Vakıf Üniversitesi

Vakıf Üniversitesi

Son dakika vakıf üniversitesi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan vakıf üniversitesi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan vakıf üniversitesi haber sayfamızda...

Vakıf Üniversitesi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.718 vakıf üniversitesi haberi bulunmuştur.
Acil tıp dünyası İstanbul’da toplanıyor
Acil tıp dünyası İstanbul’da toplanıyorDünya Akademik Acil Tıp Kongresi, Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi’nde yarın başlıyor.
25.10.2023Gündem
Mahkemede kan parası şüphesi! Çocukları öldürüldü baba şikayetçi olmadı, anne davaya bile gelmedi
Mahkemede kan parası şüphesi! Çocukları öldürüldü baba şikayetçi olmadı, anne davaya bile gelmediFatih’te rastgele sıkılan kurşunun başına isabet ettiği 16 yaşındaki Kendal Yıldız'ın ölümüne neden olan olayla ilgili iki sanığın yargılanmasına başlandı. Kendal'ın yaşamını yitirmesine neden olduğu iddia edilen sanık Barış Gündüz (24), kendisine laf atanlara yönelik korkutma amacıyla havaya ateş ettiğini öne sürdü. Öte yandan ölen Kendal’ın babası şikâyetçi olmazken, anne davaya katılmadı.
23.10.2023Gündem
Üniversitede servis krizine tepki! '15 liram yoksa okuldan çıkamıyorum'
Üniversitede servis krizine tepki! '15 liram yoksa okuldan çıkamıyorum'İstanbul’da bir vakıf üniversitesi, Beylikdüzü'nden Büyükçekmece Tepekent'teki kampüse gelen ücretsiz ring servislerini gidiş-dönüş 30 lira yapınca, öğrenciler duruma tepki gösterdi.
11.10.2023Gündem
Probiyotik uyarısı: Fayda beklerken zarar görmeyin
Probiyotik uyarısı: Fayda beklerken zarar görmeyinProbiyotik takviyesi kullanmak yükselen bir trend. Ancak bilinçsiz kullanım bağırsaklardaki iyi bakterilerin ölümüne yol açarak insana zarar verebiliyor.
9.10.2023PembeNar
YÖK’ten özel öğrencilik için ücret düzenlemesi
YÖK’ten özel öğrencilik için ücret düzenlemesiYükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığı özel öğrencilik ve çift anadal programlarının işleyişinde değişikliğe gitti.
27.09.2023Eğitim
Yeraltı tünelleri üzerindeki Ayasofya ne kadar sağlam? 'En büyük onarım başlıyor'
Yeraltı tünelleri üzerindeki Ayasofya ne kadar sağlam? 'En büyük onarım başlıyor'Tarih boyu kilise, müze ve cami olarak kullanılan Ayasofya, günümüzde milyonlarca kişi tarafından ziyaret ediliyor. Prof. Dr. İlber Ortaylı’nın geçtiğimiz günlerde çok ziyaretçisinin olmasının Ayasofya'yı yıpratabileceği yönündeki açıklamaları ise tartışma yarattı. Ayasofya gerçekten güvenli mi, değil mi? Prof. Dr. Hasan Fırat Diker ve Prof. Dr. Serkan Yazıcı'ya sorduk.
28.09.2023Gündem
Kadın motosikletli, kendisine çarpıp kaçan taksiciyi kilometrelerce kovalayarak yakaladı
Kadın motosikletli, kendisine çarpıp kaçan taksiciyi kilometrelerce kovalayarak yakaladıPendik’te motosiklet sürücüsü, kendisine çarpıp kaçan taksi şoförünü kilometrelerce kovalayarak yakaladı. Sinirlerine hakim olamayan kadın sürücü taksinin camlarını yumrukladı.
14.09.2023Gündem
Meryem, İETT otobüsünün altında kaldı! Ölmeden önceki paylaşımı yürek burktu
Meryem, İETT otobüsünün altında kaldı! Ölmeden önceki paylaşımı yürek burktuİETT otobüsüne çarptan motosikletteki hamile kadının ölümü kahretti. 4.5 aylık hamile olduğu öğrenilen Meryem Büşra Levent'in hayatını kaybetmeden önce sosyal medya hesabından paylaşımı ise yürek burktu.
13.09.2023Haberler
Meryem, İETT otobüsünün altında kaldı! Ölmeden önceki paylaşımı yürek burktu
Meryem, İETT otobüsünün altında kaldı! Ölmeden önceki paylaşımı yürek burktuİETT otobüsüne çarpan motosikletteki hamile kadının ölümü kahretti. 4.5 aylık hamile olduğu öğrenilen Meryem Büşra Levent'in hayatını kaybetmeden önce sosyal medya hesabından paylaşımı ise yürek burktu.
13.09.2023Gündem
İstanbul’un yer altına keşif yolculuğu
İstanbul’un yer altına keşif yolculuğuSarnıçlardan ayazmalara, mahzenlerden çukur çeşmelere İstanbul’un ‘görünmeyen silüeti’ yer altı yapılarının izini süren Arzu Ulaş, “İstanbul gibi bir dünya kentinin yer altının geçmişine doğru bir yolculuk yaptım” diyor.
3.09.2023Pazar
Yabancı öğrenciye 48 saatte kayıt
Yabancı öğrenciye 48 saatte kayıtVakıf üniversiteleri, aracı şirketler üzerinden yabancı öğrencilere 48 saatte kayıt garantisi sunuyor. Bazı öğrenciler, oturum izni almanın, kaçak şekilde Türkiye’de çalışmanın yolu olarak üniversiteleri kullanıyor.
1.09.2023Gündem
Deprem korkusu tercihleri değiştirdi
Deprem korkusu tercihleri değiştirdi Üniversite tercihlerinde son 4 güne girilirken adaylar listelerine son şekli vermeye çalışıyor.
5.08.2023Gündem
Birlik, dernek ve vakıflara EYT kredisi müjdesi
Birlik, dernek ve vakıflara EYT kredisi müjdesiEmeklilikte yaşa takılanlar (EYT) yasasının ardından, kıdem tazminatı ödemeleri artan işletmelere sağlanan kredi olanaklarından, kar amacı gütmeyen kurumlar da yararlanabilecek. Vakıf, vakıf üniversitesi, dernek ve bağlı şirketleri ile ticaret ve sanayi odaları, meslek örgütleri ve birlikler de Kredi Garanti Fonu (KGF) destekli kıdem tazminatı kredisi çekebilecek.
5.08.2023Ekonomi
İstihdamda sağlık, kazançta pilotaj
İstihdamda sağlık, kazançta pilotajÜniversitede bölüm tercihlerinde mezunların istihdam olanakları, işe giriş süresi, kazançları önemli bir gösterge. İstihdam oranında sağlık; kazancın en yüksek olduğu bölümlerde de aylık maaşı ortalama 100 bin TL’yi bulan pilotaj öne çıkıyor.
2.08.2023Eğitim
Konum at, Evliya Çelebi’den öğren
Konum at, Evliya Çelebi’den öğrenEvliya Çelebi tarafından 17’nci YY’da Osmanlıca kaleme alınmış 20 ciltlik, 10 kitaplık gezi yazısı külliyatı, 21’inci YY’ın teknolojisine uyum sağladı.
26.07.2023Kültür Sanat
Vakıflarda ücretler 500 bin TL’yi aştı
Vakıflarda ücretler 500 bin TL’yi aştıTercih dönemiyle birlikte vakıf üniversiteleri de 2023-2024 akademik yılı için öğrenim ücretlerini açıklamaya başladı. Önceki yıllarda Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu’nda ücret bilgileri ayrıntılı olarak yer alırdı ancak bu yıl, birkaç üniversite dışında bilgi yok.
26.07.2023Eğitim
Hem maaş düşük hem de iş yükü çok
Hem maaş düşük hem de iş yükü çokVakıf üniversitelerindeki akademisyenler, devlete göre daha düşük ücret aldıkları gibi üniversite tanıtımlarını yapmaya da zorlanıyorlar. İtiraz ettiklerinde ise işten atılıyorlar.
26.07.2023Eğitim
Girişimcilere okullu destek
Girişimcilere okullu destekTeknoloji ticarileştirme ve çekirdek fon şirketi Inovent’e ek olarak “deep-tech” girişimleri desteklemek için girişim sermayesi fonu J-Start’ı kuran Sabancı Üniversitesi hem öğrencilerine hem de erken aşamadaki girişimlere destek veriyor.
25.07.2023Kobi
Tarihi minarenin kayıp yazıları 'bisküviden' çıktı
Tarihi minarenin kayıp yazıları 'bisküviden' çıktıSivas'ta Selçuklu Devleti döneminde 2'nci Kılıçarslan'ın oğlu Kutbeddin Melikşah'ın yaptırdığı tarihi Ulu Cami'nin minaresinden zamanla dökülen yazılar, 'bisküvi' olarak tabir edilen alt sıva kalıntılarından yola çıkılarak tespit edildi. Minarenin 3 ayrı kısmında yer alan yazıların tespiti ile minarenin restorasyon süreci için kritik bir nokta tamamlanmış oldu.
19.07.2023Gündem
‘Bebeklere kullanmayın’
‘Bebeklere kullanmayın’ABD’de yapılan bir araştırma güneş kremindeki kimyasalların yüksek oranlarda kana karıştığını ortaya koydu.
6.07.2023Gündem
CERN’deki deneye tam üye oldu
CERN’deki deneye tam üye olduİstinye Üniversitesi (İSÜ), dünyanın en büyük parçacık fiziği araştırma laboratuvarı ve bilimsel keşif merkezi Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi’nde (CERN) yer alan Büyük Hadron Çarpıştırıcısı’ndaki ATLAS Deneyi’ne tam üye olarak kabul edildi.
2.06.2023Eğitim
Elektronik salgın
Elektronik salgınSatışı yasak olmasına rağmen gençler arasında tüketimi artan e-sigara, ‘zararsız’ algısıyla merdiven altı üretimle yaygınlaştı. Uzmanlar, e-sigaranın bilinen sigaraya göre daha az zararlı olmadığı uyarısı yapılıyor.
31.05.2023Gündem
70 gemiyi karadan yürüten mektup! Ne yaşandıysa Kabataş-Haliç arasında yaşandı
70 gemiyi karadan yürüten mektup! Ne yaşandıysa Kabataş-Haliç arasında yaşandıİstanbul’un Fethi denildiğinde akla gelen ilk isim dahi imparator Fatih Sultan Mehmet olsa da asırlardır süren en büyük tartışma ise 70 gemi karadan yürütülmesiyle ilgili. "Elimizde bulunan kaynaklara göre bu düşüncenin öteden beri var olduğu anlaşılıyor" diyen ünlü Osmanlı tarihçisi Prof. Dr. Abdülkadir Özcan, aşama aşama fethin nasıl gerçekleştiğini ve son araştırmalara göre gemilerin yürütüldüğü güzergâhı açıkladı.
30.05.2023Gündem
LC150+ Le Corbusier Exhibition Istanbul 2023
LC150+ Le Corbusier Exhibition Istanbul 2023Organizasyonun ve sergi kuratörlüğünü GAD Vakfı tarafından yapılan “LC150+ Le Corbusier Exhibition Istanbul 2023” sergisi 29 Mayıs-15 Haziran 2023 tarihleri arasında İTÜ Mimarlık Fakültesi Taşkışla Kampüsü’nde gerçekleşek.
28.05.2023Mimarlık
Akşener: Rahmetli Menderes'in mezarını Çakırbeyli'ye getirmek boynumun borcu olsun
Akşener: Rahmetli Menderes'in mezarını Çakırbeyli'ye getirmek boynumun borcu olsunİYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Aydın'da düzenlenen mitingde, eski başbakanlardan Adnan Menderes'in 'Eğer, Yassı Ada'dan kurtulursam Çine Çayı'ndan öbür tarafa geçmeyeceğim' sözünü hatırlatıp, "Biraz evvel İl Başkanımız, 'Bunu bir vaziyet olarak kabul et' dedi. Mezarını Çakırbeyli'ye getirmek boynumun borcu olsun. Ailesi onay verdiği takdirde Çakırbeyli'de olması münasiptir" dedi.
6.05.2023Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Vakıf Üniversitesi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.