethiye, Bodrum, Marmaris’te kiralık villa ve butik otellerin dolulukları temmuzun başından bu yana yüzde 100’lerde. Yat kiralamalarına da talep arttı. Özel tatil yapılabilecek bütün seçeneklere talep artmış vaziyette.” dedi.
28.07.2020Ekonomi
'Rusya'yla uçuşların başlaması çok önemli bir adım'
'Rusya'yla uçuşların başlaması çok önemli bir adım'Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Rusya ile uçuşların bugün itibariyle başlatılması konusunda iki ülkenin mutabık kaldığını bildirmesine ilişkin, "Bu zorlu süreçte çok önemli bir adım ve sektörümüz açısından da beklediğimiz müjde niteliğinde bir karardır." ifadelerini kullandı.
15.07.2020Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

türsabturizmtatiltürkiyepandemi

Türsab ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.