Vakıf Üniversitesi

Vakıf Üniversitesi

Son dakika vakıf üniversitesi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan vakıf üniversitesi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan vakıf üniversitesi haber sayfamızda...

Vakıf Üniversitesi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.495 vakif universitesi haberi bulunmuştur.
Mezunlarına hızlı istihdam sağlıyor
Mezunlarına hızlı istihdam sağlıyorYükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ), Anadolu’daki vakıf üniversiteleri arasında ilk sırada yer alırken, Türkiye’deki 78 vakıf üniversitesi içinde 9. oldu. Doluluk oranı yüzde 94’e ulaşan üniversite, mezunlarına en hızlı istihdam sağlayan ilk 10 üniversite arasına girdi.
15.09.2021Eğitim
Üniversitelerde eğitim yüz yüze başlayacak
Üniversitelerde eğitim yüz yüze başlayacakYükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, göreve geldikten sonra ilk kez rektörlerle bir araya geldi. Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü’nde Tunçalp Özgen Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıya çok sayıda üniversitenin rektörü katıldı.
27.08.2021Eğitim
Son dakika... YÖK Başkanı'ndan yüz yüze eğitim açıklaması! Başlıyor
Son dakika... YÖK Başkanı'ndan yüz yüze eğitim açıklaması! BaşlıyorSon dakika haberlere göre; Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, "Bu yıl, yani 2021-2022 eğitim ve öğretim yılında salgının gelişme seyri ve ilgili kurum ve kuruluşların uyarıları da dikkate alınarak üniversitelerde örgün eğitim yüz yüze başlayacaktır. Bakanlıklarımızla da temas ettik, yurtların kullanımı konusunda gerekli açıklamaların yakın zamanda yapılmasını beklemekteyiz" dedi.
26.08.2021Gündem
HKÜ, TEKNOFEST’te proje rekoru kırdı
HKÜ, TEKNOFEST’te proje rekoru kırdıTEKNOFEST 2021 Teknoloji Yarışmalarına öğrencilerinin yaptığı 1400’ün üzerinde başvuruyla rekor kıran Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ), TEKNOFEST tarafından açıklanan konsolide edilmiş verilere göre 235 projeyle 2021’de en çok başvuru yapan vakıf üniversitesi oldu. 2020’deki yarışmaya 43 projeyle katılan HKÜ öğrencileri, bu yıl 5,5 kat artışla 235 proje başvurusu gerçekleştirdi.
15.08.2021Eğitim
ARUCAD’dan burs ve çift anadal fırsatı
ARUCAD’dan burs ve çift anadal fırsatıKıbrıs’ın tek sanat, tasarım ve iletişim odaklı vakıf üniversitesi Arkın Yaratıcı Sanatlar ve Tasarım Üniversitesi (ARUCAD), öğrencilere staj ve işe yerleştirme garantisi, burs olanakları ve çift anadal fırsatı sunuyor.
12.08.2021Eğitim
Otobüsteki kavga hastanelik etti
Otobüsteki kavga hastanelik ettiFatih'te İETT otobüsünde çıkan kavgada bir kişi hastanelik oldu.
7.08.2021Haberler
Özel üniversite ücretleri 2021? Özel-vakıf üniversitesi fiyatları nedir?
Özel üniversite ücretleri 2021? Özel-vakıf üniversitesi fiyatları nedir?Özel üniversite ücretleri gündemde araştırılan konular arasında yer alıyor. 5-13 Ağustos 2021 tarihleri arasında üniversite tercihleri gerçekleştirilecek. Özel üniversite yazacak adaylar ise ücretleri ile ilgili detayları merak ediliyor. Peki 2021 vakıf-özel üniversite ücretleri nedir?
29.07.2021Gündem
Çocukta varis şikâyeti pandemi sürecinde arttı
Çocukta varis şikâyeti pandemi sürecinde arttıÖzellikle pandemi koşullarında evde hareketsiz kalan çocuklarda varis riskinin arttığı belirten Dr. Öğretim Üyesi Bekir İnan, “Son bir yıl içerisinde yapılan çok sayıdaki çalışma, varisi veya venöz yetmezliği olan hastaların şikâyetlerinde artış meydana geldiği gösteriyor” dedi.
29.07.2021Gündem
Öğrencilerden Kalyoncu Üniversitesi’ne tam not
Öğrencilerden Kalyoncu Üniversitesi’ne tam notÜniversite Araştırmaları Laboratuvarı (ÜniAr) tarafından 42 bin 353 üniversite öğrencisinin görüşü alınarak gerçekleştirilen Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırması’na (TÜMA) göre Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) “A” notu alan 10 üniversiteden biri oldu. TÜMA çalışmasında ele alınan Türkiye’deki 198 üniversite arasında “genel memnuniyet” sıralamasında 17. sıraya yükselen HKÜ, Türkiye’deki 73 vakıf üniversitesi arasında da 11. sırada bulunuyor.
22.07.2021Eğitim
Darbe girişiminin kilit noktası İstanbul'da yaşananlar
Darbe girişiminin kilit noktası İstanbul'da yaşananlarFetullahçı Terör Örgütü üyesi askerlerin 15 Temmuz 2016'da düzenlediği ve ülke genelinde 251 vatandaşın şehit olduğu darbe girişimi sırasında İstanbul, olayların kilit noktası oldu.
15.07.2021Gündem
Türkiye'nin ilk tematik 'Fatih Sultan Mehmet Müzesi Edirne'de açıldı
Türkiye'nin ilk tematik 'Fatih Sultan Mehmet Müzesi Edirne'de açıldıEdirne'de, 'Saatli Medrese' olarak bilinen ve 3 yıllık restorasyon sürecinin ardından geçtiğimiz yıl yapımına başlanan Fatih Sultan Mehmet Müzesi törenle açıldı. Fatih'in eğitim gördüğü medrese olarak bilinen ve adına Türkiye'de ilk defa açılan tematik müze olma özelliği taşıyan müzenin açılışına katılan Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi (FSMVÜ) Rektörü Prof. Dr. M. Fatih Andı, "Fatih Sultan Mehmet'in manevi şahsiyetine duyduğumuz vefa borcunu kısmen de olsa yerine getirmenin memnuniyeti içerisindeyiz" dedi.
28.05.2021Gündem
Uyuz hastalığı hız kesmiyor, Google'da en çok arananlar arasında!
Uyuz hastalığı hız kesmiyor, Google'da en çok arananlar arasında!Kovid-19 pandemisi sürecinde yaşadığımız ev karantinaları bizleri bir başka sorunla daha yüz yüze getirdi: Uyuz hastalığı. Ocak ayından beri dermatologlara uyuzun belirtisi olan kaşıntı, döküntü şikayetiyle başvuranların sayısında ciddi bir artış yaşanıyor ama işin en korkutucu tarafı, bilinen kadar bilinmeyen vakaların da bir hayli fazla olması. Bunu da Google arama istatistikleri ele veriyor. Özellikle son 1,5 yıldır yapılan aramalara bakıldığında “uyuz” kelimesinin yanı sıra “Uyuz kendiliğinden geçer mi?”, “Uyuz hastalığına ne iyi gelir?”, “Ne yaptıysam uyuz geçmiyor”, “en etkili uyuz ilacı”, “uyuz sabunu”, “uyuz kremleri gibi aramaların üst sıralara yerleştiği görülüyor. Peki, gerçekten söylendiği gibi büyük çapta bir uyuz salgını yaşanıyor mu? Bu konuyla ilgili pandeminin başından beri uyuz vakalarındaki artışı, Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin dermatoloji kliniğine başvuran hastalar üzerinden aşama aşama takip eden Prof.Dr. Özlem Su Küçük bilgi verdi.
22.05.2021Genel Sağlık
‘Sınırda karbonu fırsata çevireceğiz’
‘Sınırda karbonu fırsata çevireceğiz’Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Avrupa Birliği’nin sınırda karbon düzenlemesinin, metal sanayi sektörü üzerindeki muhtemel etkilerini fırsata çevirmek istiyoruz. Bu doğrultuda bir ulusal eylem planı ve strateji belgesi hazırlığımız sürüyor. Yakın zamanda tamamlayıp kamuoyuyla paylaşmayı hedefliyoruz” dedi.
21.05.2021Ekonomi
Bakan Varank açıkladı! Yatırımların sayısı yüzde 86 arttı
Bakan Varank açıkladı! Yatırımların sayısı yüzde 86 arttıSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank: "Teşvik belgesi düzenlediğimiz yatırımların sayısı bir önceki yıla göre yüzde 86 artarak 10 bin 478'e ulaştı. Bu belgelerde öngörülen sabit yatırım tutarı yüzde 45 artarak 249 milyar liraya, istihdam ise yüzde 49 artarak 302 bine ulaştı." dedi.
20.05.2021Ekonomi
Bakan Koca'dan o iddialara belgeli yanıt
Bakan Koca'dan o iddialara belgeli yanıtSağlık Bakanı Fahrettin Koca, bir hasta yakınının sosyal medya hesabından paylaştığı ölüm raporuna ilişkin, "İddia edildiği gibi hasta Kovid olduğu halde değilmiş gibi bir kayıt yoktur. Hasta yakınına teslim edilen belge defin işlemlerinin gecikmeden yapılması için nihai inceleme yapılmadan düzenlenmiş ve incelemeye açık olan belgedir." ifadesini kullandı.
2.05.2021Gündem
'Ameliyat olursan ölürsün' denildi, aynı anda 4 ameliyatla hayata döndü
'Ameliyat olursan ölürsün' denildi, aynı anda 4 ameliyatla hayata döndüKalp hastası olan ve gittiği her doktordan “Ameliyat olursan ölürsün ama ameliyattan başka çaren yok "denilen Vasfiye Yardım (72) aynı anda gerçekleştirilen 4 ameliyatla hayata döndü. Kalp kapağı değiştirilen, tıkalı şah damarı açılan, 3 damarına bypass yapılan ve kalp damarlarındaki fistül onarılan Yardım'ın ameliyatını gerçekleştiren Kalp Damar Cerrahı Prof. Dr. Cengiz Köksal, operasyonun ardından ekibiyle birlikte tam 48 saat hastasının başında bekledi. Köksal, “25 yıllık hekimim, binlerce kalp ameliyatı yaptım. Ama her biri büyük bir ameliyat gerektiren bu dört riskli durumun tek bir hastada olduğu başka vaka görmedim. Literatüre girecek” dedi.
2.05.2021Gündem
Akıllı kent dayanışması
Akıllı kent dayanışmasıİzmir, işbirlikleriyle örnek olmayı sürdürüyor. Güçlerini birleştiren belediye, İKÇÜ ve Yaşar Üniversitesi, Karşıyaka’ya teknoloji geliştirme ve girişimcilik merkezi kazandırıyor
16.04.2021Ege
Atlas Sineması ilk galasını Mimarların Piri Sinan ile yapıyor
Atlas Sineması ilk galasını Mimarların Piri Sinan ile yapıyorOsmanlı İmparatorluğu’nun muhteşem dönemine eserleriyle damga vuran, Kanuni Sultan Süleyman, II.Selim ve III. Murad dönemlerinde 50 yıl boyunca ‘Mimarbaşı’ olarak görev yapan Mimar Sinan’ın hayatı “Mimarların Piri Sinan” adıyla belgesel oldu. Çekimleri 2018 yılında başlayan ve 3 yıl süren belgeselin galası, İstanbul Valiliği’nin ev sahipliğinde, 9 Nisan Cuma günü saat 19.00’da Atlas Sineması’nda gerçekleşecek.
Vakıf Üniversitesi Nedir? Vakıf Üniversitesi İle Özel Üniversite Arasında Ne Fark Vardır?
Vakıf Üniversitesi Nedir? Vakıf Üniversitesi İle Özel Üniversite Arasında Ne Fark Vardır?Ülkemizdeki yüksekokullar üçe ayrılır. Bunlar sırasıyla özel, devlet ve vakıf üniversiteleridir. Bu okullarda da 2 yıllık ön lisans eğitimi ve 4 yıllık lisans eğitimi verilir. Aynı zamanda öğrenciler üniversite sınavından aldıkları puanlara göre, bu okullarda tam burslu ve yarı burslu okuyabilir. Vakıf Üniversitesi nedir? Vakıf üniversitesi ile özel üniversite arasında ne fark vardır? İşte, merak edilen tüm detaylar.
22.03.2021Eğitim
Yatay geçişi istismar eden üniversiteler hakkında işlem başlatıldı
Yatay geçişi istismar eden üniversiteler hakkında işlem başlatıldıYükseköğretim Kurulu'nca (YÖK), Covid-19 salgını sürecinde yatay geçiş için sağlanan kolaylıkların istismar edildiği belirtilerek, "Kurulumuzca bazı üniversiteler hakkında işlem başlatılmış, bazı üniversitelerimizce de sorumlular hakkında savcılıklara suç duyurusunda bulunulmuştur" açıklaması yapıldı.
19.03.2021Gündem
Bakan Kasapoğlu: "Hiçbir yeteneğimizi heba etmeyeceğiz"
Bakan Kasapoğlu: "Hiçbir yeteneğimizi heba etmeyeceğiz"Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 52 vakıf üniversitesinin ardından yeni kurumlarla anlaştıklarını bildirdi, “Bu mutabakatla 2 bin 971 kontenjanı daha gençlerimizin hizmetine sunmuş olduk. Hiçbir yeteneği heba etmeyeceğiz. Sporcularımızın çift kariyer yapmalarının önünde engel kalmayacak” dedi
17.03.2021Diğer
Bakan Kasapoğlu: Milli sporculara ortaöğretimde yüzde yüz burs imkanı sağlıyoruz
Bakan Kasapoğlu: Milli sporculara ortaöğretimde yüzde yüz burs imkanı sağlıyoruzGençlik ve Spor Bakanlığı, 52 vakıf üniversitesi ve Özel Öğretim Derneği'ne bağlı özel okul ve kolejlerde milli sporculara yüzde 100 burs imkanı sağlayan mutabakat metninin ardından bugün de 11 okul ve 3 özel öğretim derneği ile daha mutabakat imzaladı.
16.03.2021Diğer
'Kovid-19 kalkanı' hastanelerde denendi; göz ve cilde zararı yok
'Kovid-19 kalkanı' hastanelerde denendi; göz ve cilde zararı yokVirüsleri 5 ila 7 dakika arasında yok ederek ortamı güvenli hale getirmeyi hedefleyen Far-UVC özellikli sistemin deneme çalışmalarında başarı elde edildi. Sistemi geliştiren ekipte yer alan Kardiyolog Prof. Dr. Ayhan Olcay, "Far-UVC'nin 10 yıldır canlılara zarar vermediği düşünülüyor. Biz bunu giyilebilir tekstil ile kombine ettik ve UVC geçirmeyen panço ile test ettik ve Far-UVC'nin güvenli bir şekilde kullanım yolunu bulduk. Anjiyografi ünitesinde 11 hasta ve 4 sağlık personelinin gözünde ve cildinde ise hasar gözlenmedi" dedi.
15.03.2021Haberler
“Bundan sonra korkulu rüya görmeyeceğiz”
“Bundan sonra korkulu rüya görmeyeceğiz”Ege Üniversitesi Aşı Geliştirme, Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Adnan Yüksel Gürüz, “Türkiye 8 ayrı merkezde ekiplerini kurdu, çalışma yol haritasını öğrendi. Bundan sonraki süreçte korkulu rüya görmeyecek ülkeler arasındayız” diyor
14.03.2021Pazar
Bezmialem Ne Demek? Besmi Alem Kelimesi Hangi Anlamda Kullanılır?
Bezmialem Ne Demek? Besmi Alem Kelimesi Hangi Anlamda Kullanılır?Osmanlı döneminde kullanılan birçok kelime günümüze tarihi yapılarla gelse de araştırma konusu olarak a varlıklarını korumaya devam etmektedir. Tarihi kelimler ve olaylar zaten her zaman merak konusu olmaktadır. Geçmişi bize anlatan ipuçları taşırlar. Osmanlı döneminde de yaygın olarak kullanılan bezmialem kelimesi nedir? Ne demektir? Hangi alanda kullanılır? Sıkça sorulan sorular arasındadır. İşte, merak edilen tüm detaylar.
10.03.2021Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

üniversitevaranknediryüksek öğretimYKS

Vakıf Üniversitesi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.