Tüsiad

Tüsiad

Son dakika TÜSİAD haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan TÜSİAD gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan TÜSİAD haber sayfamızda...

Tüsiad

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.618 tüsiad haberi bulunmuştur.
İzmir’de finans zirvesi
İzmir’de finans zirvesi20 milyar doların üzerinde iş hacmi ve Ege Bölgesi ihracatının yüzde ellisinden fazlasını gerçekleştiren binin üzerinde firmayı temsil eden Ege Sanayicileri ve İşinsanları Derneği (ESİAD), 6 Haziran 2022 tarihinde Swissotel Büyük Efes İzmir’de ESİAD Yatırım Zirvesi düzenliyor.
23.05.2022Ege
Bakan Varank'tan Kılıçdaroğlu'na 'Arapça tweet' tepkisi: Bu faşizmdir
Bakan Varank'tan Kılıçdaroğlu'na 'Arapça tweet' tepkisi: Bu faşizmdirSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun attığı Arapça tweet'e tepki göstererek, "Kimse Hollanda'ya, Almanya'ya hiçbir şey demezken, söz konusu Orta Doğu'dan, Arap ülkelerinden yatırımcı olunca 'Vay efendim Türkiye'ye neden Arap yatırımcı geliyor? diye eleştiri yapıyorlar. Bu faşizmdir" dedi.
17.05.2022Haberler
Bakan Varank'tan Kılıçdaroğlu'na 'Arapça tweet' tepkisi: Bu faşizmdir
Bakan Varank'tan Kılıçdaroğlu'na 'Arapça tweet' tepkisi: Bu faşizmdirSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun attığı Arapça tweet'e tepki göstererek, "Kimse Hollanda'ya, Almanya'ya hiçbir şey demezken, söz konusu Orta Doğu'dan, Arap ülkelerinden yatırımcı olunca 'Vay efendim Türkiye'ye neden Arap yatırımcı geliyor? diye eleştiri yapıyorlar. Bu faşizmdir" dedi.
17.05.2022Siyaset
İşte Türki̇ye’nin EN ETKİN 50 CHRO’SU
İşte Türki̇ye’nin EN ETKİN 50 CHRO’SUDataExpert iş birliğinde BMI tarafından yürütülen ‘En Etkin 50 CHRO’ araştırması kapsamında, Türkiye’de açıklanan 500 listeleri, borsaya kote şirketler, holdingler ve araştırmaya yapılan başvurular baz alınarak 1.500’ün üzerinde organizasyon belirlendi. Cirosal büyüklüğü, aktif büyüklüğü, çalışan sayısı, organizasyonun sektördeki repütasyonu yönlerinden araştırmaya dahil edilen 1.000’in üzerinde organizasyonun en üst düzey İnsan Kaynakları yöneticisine ulaşıldı. Adaylar belirlenirken, görev süresi 1 yıldan kısa olan ve araştırmada yer almak istemeyen CHRO’lar kapsam dışı bırakıldı. Adaylardan, performans ve iş deneyimlerine ek olarak; pandemi döneminde üstlendikleri sorumluluklar ve geçirdikleri değişimlere ilişkin bilgiler temin edildi. Temin edilen bilgiler, danışma kurulu tarafından analiz edildi. Danışma kurulunun oylama ve değerlendirmeleri sonucunda performanslarıyla dikkat çeken Türkiye’nin En Etkin 50 İK Yöneticisi belirlendi.
Kreşler kadınlara nefes aldıracak
Kreşler kadınlara nefes aldıracakHükümetin, Türkiye’deki okul öncesi eğitim ve bakım kurumlarının yaygınlaştırılması çalışmalarına TÜSİAD’dan destek geldi. TBMM’ye “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” raporu sunan dernek, kadının istihdama katılımının ülke gündeminin en önemli maddesi olduğunu vurguladı. TÜSİAD, kadınların istihdama katılamaması ve Türkiye’nin OECD ülkeleri arasında son sıralarda yer almasının nedenlerini ise eğitime erişimde fırsat eşitsizliği, beceri uyumsuzluğu, toplumsal normlar, çocuk ve yaşlı bakımının ailede kadından beklenmesi, kadınların ücret düşüklüğü ve cam tavan sendromu şeklinde sıraladı.
4.05.2022Eğitim
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Suudi Arabistan dönüşü enflasyon mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Suudi Arabistan dönüşü enflasyon mesajıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan ziyareti dönüşü basın mensuplarına önemli açıklamalarda bulundu. Mayıstan sonra enflasyonun gerilemeye başlayacağını söyleyen Erdoğan, 'Halkımız müsterih olsun, bu meselenin üstesinden geleceğiz.' mesajını verdi. Teröristlerle fotoğrafı ortaya çıkan İBB çalışanıyla ilgili de konuşan Erdoğan, 'Bu fotoğraf bir delildir, bir ispattır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bunun hesabını vermesi lazım' dedi.
30.04.2022Siyaset
Esra Eczacıbaşı Coşkun, “Genç Küresel Liderler” listesinde
Esra Eczacıbaşı Coşkun, “Genç Küresel Liderler” listesindeEczacıbaşı Topluluğu Dijital Dönüşüm Koordinatörü ve Holding Yönetim Kurulu Üyesi Esra Eczacıbaşı Coşkun, Dünya Ekonomik Forumu tarafından her yıl belirlenen Genç Küresel Liderler (Young Global Leaders) arasında yer aldı.
20.04.2022Vitrin
Belirsizlik engeli
Belirsizlik engeliPandemi ile savaş krizlerinin sona yaklaştığını ve dünya ticaretinin tekrar canlanacağını belirten EİB Koordinatör Başkanı Eskinazi, “Üretim maliyetlerini öngöremiyoruz. Çarkların dönmesine olanak sağlayacak bir ekosistem hızla kurgulanmalı” dedi.
4.04.2022Ege
Daha fazla kadın çalışan, daha verimli enerji sektörü
Daha fazla kadın çalışan, daha verimli enerji sektörüSektörde sahada, teknik işlerde kadın çalışan sayısı hayli düşük. Bunun sebebi, tekniker kadın çalışan noksanlığı. Aydem Enerji ve sektörün diğer aktörleri, kamuyla birlikte bu eksikliği gidermek için projeler üretiyor ancak tüm paydaşların elini taşın altına soktuğu bir dönüşüm şart.
2.04.2022Vitrin
‘İyi ki doğdun kardeşim’
‘İyi ki doğdun kardeşim’Alarko Holding Yönetim Kurulu Üyesi Leyla Alaton, önceki gün gerçekleşen TÜSİAD toplantısından sonra kardeşi Vedat Alaton ile buluşup, yeni yaşına girişini kutladı.
31.03.2022Cadde
Yeni başkan Turan
Yeni başkan TuranTürkiye Sanayici ve İş İnsanları Derneği’nin (TÜSİAD) yeni başkanı Orhan Turan oldu.
30.03.2022Ekonomi
Orhan Turan kimdir, kaç yaşında? TÜSİAD Yeni Başkanı Orhan Turan nereli?
Orhan Turan kimdir, kaç yaşında? TÜSİAD Yeni Başkanı Orhan Turan nereli?Orhan Turan, Başkan Orhan Turan oldu. Türkiye Sanayici ve İş insanları Derneği (TÜSİAD) Başkanlığı'na seçildi. Turan'ın yaşamı ile ilgili bilgiler merak ediliyor. Peki TÜSİAD Yeni Başkanı Orhan Turan kimdir, kaç yaşında?
29.03.2022Gündem
TÜSİAD’da görev değişimi! Yeni Başkan Orhan Turan oldu
TÜSİAD’da görev değişimi! Yeni Başkan Orhan Turan olduTürkiye Sanayici ve İş insanları Derneği (TÜSİAD) Başkanlığı'na Orhan Turan seçildi. Turan daha önceden TÜRKOFED'de Başkan olarak görev yapıyordu.
29.03.2022Ekonomi
500 milyar $'lık yatırımcı masasına çağrı: İstanbul'a gelin!
500 milyar $'lık yatırımcı masasına çağrı: İstanbul'a gelin!MIPIM 2022'de yabancı yatırımcılarla bir araya gelen Nureddin Nebati ve Murat Kurum, Türkiye'nin potansiyelini anlattı, yatırımcıları İstanbul'a çağırdı. Türkiye'nin konut ve yeni nesil gayrimenkul projelerine yönelik deneyimine dikkat çekildi.
17.03.2022Ekonomi
Toplumsal Cinsiyet Eşitliği: Hemen, Şimdi!
Toplumsal Cinsiyet Eşitliği: Hemen, Şimdi!Global Compact Türkiye, TÜSİAD, İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği (SKD Türkiye), TÜRKONFED, KAGİDER, Yönetim Kurulunda Kadın Derneği ve %30 Kulübü iş birliği ile “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği, Hemen Şimdi!” etkinliği gerçekleşti. İş dünyasının önde gelen temsilcileri, düzenlenen etkinlikte toplumsal cinsiyet eşitliği için bugünden atabileceği somut adımları tartıştı ve iyi örneklerini paylaştı.
7.03.2022Ekonomi
Pandemi cinsiyet eşitsizliğini artırdı
Pandemi cinsiyet eşitsizliğini artırdıPandemiyle siyaset, ekonomi, eğitim başta olmak üzere birçok sektörde kadın erkek eşitsizliği derinleşti. Tüm dünyada eşitliğin sağlanacağı zaman, 136 yıl sonrasında öngörülüyor. Türkiye’de kadınlar, uzun yıllardır kariyer basamaklarında cam tavanı aşamıyor. Öyle ki 81 il milli eğitim müdüründen 2’si; YÖK’te 18 üyeden 1’i kadın; 207 üniversitede ise 20 kadın rektör var
25.02.2022Eğitim
Kadınları dinleyin, ‘büyük resmi’ görün
Kadınları dinleyin, ‘büyük resmi’ görünZorlu Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komitesi Başkanı Selen Zorlu Melik: “Kadınların karşılaştığı zorlukları sadece iş hayatına indirgemek büyük resmi görmemizi engeller. Bu meseleye toplumsal cinsiyet eşitliği lensinden bakmamız gerekiyor. Bunun için de kadınları, hayatın her alanında daha fazla dinlemeliyiz”
Doğanlar’da 3. kuşak sivil toplumda etkin
Doğanlar’da 3. kuşak sivil toplumda etkinDoğanlar Holding tarafından yapılan açıklamada, grubun 3. kuşak aile bireylerinin TÜSİAD, GYİAD, TİM, DEİK, TUİK, TKYD ve Bio - Der gibi derneklerde aktif görev aldıkları kaydedildi.
2.02.2022Ekonomi
E - pazaryerleri KOBİ'ye güç veriyor
E - pazaryerleri KOBİ'ye güç veriyorKOBİ’lerin üzerinde, çevrimiçi pazaryerlerinin inovasyon ve uluslararası rekabetçiliğine etkisini gösteren bir rapor hazırlandı.
18.01.2022Ekonomi
İmamoğlu: Dijital dönüşüme ayak uydurmamız şart
İmamoğlu: Dijital dönüşüme ayak uydurmamız şartTÜSİAD tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen “Dijital Türkiye Konferansı”nda konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Halkımızın hızlı ve faydalı hizmet alabilmesi adına her alanda çalışmalarımızı sürdürmeye devam ediyor ve dijital dönüşümün başta katılımcılık olmak üzere hedeflerimize ulaşmak için önemli bir gereklilik olduğuna inanıyoruz. Çağı yakalamak ve hatta önüne geçmek için dijital dönüşüme ayak uydurmamız şart” dedi.
13.01.2022Siyaset
Hazine Bakanı Nebati TÜSİAD’la görüştü
Hazine Bakanı Nebati TÜSİAD’la görüştüHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski ile beraberindeki heyeti bakanlıkta kabul etti.
12.01.2022Ekonomi
Bakan Nebati TÜSİAD heyeti ile görüştü
Bakan Nebati TÜSİAD heyeti ile görüştüHazine ve Maliye Bakanı Dr. Nureddin Nebati, iş dünyası ile bir araya gelme hedefiyle yaptığı buluşmalar kapsamında Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) heyeti ile bakanlık binası konferans salonunda bir araya geldi. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Bakan Nebati, "İş dünyası temsilcileri ile görüşmelerimize devam ediyoruz, bugün de TÜSİAD Başkanı Simone Kaslowski ve heyeti ile bir araya geldik." dedi.
11.01.2022Ekonomi
Cam tavan nasıl tuzla buz olur?
Cam tavan nasıl tuzla buz olur?Kadınların iş yaşamında yükselmesinin, erkek çalışanlarla eşit şartlarda çalışmasının önündeki görünmez engellere ‘cam tavan’ benzetmesi yapılır. Kovid-19 salgınıyla birlikte kadın çalışanların zorlukları bir kat daha arttı. Kadınların işgücüne katılımını daha da artırmanın, erkeklerle eşit şartlarda ve eşit ücretle çalışmasının yollarını Boyner Grup Yönetim Kurulu Üyesi Ümit Boyner ile konuştuk.
Yeşil dönüşüme hazır mısınız?
Yeşil dönüşüme hazır mısınız?Türk iş dünyasına yeşil dönüşüm amacıyla atılan adımları sorduk... Bu adımlar verimlilik artışı, rekabetçilik, istihdam ve katma değer gibi potansiyel avantajları beraberinde getirebilir...
‘Milliyet Executive’ ile işte yeni bir bakış açısı
‘Milliyet Executive’ ile işte yeni bir bakış açısıMilliyet Gazetesi bu çarşamba okurlarının karşısına yeni dergisi 'Milliyet Executive' ile çıkıyor. İş dünyasının, yöneticilerin ve kariyer hedefi olan herkesin ilgiyle okuyacağı Milliyet Executive, her ayın ilk çarşambası iş ve çalışma yaşamının merak edilenlerini, kritik analizleri ve yeni trendleri okurlarıyla paylaşacak.
3.01.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Tüsiad ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.