Uydu Görüntüleri

Uydu Görüntüleri

Son dakika uydu görüntüleri haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan uydu görüntüleri gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan uydu görüntüleri haber sayfamızda...

Uydu Görüntüleri

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 622 uydu görüntüleri haberi bulunmuştur.
Son dakika haberler... Adım adım infaza! Dünyayı sarsan görüntüler
Son dakika haberler... Adım adım infaza! Dünyayı sarsan görüntülerSon dakika haberlere göre New York Times, Rus işgalcilerin Ukraynalı sivilleri ölüme doğru sürüklerken çekilmiş video kaydını yayınladı. Son kez hayattayken kayda alınan sekiz erkek, işgalcilerin karargah olarak kullandıkları binanın arka bahçesinde kurşuna dizildi.
20.05.2022Dünya
Müsilaj uydudan ‘geliyorum’ demiş
Müsilaj uydudan ‘geliyorum’ demişMarmara Denizi’nin kâbusu olan müsilaj ABD’de de araştırılmış. Uydu görüntülerini inceleyen uzmanlar, müsilajın 2007, 2008 ve 2021’de görüldüğünü belirtiyor.
20.05.2022Gündem
Rusya, Ukrayna savaşında 42. albayını kaybetti
Rusya, Ukrayna savaşında 42. albayını kaybettiUkrayna, Donets nehrini geçmeye çalışan Rus askerlerinin ağır kayıplar verdiğini söyledi.
19.05.2022Dünya
Uluslararası Ceza Mahkemesi’nden Ukrayna’ya 42 kişilik ekip
Uluslararası Ceza Mahkemesi’nden Ukrayna’ya 42 kişilik ekipRusya’nın Ukrayna’daki muhtemel savaş suçlarını inceleyen Uluslararası Ceza Mahkemesi’nden (UCM) Başsavcı Karim Khan, Ukrayna’ya müfettiş, adli tıp uzmanı ve destek personelinden oluşan 42 kişilik ekip gönderildiğini açıkladı. Uluslararası Ceza Mahkemesi, şu ana kadarki en büyük ekibini Ukrayna’ya gönderdi.
17.05.2022Dünya
Son dakika... Nehirde ikinci felaket! 1000'i aşkın Rus askeri öldü
Son dakika... Nehirde ikinci felaket! 1000'i aşkın Rus askeri öldüBiolhorivka köyünden geçen Donets Nehri'ni ikinci kez geçmeyi deneyen Rus birlikleri, bir kez daha hezimet yaşadı. uydu görüntüleri, Rus ordusuna ait suya batmış yeni yüzer köprüleri ortaya çıkardı. İki teşebbüste toplam 70'ten fazla tank ve zırhlı aracın yok edildiği bildiriliyor.
15.05.2022Dünya
'Ukraynalı direnişçi' demişlerdi, gerçek çok farklı çıktı! Savaşta gelinen son nokta
'Ukraynalı direnişçi' demişlerdi, gerçek çok farklı çıktı! Savaşta gelinen son noktaUkraynalı anne ve kızının Rus ordusuna karşı cephede savaştıklarını gösterdiği iddia edilen fotoğraf, kısa sürede sosyal medyada gündem oldu. Ancak gerçek aslında çok farklıydı.
4.05.2022Dünya
'Boğaz’da balıkçılık yapılmamalı'
'Boğaz’da balıkçılık yapılmamalı'‘Acilen kimyasal gübre, ilaçtan kurtulmamız lazım, yoksa müsilaj bitmeyecek’ diyen TÜBİTAK Başkanı Hasan Mandal, müsilajdan kurtulmanın Marmara’yı kurtarma anlamına gelmediğini söyledi ve ekledi: ‘Orada hâlâ aradığımız yaşam yok. Özellikle Boğaz bölgelerinde balıkçılık yapılmamalı’
3.05.2022Gündem
Kim dünyaya meydan okudu: Nükleer programımızı hızlandıracağız
Kim dünyaya meydan okudu: Nükleer programımızı hızlandıracağızKuzey Kore Silahlı Kuvvetleri'nin kuruluşunun 90'ıncı yıldönümü için düzenlenen törende konuşan Kim, dünyanın ödünü koparan açıklamalarına bir yenisini ekledi. Askeri törende Kuzey Kore'nin yasaklı kıtalararası balistik füzeleri de sergilendi.
26.04.2022Dünya
‘Ukrayna başlangıçtı!’
‘Ukrayna başlangıçtı!’Rus ordusundan gelen ‘Transdinyester’ açıklaması Moldova’da panik yaratırken, Zelenskiy “Haklı çıktım, Rusya’nın Ukrayna’yı işgali sadece bir başlangıçtı” dedi.
24.04.2022Dünya
Uydu görüntüleri yayınlandı: Mariupol'de toplu mezarlar tespit edildi!
Uydu görüntüleri yayınlandı: Mariupol'de toplu mezarlar tespit edildi!Rusya, Ukrayna liman kenti Mariupol’de kontrolü sağladığını duyurdu. Ruslar, Ukraynalı askerlerin sığındığı Azovstal fabrikasına Putin'in talimatıyla girmedi. Öte yandan Amerikan uydu şirketi Maxar, Rus birliklerinin haftalardır kuşatma altında tuttuğu Ukrayna'nın liman kentlerinden Mariupol'de 200 civarında mezarın yer aldığı bir toplu mezarlık tespit edildiğini duyurdu.
22.04.2022Dünya
Altun: Mevcut durum, Batı’nın Türkiye’yle yeni bir ilişki tarzı benimsemesini zorunlu kılmaktadır
Altun: Mevcut durum, Batı’nın Türkiye’yle yeni bir ilişki tarzı benimsemesini zorunlu kılmaktadırİletişim Başkanı Fahrettin Altun, “Batılı başkentlerde Türkiye’yi kendilerince hakir görmek ve sözüm ona tedip etmek üzerine kurulu jeopolitik okumalar iflas etti. Düne kadar Türkiye’ye parmak sallayanların, ders vermeye kalkanların bugün bize övgüler düzmesinin başka bir izahı yoktur. Bu açıdan mevcut durum, Batı’nın Türkiye’yle yeni bir ilişki tarzı benimsemesini zorunlu kılmaktadır. Bir diğer boyutta ise Ukrayna’da yaşanan kriz, aynı zamanda savunma sanayiimizin tüm engellemelere rağmen kaydettiği aşamayı da gözler önüne sermiştir" dedi.
19.04.2022Gündem
Google, Rusya'nın askeri üslerini ifşa etmişti! Yalanlama geldi...
Google, Rusya'nın askeri üslerini ifşa etmişti! Yalanlama geldi...Rusya'nın operasyon adı altında Ukrayna'ya asker gönderip işgal etmesinden beri, dünyanın dört bir yanından pek çok büyük şirket, Ruslara yaptırım uygulama kararı aldı ve ülkedeki üretimi ve satışı durdurdu. Son olarak bir adım da Google'dan geldi.
19.04.2022Dünya
Kalbi atarken kurşunu çıkardılar! Büyük Rus saldırısının detayları belli oluyor
Kalbi atarken kurşunu çıkardılar! Büyük Rus saldırısının detayları belli oluyorCerrahlar, hayat kurtaran inanılmaz bir ameliyatta Ukraynalı askerin hala atan kalbinden bir kurşun çıkardı. Öte yandan Rusya'nın başlatacağı büyük taarruza ilişkin de detaylar ortaya çıkmaya başladı.
13.04.2022Dünya
Japon araştırmacıdan Ukrayna'daki yıkımı gösteren 3 boyutlu harita
Japon araştırmacıdan Ukrayna'daki yıkımı gösteren 3 boyutlu haritaJapon araştırmacılar, Rusya saldırılarının Ukrayna'da neden olduğu yıkımı gösteren dijital bir harita oluşturdu.
13.04.2022Dünya
Son dakika... Putin'e rest çekti! Füzelere jet yanıt
Son dakika... Putin'e rest çekti! Füzelere jet yanıtSon dakika haberlere göre, Nükleer çantasıyla helikopterden inen Rusya lideri Finlandiya sınırına füze sistemleri gönderdi. Helsinki yönetimi ise bugün NATO'ya katılımın birkaç hafta içinde karara bağlanacağını ilan etti. Moskova, Ukrayna işgalinin başında Finlandiya ve İsveç'i NATO'ya üye olmaları halinde ağır askeri sonuçları olacağı yönünde uyarmıştı. Öte yandan Rusya, ABD Kongresinin 398 üyesine yaptırım kararı aldı.
13.04.2022Dünya
Ukrayna Savunma Bakanlığı paylaştı: Soymak, tecavüz etmek ve öldürmek isteyenleri alkışladılar
Ukrayna Savunma Bakanlığı paylaştı: Soymak, tecavüz etmek ve öldürmek isteyenleri alkışladılarRusya'nın Ukrayna'yı işgali 47'nci gününde... Son olarak Ukrayna Savunma Bakanlığı'nın Twitter hesabından paylaştığı görüntüler, Ukrayna'da savaşmak üzere olan askerlere el salladığını, onları alkışladığını ve bayraklarla destek verdiğini gözler önüne seriyor.
11.04.2022Haberler
Ukrayna Savunma Bakanlığı paylaştı: 'Soymak, tecavüz etmek ve öldürmek isteyenleri alkışladılar'
Ukrayna Savunma Bakanlığı paylaştı: 'Soymak, tecavüz etmek ve öldürmek isteyenleri alkışladılar'Rusya'nın Ukrayna'yı işgali 47'nci gününde... Son olarak Ukrayna Savunma Bakanlığı'nın Twitter hesabından paylaştığı görüntüler, Ukrayna'da savaşmak üzere olan askerlere el salladığını, onları alkışladığını ve bayraklarla destek verdiğini gözler önüne seriyor.
11.04.2022Dünya
Fotoğraf yayınlandı! 13 kilometrelik Rus konvoyu uydudan görüntülendi
Fotoğraf yayınlandı! 13 kilometrelik Rus konvoyu uydudan görüntülendiUydu görüntüleme şirketi MAXAR, Ukrayna’nın Velykyi Burluk yerleşim yerinden Harkov bölgesine doğru hareket eden 13 kilometrelik Rus konvoyuna ait fotoğraflar paylaştı. Ukrayna ise Rusya’ya ait askeri araçların imha görüntülerini yayınladı.
10.04.2022Dünya
Takibe alındı! Türkiye'de ikinci uydu vericili saz kedisi 'Serçin'
Takibe alındı! Türkiye'de ikinci uydu vericili saz kedisi 'Serçin'Türkiye'de nesli tehlike altındaki türlerden olan saz kedileri üzerine yapılan araştırmalar kapsamında, ‘Latmus’un ardından ‘Serçin’ adı verilen saz kedisi de uydu vericisiyle takibe alındı.
9.04.2022Gündem
Dehşetin diğer yüzü: Ukraynalı kadınlar çirkinleşmek için saçlarını kesiyor!
Dehşetin diğer yüzü: Ukraynalı kadınlar çirkinleşmek için saçlarını kesiyor!Rusya'nın Ukrayna'yı işgali 43'üncü gününde... Saldırı altındaki ülkenin dört bir yanından korkunç görüntüler gelmeye devam ediyor. Savaşın yarattığı yıkım her geçen gün gözler önüne serilirken, Ukraynalı belediye başkan yardımcısının anlattıkları tam anlamıyla kan dondurdu. Kiev'in dışındaki bir köyde yaşayan kadınların yaşadıkları ve cinsel saldırı iddiaları dehşete düşürdü.
7.04.2022Dünya
Ukrayna'daki Türk uçakları ilk kez görüntülendi
Ukrayna'daki Türk uçakları ilk kez görüntülendiSavaş nedeniyle Türkiye'nin Ukrayna'da 2 nakliye uçağı kalmıştı. CNN Türk ekibi nakliye uçaklarını ilk kez görüntüledi.
6.04.2022Haberler
Ukrayna'daki Türk uçakları ilk kez görüntülendi
Ukrayna'daki Türk uçakları ilk kez görüntülendiSavaş nedeniyle Türkiye'nin Ukrayna'da 2 nakliye uçağı kalmıştı. CNN Türk ekibi nakliye uçaklarını ilk kez görüntüledi.
6.04.2022Dünya
Katliamı saklayamadılar!
Katliamı saklayamadılar!Rusya'nın Ukrayna'da işlediği savaş suçlarının ortaya çıkması Kremlin'i rahatsız etti. Rus yönetimin 'kurgu' iddiaları ise uzmanlar ve uydu görüntüleri sayesinde yalanlandı.
6.04.2022Dünya
Son dakika: Zelenskiy'den BM'ye çok sert tepki: Güvenlik Konseyi nerede?
Son dakika: Zelenskiy'den BM'ye çok sert tepki: Güvenlik Konseyi nerede?Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'ne seslendi, Buça'daki katliamla ilgili açıklamalarda bulundu. Zelenkiy, "Buça gibi birçok yer var, Rus ordusu adaletin karşısına çıkarılmalı" ifadelerini kullandı. Ukrayna lideri Rusya'nın inkar ettiği bu suçlar için ellerinde kanıtlar olduğunu da açıkladı. Zelenskiy, "İnsanların yiyeceklerini ve ziynet eşyalarını çalıyorlar. Ellerinde insanların kulaklarından kopardıkları kanlı küpeler var. Güvenlik Konseyi nerede?" sözlerini kullandı.
5.04.2022Dünya
Bucha'daki toplu mezarların uydu görüntüleri Rusya'nın yalanlamalarıyla çelişiyor mu?
Bucha'daki toplu mezarların uydu görüntüleri Rusya'nın yalanlamalarıyla çelişiyor mu?Uydu görüntüleri, Ukrayna'nın başkenti Kiev'in yakınlarında yer alan Bucha'daki toplu mezarların konumunu gösteriyor.
4.04.2022Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Uydu Görüntüleri ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.