Yaban Hayvanları

Yaban Hayvanları

Son dakika Yaban Hayvanları haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Yaban Hayvanları gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Yaban Hayvanları haber sayfamızda...

Yaban Hayvanları

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 555 yaban hayvanları haberi bulunmuştur.
Kış uykusundan uyanan boz ayı yiyecek ararken görüntülendi
Kış uykusundan uyanan boz ayı yiyecek ararken görüntülendiErzincan’da kış uykusundan uyanan boz ayı yiyecek ararken görüntülendi.
22.04.2022Yaşam
Sevimli ayı yavrusuna bebek gibi bakıyorlar
Sevimli ayı yavrusuna bebek gibi bakıyorlarIrak sınırında bir vatandaş tarafından bitkin halde bulunan boz ayı yavrusu, getirildiği Van Yaban Hayvanları Koruma ve Rehabilitasyon Merkezinde bebek gibi bakılıyor.
21.04.2022Haberler
Belinden silahla vurulan ayının tedavisi sürüyor
Belinden silahla vurulan ayının tedavisi sürüyorHakkari'nin Çukurca ilçesinde, bel kısmından silahla vurularak yaralanan ve Doğa Milli Parklar İl Müdürlüğü ekipleri tarafından Van'a getirilen yaralı ayının, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Yaban Hayvanları Koruma ve Rehabilitasyon Merkezi'ndeki tedavisi devam ediyor. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (Van YYÜ) Yaban Hayvanları Koruma ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Prof. Dr. Lokman Aslan, bir hafta önce Hakkari'den getirilen yaralı ayının tedavisinin uzun süre devam edeceğini söyledi.
12.04.2022Haberler
Yaban hayatı fotokapanda
Yaban hayatı fotokapandaKırıkkale'de yaşayan yaban hayvanları fotokapanlar sayesinde doğal ortamlarında görüntüleniyor. Bölgede yaşayan vaşak, karaca, tilki ve kurt gibi yaban hayvanları fotokapanlar sayesinde kayda alındı.
15.03.2022Haberler
Kırıkkale'de yaban hayatı fotokapanda!
Kırıkkale'de yaban hayatı fotokapanda!Kırıkkale’de, ormanlık ve dağlık bölgelerde yaşayan yabani hayvanlar, kurulan fotokapanlarla görüntülendi. Bu sayede yaban hayatının artış ve azalışı kayıt altına alınırken kaçak avcılığın da önüne geçiliyor.
15.03.2022Gündem
Kurt çocuk parkına indi! İlçede büyük korku
Kurt çocuk parkına indi! İlçede büyük korkuYozgat'ın Sarıkaya ilçesine inen kurt, cep telefonu kamerası ile görüntülendi. Bir süre park çevresinde dolaşan kurt, daha sonra ormana girip gözden kayboldu.
10.03.2022Gündem
Yaban hayvanlarının yem telaşı böyle görüntülendi
Yaban hayvanlarının yem telaşı böyle görüntülendiDoğa Koruma ve Milli Parklar Afyonkarahisar 5. Bölge Müdürlüğü (DKMP) kentlerde yaban hayatını görüntülemek için kurulan fotokapanların görüntülerini yayınlanırken, görüntülerde akbaba, kızıl geyik ve kuzgunun yem telaşı yer alıyor.
10.03.2022Haberler
Milyonlarca yıl öncesine ait sanıldı! Gerçek farklı çıktı
Milyonlarca yıl öncesine ait sanıldı! Gerçek farklı çıktıAdıyaman’da Paleolitik döneme ait kaya resimleri ihbarıyla heyecanlanan yetkililer, yaptıkları inceleme sonucu resimlerin yeni çizildiğini belirledi.
2.03.2022Gündem
Samsun’da yaban hayatı fotokapana yakalandı
Samsun’da yaban hayatı fotokapana yakalandıSamsun’un farklı bölgelerine yerleştirilen fotokapanlar ile geyik, çakal, kurt ve karaca gibi yaban hayvanları doğal yaşam alanlarında görüntülendi.
21.02.2022Haberler
Av ve yaban hayvanları için dava
Av ve yaban hayvanları için davaDoğa Derneği, av ve yaban hayvanlarının avlanmasıyla ilgili yönetmelik değişikliğinin Anadolu'nun yaban hayatına zarar vereceği gerekçesiyle dava açtı. Derneğe göre, yönetmelikteki ‘insan canı ve malına zarar veren’ ibaresi altında yaban hayvanlarının öldürülmesinin yolunu açıyor.
17.02.2022Gündem
Şırnak'ta yaralı kızıl şahine 'protez' ayak takıldı
Şırnak'ta yaralı kızıl şahine 'protez' ayak takıldıŞırnak’ta avcıların silahla vurması sonucunda sağ ayağı kopan kızıl şahine, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü Yaban Hayvanları ve Rehabilitasyon Merkezinde tasarlanan protez ayak ile tekrardan yürümeye başladı.
14.02.2022Haberler
Karlı zirveye bırakılan yemleri yiyen yaban keçileri fotokapanda
Karlı zirveye bırakılan yemleri yiyen yaban keçileri fotokapandaTunceli'de Doğa Koruma ve Milli Parklar ekipleri, kış şartlarındaki beslenme zorluğu nedeniyle yaban hayvanları için doğaya 18 ton yem bıraktı. Karlı zirvede onlarca yaban keçisinin beslenme anları ise fotokapana yansıdı.
10.02.2022Haberler
Karlı yolları aşarak yıllardır köylere ekmek götürüyor
Karlı yolları aşarak yıllardır köylere ekmek götürüyorBayburt'ta fırıncı Bünyamin Pala, bakkalı olmayan köyler başta olmak üzere kent merkezine 45-50 kilometre uzaklıkta bulunan köylere minibüsle ekmek götürerek, köylülerin ekmek ihtiyacını gideriyor.
9.02.2022Haberler
17 martı türü var, 13'ü İstanbul'da! Bir tanesi var ki saldırıyor
17 martı türü var, 13'ü İstanbul'da! Bir tanesi var ki saldırıyorTürkiye'de görülen 17 martı türünden 13'ü İstanbul'da yaşıyor. Ancak genel olarak 'dost canlısı' bilinen bu martılar içerisinde bir tür var ki saldırgan davranışlarıyla dikkat çekiyor. İşte Boğaz'ın simgesi olan martıların pek bilinmeyen dünyası!
4.02.2022Gündem
Bakan Pakdemirli, hayvanlar için doğaya yiyecek bıraktı
Bakan Pakdemirli, hayvanlar için doğaya yiyecek bıraktıTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Ankara'nın Beypazarı ilçesinde kış şartlarında beslenmekte zorlanan hayvanlar için doğaya 200 kilo kuru ot ve 150 kilo buğday ile 100 kilo havuç bıraktı.
26.01.2022Gündem
Dostlar için seferberlik
Dostlar için seferberlikSpil Dağı Milli Parkı ve Muğla’da yaban hayvanları unutulmadı.
25.01.2022Ege
Aç kalınca ilçeye inen tilki, perdeci dükkanına girdi
Aç kalınca ilçeye inen tilki, perdeci dükkanına girdiOrdu’da yoğun kar yağışı nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan tilki, merkeze indi. Perdeci dükkanına giren tilki, itfaiye ekiplerince yakalanarak doğaya bırakıldı.
22.01.2022Gündem
Yaban hayvanlarına 1350 kilogram yem bırakıldı
Yaban hayvanlarına 1350 kilogram yem bırakıldıDoğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü Denizli Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yaban hayvanları için yemleme çalışması yapıldı.
3.01.2022Ege
Yasal izinle avlanıyorlar
Yasal izinle avlanıyorlarTürkiye'de avcılık tartışmaları yıllardır devam ediyor. Ancak değişen bir şey yok. Bakanlık her yıl yasal izinle onlarca yaban hayvanın avlanmasına izin veriyor, avcılar da fırsatı değerlendiriyor...
23.12.2021Gündem
Yaban hayvanlarını koruyan yeni uygulama! Tehlikeli yollar tespit edilecek
Yaban hayvanlarını koruyan yeni uygulama! Tehlikeli yollar tespit edilecekHer yıl onlarca sürüngen, memeli ve kuş türünden binlerce yaban hayvanı araç çarpmasına maruz kalarak hayatını kaybediyor. Öyle ki bazı durumlarda bu araç çarpmaları sürücülerin ölümüne ya da yaralanmalarına da sebep olabiliyor. Ancak bu vakaların düzenli bir kaydı tutulmuyor. Bu soruna çözüm üretmek adına “Yırtıcı Kuşları Koruma Hareketi” ekibi CAN YOLU ismini verdikleri bir telefon uygulaması geliştirerek vatandaşların kullanımına açtığını duyurdu. Uygulama, tehlikeli yolların tespit edilmesini hedefliyor.
9.12.2021Teknoloji
Bas parayı vur keçiyi! İspanya'dan gelen 12 avcı Tunceli'de huzuru kaçırdı
Bas parayı vur keçiyi! İspanya'dan gelen 12 avcı Tunceli'de huzuru kaçırdıİspanya’dan yaban hayvanı avlamak için gelen 12 kişilik avcı grubu Tunceli’de gerginliğe neden oldu. Tunceli’de avcılığın yasaklandığını vurgulayan Munzur Koruma Kurulu sözcüsü, ‘Avcılar hakkında suç duyurusunda bulunduk’ dedi
9.12.2021Gündem
Artvin’de yaban hayatı fotokapanla görüntülendi
Artvin’de yaban hayatı fotokapanla görüntülendiArtvin’de sincap, domuz, kurt, tilki ve ayı gibi yaban hayvanları fotokapanla görüntülendi. Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Artvin Şube Müdürlüğü tarafından kurulan kapanlardaki görüntüler Tarım ve Orman Bakanlığınca paylaşıldı.
2.12.2021Yaşam
Nesli tükenme tehlikesindeki yaban hayvanları fotokapana yansıdı
Nesli tükenme tehlikesindeki yaban hayvanları fotokapana yansıdıDoğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) 6'ncı Bölge Müdürlüğü'nün Antalya, Isparta ve Burdur'da fotokapan yöntemiyle elde ettiği yaban hayvanlarına ait görüntülerden derleme yapıldı. Görüntülerde nesli tükenme tehlikesindeki yaban hayvanları yer alıyor.
18.11.2021Yaşam
Konya ve Ankara'daki yırtıcı kuş ölümleriyle ilgili flaş uyarı! Hepimizi etkileyecek
Konya ve Ankara'daki yırtıcı kuş ölümleriyle ilgili flaş uyarı! Hepimizi etkileyecekGeçtiğimiz günlerde Konya'da küçük orman kartalı, Ankara'da ise şah kartalı ölü bulundu. Küçük orman kartalının elektrik tellerine temas ederek, şah kartalının ise tüfekle vurularak öldüğü tespit edildi. Peki yırtıcı kuşların ölümleri doğadaki dengeyi nasıl etkiler? Vatandaşlar bu konuda ne yapmalı? Ölümlere nasıl engel olunmalı? İşte haberin ayrıntıları...
22.02.2022Gündem
13 yıl önce kaybolan kadını öldüren emekli öğretmenin 25 yıllık cezası onandı
13 yıl önce kaybolan kadını öldüren emekli öğretmenin 25 yıllık cezası onandıKayseri’de 13 yıl önce ortadan kaybolan Saliha Toker'i (32) boğarak öldürdüğü iddiasıyla yargılandığı davada 25 yıl hapse çarptırılan emekli öğretmen Hasan Bulut'un (70) cezası, Yargıtay tarafından onandı. Öte yandan sanık Bulut, poliste baskı altında ifade verdiğini, Saliha Toker'i öldürmediğini ve kendisine komplo kurulduğunu öne sürdü.
4.11.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Yaban Hayvanları ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.