Yasama Yılı

Yasama Yılı

Son dakika yasama yılı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan yasama yılı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan yasama yılı haber sayfamızda...

Yasama Yılı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.095 yasama yılı haberi bulunmuştur.
‘Yeni ve sivil bir anayasa yapılmalı’
‘Yeni ve sivil bir anayasa yapılmalı’TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda, Meclis Başkanlığı’nın 2022 bütçesi görüşüldü. Görüşmelerin ardından Meclis’in 2022 yılı bütçe teklifi, komisyonda kabul edildi.
28.10.2021Siyaset
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'tezkere' açıklaması: CHP, HDP'ye boyun eğdi
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'tezkere' açıklaması: CHP, HDP'ye boyun eğdiPartisinin grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP'nin tezkere kararına tepki gösterdi. "Tezkerenin amacı sınırlarımız boyunca kurulmak istenen terör koridoruna izin vermemek ve saldırıları kaynağında kurutmaktır." diyen Erdoğan, "Son tezkere oylaması öncesi HDP yöneticileri çıktılar ve CHP'ye bir çağrı yaptılar. Açıkça CHP tehdit edildi. Onurlu bir parti ve liderin çıkıp, 'Siz kimsiniz bizi tehdit ediyorsunuz, kendi politikamızı kendimiz belirleriz' diyerek ağzının payını vermesi gerekiyordu. Ama karşımızda artık böyle bir CHP söz konusu değildir. Türkiye'nin en büyük ikinci partisi HDP'ye boyun eğdi." ifadelerini kullandı.
27.10.2021Siyaset
TBMM Başkanlığı'nın 2022 yılı bütçesi belli oldu
TBMM Başkanlığı'nın 2022 yılı bütçesi belli olduTBMM Başkanı Mustafa Şentop, Plan ve Bütçe Komisyonu’nda TBMM Başkanlığının 2022 yılı bütçesinin sunumunu yaptı. Konuşmasına, “Bütçeyi konuşmak sayıları konuşmak değil, insanları konuşmaktır.” diyerek başlayan Şentop, 2022 bütçesinin 2 milyar 198 milyon TL olarak Komisyona sunulduğunu söyledi. Şentop, 27. Dönemde TBMM Başkanlığına sunulan toplam kanun teklifi sayısının 3 bin 925 olduğunu, bu tekliflerden 196’sının kanunlaştığını kaydetti.
27.10.2021Siyaset
'CHP’nin fikriyse sorun çok vahim'
'CHP’nin fikriyse sorun çok vahim'Anayasa’nın ilk dört maddesiyle ilgili tartışmalara tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu tüm CHP’lilerin iradesi midir yoksa Kılıçdaroğlu’nun kişisel fikri midir? Eğer bu CHP’nin kurumsal iradesiyse ortada ülkemiz açısından çok vahim bir sorun var demektir” dedi.
7.10.2021Siyaset
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: HDP, Akşener'i veto etti
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: HDP, Akşener'i veto ettiPartisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, İyi Parti lideri Akşener'in 'başbakanlığa adayım' sözleriyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Erdoğan, "HDP, Millet İttifakı'ndaki gizli ortaklık hakkını kullanarak bu hanımefendiyi veto etmiştir. Meral Akşener, hayali bir makama talip oldu." ifadelerini kullandı.
6.10.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan: HDP, Akşener'i veto etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan: HDP, Akşener'i veto ettiPartisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, İyi Parti lideri Akşener'in 'başbakanlığa adayım' sözleriyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Erdoğan, "HDP, Millet İttifakı'ndaki gizli ortaklık hakkını kullanarak bu hanımefendiyi veto etmiştir. Meral Akşener, hayali bir makama talip oldu." ifadelerini kullandı.
6.10.2021Haberler
Yeni yasama yılının ilk dokunulmazlık fezlekeleri Meclis'te
Yeni yasama yılının ilk dokunulmazlık fezlekeleri Meclis'teHDP'li 3 ve DBP'li 1 milletvekiline ait 4 dokunulmazlık dosyası, TBMM Başkanlığına sunuldu.
5.10.2021Siyaset
Sistem önerisi vekillere sunuldu
Sistem önerisi vekillere sunulduCHP’nin yeni yasama yılında izlenecek yol haritası ve 2023 seçimlerine giden süreçte izlenecek stratejileri belirlemeye dönük Abant kampı başladı.
3.10.2021Siyaset
Türkiye ‘yeşil fırsatı’ seçti
Türkiye ‘yeşil fırsatı’ seçtiHaftaya Meclis’te görüşülmeye başlanacak ‘iklim yasası’ üretimde karbon salımını düşürecek. Şirketler yüksek karbon vergilerinden kurtulurken yasal altyapısı oluşturulan döngüsel ekonomi, yeni fırsat kapıları açacak
3.10.2021Ekonomi
Erdoğan’dan Meclis açılışında birlik ve beraberlik mesajı: Parçalanarak güçlenemeyiz
Erdoğan’dan Meclis açılışında birlik ve beraberlik mesajı: Parçalanarak güçlenemeyizYeni Yasama Yılı açılışında konuşan Erdoğan, “Hiçbirimiz için başka Türkiye yok... Aklımızdan asla çıkarmamalıyız ki, bölünerek büyüyemeyiz, parçalanarak güçlenemeyiz” dedi. Erdoğan yeni anayasanın millete verilecek en güzel 2023 hediyesi olacağını vurguladı
2.10.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Bahçeli görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Bahçeli görüştüGelen son dakika haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM yeni yasama yılı açılışının ardından TBMM'de Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile görüştü.
1.10.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın anayasa çağrısına Kılıçdaroğlu'ndan cevap
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın anayasa çağrısına Kılıçdaroğlu'ndan cevapCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni anayasa çağrısına ilişkin, "Kendisine ve büyük bir olasılıkla MHP'ye yaptığı çağrı." dedi.
1.10.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan TBMM açılışında 'Kürt sorunu' açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan TBMM açılışında 'Kürt sorunu' açıklamasıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ndeki özel oturumunda konuşma yaptı. Erdoğan, 'Terör örgütleri dahil her kesim tarafından istismar edilen, 'Kürt sorunu' denilen meseleyi, hak ve özgürlüklerden kalkınmaya kadar tüm boyutlarıyla çözdük' dedi.
1.10.2021Haberler
TBMM'de yeni yasama yılı açıldı! Şentop: Meclis'imizin maneviyatı için önem arz etmekte
TBMM'de yeni yasama yılı açıldı! Şentop: Meclis'imizin maneviyatı için önem arz etmekteTürkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) 27'nci Dönem 5'inci Yasama Yılı açıldı. TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Şüphesiz ki her konuda uzlaşmak mecburiyetinde değiliz, ne var ki uzlaşmanın mümkün olduğu durumlarda da çözümü gündelik siyasete feda etmemek gerekir. Anlaşmazlığa düşülen konularda yaklaşımlarımızın milletin aziz varlığını temsil eden bir vakara sahip olması, Meclis'imizin maneviyatı için önem arz etmektedir. Bu çatı altında hiç kimse, bu güzel ve mukaddes ülkemizi daha çok sevme konusunda yarışamaz" dedi.
1.10.2021Siyaset
TBMM'de 27. Dönem 5. Yasama Yılı başladı
TBMM'de 27. Dönem 5. Yasama Yılı başladıTBMM Genel Kurulu, 27. Dönem 5. Yasama Yılı'nın başlaması dolayısıyla Meclis Başkanı Mustafa Şentop başkanlığında özel gündemle toplandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da, yasama yılı açılış programına katıldı.
1.10.2021Gündem
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan fahiş fiyat açıklaması
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan fahiş fiyat açıklamasıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Rekabeti bozan, piyasadaki hakim durumu kötüye kullanan ve fiyatları keyfi bir şekilde belirleyen firmaların üzerine kararlılıkla gideceğiz." ifadelerini kullandı.
1.10.2021Ekonomi
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan TBMM açılışında 'Kürt sorunu' açıklaması
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan TBMM açılışında 'Kürt sorunu' açıklamasıGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ndeki özel oturumunda konuşma yaptı. Erdoğan, 'Terör örgütleri dahil her kesim tarafından istismar edilen, 'Kürt sorunu' denilen meseleyi, hak ve özgürlüklerden kalkınmaya kadar tüm boyutlarıyla çözdük' dedi.
1.10.2021Siyaset
TBMM'de yeni yasama yılı 2.5 ay tatilin ardından başlıyor
TBMM'de yeni yasama yılı 2.5 ay tatilin ardından başlıyorTBMM Genel Kurulu, 27. Dönem 5. Yasama Yılı için bugün toplanacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yasama yılı açılışı dolayısıyla milletvekillerine hitap edecek.
1.10.2021Siyaset
‘2023’te yeniden aday olabilir’
‘2023’te yeniden aday olabilir’TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 2023’te gerçekleştirilecek seçimde yeniden aday olup olamayacağı konusunda, “Şüphesiz. Onunla ilgili hiçbir tereddüt yok” dedi.
1.10.2021Siyaset
TBMM Başkanı Şentop: TBMM'nin sorunların çözüm yeri olduğu tartışılmaz
TBMM Başkanı Şentop: TBMM'nin sorunların çözüm yeri olduğu tartışılmazTBMM Başkanı Mustafa Şentop, "TBMM, Türkiye'de hem siyasetin hem de yaşanan bütün sorunların görüşüldüğü bir yerdir. TBMM'nin sorunların çözüm yeri olduğunu kimsenin tartışması mümkün değil" dedi.
30.09.2021Siyaset
‘Reformist kimliğimizle önemli adımlar atacağız’
‘Reformist kimliğimizle önemli adımlar atacağız’AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, yeni yasama yılında yargı reformu, ekonomi ve salgınla mücadele başta olmak üzere  birçok konuya eğileceklerini belirterek, “Reformist kimliğimizle yine önemli adımlar atacağız” dedi.
30.09.2021Siyaset
Yasama yılı ne zaman başlıyor 2021? TBMM, yeni yasama dönemine hazırlanıyor!
Yasama yılı ne zaman başlıyor 2021? TBMM, yeni yasama dönemine hazırlanıyor!Meclis, 2.5 aylık aranın adından yeni yasama yılına başlıyor. 17 Temmuz'da başlayan tatil sonrasında, TBMM'de yeni dönem için hazırlıklar sürüyor. Peki, yeni yasama yılı ne zaman başlıyor, Meclis'in kaçıncı yasama yılı?
27.09.2021Gündem
Son dakika! Kritik Kabine Toplantısı başladı
Son dakika! Kritik Kabine Toplantısı başladıKabine Toplantısı Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında saat 15.55'de toplandı. Erdoğan başkanlığında yapılan Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki toplantı yaklaşık 3 saat sürdü.
27.09.2021Gündem
Son dakika haberleri: Beştepe'de kritik gündem! 5 market, yeni tedbirler...
Son dakika haberleri: Beştepe'de kritik gündem! 5 market, yeni tedbirler...Yeni haftanın ilk gününde gözler Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde olacak. Kabinenin gündeminde fahiş fiyatla mücadele, yeni yasama yılının yol haritası, koronavirüs vaka sayılarındaki artış ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD'deki temasları olacak.
26.09.2021Gündem
Beştepe'de kritik gündem! 5 market, yeni tedbirler...
Beştepe'de kritik gündem! 5 market, yeni tedbirler...Yeni haftanın ilk gününde gözler Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde olacak. Kabinenin gündeminde fahiş fiyatla mücadele, yeni yasama yılının yol haritası, koronavirüs vaka sayılarındaki artış ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD'deki temasları olacak.
26.09.2021Haberler

Benzer Haber Etiketleri

Yasama Yılı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.