Uzaktan Eğitim

Uzaktan Eğitim

Son dakika uzaktan eğitim haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan uzaktan eğitim gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan uzaktan eğitim haber sayfamızda...

Uzaktan Eğitim

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.270 uzaktan egitim haberi bulunmuştur.
DGS taban puanları ve boş kontenjanları 2021: DGS ek tercih taban puanları ve boş kontenjanları belli oldu mu?
DGS taban puanları ve boş kontenjanları 2021: DGS ek tercih taban puanları ve boş kontenjanları belli oldu mu?DGS taban puanları ve boş kontenjanlar merak konusu. 14 Eylül tarihinde yani bugün DGS tercih sonuçları açıklandı. DGS sonuçlarının belli olmasıyla beraber taban puanları adayların gündeminde yer aldı. Peki DGS taban puanları nedir? DGS boş kontenjanlar açıklandı mı?
16.09.2021Gündem
Okulda gözlük kullanılması başarıyı azaltır mı?
Okulda gözlük kullanılması başarıyı azaltır mı?Pandemi nedeniyle yaklaşık 1,5 yıldır uzaktan eğitim ile bilgisayar ve tablette eskiye göre daha fazla vakit geçirmeye alışan öğrenciler, okullara gitmeye başladı. Op. Dr. Deniz Marangoz, yüz yüze eğitimin yeniden başlamasıyla bu günlerde tahtayı göremediğini söyleyerek göz muayenesine gelen çocuk ve genç sayısının arttığını söyledi.
Son dakika... KYK yurt başvuru sonuçları açıklandı
Son dakika... KYK yurt başvuru sonuçları açıklandıGelen son dakika haberine göre; Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Gençlik ve Spor Bakanlığı yurt başvuru sonuçlarının açıklandığını duyurdu. Sonuçlara e-Devlet üzerinden ulaşılabiliyor. İşte KYK başvuru sonuçlarıyla ilgili tüm detaylar...
16.09.2021Gündem
KYK sonuçları hızlı sorgulama linki! e Devlet KYK yurt kaydı nasıl yapılır, yurt ücreti nereye, nasıl ödenir?
KYK sonuçları hızlı sorgulama linki! e Devlet KYK yurt kaydı nasıl yapılır, yurt ücreti nereye, nasıl ödenir?KYK yurt başvuru sonuçları açıklandı. Başvuruda bulunan öğrenciler, hızlıca KYK yurt sonucu sorgulamak istiyor. e Devlet üzerinden kolaylıkla öğrenilebilen KYK yurt başvuru sonuçları linki haberimizin devamına ekledik. Peki KYK yurt kaydı nasıl yapılır, KYK yurt ücreti nereye, nasıl yapılır?
16.09.2021Gündem
Son dakika: Bu oda 900 TL! Mezardan farksız öğrenci yurdu
Son dakika: Bu oda 900 TL! Mezardan farksız öğrenci yurduKendimi İstanbul’da üniversite kazanmış bir öğrenci gibi tanıtarak 3 gün kalacak yer aradım. Ancak ne doğru düzgün bir yurt ne de ev bulabildim. Çoğu emlakçıda gösterecek kiralık daire bile yoktu. Olan evler ise çok kötüydü...
16.09.2021Gündem
Üniversitelilerin yeni sınavı: Barınma
Üniversitelilerin yeni sınavı: BarınmaBugünlerde üniversiteli olan gençler hem kayıt hem barınma stresi yaşıyor. Yurt veya ev kiraları karşısında zorlanan üniversiteliler için sınav henüz bitmedi
12.09.2021Pazar
Son dakika... MEB'den İstanbul'daki okul nakli iddiasına soruşturma
Son dakika... MEB'den İstanbul'daki okul nakli iddiasına soruşturmaGelen son dakika haberine göre; Milli Eğitim Bakanlığı İstanbul'da bir öğrencinin puanıyla yerleştiği okuldan mevzuata aykırı şekilde başka bir okula naklinin gerçekleştiği iddialarıyla ilgili soruşturma başlattı.
11.09.2021Gündem
Can Ataklı hakim karşısında
Can Ataklı hakim karşısındaGazeteci Can Ataklı'nın, EBA TV'de eğitim veren başörtülü öğretmene yönelik sözleri nedeniyle "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçundan 1 yıl 6 aya kadar hapis cezası istemiyle yargılanmasına devam edildi.
9.09.2021Gündem
Kampüslerde HES koduyla takip
Kampüslerde HES koduyla takipYükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, 2021-2022 akademik yılında üniversitelerde verilecek yüz yüze eğitimin detaylarını açıkladı.
9.09.2021Eğitim
Son dakika! Milli Eğitim Bakanlığı'ndan 'ana sınıfı' kararı
Son dakika! Milli Eğitim Bakanlığı'ndan 'ana sınıfı' kararıMilli Eğitim Bakanlığı (MEB), ana sınıfında bir öğrencide Covid-19 tespit edilmesi durumunda, tüm öğrencilerin yakın temaslı kabul edileceğini bildirdi. Bu durumda öğrenciler eve gönderilerek, 14 gün boyunca temaslı takibine alınacak.
8.09.2021Gündem
YÖK Başkanı Özvar, üniversitelerde yüz yüze eğitimin detaylarını açıkladı
YÖK Başkanı Özvar, üniversitelerde yüz yüze eğitimin detaylarını açıkladıYükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, 1,5 yıl öncesinde olduğu gibi 2021-2022 eğitim öğretim döneminde üniversitelerde yüz yüze eğitime geçileceğini, kampüslerde Kovid-19 ile ilgili sürecin dijital sistemlerle yakından izleneceğini bildirdi.
8.09.2021Gündem
Kimler, hangi öğrenciler uzaktan eğitim görecek? MEB, uzaktan eğitim görebilecek öğrencileri açıkladı
Kimler, hangi öğrenciler uzaktan eğitim görecek? MEB, uzaktan eğitim görebilecek öğrencileri açıkladıOkullar açıldı ve yüz yüze eğitim başladı. Koronavirüs salgınından dolayı bazı öğrencilerin özel durumlarından ötürü uzaktan eğitim gündeme geldi. Milli Eğitim Bakanlığı ise yeni bir karar aldı. Peki kimler, hangi öğrenciler uzaktan eğitim görecek? MEB, uzaktan eğitim görebilecek öğrencileri açıkladı. İşte detaylar...
8.09.2021Gündem
Son dakika... MEB'den flaş karar! Kronik rahatsızlığı olan öğrencilere uzaktan eğitim imkanı
Son dakika... MEB'den flaş karar! Kronik rahatsızlığı olan öğrencilere uzaktan eğitim imkanıBir son dakika haberine göre, Milli Eğitim Bakanlığı'nca kronik rahatsızlığı olan öğrencilerin yüz yüze eğitim döneminde gerekli belgeleri okullarına iletmeleri halinde mazeretli sayılacağı ve eğitime uzaktan devam etmelerinin sağlanacağı belirtildi.
8.09.2021Gündem
Ülkeler, okullar için önlemleri artırdı
Ülkeler, okullar için önlemleri artırdıÜlkelerin Kovid-19 kapsamında okullarda aldığı tedbirler farklı. Almanya’da öğrenciler kendi testini yaparken Japonya’da sosyal faaliyetler askıya alındı; ABD’de kararı okul verecek, Fransa virüs çıkan sınıfı 7 gün süreyle kapatacak.
8.09.2021Eğitim
Endişeli öğrencilere kira sözleşmesi tavsiyesi
Endişeli öğrencilere kira sözleşmesi tavsiyesiKiralarda zam furyası dalga dalga yayıldı. Eğitimin yüz yüze yapılacağı kararının alınmasının ardından üniversite öğrencileri okullarının bulunduğu şehirlerde ev ve yurt arayışına başladı. Öğrencilerin 'yeniden uzaktan eğitime geçilirse mağdur olurum' endişesi üzerine Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu tavsiyede bulundu.
7.09.2021Haberler
Öğrencilerin kiralık ev telaşı başladı! İşte kurtaracak madde
Öğrencilerin kiralık ev telaşı başladı! İşte kurtaracak maddeKiralarda zam furyası dalga dalga yayıldı. Eğitimin yüz yüze yapılacağı kararının alınmasının ardından üniversite öğrencileri okullarının bulunduğu şehirlerde ev ve yurt arayışına başladı. Öğrencilerin 'yeniden uzaktan eğitime geçilirse mağdur olurum' endişesi üzerine Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu tavsiyede bulundu.
7.09.2021Ekonomi
Sınıfta mesafe kapıda dip dibe
Sınıfta mesafe kapıda dip dibeTürkiye genelinde yüz yüze eğitim başladı. İstanbul’daki okulları gezerek öğrenci ve velilerin ilk gün heyecanlarına tanıklık ettik.
7.09.2021Gündem
Zorlayıcı yol istemiyoruz
Zorlayıcı yol istemiyoruzYüz yüze eğitimi devam ettirmek konusunda kararlı olduklarını belirten Erdoğan, “Tüm vatandaşlarımızı, eğitimcilerimizi velilerimizi aşılarını olmaya davet ediyorum. Devlet olarak bu hususta asla zorlayıcı yollara başvurmak istemiyoruz” dedi
7.09.2021Gündem
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yüz yüze eğitimi devam ettirmekte kararlıyız
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yüz yüze eğitimi devam ettirmekte kararlıyızSultanahmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Programı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "MEB bünyesinde kurduğumuz sistemle hastalık seyrini yakından takip edeceğiz. Yüz yüze eğitimi devam ettirmekte kararlıyız." ifadelerini kullandı. Erdoğan konuşmasının ardından beraberindekilerle okulu gezdi. Sınıfların 20 kişilik olmasına dikkat çeken Erdoğan, bir sınıfta tahtaya "Oku, düşün, uygula, neticelendir" yazıp altına imzasını attı.
6.09.2021Siyaset
Okula saat kaçta gidilecek? Bugün okula serbest mi, formayla mı gidilecek, okula gitmek zorunlu mu, uzaktan eğitim var mı?
Okula saat kaçta gidilecek? Bugün okula serbest mi, formayla mı gidilecek, okula gitmek zorunlu mu, uzaktan eğitim var mı?Büyük gün geldi çattı. 2021-2022 Eğitim öğretim yılı için heyecan dorukta. Milyonlarca öğrenci ve veli okullar hakkında peş peşe soruları sıralıyor. Okullar ne zaman, saat kaçta açılıyor sorusuyla başlayan ardından 2021-2022 Okula serbest mi, formayla mı gidilecek, okula gitmek zorunlu mu, uzaktan eğitim var mı? soruları büyük ilgi görüyor. Milli Eğitim Bakanlığı konuya ilişkin tüm soruları yanıtladı. İşte öğrencilerin bilmesi gerekenler...
6.09.2021Gündem
Küba yüz yüze eğitim için çocukları aşılamaya başladı
Küba yüz yüze eğitim için çocukları aşılamaya başladıKüba, Delta varyantıyla etkisini yeniden artıran Kovid-19 pandemisinde yüz yüze eğitime geçebilmek için çocukları aşılayacak.
4.09.2021Dünya
Sel felaketinin yaşandığı Ayancık'ta yüz yüze eğitim 20 Eylül'de başlayacak
Sel felaketinin yaşandığı Ayancık'ta yüz yüze eğitim 20 Eylül'de başlayacakSel felaketinin yaşandığı Sinop'un Ayancık ilçesinde okullarda yüz yüze eğitim 20 Eylül'de başlayacak.
4.09.2021Gündem
‘Vefatların % 90’ı aşı olmayanlar’
‘Vefatların % 90’ı aşı olmayanlar’Bilim Kurulu toplantısı sonrası konuşan Sağlık Bakanı Koca, “Hastaneye yatanların yaklaşık yüzde 90’ı tam aşılı olmayan kişiler. Vefat edenlerin yüzde 90’ı ya aşı olmamış veya aşıları eksik kişilerdir. Yüzde 10’u da ağırlıkla 65 yaş üstü ve ek rahatsızlığı olan insanlar” ifadelerini kullandı
3.09.2021Gündem
Aynı fakültede 200 puanlık fark
Aynı fakültede 200 puanlık fark2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tercih sonuçlarında, bazı bölümlere en düşük ve en yüksek puanla yerleşenler arasındaki büyük puan farkları dikkat çekti.
3.09.2021Eğitim
İşçilerin yarısı kirada oturuyor
İşçilerin yarısı kirada oturuyorSendikaların yaptığı araştırmalara göre, işçilerin yarıdan fazlası kirada oturuyor. Çalışanlar özellikle son dönemdeki fahiş kira artışlarıyla gelirlerinin çoğuyla kira ödediklerini belirtirken memurlar konut yardımı istiyor.
3.09.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

eğitimmebson dakika haberleröğrenciuzaktan eğitim

Uzaktan Eğitim ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.