Ukrayna Ordusu

Ukrayna Ordusu

Son dakika Ukrayna ordusu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Ukrayna ordusu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Ukrayna ordusu haber sayfamızda...

Ukrayna Ordusu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.271 ukrayna ordusu haberi bulunmuştur.
‘Santralden çekil!’
‘Santralden çekil!’ Aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 42 ülke, Rusya’ya, Zaporijya Nükleer Santrali’nden derhal çekilme çağrısı yaptı.
16.08.2022Dünya
‘Vuranlar hedef olacak!’
‘Vuranlar hedef olacak!’Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, Ukrayna ordusu ve istihbarat birimlerinin, Zaporijya nükleer santralini vuran ya da bu santralden ateş açan Rus askerlerini hedef alacağını belirtti.
15.08.2022Dünya
Rusya Savunma Bakanlığı: Ukrayna ordusu, hidroelektrik santralini vurdu
Rusya Savunma Bakanlığı: Ukrayna ordusu, hidroelektrik santralini vurduRusya Savunma Bakanlığı, Ukrayna ordusunun, ABD’den aldığı HIMARS füze sistemleriyle Herson kentinin doğusundaki Kakhovka’da bulunan hidroelektrik santralini vurduğunu duyurdu.
14.08.2022Dünya
Zelenskiy'den Zaporijya açıklaması : Santrali vuran Rus askerlerini hedef alacağız
Zelenskiy'den Zaporijya açıklaması : Santrali vuran Rus askerlerini hedef alacağızUkrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, Ukrayna ordusu, istihbaratı ve özel servisinin, Zaporijya’daki nükleer santrali vuran ya da bu santralden ateş açan Rus askerlerini hedef alacağını belirtti.
14.08.2022Dünya
Ukrayna’da hurdaya dönen araçlar tuval oldu
Ukrayna’da hurdaya dönen araçlar tuval olduRusya-Ukrayna savaşında hurdaya dönen araçlar, ABD’li ve Ukraynalı sanatçıların tuvali oldu. Sanatçılar, ayçiçeği çizimleri yaptıkları çalışmalarının dijital görüntülerini NFT olarak satışa sunmayı planladıklarını ve elde edilecek gelirin yeni projeler için kullanılacağını belirtti.
13.08.2022Dünya
Canlı yayında yaptıkları ile dünya gündemine oturmuştu! Rusya kararını verdi
Canlı yayında yaptıkları ile dünya gündemine oturmuştu! Rusya kararını verdiRusya'nın Ukrayna'ya saldırılarının ardından Rus devlet televizyonu Kanal 1’deki canlı yayın sırasında savaş karşıtı pankart açan editör Marina Ovsyannikova ev hapsine çarptırıldı.
11.08.2022Dünya
Rus yetkili Rogov: Ukrayna ordusu Zaporijya Nükleer Santraline saldırdı
Rus yetkili Rogov: Ukrayna ordusu Zaporijya Nükleer Santraline saldırdıRusya tarafından işgal edilen Zaporijya bölgesinde kurulan Rus askeri-sivil idare sorumlularından Vladimir Rogov, "Ukrayna ordusu Zaporijya Nükleer Santraline saldırdı" dedi.
11.08.2022Dünya
Son dakika... Rus savaş uçakları paramparça! Görüntüler dünyayı sarstı
Son dakika... Rus savaş uçakları paramparça! Görüntüler dünyayı sarstıHava üssünde meydana gelen bir dizi patlama Moskova'yı sersemletti, sabaha karşı 05.52'de yayınlanan fotoğraflar bir yıkımı gözler önüne seriyor.
11.08.2022Dünya
Putin'e sürpriz teklif! 'Ukrayna'ya 100 bin asker'
Putin'e sürpriz teklif! 'Ukrayna'ya 100 bin asker'Donetsk'te kıpırdayamayan ve güney cephesindeki şehirlerde sürekli mevzi kaybeden Rus ordusu, Melitopol'de bir gecede 100'den fazla kayıp verdi. Rus medyasında ise bütün gelişmeleri gölgede bırakacak bir haber var: Tahıl ve enerji karşılığı yabancı asker!
8.08.2022Dünya
Yer yerinden oynadı! Putin'i yıkan haber
Yer yerinden oynadı! Putin'i yıkan haberSavaşın gidişatını ilk kez aktif şekilde belirlemeye başlayan Ukrayna ordusu, hareket halindeki bir aracı füzeyle havaya uçurdu. Ruslar ilk kez bir kadın subay kaybetti, 'bayan ölüm' lakaplı Korsa'nın yok edilişi Kremlin'de şok etkisi yarattı.
5.08.2022Dünya
Ukrayna 53 yerleşim yerini Rus işgalinden kurtardı
Ukrayna 53 yerleşim yerini Rus işgalinden kurtardıHerson Bölge Valisi Dmytro Butriy, Ukrayna ordusunu Herson bölgesindeki 53 yerleşim yerini Rus işgalinden kurtardığını açıkladı.
2.08.2022Siyaset
Rus treni roketlerle vuruldu! 80 asker öldü
Rus treni roketlerle vuruldu! 80 asker öldüDonanma Günü kutlamaları için St. Petersburg'da boy gösteren Rus lider Putin'e HIMARS'larla çok ağır bir darbe indirildi, yerel yetkililer 40 vagonlu trenin cephanelerle birlikte havaya uçtuğunu bildiriyor.
1.08.2022Dünya
Sivastopol'a drone baskını! Rus filosu vuruldu
Sivastopol'a drone baskını! Rus filosu vurulduUkrayna ordusu Putin'in işgal ettiği Kırım'da Donanma Günü'nü kutlamaya hazırlanan Rus filosuna ağır bir darbe vurdu, kutlamalar iptal.
31.07.2022Dünya
Kimin suçu?
Kimin suçu?Rusya yanlısı güçlerin kontrolünde olan Donetsk’te meydana gelen hapishane saldırısıyla ilgili tartışma devam ediyor.
31.07.2022Dünya
ABD ve Rusya arasında kritik temas! Savaşın başlamasından bu yana ilk kez oluyor
ABD ve Rusya arasında kritik temas! Savaşın başlamasından bu yana ilk kez oluyorABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile yaptığı telefon görüşmesinde, Rusya tarafından gözaltına alınan ABD’li kadın basketbolcu Brittney Griner ve ABD'li eski asker Paul Whelan'ın serbest bırakılması için ısrar ettiğini açıkladı.
29.07.2022Dünya
Ukrayna Herson’a ilerliyor!
Ukrayna Herson’a ilerliyor!Rusya’nın Ukrayna’nın özellikle doğu kesimlerine yönelik saldırılarını sürdürürken, Kiev birliklerinin de, ülkenin bazı noktalarında karşı saldırıya geçtiği ve kazanım elde ettiği yönünde haberler çoğalıyor. Nitekim Ukrayna ordusu, kritik önem taşıyan Herson’da Rus güçleri için stratejik olan Antonivka Köprüsü’nü vurdu.
28.07.2022Dünya
Ukrayna, Herson'daki Antonivka Köprüsü'nü vurdu
Ukrayna, Herson'daki Antonivka Köprüsü'nü vurduUkrayna ordusu, Herson'da Rusya için kritik öneme sahip Antonivka Köprüsü'nü vurdu.
27.07.2022Haberler
Ukrayna, Herson'daki Antonivka Köprüsü'nü vurdu
Ukrayna, Herson'daki Antonivka Köprüsü'nü vurduUkrayna ordusu, Herson'da Rusya için kritik öneme sahip Antonivka Köprüsü'nü vurdu.
27.07.2022Dünya
Herson’da rüzgar ters esiyor!
Herson’da rüzgar ters esiyor!Ukrayna güçlerinin, yeni silahların da etkisiyle Herson bölgesinde Rus güçlerine karşı üstünlük elde etmeye başladığı bildiriliyor. Ukraynalı yetkililer, Eylül ayına kadar buranın geri alınacağını savunuyor.
25.07.2022Dünya
Ukrayna kuvvetleri, Rus S-300 hava savunma sistemlerini imha etti
Ukrayna kuvvetleri, Rus S-300 hava savunma sistemlerini imha ettiUkrayna ordusu, Herson bölgesinde Rus S-300 hava savunma sistemini imha etti.
24.07.2022Haberler
Resmen doğrulandı! Ruslar iki ABD'liyi öldürdü
Resmen doğrulandı! Ruslar iki ABD'liyi öldürdüİngiliz The Telegraph gazetesi, Dolmabahçe'de imzalar atılırken ortaya çıkan manzara için 'kesinlikle olağanüstü' dedi, Rusya'nın direncini kıran silah ise hayli tanıdık. Donbas'ta öldürülen ABD'lilerin kimliği ise şimdilik belirsiz.
24.07.2022Dünya
CIA: Rusya 15 bin asker kaybetti
CIA: Rusya 15 bin asker kaybettiCIA Direktörü Burns, Rusya’nın Ukrayna’daki savaşta 15 bin asker kaybettiğini ve bu nedenle taktik değiştirerek uzun menzilli atışlara yöneldiğini belirtti.
22.07.2022Dünya
CIA: Ukrayna savaşında yaklaşık 15 bin Rus askeri öldü
CIA: Ukrayna savaşında yaklaşık 15 bin Rus askeri öldüABD istihbaratını yöneten Burns, Rus lider Putin'in çok sağlıklı göründüğünü belirtip Ukrayna işgalinin Moskova'ya faturasının fazlasıyla ağır olduğunu söyledi.
21.07.2022Dünya
ABD, Ukrayna’ya 4 HIMARS daha gönderecek
ABD, Ukrayna’ya 4 HIMARS daha gönderecekABD Savunma Bakanı Lloyd Austin, ABD’nin Ukrayna’ya Rusya’nın saldırılarına karşı koyması için 4 adet daha yüksek hareketli topçu roket sistemi (HIMARS) göndereceğini aktardı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Mark Milley'de, “Ruslar son birkaç ayda Donbass'ta kademeli taktik başarılar elde etseler de stratejik ve operasyonel hedeflerine ulaşamadılar” dedi.
20.07.2022Dünya
Rusya sonraki aşamaya hazırlanıyor
Rusya sonraki aşamaya hazırlanıyorRusya Savunma Bakanı Şoygu’nun cephedeki askerlere saldırıları yoğunlaştırma emri vermesinin ardından Ukrayna ordusu istihbarat servisi de, Rusların bir sonraki aşamaya hazırlandığını duyurdu.
18.07.2022Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Ukrayna Ordusu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.