Yased

Yased

Son dakika YASED haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan YASED gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan YASED haber sayfamızda...

Yased

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 408 yased haberi bulunmuştur.
‘Tecrübeler KOBİ’lerle paylaşılmalı’
‘Tecrübeler KOBİ’lerle paylaşılmalı’ Küresel firmaların sürdürülebilirlikte iddialı hedefleri olduğunu belirten YASED Genel Sekreteri Serkan Valandova, bu tecrübelerin KOBİ’lerle paylaşılması gerektiğini söyledi
16.11.2021Ekonomi
‘Yeni bir enerji sistemi doğuyor’
‘Yeni bir enerji sistemi doğuyor’İklim ve enerji alanındaki küresel gelişmeler ve Türkiye’ye etkileri, Sabancı Center’da, Dünyada Enerji ve İklim Trendleri ve Türkiye’ye Yansımaları başlığı ile düzenlenen IICEC Konferansı’nda ele alındı.
13.11.2021Ekonomi
YASED Başkanı ikinci kez Ayşem Sargın oldu
YASED Başkanı ikinci kez Ayşem Sargın olduSalgın süreci nedeniyle 39. ve 40’ıncı genel kurulunu bir arada gerçekleştiren Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED), başkanlığına ikinci kez Ayşem Sargın seçildi
27.09.2021Ekonomi
Yabancı yatırıma formül: Rekabetçi kalalım risk algısına bakalım
Yabancı yatırıma formül: Rekabetçi kalalım risk algısına bakalımUluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED) Başkanı Ayşem Sargın, Türkiye’nin gelişmiş sanayisi ve iş gücü ile iş yapma şekillerindeki uluslararası standartlara uyumunun salgın sonrası ülkeyi yatırımlarda rekabetçi kılmaya devam edeceğini söyledi. Sargın, YASED’in 39. ve 40. Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, salgının global ticarete ve uluslararası yatırımlara yönelik olumsuz etkisine değindi.
25.09.2021Ekonomi
Son dakika: Erdoğan'dan dünyaya iklim krizi mesajı: Bize düşeni yapacağız
Son dakika: Erdoğan'dan dünyaya iklim krizi mesajı: Bize düşeni yapacağızSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşmiş Milletler Yüksek Düzeyli Enerji Diyaloğu Toplantısı’na video mesaj gönderdi. Erdoğan "Kurulu elektrik gücü içinde yenilenebilir payımız yüzde 53' açıklamasında bulundu. Erdoğan "İklim krizi ile mücadelede bize düşeni yapacağız" ifadelerini kullandı.
24.09.2021Siyaset
Son dakika haberleri: Yeni tedbirler gelecek mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklama
Son dakika haberleri: Yeni tedbirler gelecek mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklamaCuma namazı sonrası açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Koronavirüsle mücadelede yeni tedbirler gelir mi?" sorusuna yanıt verdi. Erdoğan, "Çok farklı yeni bazı tedbirler noktasında benim bilgi alanımdan öte bu Bilim Kurulu'nun ilgi alanı. Bilim Kurulu'nun maske konusunda hassasiyeti var. Bunun da çarşı pazarda olduğu gerçek. Bundan taviz vermeden yolumuza devam edeceğiz." dedi.
24.09.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan YASED Genel Kurulu'na mesaj
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan YASED Genel Kurulu'na mesajCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD'de şirketlerin üst düzey temsilcileri ile yaptıkları görüşmelerde Türkiye'nin isminin daha fazla zikredildiğini belirterek, "Türkiye'ye yönelik artan bu yatırım iştahını, YASED gibi bu alanda yetkin ve tecrübeli kuruluşlarımızın da desteğiyle inşallah hep birlikte fırsata çevireceğimize inanıyorum." açıklamasında bulundu.
24.09.2021Ekonomi
Uluslararası alandaki en başarılı 1.000 Türk araştırma ile belirlenecek
Uluslararası alandaki en başarılı 1.000 Türk araştırma ile belirlenecekTürkiye'nin uluslararası alanda en üst düzeyde başarı elde etmiş profesyonelleri, "Global Turks par Excellence" araştırmasında ilk kez bir araya getiriliyor.
1.07.2021Ekonomi
Yabancı yatırıma yeni yol haritası
Yabancı yatırıma yeni yol haritasıCumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi, ‘2021 - 2023 Türkiye Uluslararası Doğrudan Yatırım Stratejisi’ni yayımladı. Stratejide, Türkiye’nin bu süreçte ihtiyaç duyduğu katma değerli, bilgi yoğun ve nitelikli istihdam sağlayan yatırımların ülkeye kazandırılması için hedef odaklı bir UDY Stratejisi’nin 2023 yılı hedeflerine ulaşılmasında önemli katkılar sağlayacağı vurgulandı.
23.06.2021Ekonomi
‘Pandemi etkisi uzun süre devam edebilir’
‘Pandemi etkisi uzun süre devam edebilir’Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED) Başkanı Ayşem Sargın, “2021’in ilk yarısında aşının yaygınlaşmasıyla birlikte pandemiyi kontrol altına alan büyük ekonomilerin iyileşme yoluna girdiğini görüyoruz. Bununla birlikte pandemiyi geride bıraksak da pandemi kaynaklı krizin ekonomiye ve iş hayatına etkilerini uzun vadede yaşamaya devam edeceğimiz muhtemel” dedi.
22.06.2021Ekonomi
'Kültürel mirasın korunması için her türlü iş birliğine hazırız'
'Kültürel mirasın korunması için her türlü iş birliğine hazırız'Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED) Başkanı Ayşem Sargın, sahip olduğu kültürel mirasın Anadolu’nun dünya tarihinde oynadığı önemli rolü de yansıttığını ifade ederek, “Tarihin sıfır noktası olarak kabul edilen Göbeklitepe’den bu yana dünya tarihine yön veren sayısız medeniyete ev sahipliği yapmış olması, ülkemizin dünya üzerinde ne kadar stratejik ve önemli bir konumda yer aldığının da bir göstergesidir” dedi. Kültürel varlıkları korumanın ortak bir sorumluluk olduğunu kaydeden Sargın “YASED üyesi şirketlerin de bu konu üzerinde gereken hassasiyeti göstererek üzerlerine düşeni yapmaları bizleri memnun ediyor ve gururlandırıyor” ifadelerini kullandı.
18.04.2021Kültür Sanat
Eşref Hamamcıoğlu kimdir, kaç yaşında? Galatasaray başkan adaylığını açıklayan Eşref Hamamcıoğlu biyografisi...
Eşref Hamamcıoğlu kimdir, kaç yaşında? Galatasaray başkan adaylığını açıklayan Eşref Hamamcıoğlu biyografisi...Eşref Hamamcıoğlu kimdir sorusu Galatasaray'lı taraftarlar tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. Galatasaray Başkan adaylığını resmen açıklayan Eşref Hamamcıoğlu hayatı kariyeri ve kişisel serveti konusunda araştırma konusu olmaya devam ediyor. Peki Galatasaray Başkan adaylığını koyan Eşref Hamamcıoğlu kimdir? İşte hayatı ve kariyeri hakkında bilgiler...
8.04.2021Galatasaray
İş dünyasından yatırım reformuna olumlu bakış
İş dünyasından yatırım reformuna olumlu bakışEkonomi Reform Paketi’nde “yatırımların teşvik edilmesi” amacı kapsamında “özel kesim yatırımlarının korunması hakkında kanun”, “devlet destekleri reformu” ve “yatırım teşvik sisteminin reforme edilmesi” gibi unsurlar da yer aldı.
20.03.2021Ekonomi
İş dünyası 'yatırım reformlarını' olumlu karşıladı
İş dünyası 'yatırım reformlarını' olumlu karşıladıİş dünyası, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Ekonomi Reform Paketi ile üretken yatırımların güçlü bir şekilde teşvik edilmesine olumlu bakarken bunun yatırımcı güvenini güçlendireceği kanaatinde.
19.03.2021Uzmanpara
İş dünyası "yatırım reformlarını" olumlu karşıladı
İş dünyası "yatırım reformlarını" olumlu karşıladıİş dünyası, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Ekonomi Reform Paketi ile üretken yatırımların güçlü bir şekilde teşvik edilmesine olumlu bakarken bunun yatırımcı güvenini güçlendireceği kanaatinde.
19.03.2021Ekonomi
Paket, Türkiye’yi yarışta öne çıkaracak bir adım
Paket, Türkiye’yi yarışta öne çıkaracak bir adımUluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED) Başkanı Ayşem Sargın, “Cumhurbaşkanımızın açıkladığı Ekonomi Reform Paketini, hızla ilerleyen bu küresel yarışta Türkiye’nin konumunu güçlendirecek önemli bir adım olarak değerlendiriyoruz” açıklamasında bulundu.
14.03.2021Ekonomi
Geleceğe yatırım
Geleceğe yatırımUluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED), “Türkiye’nin geleceğine yatırım” vizyonuyla YASED Akademi eğitim programı projesini başlatıyor.
8.03.2021Ekonomi
Son Dakika: Öncelik sağlanacak! Çalışma izni...
Son Dakika: Öncelik sağlanacak! Çalışma izni...Son dakika haberine göre Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi, daha fazla yabancı sermaye için strateji hazırlıyor. Yatırım ortamının iyileştirilmesi, ikamet ve çalışma izni verilmesinde hem öncelik hem kolaylık sağlanacak.
24.02.2021Ekonomi
‘İhtisas’a destekli yatırım çağrısı
‘İhtisas’a destekli yatırım çağrısıTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, İstanbul İhtisas Serbest Bölgesi’nde yazılım ve bilişim sektörlerinden 30 firmanın bölgede faaliyetlerine başladığını bildirdi.
13.02.2021Ekonomi
20 milyar $’lık imza
20 milyar $’lık imzaTürkiye ile AB’den ayrılan İngiltere’nin başını çektiği Birleşik Krallık arasında serbest ticaret anlaşması imzalandı. Sanayi ürünlerinde karşılıklı vergiler sıfırlandı. Bakan Pekcan, ilk hedefin 20 milyar dolar ticaret olduğunu söyledi.
30.12.2020Ekonomi
Yılın son İstişare Kurulu toplantısı yapıldı
Yılın son İstişare Kurulu toplantısı yapıldıTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Birleşik Krallık ile serbest ticaret anlaşmamızı yürürlüğe koyabilmek için Brexit sürecini nefes nefese, dakika dakika takip ediyoruz. Amacımız bir an önce anlaşmayı imzalamak." ifadelerini kullandı.
27.12.2020Uzmanpara
Bakan Pekcan başkanlığında yılın son İstişare Kurulu Toplantısı yapıldı
Bakan Pekcan başkanlığında yılın son İstişare Kurulu Toplantısı yapıldıTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Birleşik Krallık ile serbest ticaret anlaşmamızı yürürlüğe koyabilmek için Brexit sürecini nefes nefese, dakika dakika takip ediyoruz. Amacımız bir an önce anlaşmayı imzalamak." ifadelerini kullandı.
27.12.2020Ekonomi
Potansiyel güçlü katkıda sabırsızız
Potansiyel güçlü katkıda sabırsızızUluslararası Yatırımcılar Derneği’nin (YASED) 5 gün süren Uluslararası Yatırım Zirvesi, hem Türkiye’nin hem de dünyanın gelecek dönemde yatırım trendlerini ortaya koydu.
14.12.2020Ekonomi
Reform cazibesiyle devlere yatırım daveti
Reform cazibesiyle devlere yatırım davetiTürkiye’yi yatırımlarda cazibe merkezi yapmak adına ekonomi ve hukukta yeni bir seferberlik başlattıklarını söyleyen Bakan Elvan, küresel markaları Türkiye’ye çağırdı
9.12.2020Ekonomi
'81 ilimiz yatırımcılar için potansiyel yatırım alanı'
'81 ilimiz yatırımcılar için potansiyel yatırım alanı'Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Türkiye'de doğrudan yabancı yatırımların artmasını çok önemsediklerini belirterek, "Türkiye genelinde 81 ilimiz uluslararası doğrudan yatırımcı için potansiyel yatırım alanı. Sadece belli merkezlerde değil, ülke genelinde üretim, yatırım ve ihracat potansiyeli var." dedi.
8.12.2020Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

Yased ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.