Vasiyetname

Vasiyetname

Son dakika vasiyetname haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan vasiyetname gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan vasiyetname haber sayfamızda...

Vasiyetname

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 166 vasiyetname haberi bulunmuştur.
Oyun Nickleri 2022: En Havalı, İyi, Güzel, Yaratıcı, Türkçe, Yabancı, Kısa Oyun İsimleri ve Anlamları
Oyun Nickleri 2022: En Havalı, İyi, Güzel, Yaratıcı, Türkçe, Yabancı, Kısa Oyun İsimleri ve AnlamlarıBilgisayar ve akıllı telefonlarda oynanan oyunlar ve oyun konsolları son dönemlerde popüler hale geldi. LOL, PUBG, CS GO, Valorant gibi çok oyunculu video oyunları dünya ve Türkiye üzerinde en çok oynanan oyunlar arasında yer alıyor. Ancak oyunları oynarken kendinize öncelikle nick veya isim vermeniz gerek. Mobil, bilgisayar veya konsollardaki oyun nickleri de en az seçilen karakter kadar öneme sahiptir. İyi, yaratıcı, güzel ve havalı nickler ve anlamları oyunda öne çıkmanızı sağlar ve akılda kalıcılığı artırır. En havalı, iyi, güzel, yaratıcı, şekilli, Türkçe ve komik oyuncu isimleri önerileri için “Oyun Nickleri ve Anlamları 2022” içeriğimizden detaylıca bakabilirsiniz.
17.05.2022Oyun
2022 Noter Çalışma saatleri: Noterler saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor?
2022 Noter Çalışma saatleri: Noterler saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor? Her gün binlerce vatandaşın noterlerde işlem yapması gerekiyor. Bazen son dakika yapılması gereken işlemler olabiliyor. Bu nedenle noter çalışma saatleri aratılırken "Noterler kaçta açılıyor, kapanıyor?" sorusu zaman zaman soruluyor.
16.05.2022Gündem
Klan İsimleri 2022: En İyi, Türkçe, İngilizce, Şekilli, Yaratıcı Klan ve Takım Nickleri
Klan İsimleri 2022: En İyi, Türkçe, İngilizce, Şekilli, Yaratıcı Klan ve Takım NickleriTablet, cep telefonları ve bilgisayarlar iş ve özel yaşamın dışında oyun oynamak için de kullanılıyor. Popüler oyunlar arasında yer alan PUBG, Valorant, CS GO tarzı oyunlar için klan isimleri ve oyun nickleri büyük önem taşıyor. Klan isimlerinin bu denli önem arz etmesinin nedenleri arasında oyuncunun klanına olan bağlılığını simgeliyor. Klan isimleri seçerken bu yüzden dikkat edilmesi gerekiyor. Oyun oynarken klanlara şekilli, Türkçe, İngilizce ve kısa isimler verme imkanı bulunuyor. Takım arkadaşlarınızla birlikte seçebileceğiniz bu klan isimleri oyunda akılda kalıcı olmanızı da sağlıyor. En iyi, Türkçe, İngilizce, şekilli, kısa klan ve takım isimleri için “Klan İsimleri 2022” içeriğimize göz atabilirsiniz.
3.05.2022Oyun
Vasiyet yazılırsa dava yükü yüzde 50 azalacak! Mirastan mahrum kalmamak için...
Vasiyet yazılırsa dava yükü yüzde 50 azalacak! Mirastan mahrum kalmamak için...Türkiye’de pek çok insan vasiyet hazırlamak istemiyor. Peki ama bunun sebebi ne? Vasiyet hazırlamaktan neden kaçınıyoruz? Hangi durumlarda mirastan mahrum kalındığı açıklayan Avukat Serpil Çınar ve Avukat Ali Erişen, vasiyet ile ilgili çarpıcı bilgiler verdi. Psikolog Pelin Hazer’in ise bu konuyla ilgili önemli tavsiyeleri var.
15.11.2021Gündem
Bu hatalar sizi mirastan mahrum bırakabilir! Eğer vasiyet edilirse…
Bu hatalar sizi mirastan mahrum bırakabilir! Eğer vasiyet edilirse…Türkiye’de pek çok insan vasiyet hazırlamak istemiyor. Peki ama bunun sebebi ne? Vasiyet hazırlamaktan neden kaçınıyoruz? Hangi durumlarda mirastan mahrum kalındığı açıklayan Avukat Serpil Çınar ve Avukat Ali Erişen, vasiyet ile ilgili çarpıcı bilgiler verdi. Psikolog Pelin Hazer’in ise bu konuyla ilgili önemli tavsiyeleri var.
13.11.2021Haberler
Organ bağışında aile onayı alınmalı mı?
Organ bağışında aile onayı alınmalı mı?Organ bağışlayan kişinin beyin ölümü halinde aile onayı olmadan organları alınamıyor. Şimdi uzmanlar, bağış için ailenin onayının alınıp alınmamasını tartışıyor.
2.11.2021Gündem
Mahkeme kararını verdi! 90 yıl boyunca gizli kalacak
Mahkeme kararını verdi! 90 yıl boyunca gizli kalacakİngiltere'de Yüksek Mahkeme, İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'in eşi Prens Philip'in vasiyetnamesinin, monarşinin haysiyetini korumak için en az 90 yıl gizli kalmasına karar verdi
16.09.2021Dünya
Vasiyet Ne Demek, TDK Sözlük Anlamı Nedir? Vasiyet Etmek Nedir?
Vasiyet Ne Demek, TDK Sözlük Anlamı Nedir? Vasiyet Etmek Nedir?Dilimize Arapçadan geçmiş olan Vasiyet kelimesi ‘’vasi’’ sözcüğünden türetilmiştir. Vasi, bir işi yerine getirmekle yükümlü olan, bir sorumluluğu üstlenmiş olan kişi anlamına gelir. Bir kişinin ölümünün ardından yapılmasını istediği şeylere ise vasiyet denir. Vasiyetnameler noter ve avukat huzurunda hazırlanır. Kişinin vefatından sonra mevta ile kan bağı bulunan kişilere okunur. Vasiyet nedir, TDK sözlük anlamı ne demek? Vasiyet etmek ne demek tüm detayları ile derledik.
24.08.2021Sözlük
Seyfi Dursunoğlu'nun miras davasında yeni gelişme!
Seyfi Dursunoğlu'nun miras davasında yeni gelişme!Geçtiğimiz yıl vefat eden ve servetini Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne bırakan Seyfi Dursunoğlu'nun vasiyetine, iki yeğeni tarafından ‘vasiyetnamenin iptali’ davası açılmıştı. Mahkeme, davanın üçüncü duruşmasında tanık Garabet Baltaoğlu’nun akli dengesinin yerinde olup olmadığının araştırılmasını istedi.
30.06.2021Cadde
Oğlu yüz milyonlarca liralık servetini ele geçirdi! Ölmeden öldürmüşler
Oğlu yüz milyonlarca liralık servetini ele geçirdi! Ölmeden öldürmüşlerİş insanı Enver Paralı’nın yüz milyonlarca liralık mallarının oğlu tarafından sahte vekâletname ile ele geçirilmesine ilişkin davada gerekçeli karar tartışma yarattı.
28.06.2021Gündem
Tatlıcı ailesinde miras kavgası! Tüm servetini Amerikalı eşine bıraktı
Tatlıcı ailesinde miras kavgası! Tüm servetini Amerikalı eşine bıraktıGayrimenkul zengini Tatlıcı ailesinin mirasından pay almak için geçtiğimiz yıllarda başvuru yapan Murat Levent Tatlıcı’nın Amerikalı eşi Donna Marie Tatlıcı, kayınvalidesi Sevil Tülin Turner’e dava açtı. Amerikalı gelin, eşi Levent Tatlıcı’nın ölmeden 4 ay önce ABD’de hazırladığı vasiyetnamenin Türkiye’de de tanınmasını istedi.
6.05.2021Ekonomi
Veraset İlamı Nasıl Alınır? Mirasçılar Ölüm Veraset İlanı Nasıl Alır?
Veraset İlamı Nasıl Alınır? Mirasçılar Ölüm Veraset İlanı Nasıl Alır?Mirasçılık belgesi olarak bilinen veraset ilamı mirasçıları ilgilendiren bir belgedir. Bu belge miras paylarının taksimi hakkında önem taşımaktadır. Peki, veraset ilamı ne demektir? Bu ilam nerelerden alınır? Veraset ilamının alımı için hangi yolların izlenmesi gerekir? Ne gibi belgelere ihtiyaç duyulmaktadır? İşte, veraset ilamı hakkında merak edilen hususlar ile alımında izlenmesi gereken yollar.
30.04.2021Eğitim
Ortalığı karıştıran vasiyet! Şimdi de 3'üncü kardeş...
Ortalığı karıştıran vasiyet! Şimdi de 3'üncü kardeş...Dünyaca ünlü kalp cerrahı Mehmet Öz'ün, babalarının vasiyetnamesini sahte belgelerle değiştirdiğini iddia ederek kardeşi Nazlım Suna Öz'e açtığı vasiyetnamenin iptali davasına, üçüncü kardeş Fatma Seval Öz de dahil oldu. Fatma Seval Öz'ün, Nazlım Suna Öz'ün babaları ile ortak kullandıklarını iddia ettiği banka hesabından yetkisi olmamasına rağmen sahte vasiyetnameyle para çektiğini iddia ederek açtığı dava, bu dava ile birleştirildi. Söz konusu ortak banka hesabının ve hesap hareketlerinin araştırılması için bankaya müzekkere yazılmasına karar veren mahkeme, duruşmayı erteledi.
28.04.2021Gündem
Son dakika... Ortalığı karıştıran vasiyet! Mehmet Öz suç duyurusunda bulundu
Son dakika... Ortalığı karıştıran vasiyet! Mehmet Öz suç duyurusunda bulunduBabalarının ölümünden sonra kız kardeşi Nazlım Suna Öz’ün vasiyetnameyi sahte belgelerle değiştirdiğini söyleyen dünyaca ünlü kalp cerrahı Mehmet Öz suç duyurusunda bulundu.
5.04.2021Gündem
e-Devlet için yapılan kritik değişiklik!
e-Devlet için yapılan kritik değişiklik!Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün adres beyanına ilişkin yeni hizmetlerinin e-Devlet Kapısı'nda açıldığını belirterek, çeşitli sebeplerle evinden uzakta bulunan yetişkin vatandaşların artık adres beyanlarını e-Devlet Kapısı üzerinden yapabileceklerini söyledi.
18.03.2021Teknoloji
‘Yüzünde Bir Yer’  kitap çevirisine ödül
‘Yüzünde Bir Yer’ kitap çevirisine ödülBritish Council’ın desteğiyle 2017’de kurulan Translators Association’ın, Birleşik Krallık ve İrlanda’da yayımlanan edebiyat eserlerine verilen İlk Çeviri Ödülü’ne Sema Kaygusuz’un “Yüzünde Bir Yer” adlı romanını İngilizceye çeviren Nicholas Glastonbury ile editörü Saba Ahmed değer görüldü.
17.02.2021Kültür Sanat
Noter nedir?
Noter nedir?Hayatımızda bir kez de olsa noter kelimesini görmüş, noter binasına girmişizdir. Peki, noterin nedir? Noterin görevleri nelerdir? Molatik olduğumuz konu noter.
22.01.2021Hayat
Koronadan ölen annesi adına 'hileli vasiyetname' düzenlendiği iddiasıyla suç duyurusunda bulundu
Koronadan ölen annesi adına 'hileli vasiyetname' düzenlendiği iddiasıyla suç duyurusunda bulunduAntalya Manavgat İcra Müdürlüğü'nden emekli Mustafa Öksüz (60), koronavirüsten yaşamını yitiren annesi Fadime Öksüz (88) adına hile yoluyla vasiyetname düzenlettirdiği iddiasıyla kardeşi Harun Öksüz, noter başkatibi ve raporu düzenleyen profesör hakkında suç duyurusunda bulundu. Mustafa Öksüz, ayrıca vasiyetnamenin iptalini istedi.
23.11.2020Gündem
Dünyaca ünlü doktor Mehmet Öz resmen başvurdu! 'İptal edin...'
Dünyaca ünlü doktor Mehmet Öz resmen başvurdu! 'İptal edin...'Dünyaca ünlü kalp cerrahı Prof. Dr. Mehmet Öz, geçen yıl vefat eden babası Prof. Dr. Mustafa Öz’ün vasiyetnamesinin iptali için kız kardeşi Nazlım Suna Öz’e dava açtı.
21.03.2020Gündem
Onlarca milyonluk miras bekliyordu! Hayatının şokunu yaşadı...
Onlarca milyonluk miras bekliyordu! Hayatının şokunu yaşadı...İzmir'de, yaklaşık 40 yıl annesiyle hukuk mücadelesi veren Recep Nişancı (54), emlak zengini iş insanı Turgay Nişancı'ya karşı açtığı babalık davasını kazandı. Yasal varis olan Recep Nişancı, babasının kendisine miras bırakmadığını öğrenince vasiyetnamenin iptali için bir dava daha açtı. Hukuk mücadelesi devam eden Recep Nişancı bu sırada gelen 1 milyon 600 bin TL'lik borç tebligatıyla şok yaşadı. Turgay Nişancı'nın diğer çocuklarının çektiği kredi borçlarının, Recep Nişancı'nın yasal varis olması nedeniyle ödemekle yükümlü tutulduğu ortaya çıktı.
3.01.2020Gündem
Avukatlık tarifesi yüzde 25 zamlandı
Avukatlık tarifesi yüzde 25 zamlandıTürkiye Barolar Birliği (TBB) tarafından belirlenen 2020’de uygulanacak, “Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi” belli oldu.
3.01.2020Gündem
Yarın (31 Aralık) noter açık mı? Noter çalışma saatleri
Yarın (31 Aralık) noter açık mı? Noter çalışma saatleriYarın yılın son günü. 31 Aralık 2019 Salı günü resmi tatil mi sorusu ardından, yarın noter açık mı? sorusu yoğun ilgi görüyor. Yarın noterde işlem yapacak olan vatandaşlar yarın noter açık mı merakla araştırıyor. İşte 31 aralık günü Noter çalışma saatleri...
30.12.2019Gündem
Birçok kişi bilmiyor! Miras...
Birçok kişi bilmiyor! Miras...Miras, çoğu zaman aileler arasında büyük sorunlara yol açıyor. Özellikle ev paylaşımında anlaşmazlık yaşanıyor. Miras kalan evde kim ne kadar paya sahip, vergisi var mı, miras kalan ev hangi şartlarda satılır? İşte detaylar...
13.11.2019Ekonomi
İkinci şok! 'Yaptıkları insanlığa sığmaz...'
İkinci şok! 'Yaptıkları insanlığa sığmaz...'İngiltere’de vefat eden işadamı Selçuk Arslan’ın İzmir’de yaşayan kızı Selin Kanaç, babasının mirasından mahrum bırakıldığını öğrenmesinin şokunu atlamadan ikinci krizle sarsıldı. Arslan’ın 100 bin TL’lik vergi ve SSK borcu, Türkiye’deki mirasçısı olan kızına kaldı.
13.08.2019Gündem
Akılalmaz kumpas! 'Peşini bırakmayacağım...'
Akılalmaz kumpas! 'Peşini bırakmayacağım...'İngiltere’de gözlük mağazaları zinciri olan Selçuk Arslan, beyin tümörü nedeniyle hayatını kaybetti. Çinli sevgilisi, ameliyattan hemen sonra imzalattığı vasiyetle tüm mirasa tek başına konmak istedi. Arslan’ın İzmir’deki kızı Selin, “Bu bir kumpas, peşini bırakmayacağım” dedi.
12.08.2019Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Vasiyetname ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.