Yeşil Bina

Yeşil Bina

Son dakika yeşil bina haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan yeşil bina gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan yeşil bina haber sayfamızda...

Yeşil Bina

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.677 yesil bina haberi bulunmuştur.
Rus yatırımcılardan Bodrum hamlesi!
Rus yatırımcılardan Bodrum hamlesi!Rusya-Türkiye İş Konseyi Başkanı Ahmet Palankoyev, Rus yatırımcılar tarafından Bodrum'da 83 milyon dolar yatırımla bir spor ve eğlence kompleksinin hayata geçirileceğini bildirdi.
28.06.2021Ekonomi
İş Bankası’ndan çevreci işyeri kredisi
İş Bankası’ndan çevreci işyeri kredisiTürkiye İş Bankası, sürdürülebilirlik çalışmaları kapsamındaki çevreci finansman araçlarını artırmaya devam ediyor. Daha önce elektrikli ve hibrit araçlara avantajlı koşullar uygulamaya başlayarak ürün ve hizmet gamına Çevreci Taşıt Kredisini ekleyen banka, “yeşil bina”lardan işyeri alımlarını finanse etme konusunda da yeni bir ürün geliştirerek “Çevreci İşyeri Kredi Kampanyası”nı başlattı.
18.06.2021Ekonomi
50 milyon dolarlık yeşil tahvil ihracı
50 milyon dolarlık yeşil tahvil ihracıQNB Finansbank, ilk yeşil tahvil ihracını Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile gerçekleştirdi.
15.06.2021Ekonomi
'Şehit Diplomatlar Sergisi' New York'ta açıldı
'Şehit Diplomatlar Sergisi' New York'ta açıldıCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığının, Ermeni terör örgütlerinin şehit ettiği Türk diplomatlar anısına düzenlediği "Şehit Diplomatlar Sergisi", New York'ta Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun katılımıyla açıldı.
20.05.2021Gündem
‘Yeşil binalar’  için fırsat doğdu
‘Yeşil binalar’ için fırsat doğduKoronavirüs pandemisi dünyayı hızlı bir dönüşüme iterken, bu kapsamda önemli bir fırsat da ‘yeşil binalar’ için doğdu. Sağlıklı yaşam alanları sunan binalar için sertifika alımı da artıyor
16.05.2021Ekonomi
ATSO, yeşil binalarda dünya birincisi oldu
ATSO, yeşil binalarda dünya birincisi olduAfyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, İngiltere’de bulunan bina araştırma ve derecelendirme kuruluşu BREEAM’in dünya genelinde yeşil binalar arasında yaptığı oylamada ATSO binasının dünya birincisi olduğunu açıkladı.
30.04.2021Ekonomi
ATSO, BREEAM’de birincilik istiyor
ATSO, BREEAM’de birincilik istiyor3 Haziran 2020’de merkezi İngiltere’de bulunan ve yeşil binalar için sertifikalandırma yapan BREEAM’den (Building Research Establishment Environmental Assessment Method) Türkiye’de var olan yeşil binalar arasında ilk ‘olağanüstü’ seviyede yeşil bina sertifikası alan Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), aynı zamanda bu alanda ilk kamu kuruluşu da oldu.
3.03.2021Ekonomi
Sağlıklı yalıtımının arkasında İzocam Taşyünü var
Sağlıklı yalıtımının arkasında İzocam Taşyünü varSağlıklı, güvenli ve tasarruflu yalıtımın arkasında İzocam Taşyünü var! Taşyünü ürünlerini 13 yıldan bu yana EUCEB sertifikasıyla sunan İzocam, yaptığı sürekli yatırımlarla bu alanda da ilklere imza atarak sektörüne liderlik ediyor.
22.01.2021Marka Haberleri
AXA, Dow Jones Sürdürülebilir Endeksi’ne yükseldi
AXA, Dow Jones Sürdürülebilir Endeksi’ne yükseldiAXA Sigorta, Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi’nde sigorta kategorisinde bir sıra daha yükseldi ve 129 sigorta şirketi arasından 2020 yılının en sorumlu ikinci sigorta şirketi oldu.
19.01.2021Sigorta
Belçika da Atak Electric kullanacak
Belçika da Atak Electric kullanacakKarsan, Belçika’ya ilk Atak Electric otobüslerini teslim etti. Ghent şehrinde yer alan ve taşımacılık devi Keolis’e yapılan teslimat ile iki Atak Electric, kentte büyük bir ofis kompleksi olan Zuiderpoort iş merkezi çalışanlarının ulaşımı için devreye alındı. Zuiderpoort’un çevresel hassasiyetleri doğrultusunda dizel otobüslerin yerine kullanılmaya başlanan Atak Electric’ler, şirket çalışanlarının Ghent-Saint Pierre garı ulaşımında hafta içi yoğun bir şekilde hizmet veriyor.
9.01.2021Otomobil
Alternatif Bank’a LEED Gold Sertifikası
Alternatif Bank’a LEED Gold SertifikasıAlternatif Bank’ın Vadistanbul’daki genel müdürlük binası, Amerika Yeşil Binalar Konseyi’nin çevre dostu binaları derecelendiren sertifikasyon sistemi kapsamında LEED Gold Sertikası’nı almaya hak kazandı.
17.11.2020Marka Haberleri
İstanbul Havalimanı "sıfır atık" belgesini aldı
İstanbul Havalimanı "sıfır atık" belgesini aldıİGA’nın çevre ve sürdürülebilirlik politikalarını titizlikle uyguladığı İstanbul Havalimanı, israfın önlenmesi ve kaynakların daha verimli kullanılması hedefiyle, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hayata geçirilen sıfır atık projesi kapsamında sıfır atık belgesi alan ilk havalimanı oldu.
16.10.2020Ekonomi
En büyük havuz açıldı
En büyük havuz açıldıTürkiye’nin halka açık en büyük yüzme tesisi olarak İstanbul’da inşa edilen Cemal Kamacı Spor Kompleksi dün hizmete açıldı.
9.10.2020Gündem
İstanbul Havalimanı terminali, dünyanın en büyük "LEED Altın" sertifikalı binası seçildi
İstanbul Havalimanı terminali, dünyanın en büyük "LEED Altın" sertifikalı binası seçildiİstanbul Havalimanı, Amerikan Yeşil Bina Konseyi tarafından dünyanın en büyük "LEED sertifikalı binası" olarak tescillendi.
27.05.2020Ekonomi
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan 'hayalim' deyip ekledi! 8 tane daha açılacak
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan 'hayalim' deyip ekledi! 8 tane daha açılacakSon dakika gelen bilgilere göre; Başakşehir Şehir Hastanesi'nin açılış törenine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şehir hastaneleri, başbakan olduğum günden bu yana hayalimdi" diyerek duygularını ifade etti. Başakşehir Şehir Hastanesi'ne ulaşımda sıkıntı yaşanmayacağına işaret eden Erdoğan İBB'yi eleştirerek, "Buranın yolunu yarım yamalak bırakan İstanbul'un bir belediyesi var. Hemen Ulaştırma Bakanlığımızı devreye soktuk. Başakşehir Şehir Hastanesi'nin yanına metro da gelecek. Ulaşımda herhangi bir sıkıntısı olmayacak" açıklamasını yaptı. Erdoğan, CHP'nin Adana'da fuar alanını hastane diye tanıtmasına tepki göstererek, "'Bir kongre merkezine panellerle ayrılmış hastane yapacağız.' demedik. 'Yeşilköy Havalimanının bir bölümüne 45 günde 1005 yataklı hastane inşa edeceğiz.' dedik" ifadelerine yer verdi.
20.04.2020Gündem
Bakan Koca duyurdu: Bugün itibarıyla kullanılacak!
Bakan Koca duyurdu: Bugün itibarıyla kullanılacak!Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "(Başakşehir Şehir Hastanesi) Tamamı hizmete girdiğinde Avrupa'nın tek kampüste en fazla yoğun bakım kapasitesine sahip hastanesi olacaktır." dedi. Koca, "Burada Sağlık Bakanlığımızın öncülüğünde bir prototip firmasının geliştirdiği, devamında Baykar, Sanayi Bakanlığımızın yoğun desteği, ASELSAN ve Arçelik tarafından bu dönemde üretilen ventilatörleri de altını çizerek ifade etmek istiyorum. Yani yerli ve milli vetnilatörümüz bugün itibarıyla üretilmiş ve kullanıma hazır hale getirilmiştir" açıklamasını yaptı.
20.04.2020Haberler
Son dakika: Bakan Koca duyurdu: Bugün itibarıyla kullanılacak!
Son dakika: Bakan Koca duyurdu: Bugün itibarıyla kullanılacak!Son dakika haberlere göre, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "(Başakşehir Şehir Hastanesi) Tamamı hizmete girdiğinde Avrupa'nın tek kampüste en fazla yoğun bakım kapasitesine sahip hastanesi olacaktır." dedi. Koca, "Burada Sağlık Bakanlığımızın öncülüğünde bir prototip firmasının geliştirdiği, devamında Baykar, Sanayi Bakanlığımızın yoğun desteği, ASELSAN ve Arçelik tarafından bu dönemde üretilen ventilatörleri de altını çizerek ifade etmek istiyorum. Yani yerli ve milli vetnilatörümüz bugün itibarıyla üretilmiş ve kullanıma hazır hale getirilmiştir" açıklamasını yaptı.
20.04.2020Siyaset
TAV, ABD’de 5’inci  yolcu salonunu açacak
TAV, ABD’de 5’inci yolcu salonunu açacakTAV Havalimanları’ndan yapılan açıklamaya göre, TAV İşletme Hizmetleri, Capital One iş birliği ile Washington Havalimanı’nda bir yolcu salonu açmak ve 10 yıl boyunca işletmek üzere havalimanı yönetimiyle anlaşmaya vardı.
4.03.2020Ekonomi
Yeşil ofis ve LEED sertifikalı binalara ‘Dünya Dostu’ poliçe
Yeşil ofis ve LEED sertifikalı binalara ‘Dünya Dostu’ poliçeDünya Dostu Sigortacılık anlayışı “Dünya Dostu Acente” programına ek olarak hizmet alanlarını yeniden şekillendiren ve yeni ürünler geliştiren Axa, yeşil ofis ve LEED sertifikalı binalar için özel olarak hazırladığı “Dünya Dostu İşyerim” poliçesinin indirim, hasar sonrası mimari destek ve özel teminat gibi avantajları ile yeşil binaları desteklemeyi hedefliyor.
29.01.2020Ekonomi
AXA ‘Dünya Dostu Sigortacılık’ı hayata geçirdi
AXA ‘Dünya Dostu Sigortacılık’ı hayata geçirdiYenilikçi yaklaşımı ve küresel bilgi birikimiyle sigortacılık sektörüne öncülük eden AXA Sigorta; iklim değişikliği ile mücadele konusunda farkındalığı artırmak için yaptığı çalışmalara bir yenisini daha ekledi.
19.02.2020Sigorta
Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı'na "Yeşil Bina Sertifikası" verildi
Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı'na "Yeşil Bina Sertifikası" verildiİstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı terminal binası, Amerikan Yeşil Binalar Konseyi (U.S. Green Building Council - USGBC) tarafından verilen LEED sertifikasını Gold (Altın) seviyesinde almaya hak kazandı.
13.01.2020Ekonomi
2 milyar TL’yi veriye yatırdı
2 milyar TL’yi veriye yatırdıTurkcell Genel Müdürü Murat Erkan, “Ankara’da açtığımız veri merkezimizle en büyük veri işletmecisi unvanımız pekişti. Çorlu’daki merkez bitince bu alandaki yatırımımız 2 milyar TL’yi aşacak” dedi
2.11.2019Ekonomi
Biyomühendislik harikaları
Biyomühendislik harikalarıİzmir Dokuz Eylül Üniversitesi ve Ege Üniversitesi’nin biyomühendislik, mimarlık, inşaat, kimya, makine ve elektronik mühendisliği gibi farklı bölümlerinde görev yapan altı kadın akademisyen, 2016 yılında, Türkiye Biyotasarım Takımı isimli ortak araştırma ve proje geliştirme platformunu kurdu.
19.10.2019Ege
‘Nefes aldırıyoruz’
‘Nefes aldırıyoruz’İzmir’de doğayla iç içe projeler üreten Tanyer Yapı’nın, Narlıdere’deki son projesi BulutOrman Evleri’nin ön teslimi başladı.
28.07.2019Ege
On Birinci Kalkınma Planı'nda enerji
On Birinci Kalkınma Planı'nda enerjiCumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk kalkınma planı olan 2019-2023 dönemini kapsayan On Birinci Kalkınma Planı çerçevesinde, 2018'de 88 bin 551 megavat olan elektrikteki kurulu güç, 2023 itibarıyla 109 bin 474 megavata çıkarılacak.
9.07.2019Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

havalimanıTürkiyeekonomisigortaAXA

Yeşil Bina ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.