Zap

Zap

Son dakika Zap haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Zap gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Zap haber sayfamızda...

Zap

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.702 zap haberi bulunmuştur.
Zap Suyu'nda sürüklenen ayıyı rafting ekibi kurtardı
Zap Suyu'nda sürüklenen ayıyı rafting ekibi kurtardı HAKKARİ'nin Çukurca ilçesinde, Zap Suyu'na kapılarak, sürüklenen ayıyı rafting ekibi kurtardı. Bu anlar, cep telefonu kamerasına yansıdı.
8.09.2021Yaşam
Irak'ın kuzeyine hava harekatı
Irak'ın kuzeyine hava harekatıMilli Savunma Bakanlığı (MSB), Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Yıldırım operasyon bölgesi ile Zap bölgesinde tespit edilen 2 teröristin hava harekatlarıyla etkisiz hale getirildiğini bildirdi.
6.09.2021Haberler
Irak'ın kuzeyine hava harekatı! Etkisiz hale getirildiler
Irak'ın kuzeyine hava harekatı! Etkisiz hale getirildilerMilli Savunma Bakanlığı (MSB), Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Yıldırım operasyon bölgesi ile Zap bölgesinde tespit edilen 2 teröristin hava harekatlarıyla etkisiz hale getirildiğini bildirdi.
6.09.2021Gündem
MSB duyurdu: Etkisiz hale getirildiler
MSB duyurdu: Etkisiz hale getirildilerPençe Şimşek bölgesinde 3 PKK’lı terörist obüs ve helikopter atışlarıyla etkisiz hâle getirilirken, Zap bölgesinde de eylem hazırlığında olan 2 PKK’lı terörist hava harekatıyla etkisiz hale getirildi.
5.09.2021Haberler
Son dakika! MSB duyurdu: Etkisiz hale getirildiler
Son dakika! MSB duyurdu: Etkisiz hale getirildilerSon dakika haberine göre, Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Pençe Şimşek ve Zap bölgelerinde tespit edilen toplam 5 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.
5.09.2021Gündem
Kandil'e operasyon! 40'a yakın hedef imha edildi
Kandil'e operasyon! 40'a yakın hedef imha edildiMSB'den yapılan açıklamada, "Irak'ın kuzeyindeki Kandil, Gara, Hakurk ve Zap bölgelerinde terör örgütü PKK tarafından kullanılan hedeflere hava harekatı düzenlendi, 40'a yakın hedef imha edildi" denildi.
30.07.2021Haberler
Son dakika... Kandil'e operasyon! 40'a yakın hedef imha edildi
Son dakika... Kandil'e operasyon! 40'a yakın hedef imha edildiMSB'den yapılan açıklamada, "Irak'ın kuzeyindeki Kandil, Gara, Hakurk ve Zap bölgelerinde terör örgütü PKK tarafından kullanılan hedeflere hava harekatı düzenlendi, 40'a yakın hedef imha edildi" denildi.
30.07.2021Gündem
Bakan Akar'dan sınır hattında terörle mücadelede kararlılık mesajı
Bakan Akar'dan sınır hattında terörle mücadelede kararlılık mesajıMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Fırat Kalkanı bölgesinde iki askerin şehit edildiği saldırıyla ilgili, "Gerekli operasyonları yaptık. Şu ana kadar toplam 12 terörist etkisiz hale getirildi. Bu yılın başından itibaren Irak’ın kuzeyindeki operasyonlarda 1581 terörist etkisiz hale getirildi" dedi.
26.07.2021 Haberler
Son dakika... İki askerin şehit edilmesi! Bakan Akar: 12 terörist etkisiz hale getirildi
Son dakika... İki askerin şehit edilmesi! Bakan Akar: 12 terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Fırat Kalkanı bölgesinde iki askerin şehit edildiği saldırıyla ilgili, "Gerekli operasyonları yaptık. Şu ana kadar toplam 12 terörist etkisiz hale getirildi. Bu yılın başından itibaren Irak’ın kuzeyindeki operasyonlarda 1581 terörist etkisiz hale getirildi" dedi.
26.07.2021Gündem
Son dakika... MSB duyurdu! 3 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi
Son dakika... MSB duyurdu! 3 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyinde ve Barış Pınarı bölgesinde toplam 3 PKK/YPG'li terörist etkisiz hale getirildi.
26.07.2021Gündem
Son dakika... MİT, örgütün kritik ismini etkisiz hale getirdi!
Son dakika... MİT, örgütün kritik ismini etkisiz hale getirdi!MİT'in operasyonuyla, PKK/KCK'nın sözde Hakurk lojistik alan sorumlusu "Serdar Pir Avesta" kod adlı terörist Hakan Ateş, Irak'ın kuzeyindeki Hakurk'ta etkisiz hale getirildi.
26.07.2021Gündem
5 gün inceleyip açıkladı! Zirveden acı haber
5 gün inceleyip açıkladı! Zirveden acı haberİstanbul Üniversitesi Coğrafya Bölümü Öğretim Üyesi ve Türk Coğrafya Kurumu Başkanı Doç. Dr. Ahmet Ertek ve ekibi, Türkiye’de küresel ısınmayla birlikte ortaya çıkan iklim değişikliğinin etkisini gözlemlemek için Hakkâri Cilo Dağları’nda inceleme yaptı. Kuzey buzullarında erime tespit ettiklerini söyleyen Ertek, ‘Buzul Devri’nde 10 km olan Suppa Durek Buzulu (Erinç Buzulu), 1948’de 4 kilometre ölçülmüştü şimdi ise 900 metreye düştüğünü belirledik’ dedi
22.07.2021Gündem
Son dakika... MSB duyurdu! 4 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi
Son dakika... MSB duyurdu! 4 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildiGelen bir son dakika haberine göre, Milli Savunma Bakanlığı, "Irak'ın kuzeyindeki Zap bölgesinde tespit edilen 4 PKK'lı terörist hava harekatıyla etkisiz hale getirildi" dedi.
12.07.2021Gündem
Son dakika! Kayseri'de 'sarıkız örümceği' tedirginliği! Zehirli değil ama can yakıyor
Son dakika! Kayseri'de 'sarıkız örümceği' tedirginliği! Zehirli değil ama can yakıyorGelen son dakika haberine göre; Kayseri’de havaların ısınmasıyla özellikle akşam saatlerinde ortaya çıkan 'sarıkız örümceği' (camel spider), halkı tedirgin etti. Öte yandan Hakkari Üniversitesi, biyoçeşitliliği ortaya çıkarmak için hazırlanan proje kapsamında Zap Suyu boyunca karşılıklı lokalitelerde konumlanan yeni böğü türü keşfedildi. Böğü türüne, 'Galeodes hakkariensis' ismi verildi. Ayrıca benzer bir görüntü de Osmaniye'den geldi. Amanos Dağları eteklerindeki Ürün Yaylası'nda bulunan bir eve giren dev örümcek, panik ve korkuya neden oldu.
11.07.2021Gündem
Hakkari'de yeni böğü türü keşfedildi
Hakkari'de yeni böğü türü keşfedildiHakkari Üniversitesi, biyoçeşitliliği ortaya çıkarmak için hazırlanan proje kapsamında Zap Suyu boyunca karşılıklı lokalitelerde konumlanan yeni böğü türü keşfedildi. Böğü türüne, 'Galeodes hakkariensis' ismi verildi.
3.07.2021Gündem
Son dakika! Hakkari'de yeni böğü türü keşfedildi
Son dakika! Hakkari'de yeni böğü türü keşfedildiGelen son dakika haberine göre; HAKKARİ Üniversitesi, biyoçeşitliliği ortaya çıkarmak için hazırlanan proje kapsamında Zap Suyu boyunca karşılıklı lokalitelerde konumlanan yeni böğü türü keşfedildi. Böğü türüne, 'Galeodes hakkariensis' ismi verildi. Ayrıca benzer bir görüntü de Osmaniye'den geldi. Amanos Dağları eteklerindeki Ürün Yaylası'nda bulunan bir eve giren dev örümcek, panik ve korkuya neden oldu.
2.07.2021Gündem
Öğrencilerle rafting yaptı
Öğrencilerle rafting yaptıMillî Eğitim Bakanlığı tarafından uygulanan “Telafide Ben de Varım” programı her ilde farklı etkinliklerle devam ediyor.
1.07.2021Eğitim
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk gençlerle rafting yaptı
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk gençlerle rafting yaptıMilli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Bizim Sümbül Dağı'nın eteğinde, Zap Suyu'nda yapacağımız çok işler var. Çocuklarımızın bu ülkenin bayrağını daha yükseklere taşıyacak bir enerjiyle dopdolu olmalarını çok önemsiyorum." dedi.
30.06.2021Haberler
Bakan Selçuk, Zap Suyu'nda bota bindi
Bakan Selçuk, Zap Suyu'nda bota bindiMilli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Hakkari'de 'Telafide Ben de Varım' programı kapsamında Zap Suyu'nda bota binip, rafting yarışının startını verdi.
30.06.2021Gündem
‘Hiçbir ülkeden geri kalmayacağız’
‘Hiçbir ülkeden geri kalmayacağız’HGK-82 hassas güdüm kitinin teslim töreninde konuşan Akar, “Artık cin şişeden çıktı. Hiçbir ülkeden geri kalmayacağız. Önce biz inanacağız, sonra çevremizi inandıracağız” dedi
25.06.2021Siyaset
Bakan Akar'dan terörle mücadele mesajı: İnlerine girildi, başlarına yıkıldı
Bakan Akar'dan terörle mücadele mesajı: İnlerine girildi, başlarına yıkıldıMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar beraberindeki Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) komuta kademesi ile terörle mücadele harekatında önemli görevler üstlenen 8. Ana Jet Üs Komutanlığı ile 7. Ana Jet Üs Komutanlığında inceleme ve denetlemelerde bulundu.
24.06.2021Siyaset
MSB paylaştı! 2 bölgede örgüte darbe
MSB paylaştı! 2 bölgede örgüte darbeMilli Savunma Bakanlığı, terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonların devam ettiğini ve 2 bölgede toplam 4 teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.
19.06.2021Gündem
Bakan Soylu: Türkiye'de terörist sayısı 250'ye kadar düştü
Bakan Soylu: Türkiye'de terörist sayısı 250'ye kadar düştüİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, temmuz ayından itibaren Türkiye ekonomisinin atağa kalkacağını belirterek, "Öyle bir sıçrayacak ve büyüyecek ki etrafımızdaki Almanya'sı, Fransa'sı, İngiltere'si, İtalya'sı ve hele o her şeye burnunu sokan ABD'si de çatlayacak, patlayacak." dedi.
5.06.2021Siyaset
Son dakika... Zap ve Avaşin'de terör örgütüne darbe!
Son dakika... Zap ve Avaşin'de terör örgütüne darbe!Milli Savunma Bakanlığı, Zap ve Avaşin bölgesinde 3 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.
4.06.2021Gündem
Zap ve Avaşin'de 2 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi
Zap ve Avaşin'de 2 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyindeki Zap ve Avaşin bölgesinde tespit edilen 2 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.
3.06.2021Haberler

Benzer Haber Etiketleri

Milli Savunma Bakanlığımsbhakkarizap suyuZap bölgesi

Zap ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.