Van Valisi

Van Valisi

Son dakika Van Valisi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Van Valisi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Van Valisi haber sayfamızda...

Van Valisi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.525 van valisi haberi bulunmuştur.
Van Gölü'nde dip çamuru temizliği
Van Gölü'nde dip çamuru temizliğiTürkiye'nin en büyük gölü olan Van Gölü için hayati önem taşıyan 'İleri Biyolojik Arıtma Tesisi'nin devreye girmesinin ardından, gölün kirlilikten kurtulması için 20 kamyon ve 3 iş makinesi ile yürütülen çalışmalarda şu ana kadar 14 bin ton dip çamuru temizliği yapıldı. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Fatih Çelikel, Van Gölü'nün kirlilikten kurtulması için başlatılan çalışmalarda şu ana kadar gölde 10 bin metreküp dip çamurunun çıkarıldığını söyledi.
29.09.2021Gündem
Van Gölü'nden 14 bin ton dip çamuru çıkarıldı
Van Gölü'nden 14 bin ton dip çamuru çıkarıldıTürkiye'nin en büyük gölü olan Van Gölü için hayati önem taşıyan 'İleri Biyolojik Arıtma Tesisi'nin devreye girmesinin ardından, gölün kirlilikten kurtulması için 20 kamyon ve 3 iş makinesi ile yürütülen çalışmalarda şu ana kadar 14 bin ton dip çamuru temizliği yapıldı. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Fatih Çelikel, Van Gölü'nün kirlilikten kurtulması için başlatılan çalışmalarda şu ana kadar gölde 10 bin metreküp dip çamurunun çıkarıldığını söyledi.
29.09.2021Gündem
Van Valisi Bilmez: Taziyelerde yemek yasaklandı, uymayanlara ceza kesilecek
Van Valisi Bilmez: Taziyelerde yemek yasaklandı, uymayanlara ceza kesilecekVan Valisi Mehmet Emin Bilmez, taziyelerde yemek ikramının İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla yasaklandığını söyledi. Bilmez, "Taziyelerde çay ve su ikramı olabilecek ancak yemek yenilmeyecek. Güvenlik güçlerimiz, özellikle öğle saatlerinde taziye denetimi yapacak. Uyarılara rağmen uymayanlara cezai ve adli işlem yapılacak" dedi.
25.09.2021Haberler
Van Valisi Bilmez: Taziyelerde yemek yasaklandı, uymayanlara ceza kesilecek
Van Valisi Bilmez: Taziyelerde yemek yasaklandı, uymayanlara ceza kesilecekVan Valisi Mehmet Emin Bilmez, taziyelerde yemek ikramının İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla yasaklandığını söyledi. Bilmez, "Taziyelerde çay ve su ikramı olabilecek ancak yemek yenilmeyecek. Güvenlik güçlerimiz, özellikle öğle saatlerinde taziye denetimi yapacak. Uyarılara rağmen uymayanlara cezai ve adli işlem yapılacak" dedi.
25.09.2021Gündem
Tarihi Akdamar Kilisesi ayin için hazır
Tarihi Akdamar Kilisesi ayin için hazırİnanç turizminin önemli merkezlerinden Van Gölü'ndeki Akdamar Adası'nda bulunan kilise, pazar günü 9. ayine ev sahipliği yapacak. Kültür ve Turizm Bakanlığının özel izniyle, Akdamar Kilisesi'nde 95 yıl aradan sonra 2010'da ilk kez düzenlenen ve senede bir defa gerçekleştirilen ayin için hazırlıklar tamamlandı. Önceki yıllarda yüzlerce kişinin katıldığı ayin, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında sınırlı sayıda ziyaretçinin katılımıyla gerçekleştirilecek.
3.09.2021Tatil
Akdamar Kilisesi 9. ayine ev sahipliği yapacak
Akdamar Kilisesi 9. ayine ev sahipliği yapacakİnanç turizminin önemli merkezlerinden Van Gölü'ndeki Akdamar Adası'nda bulunan kilise, pazar günü 9. ayine ev sahipliği yapacak.
3.09.2021Gündem
Akdamar Adası'ndaki ayine bu yıl da sınırlı sayıda kişi katılacak
Akdamar Adası'ndaki ayine bu yıl da sınırlı sayıda kişi katılacakVan Gölü'ndeki Akdamar Adası'nda bulunan Akdamar Kilisesi'nde 9'uncusu düzenlenecek ayin için hazırlıklar başladı. Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, bu yıl ayini 5 Eylül'de düzenleyeceklerini ve pandemi kuralları nedeniyle sadece Türkiye Ermeni Patrikliğinden gelen ekibin katılacağını söyledi.
24.08.2021Tatil
Van'da metruk yapıda 25 düzensiz göçmen yakalandı
Van'da metruk yapıda 25 düzensiz göçmen yakalandıVan'ın İpekyolu ilçesinde düzenlenen operasyonda 25 düzensiz göçmen yakalandı. Organizatör olduğu belirlenen 1 şüpheli gözaltına alındı, metruk yapı iş makineleriyle yıkıldı.
21.08.2021Gündem
Son dakika... Sınırın sıfır noktasında sıcak görüntü! 16 bin mayın...
Son dakika... Sınırın sıfır noktasında sıcak görüntü! 16 bin mayın...Göçmenlerin yasa dışı geçişlerinin engellenmesi için Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde başlatılarak, Van'ın Çaldıran ve Hakkari'nin Yüksekova ilçesine kadar olan İran hattındaki 560 kilometrelik sınıra modüler beton duvar örülüyor. Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, İller İdaresi Genel Müdürü H. Kürşat Kırbıyık, Terörle Mücadele Daire Başkanı Tuğgeneral Yavuz Özfidan ve gazeteciler, duvarın örüldüğü sınır bölgesine gelirken, havadan da inceleme yapıldı.
21.08.2021Gündem
Kırbıyık: İran sınır hattında her türlü önlem alındı
Kırbıyık: İran sınır hattında her türlü önlem alındıİçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürü H. Kürşat Kırbıyık, Ağrı'nın Doğubeyaz ile Van'ın Çaldıran ilçesindeki İran sınır hattında alınan güvenlik önlemleri ve yapılan beton duvar çalışmalarını incelemek üzere Van’a geldi. Burada basın mensuplarıyla bir araya gelen Kırbıyık, İran sınır hattında her türlü geçişlere karşı gerekli önlemlerin alındığını söyledi.
21.08.2021Gündem
‘Hudutlarımız geçilmez’ anlayışını pekiştireceğiz
‘Hudutlarımız geçilmez’ anlayışını pekiştireceğizMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, olası düzensiz göç hareketliliğine karşı İran sınırındaki birliklerin takviye edildiğini belirterek, ‘Çalışmalarımız artan bir şiddetle devam edecek ve ‘hudutlarımız geçilmez’ anlayışını pekiştireceğiz” dedi.
16.08.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan, hudut birliklerine seslendi: Bir yalan terörü Türkiye'de estiriliyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan, hudut birliklerine seslendi: Bir yalan terörü Türkiye'de estiriliyorCumhurbaşkanı Erdoğan, İran sınırında inceleme ve denetlemelerde bulunan Milli Savunma Bakanı Akar'dan çalışmalara ilişkin bilgi aldı, hudut birliklerine seslendi. Erdoğan açıklamasında, "Bir yalan terörü Türkiye'de estiriliyor. Bunu beraber aşacağız. Özellikle sınırlarda ördüğümüz duvarlarla giriş-çıkışları tamamen engellemiş olacağız." dedi.
15.08.2021Haberler
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, hudut birliklerine seslendi: Bir yalan terörü Türkiye'de estiriliyor
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, hudut birliklerine seslendi: Bir yalan terörü Türkiye'de estiriliyorCumhurbaşkanı Erdoğan, İran sınırında inceleme ve denetlemelerde bulunan Milli Savunma Bakanı Akar'dan çalışmalara ilişkin bilgi aldı, hudut birliklerine seslendi. Erdoğan açıklamasında, "Bir yalan terörü Türkiye'de estiriliyor. Bunu beraber aşacağız. Özellikle sınırlarda ördüğümüz duvarlarla giriş-çıkışları tamamen engellemiş olacağız." dedi.
15.08.2021Siyaset
Son dakika... Bakan Akar:  24 saat içinde 22 terörist etkisiz hale getirildi
Son dakika... Bakan Akar: 24 saat içinde 22 terörist etkisiz hale getirildiGelen son dakika haberine göre; Milli Savunma Bakanı Akar yaptığı açıklamada, "Barış Pınarı bölgesine sızmaya çalışan 14, Hava Kuvvetlerimizin Gara'ya harekatında 6, Hakurk'ta 2 olmak üzere 24 saat içinde 22 terörist etkisiz hale getirildi." dedi.
15.08.2021Siyaset
Van-İran sınırı gece gündüz kontrol altında tutuluyor
Van-İran sınırı gece gündüz kontrol altında tutuluyorVan Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Mehmet Emin Bilmez, bütün ekiplerin "sınır namustur" düsturu ile gece gündüz görev yaptığını belirterek, "Bir süre önce bölgede 3 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi. Burada hem terörle mücadele faaliyeti hem de insan kaçaklığı faaliyetleri önlenmeye çalışılıyor." dedi.
12.08.2021Haberler
Sıfır noktası! Beton duvar, hendek, jiletli tel...
Sıfır noktası! Beton duvar, hendek, jiletli tel...Van Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Mehmet Emin Bilmez, bütün ekiplerin "sınır namustur" düsturu ile gece gündüz görev yaptığını belirterek, "Bir süre önce bölgede 3 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi. Burada hem terörle mücadele faaliyeti hem de insan kaçaklığı faaliyetleri önlenmeye çalışılıyor." dedi.
12.08.2021Gündem
Eşinden şiddet görüp kaçan kadına valinin eşi sahip çıktı
Eşinden şiddet görüp kaçan kadına valinin eşi sahip çıktıMardin’de eşi H.İ.'den (54) şiddet gören N.İ. (34), Van'ın Erciş ilçesinde yakınlarının yanına sığındı. Şiddet görüntülerinin bazı sosyal medya hesaplarında yayılması üzerine Van Valisi Mehmet Bilmez'in eşi Meral Bilmez, şiddet mağduru kadınla görüşüp, her türlü desteği vereceklerini söyledi.
4.08.2021Gündem
Van-Hakkari kara yolu sel nedeniyle kapandı
Van-Hakkari kara yolu sel nedeniyle kapandıGelen bir son dakika haberine göre, Van’ın Başkale ilçesinde yaklaşık 15 dakika süren yağmurun ardından oluşan sel ve heyelan nedeniyle Van-Hakkari kara yolu ulaşıma kapanırken Başkale ilçe merkezi ile Ortanca Mahallesi su altında kaldı. Yolun ulaşıma açılması için ekipler bölgeye sevk edilirken, ilçe merkezi ile Ortanca Mahallesi'nde de çalışma başlatıldı.
2.08.2021Gündem
Sele kapılan Kader o anları anlattı!
Sele kapılan Kader o anları anlattı!Van'ın Başkale ilçesi Esenyamaç Mahallesi'ni etkileyen sağanak, sele neden oldu. Kaybolan kardeşi Mustafa'yı (10) ararken sel sularına kapılan Kader Yurtseven (23), mahalledeki Emine Sıcak (45) tarafından son anda kurtarıldı. Yurtseven, hala olayın şokunu yaşadığını anlatırken, selde 10 büyükbaş hayvan öldü, bazı ev ve ahırlarda da hasar meydana geldi.
1.08.2021Haberler
Son dakika... Sele kapılan Kader o anları anlattı! Kıyameti yaşadık
Son dakika... Sele kapılan Kader o anları anlattı! Kıyameti yaşadıkVan'ın Başkale ilçesi Esenyamaç Mahallesi'ni etkileyen sağanak, sele neden oldu. Kaybolan kardeşi Mustafa'yı (10) ararken sel sularına kapılan Kader Yurtseven (23), mahalledeki Emine Sıcak (45) tarafından son anda kurtarıldı. Yurtseven, hala olayın şokunu yaşadığını anlatırken, selde 10 büyükbaş hayvan öldü, bazı ev ve ahırlarda da hasar meydana geldi.
1.08.2021Gündem
Türkiye sınırda harekete geçti! Kontrol böyle sağlanacak
Türkiye sınırda harekete geçti! Kontrol böyle sağlanacakVan'ın İran sınırındaki Çaldıran ilçesinden başlatılan Ağrı'nın Doğubayazıt ile Hakkari'nin Yüksekova hattına kadar uzanan modüler duvar ve akıllı kule çalışmaları devam ediyor. Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, 295 kilometrelik sınır hattının tamamına duvar örüleceğini belirtti.
28.07.2021Gündem
Türkiye sınırda harekete geçti! Kontrol böyle sağlanacak
Türkiye sınırda harekete geçti! Kontrol böyle sağlanacakVan'ın İran sınırındaki Çaldıran ilçesinden başlatılan Ağrı'nın Doğubayazıt ile Hakkari'nin Yüksekova hattına kadar uzanan modüler duvar ve akıllı kule çalışmaları devam ediyor. Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, 295 kilometrelik sınır hattının tamamına duvar örüleceğini belirtti.
27.07.2021Haberler
Pire istilasının olduğu mahallede ilaçlama başladı
Pire istilasının olduğu mahallede ilaçlama başladıVan Gürnpınar ilçesinin bit, pire ve sivrisinek kabusunun yaşandığı Yolaşan Mahallesi'nde, ilaçlama yapıldı.
2.07.2021Gündem
Aşı zorunlu mu olacak? Koronavirüs aşısı zorunlu mu oldu?
Aşı zorunlu mu olacak? Koronavirüs aşısı zorunlu mu oldu?Koronavirüs aşılama uygulamaları tüm hızıyla devam ediyor. Henüz aşı olmamış vatandaşlar ise aşı zorunlu mu olacak aramasına başladı. Son dakika haberleri arasında yer alan Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, kentin yüzde 35 aşı oranıyla Türkiye'de 71’inci sırada yer aldığını belirterek aşı olmamış kişilere yönelik bazı kısıtlamaların gündeme gelebileceğini açıkladı. Akıllara ise Türkiye'de koronavirüs aşısı zorunlu mu oldu sorusu geldi.
29.06.2021Gündem
Bakan Soylu, Başkale'de depremzedelerle bir araya geldi
Bakan Soylu, Başkale'de depremzedelerle bir araya geldiİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İran'ın Hoy kentinde geçen yıl meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki depremin yıkıma neden olduğu Van'ın Başkale ilçesinde depremzedelerle bir araya geldi.
27.06.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

vanMehmet Emin BilmezVan Valisiayinakdamar adası

Van Valisi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.