Üsküdar Üniversitesi

Üsküdar Üniversitesi

Son dakika üsküdar üniversitesi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan üsküdar üniversitesi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan üsküdar üniversitesi haber sayfamızda...

Üsküdar Üniversitesi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.469 üsküdar üniversitesi haberi bulunmuştur.
Pazartesi sendromuna karşı düzenli uyku
Pazartesi sendromuna karşı düzenli uykuBağışıklığımız için büyük yer tutan kaliteli uykunun eksikliği hem fizyolojik hem de pazartesi sendromu gibi sıkıntılara yol açıyor
23.01.2022Pazar
Çocuk istismarı konusunda farkındalık oluşturulacak
Çocuk istismarı konusunda farkındalık oluşturulacakÇocuk istismarı ve ihmali, dünyada milyonlarca çocuğu ve ailelerini etkileyen önemli toplumsal sorunların başında geliyor.
25.12.2021Gündem
En yalnız grup gençler! İnternete sarıldılar
En yalnız grup gençler! İnternete sarıldılarYalnızlık araştırmasına göre, Türkiye'de gençler kendini daha yalnız hissediyor. Pandemiyle daha da yalnızlaşan 18-20 yaş arası gençler, sanal dünyaya yöneliyor.
11.12.2021Gündem
Çocukların gelişiminde  ‘3T’ engeli
Çocukların gelişiminde ‘3T’ engeliUluslararası pek çok çalışma, tehlikeli 3T olarak da tanımlanan televizyon, tablet ve telefonun 0-6 yaş arası çocuklar üzerindeki olumsuz etkilerini ortaya koyuyor.
15.11.2021Gündem
Yüz yüze eğitimin ilk ara tatili
Yüz yüze eğitimin ilk ara tatiliİlk ve ortaöğretimdeki 18 milyon öğrenci için ara tatil bugün başlıyor. Derslerden uzaklaşmadan keyifli bir program yapılmasını öneren uzmanlar, tatilin çocuklar ve gençlerdeki psikolojik sorunların çözümü için de bir fırsat olduğunu söylüyorlar.
12.11.2021Eğitim
Gençler ‘aşk evliliği’ diyor
Gençler ‘aşk evliliği’ diyor“Türk Dünyası Üniversite Gençliğinin Gözünden Aile ve Evlilik Araştırması” sonuçları açıklandı. Altı ülkeden 7 bin 66 gencin katıldığı araştırmaya göre, gençler evliliği mutlu bir beraberlik olarak görürken, mantık değil aşk evliliğini tercih ediyorlar.
4.11.2021Gündem
Hackerların yeni gözdesi
Hackerların yeni gözdesiKripto para borsaları ve yatırımcıları hackerların da yeni hedefi oldu. Oltalama, fidye yazılım saldırıları ve saadet zinciri gibi yöntemler yatırımcıları tehdit ediyor. Kullanıcıyı gözetleyenler de var.
4.11.2021Ekonomi
Önce Hollanda, sonra Norveç'te yaşandı! Oklu saldırıların altında yatan gerçek...
Önce Hollanda, sonra Norveç'te yaşandı! Oklu saldırıların altında yatan gerçek...Norveç ve Hollanda'da peş peşe yaşanan oklu saldırılar, dünyanın gündemine oturdu. İki saldırganın da silah olarak ok kullanmasının altında yatan sebep ise büyük merak konusu oldu. Peki, Avrupa'nın göbeğinde yaşanan bu saldırılarda ok ve yayın tercih edilmesi saldırganlarla ilgili bize neyi anlatıyor? Bu yöntem bir trend haline gelebilir mi? Uzmanların bu konuda çarpıcı açıklamaları var.
16.10.2021Dünya
Açıköğretim'i bitirdi, 59 yaşında yüksek lisans öğrencisi oldu!
Açıköğretim'i bitirdi, 59 yaşında yüksek lisans öğrencisi oldu!17 yaşında evlendirildi, 18 yaşında anne oldu ama içindeki okul aşkı hiç bitmedi... 59 yaşındaki Fatma Tunca bugünlerde gençlik hayalini hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyor. 59 yaşında sosyoloji bölümünde yüksek lisans öğrencisi olmayı başaran Tunca, yakaladığı bu başarıyı, "Toplum baskısından kurtulup birey olmaya atılmış büyük bir adım" olarak tanımlıyor. İşte Fatma Tunca'nın duyanları hayrete düşüren başarı öyküsü...
16.09.2021Gündem
Kuşaklar arası yaşam köprüsü
Kuşaklar arası yaşam köprüsüGençlik Projeleri Destek Programı kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen, Üsküdar Üniversitesi ve Darülaceze Başkanlığı’nın ortak hayata geçirdiği “Desteğim Seninle Her Yerde” projesi, iki kuşağı bir araya getirdi.
10.09.2021Gündem
Dünya çalkalanıyor: Çocuk katili serbest...
Dünya çalkalanıyor: Çocuk katili serbest...Henüz 15 yaşında olan iki kurbanına hem cinsel saldırıda bulundu, hem de onları canice öldürdü... Dünya, tüyler ürperten suçlar işleyen bir katilin serbest kalmasını konuşuyor. Kurbanların gözü yaşlı aileleri yetkililere bu karardan ötürü ateş püskürüyor ve çocuk katilinin toplum için hala büyük bir tehlike arz ettiğini söylüyor. Adli Tıp alanında uzun yıllar görev yapan, kriminolog Prof. Dr. Sevil Atasoy, suçluların pek çok ülkede hiçbir önlem alınmadan salıverildiğinin yarattığı tehlikeye dikkat çekiyor. Haberimizin devamında dünyanın gördüğü en zalim ve kötü şöhretli katilleri de bulacaksınız...
2.09.2021Dünya
Anıları tazelediler
Anıları tazeledilerUlusal ve uluslararası alanda pek çok üniversitede verdiği derslerin yanı sıra ‘Dünya Sanat ve Bilimler Akademisi’ üyesi olan Üsküdar Üniversitesi Rektör Danışmanı Prof...
9.08.2021Cadde
Nadir hastalıklara umut arayacaklar
Nadir hastalıklara umut arayacaklarKök Hücre Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi, otizm, Parkinson gibi nadir görülen hastalıkların tedavisi için çalışmalar yürütecek.
27.07.2021Gündem
‘Kademeli sosyalleşeceğiz’
‘Kademeli sosyalleşeceğiz’Kovid-19 salgını nedeniyle sosyalleşmeden uzak izole bir hayat yaşamak yeni sendromları da beraberinde getirdi. Sosyal hayata dönmeyen, izole hayatı içselleştirenlerin ‘mağara sendromu’ yaşadığını belirten uzmanlar, kademeli sosyalleşme öneriyor
5.07.2021Gündem
‘Şiddet cins kırıma dönüşen bir mesele’
‘Şiddet cins kırıma dönüşen bir mesele’TBMM Kadına Yönelik Şiddetin Sebeplerinin Belirlenmesi Araştırma Komisyonu, AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık başkanlığında toplandı.
16.06.2021Siyaset
‘Gençlerin gelecek için hayalleri yok’
‘Gençlerin gelecek için hayalleri yok’Dünyayı saran pandeminin etkisiyle gençler umutlarını yitirirken, kendilerini kapana kısılmış gibi hisseden ev gençlerinin sayıları da artıyor. Uzmanlar ise, ‘Gelecekle ilgili hedef, amaç ve hayalleri yok denecek kadar az’ diyor...
13.06.2021Gündem
İki mutluluk bir arada
İki mutluluk bir aradaÜsküdar Üniversitesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan ve eşi Lütfü Arıboğan, iki kutlama sevincini birden yaşadı.
3.06.2021Cadde
‘Zahmetsiz kazanç tuzak içerir’
‘Zahmetsiz kazanç tuzak içerir’Psikolog ve sosyologlara göre, pandemi döneminde yaşanan ekonomik kriz kripto paralara ilgiyi artırdı. Psikolog Prof. Dr. Acar Baltaş, “Zahmetsiz gözüken kazanç tuzaklar içeriyordur” dedi
11.05.2021Gündem
Tarih dizileri tarih bilinci oluşturuyor mu?
Tarih dizileri tarih bilinci oluşturuyor mu?Türkiye tarihinin sağduyulu bir biçimde öğrenilmesi birey-toplum ilişkisinin sağlıklı kurulmasını sağlama potansiyeli taşıyor. Bu nedenle Türkiye tarihinin kendi başına değil, mutlaka dünya tarihi ile beraber değerlendirilmesi gerek. Üsküdar Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Tarih Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Uygar Aydemir, Selçuklu ve Osmanlı tarihini anlatan dizilerin öncelikle birer televizyon gösterisi olduğunu belirterek tarih bilinci ile tarih dizilerine ilişkin değerlendirmede bulundu.
30.04.2021Kültür Sanat
Çocuğunuzu dijitalde kaybetmeyin!
Çocuğunuzu dijitalde kaybetmeyin!Uzaktan eğitimle uzun süre ekran karşısında kalan çocuklar, dijital dünyanın tehlikelerine maruz kalabiliyor. Bu durum çocukların yaşam rutinleri ve eğitim hayatlarının bozulmasına neden oluyor
27.04.2021Gündem
Gençler çiçek hediye etmeyi seviyor
Gençler çiçek hediye etmeyi seviyorÜsküdar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü, gençlerin “çiçek hediye etme davranışları” üzerine araştırma yaptı.
18.04.2021Gündem
56 akademik personel alınacak
56 akademik personel alınacakBasın İlan Kurumu'nun ilan portalı ilan. gov. tr'de yer alan duyuruya göre Üsküdar Üniversitesi 56 akademik personel alacak.
13.03.2021Ekonomi
Tam destek
Tam destekÜsküdar Üniversitesi’nden ‘toplumsal ayrımcılık’ ile mücadelede BM’ye tam destek.
11.03.2021Gündem
YKKD’de #BizHazırız buluşması
YKKD’de #BizHazırız buluşmasıYönetim Kurulunda Kadın Derneği (YKKD), 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü herkese açık bir canlı yayın etkinliği ile kutluyor.
7.03.2021Gündem
Park girişine baz istasyonu! ‘Sigara kadar zararlı’
Park girişine baz istasyonu! ‘Sigara kadar zararlı’İstanbul’da neredeyse adım başı baz istasyonuna rastlamak mümkün. Bebek, Maçka İnönü Parkı, Beşiktaş-Üsküdar vapur iskelesi ve Bakırköy Aytekin Kotil Parkı’na bitişik baz istasyonları bunlardan sadece birkaçı. Uzmanlar, bu istasyonların insan sağlığına ciddi zarar verdiğini yineliyor.
26.02.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Üsküdar Üniversitesi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.