Veysel Eroğlu

Veysel Eroğlu

Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar 1 .sıra Adayı.18 Ağustos 1948'de Afyonkarahisar Şuhut'ta doğdu. Babasının adı İbrahim, annesinin adı Emine'dir.Öğretim Üyesi Prof. Dr.; İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi ve İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümünü bitirdi.Hollanda'da araştırmalar yaptı. 1984'te doçent, 1991'de profesör oldu. İTÜ İnşaat Fakültesi Yönetim Kurulu Üyeliği, Çevre Teknolojisi Anabilim Dalı Başkanlığı, İSKİ Genel Müdürlüğü, İSTAÇ, KİPTAŞ, BİMTAŞ, HAMİDİYE, İSFALT AŞ, İstanbul Ağaç ve Peyzaj AŞ'de Yönetim Kurulu Başkanlığı, İGDAŞ, BEDAŞ, AYEDAŞ, TEMSAN'da Yönetim Kurulu Üyeliğinde bulundu. DSİ Genel Müdürlüğü yaptı. Su Vakfı kurucusu ve Mütevelli Heyeti Üyesi olup, Dünya Su Konseyi guvernörüdür. 45'i yabancı dilde olmak üzere 350'nin üzerinde ilmi makale, tebliğ ve mesleki teknik raporları ile kitapları yayınlandı.23. Dönemde Afyonkarahisar Milletvekili seçildi. 60. Hükümette Çevre ve Orman Bakanlığı görevini üstlendi. 61. Hükümette Orman ve Su İşleri Bakanlığı görevine getirildi.

Veysel Eroğlu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.566 veysel eroglu haberi bulunmuştur.
Eroğlu: Türkiye’nin sera gazı emisyonunda mesuliyeti yok
Eroğlu: Türkiye’nin sera gazı emisyonunda mesuliyeti yokTBMM Küresel İklim Değişikliği Araştırma Komisyonu Başkanı AK Parti Afyon Milletvekili Veysel Eroğlu, ekimde TBMM’de onaylanacak Paris İklim Anlaşması’yla ilgili, “Ülkelerin sera gazı emisyonlarına baktığımızda ülkemizin mesuliyeti bulunmamaktadır” dedi.
24.09.2021Gündem
Efeler ve Misli.com Sultanlar Ligi'nin 2 haftalık programı açıklandı
Efeler ve Misli.com Sultanlar Ligi'nin 2 haftalık programı açıklandıVoleybolda Efeler ve Misli.com Sultanlar Ligi'nde yeni sezonun iki haftalık programı açıklandı.
22.09.2021Voleybol
Dünya Motokros Şampiyonası'nda EMX Open'da İtalyan Bertoli birinci oldu
Dünya Motokros Şampiyonası'nda EMX Open'da İtalyan Bertoli birinci olduAfyonkarahisar'daki Dünya Motokros Şampiyonası'nın 8. ayağı kapsamında düzenlenen Avrupa Şampiyonası'nın (EMX Open) kazananları belli oldu.
Büyük Taarruz'un 99. yıl dönümünde 'Zafer Yürüyüşü'
Büyük Taarruz'un 99. yıl dönümünde 'Zafer Yürüyüşü'Afyonkarahisar'da, Büyük Taarruz'un 99. yıl dönümü dolayısıyla "Zafer Yürüyüşü" düzenlendi.
25.08.2021Gündem
Eroğlu, sel afetinin çaresini Milliyet’e anlattı: Çözüm kent‘sel’ dönüşüm
Eroğlu, sel afetinin çaresini Milliyet’e anlattı: Çözüm kent‘sel’ dönüşümBatı Karadeniz’deki sel felaketini Milliyet’e değerlendiren Prof. Dr. Veysel Eroğlu çözüm olarak, “sel dönüşümü”nü önerdi. Eroğlu, “Kentsel dönüşümde olduğu gibi, dere yataklarında bulunan binalar için de ‘sel dönüşüm’ yapılmalı” değerlendirmesini yaptı
22.08.2021Gündem
Göl sahasında kalan Hasankeyf'te tekne turları başladı
Göl sahasında kalan Hasankeyf'te tekne turları başladıDicle Nehri üzerindeki, Diyarbakır, Batman, Mardin, Siirt ve Şırnak illerini kapsayan, gövde bakımından dünyanın en uzun, güç bakımından ise Türkiye'nin 4'üncü büyük barajı Veysel Eroğlu (Ilısu) Barajı ve Hidroelektrik Santrali Projesi nedeniyle su altında kalan Batman'ın tarihi Hasankeyf ilçesinde gezi tekneleri suya indirildi.
26.07.2021Gündem
Son dakika haberi: Gençlerle buluşan Erdoğan'dan dikkat çeken 'Kanal İstanbul' açıklaması
Son dakika haberi: Gençlerle buluşan Erdoğan'dan dikkat çeken 'Kanal İstanbul' açıklamasıGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan Millet Kütüphanesi'nde doktora öğrencileri ile bir araya geldi, soruları yanıtladı. Bir Öğrencinin Kanal İstanbul projesiyle ilgili sorusuna yanıt veren Erdoğan, "11 yıllık bir proje. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde attığım adım. Kanal İstanbul ile ilgili bir adım atmamız şart. İstanbul doğası çevre katliamı için tehdit." dedi. Ayrıca Erdoğan, ileride yaşanacak deprem riskini de Kanal İstanbul'un her iki tarafına güvenilir yatay mimarın olacağı, yeni yerleşim yerleri kurarak, Avcılar gibi riskli bölgelerde yaşayanları güvenli bölgelere taşınmasının önemini anlattı. Erdoğan yerli aşı TURKOVAC ile ilgili müjdeli tarihi de açıkladı. İşte detaylar...
2.07.2021Siyaset
‘Aşırı betonlaşma toprağı bitiriyor’
‘Aşırı betonlaşma toprağı bitiriyor’Sezer, binaların birdenbire yıkılmasının şehirlerde betonlaşan toprağın direnç ve taşıma kapasitesinin düşmesinden kaynaklandığını dile getirirken Eroğlu ise, “Masabaşında ziraat mühendisi olmaz, sahada olur” dedi
27.06.2021Gündem
TBMM Küresel İklim Değişikliği Araştırma Komisyonu toplandı
TBMM Küresel İklim Değişikliği Araştırma Komisyonu toplandıTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Küresel İklim Değişikliği Araştırma Komisyonu, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu başkanlığında toplandı. Dışişleri Bakan Yardımcısı Faruk Kaymakcı, komisyona iklim değişikliyle mücadelede uluslararası sürece ilişkin sunum yaptı.
9.06.2021Siyaset
Bakan Soylu: Güçlü, iri, diri, bir ve kardeş olmalıyız
Bakan Soylu: Güçlü, iri, diri, bir ve kardeş olmalıyızİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Türkiye'nin güçlenmesini, ayakta durmasını istemeyenler, haksızlığa karşı çıkmasını, söz söylemesini istemeyenler, geçmişten bugüne yapmak istedikleri oyunları yapmak, Türkiye'yi istikrarsızlaştırmak için ellerinden gelen her şeyi ortaya koymaya çalışıyor. Bunlara fırsat vermemek için; güçlü, iri, diri, bir ve kardeş olmalıyız." dedi.
5.06.2021Gündem
Şehit uzman çavuş son yolculuğuna uğurlandı
Şehit uzman çavuş son yolculuğuna uğurlandıHatay'da askeri aracın kaza yapması sonucu şehit olan Uzman Çavuş Necati Yatkak'ın (28) cenazesi, memleketi Afyonkarahisar'da defnedildi. Şehidin 2 yaşındaki oğlu Ayaz ile kadın askerlerin ilgilenmesi ise duygulandırdı.
4.06.2021Haberler
Şehit uzman çavuş son yolculuğuna uğurlandı
Şehit uzman çavuş son yolculuğuna uğurlandıHatay'da askeri aracın kaza yapması sonucu şehit olan Uzman Çavuş Necati Yatkak'ın (28) cenazesi, memleketi Afyonkarahisar'da defnedildi. Şehidin 2 yaşındaki oğlu Ayaz ile kadın askerlerin ilgilenmesi ise duygulandırdı.
4.06.2021Gündem
TBMM’de TEMA çığlığı: Ormanları  parçalıyoruz!
TBMM’de TEMA çığlığı: Ormanları parçalıyoruz!TEMA Vakfı Başkanı Ataç, madencilik faaliyetleriyle doğanın ciddi tahribata uğradığını, sadece 2 bin 685 noktada çıkılan maden ihalesinde Kayseri ilinden büyük alanda madencilik yapılacağına dikkat çekti.
4.06.2021Gündem
Son dakika: Marmara Denizi 'deniz salyasından' nasıl kurtulacak? Tek tek anlattı...
Son dakika: Marmara Denizi 'deniz salyasından' nasıl kurtulacak? Tek tek anlattı... Eski Orman ve Su İşleri Bakanı, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu, Marmara Denizi’ni deniz salyasından kurtarmanın, Ergene’ye göre çok daha kolay olduğunu belirterek, "Bütün belediyeler ve paydaşlarla birlikte, Karadeniz’e atık su veren ülkelerle de görüşülerek bu problem çözülür." dedi.
3.06.2021Gündem
‘Suyun Profesörü’nden dokuz maddelik müsilaj çözüm formülü: Atık akışını kes kurtul!
‘Suyun Profesörü’nden dokuz maddelik müsilaj çözüm formülü: Atık akışını kes kurtul!Marmara’ya, Ergene gibi eylem planı hazırlanması gerektiğini belirten Eroğlu’nun 9 maddelik çözüm önerileri arasında acilen biyolojik arıtma tesisi kurulması, azot ve fosfor arıtımının yapılması ve sıkı denetim yer alıyor.
3.06.2021Gündem
‘Fakire ücretsiz su israfı artırır mı?’
‘Fakire ücretsiz su israfı artırır mı?’TBMM İklim Araştırma Komisyonu’nda, fakirlerden su parası alınmamasının israfı artırdığını belirten Kınacı ve Eroğlu, fakir ailelere ihtiyaçları kadar suyu bedava veya düşük maliyetle verilip, kalananın ücretlendirilmesi önerisinde bulundu.
27.05.2021Gündem
Suyu ‘Süper Vali’ yönetsin önerisi
Suyu ‘Süper Vali’ yönetsin önerisiTürkiye’nin yağış ölçümü için geliştirdiği yeni metodu TBMM’de açıklayan Prof. Dr. İhsan Çiçek, “Su yönetiminde süper vali atamalıyız” dedi. Çiçek Su Bakanlığı kurulmasını da önerdi...
22.05.2021Gündem
'Ilısu Barajı'ndan milli ekonomiye 1,9 milyar lira katkı sağlandı'
'Ilısu Barajı'ndan milli ekonomiye 1,9 milyar lira katkı sağlandı'Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Kaya Yıldız, Ilısu Prof. Dr. Veysel Eroğlu Barajı ve HES'in, enerji üretimine başladığı geçen yıl 19 Mayıs'tan bugüne kadar 2,8 milyar kilowatsaat enerji üretilerek ülke ekonomisine yaklaşık 1 milyar 900 milyon lira katkı sağladığını bildirdi.
18.05.2021Ekonomi
Son dakika - Basketbol Ligi'nden düşen 2. takım belli oldu
Son dakika - Basketbol Ligi'nden düşen 2. takım belli olduING Basketbol Süper Ligi'nin 30'uncu ve son hafta mücadelesinde Lokman Hekim Fethiye Belediye Spor, deplasmanda HDI Sigorta Afyon Belediyesi'ni 93-83 mağlup etmesine rağmen ligden düşen 2'nci takım oldu
10.05.2021Basketbol
Basketbolda haftanın programı
Basketbolda haftanın programıING Basketbol Süper Ligi'nde normal sezon, 29. ve 30. hafta erteleme maçlarıyla tamamlanacak. Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nde play-off final serisi, ikinci maçla devam edecek. Türkiye Basketbol 1. Ligi'nde ise normal sezon, 30. ve son hafta karşılaşmalarının yanı sıra 29. haftadan kalan bir erteleme maçıyla sona erecek.
7.05.2021Basketbol
Siirt'te kaybolan çoban Zarova Çayı'nda ölü bulundu
Siirt'te kaybolan çoban Zarova Çayı'nda ölü bulunduSiirt'in Eruh ilçesinde koyun otlatırken kaybolan çoban, Zarova Çayı'nda ölü bulundu.
1.05.2021Gündem
Ergene 24 saat canlı izlenecek
Ergene 24 saat canlı izlenecekTBMM’ye sunulan ‘Ergene’ raporuna göre, Ergene Havzası’nın 7 gün 24 saat canlı izleneceği, 15 ayaklı eylem planının aşama aşama tamamlanmakta olduğu kaydedildi
28.04.2021Gündem
Basketbolda haftanın programı
Basketbolda haftanın programıING Basketbol Süper Ligi'nde normal sezon 30. ve son hafta maçlarıyla tamamlanacak. Türkiye Basketbol 1. Ligi'nde ise 28. hafta karşılaşmaları oynanacak.
Çarpıcı rapor! Türkiye'yi bekleyen tehlikeyi anlattı
Çarpıcı rapor! Türkiye'yi bekleyen tehlikeyi anlattıTarım ve Orman Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı, "Türkiye'de önümüzdeki yıllarda toplam yağışlarda azalma olacak. Yağış azalmaları en fazla kış mevsiminde olacak." dedi.
14.04.2021Gündem
Türkiye 5'inci sıraya yükseldi! Bakan Yardımcısı açıkladı
Türkiye 5'inci sıraya yükseldi! Bakan Yardımcısı açıkladıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Alparslan Bayraktar, "2020 yılında yapılan yatırımlarla, yani 2020 yılına kadarki yenilenebilir yatırımların getirdiği yaklaşık 72 milyon tonluk bir karbon emisyonunun azaltımını sağlamış olduk" dedi.
13.04.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

afyonkarahisarmeclistbmmBasketbolşehit

Veysel Eroğlu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.