Zırhlı Araç

Zırhlı Araç

Son dakika Zırhlı araç haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Zırhlı araç gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Zırhlı araç haber sayfamızda...

Zırhlı Araç

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.878 zirhli arac haberi bulunmuştur.
Zırhlı aracın altında kalan 5 yaşındaki Nure, hayati tehlikeyi atlattı
Zırhlı aracın altında kalan 5 yaşındaki Nure, hayati tehlikeyi atlattı Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde, zırhlı polis aracının altında kalan Nure Dikçe'yi (5) Vali Abdullah Erin ve Emniyet Müdürü Selçuk Doğuş ziyaret etti. Hayati tehlikeyi atlatan Nure'nin ikinci kez ameliyata alınıp ayağına platin takılacağı belirtildi.
21.10.2021Gündem
Kaçak trafo denetimi yapan ekipleri engellemek için lastik yakıp yol kapattılar
Kaçak trafo denetimi yapan ekipleri engellemek için lastik yakıp yol kapattılarŞanlıurfa'nın Hilvan ilçesinin bağlı kırsal mahallelerde jandarma eşliğinde denetime çıkan Dicle Elektrik Dağıtım AŞ (DEDAŞ) ekiplerini mahallelerine sokmak istemeyenler, lastik yakarak yol kapattı. TOMA’nın tazyikli su sıkarak girdiği yolun açılmasıyla, abonesiz trafolar söküldü.
8.10.2021Gündem
Bayraktar TB2 İstanbul semalarında!
Bayraktar TB2 İstanbul semalarında!BAYKAR Savunma'nın sosyal medya hesabından AKINCI'nın gözünden Bayraktar TB2'nin görüntüsü paylaşıldı. Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Selçuk Bayraktar, "Önce kuş olduk, uçtuk semaya... Bir eylül daha geçti..." ifadelerini kullandı.
7.10.2021Ekonomi
Zırhlı araç Türkiye'de ilk kez görücüye çıktı!
Zırhlı araç Türkiye'de ilk kez görücüye çıktı!Türkiye'nin zırhlı araç üreticilerinden Otokar, geliştirdiği askeri araçlarla yurt içinde ve dışında yeni görevler bekliyor.
20.09.2021Ekonomi
Otokar zırhlı araçları yeni görevler için hazır
Otokar zırhlı araçları yeni görevler için hazırTürkiye'nin zırhlı araç üreticilerinden Otokar, geliştirdiği askeri araçlarla yurt içinde ve dışında yeni görevler bekliyor.
19.09.2021Haberler
Dört ülke Türk zırhlısı Yörük 4x4'ü bekliyor
Dört ülke Türk zırhlısı Yörük 4x4'ü bekliyorTürk savunma sanayisinin son dönemde geliştirdiği zırhlı araçlardan Yörük 4x4, 4 ülkenin envanterine girecek.
18.09.2021Haberler
Burkina Faso savunmasını Türkiye ile güçlendiriyor
Burkina Faso savunmasını Türkiye ile güçlendiriyorTerörle mücadele eden Burkina Faso, Türkiye ile savunma sanayisinde yaptığı iş birliği sonucu ordusuna yeni araç ve ekipmanlar kazandırıyor.
17.09.2021Ekonomi
Türkiye'nin yeni zırhlı aracı Altuğ 8x8 göreve hazırlanıyor
Türkiye'nin yeni zırhlı aracı Altuğ 8x8 göreve hazırlanıyorTürk savunma sanayisinin zırhlı kara aracı üreticilerinden BMC, 8x8 sınıfındaki yeni zırhlı muharebe aracı ve personel taşıyıcı Altuğ'u göreve hazırlıyor.
16.09.2021Haberler
Türk savunmasının yeni zırhı Altuğ!
Türk savunmasının yeni zırhı Altuğ!Türk savunma sanayisinin zırhlı kara aracı üreticilerinden BMC, 8x8 sınıfındaki yeni zırhlı muharebe aracı ve personel taşıyıcı Altuğ'u göreve hazırlıyor.
16.09.2021Teknoloji
CNN Türk Bagram Üssü'ne girdi! İşte geride kalanlar...
CNN Türk Bagram Üssü'ne girdi! İşte geride kalanlar...ABD temmuz ayında Afganistan’daki en büyük üssünü kaçar gibi terk etmişti. Amerikan askerleri ayrılınca 5 bin DEAŞ, El Kaide ve Taliban üyesi de üste bulunan şehir büyüklüğündeki hapishaneden serbest kaldı. CNN Türk’ten Enver Kaptanoğlu ve Hilmi Yasa işte o hapishaneye girdi.
5.09.2021Gündem
CNN Türk Bagram Üssü'ne girdi! İşte geride kalanlar...
CNN Türk Bagram Üssü'ne girdi! İşte geride kalanlar...ABD temmuz ayında Afganistan’daki en büyük üssünü kaçar gibi terk etmişti. Amerikan askerleri ayrılınca 5 bin DEAŞ, El Kaide ve Taliban üyesi de üste bulunan şehir büyüklüğündeki hapishaneden serbest kaldı. CNN Türk’ten Enver Kaptanoğlu ve Hilmi Yasa işte o hapishaneye girdi.
5.09.2021Haberler
NATO standartlarında üst düzey koruma sağlıyor! Yüzde 100 yerlilik oranı
NATO standartlarında üst düzey koruma sağlıyor! Yüzde 100 yerlilik oranıTÜMOSAN, "Türkiye'nin yerlilik oranı en yüksek askeri aracı" olarak geliştirilen Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç Pusat'ı göreve hazırlıyor.
3.09.2021Teknoloji
Taliban’dan zafer ilanı
Taliban’dan zafer ilanıABD’nin pazartesi gecesi tahliyeleri sonlandırmasıyla Taliban Kabil Havaalanı’na girdi ve zafer ilan etti. Halen Afganistan’da kalan ABD vatandaşlarının olması Amerikan siyasetinde tepkilere yol açtı. ABD'nin çekilmesi devasa bir başarısızlıkla, verilen sözlerin tutulmamasıyla, 180'den fazla Afgan ve 13 Amerikan askerinin ölümüyle hatırlanacak.
1.09.2021Dünya
Kabil savaş alanı!
Kabil savaş alanı!Pazar günü gerçekleşen ABD hava operasyonunun ardından dün Kabil havaalanına yine bir saldırı girişimi oldu. Bir araç içinden fırlatılan roketler etkisiz hale getirildi.
31.08.2021Dünya
Kara Şahinler de Taliban’ın elinde
Kara Şahinler de Taliban’ın elindeAfganistan’da yönetimi ele geçiren Taliban, ABD tarafından donatılan Afgan ordusunun silah, teçhizat, helikopter ve hava araçlarının büyük bölümüne el koydu. Taliban’ın eline geçen araçlar arasında Black Hawk helikopterleri, A-29 Super Tucano saldırı uçağı ve manevra helikopteri UH-60 Kara Şahinler de yer alıyor.
21.08.2021Gündem
Savunma güç gösterdi
Savunma güç gösterdi53 ülkeden 1236 firmanın katıldığı 15. Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı, Türk savunma sanayiinin gövde gösterisine sahne oldu. Fuarda yerli ve yabancı çok sayıda işbirliği anlaşması imzalandı
20.08.2021Ekonomi
Bozkurt'ta kurulan seyyar askeri köprü, sel ihtimaline karşı kaldırıldı
Bozkurt'ta kurulan seyyar askeri köprü, sel ihtimaline karşı kaldırıldıSel felaketinin yaşandığı Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde kurulan seyyar askeri köprü, şiddetli yağış sonrasında oluşabilecek sel ihtimaline karşı kaldırıldı.İlçede başlayan şiddetli yağış sonrasında askeri personel, Yatay Kaydırmalı Zırhlı Araç Aşırma Köprüsü (ZAAK) olarak bilinen köprüyü kaldırdı.İlçede 11 Ağustos'ta yaşanan sel nedeniyle Ezine Çayı üzerinde bulunan köprü yıkılmış, bölgede çalışan ekiplerin ihtiyacı üzerine 15 Ağustos'ta seyyar askeri köprü kurulmuştu.
19.08.2021Haberler
15 Ağustos'ta kurulmuştu! Askeri köprü kaldırıldı
15 Ağustos'ta kurulmuştu! Askeri köprü kaldırıldıSel felaketinin yaşandığı Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde kurulan seyyar askeri köprü, şiddetli yağış sonrasında oluşabilecek sel ihtimaline karşı kaldırıldı.
19.08.2021Gündem
‘Zırh’ta yurtdışına bağımlılık azalacak
‘Zırh’ta yurtdışına bağımlılık azalacakTürkiye’nin zırh çeliğini üreten Miilux OY, yurtdışına bağımlılığı azaltacak. OYAK’ın yerli üretimi güçlendirmek üzere bünyesine kattığı şirketi Miilux OY, ithalatı sıfırlayacak son teknoloji ürünlerini IDEF’21 Savunma Sanayi Fuarı’nda sergiliyor. Yıllık 38 bin ton kapasite ile zırh çeliği ve aşınmaya dirençli çelik üretip, Türkiye’nin zırh çeliği ihtiyacını karşılayan Miilux OY, yurtdışına bağımlılığı azaltmayı hedefliyor.
19.08.2021Ekonomi
IDEF'te savunma sanayisini güçlendirecek iş birliği anlaşmaları yapıldı
IDEF'te savunma sanayisini güçlendirecek iş birliği anlaşmaları yapıldıUluslararası Savunma Sanayii Fuarı'nda (IDEF 2021), "Kara Kuvvetleri Komutanlığı Artırılmış Gerçeklik (Karar) Projesi", Karadan Karaya Seyir Füzesi (Kara Atmaca) Sözleşmesi ve "Turbojet Motor Tedariki ve Entegrasyonu Projesi Sözleşmesi imzalandı.
18.08.2021Ekonomi
Bakan Akar: Firmalarımız milletçe gurur kaynağımız oldu
Bakan Akar: Firmalarımız milletçe gurur kaynağımız olduMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Başta yerli ve milli İHA, SİHA'lar olmak üzere TSK tarafından kullanılarak sahada yeteneklerini ispatlamış bu silah sistemlerimizi uluslararası standartlarda tasarlayan, üreten ve ihraç eden yerli ve milli firmalarımız; dünya devleri ile yarışır hale gelmiş, milletçe gurur kaynağımız olmuştur." dedi.
17.08.2021Siyaset
Geri sayım başladı! Sona gelindi, ilk kez...
Geri sayım başladı! Sona gelindi, ilk kez...TÜMOSAN Motor ve Traktör Sanayi AŞ (TÜMOSAN), yerli motor çalışmalarının geldiği aşamanın yanı sıra taktik tekerlekli zırhlı araç Pusat'ın hibrit versiyonunu ilk kez 15'inci Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı'nda (IDEF 2021) sergiledi.
17.08.2021Ekonomi
Sel felaketinde can kaybı 70'e yükseldi
Sel felaketinde can kaybı 70'e yükseldiSel felaketinde can kaybı sayısı artmaya devam ediyor. Kastamonu'da 60, Sinop'ta 9, Bartın'da 1 kişinin daha hayatını kaybettiği bildirildi. AFAD'dan yapılan açıklamada, "Sel nedeniyle Kastamonu'da 60, Sinop'ta 9, Bartın'da 1 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir." denildi.
16.08.2021Haberler
Son dakika... Sel felaketinde can kaybı 71'e yükseldi
Son dakika... Sel felaketinde can kaybı 71'e yükseldiSon dakika gelen habere göre; sel felaketinde can kaybı sayısı artmaya devam ediyor. Kastamonu'da 60, Sinop'ta 10, Bartın'da 1 kişinin daha hayatını kaybettiği bildirildi. AFAD'dan yapılan açıklamada, "Sel nedeniyle Kastamonu'da 60, Sinop'ta 10, Bartın'da 1 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir." denildi. AFAD, Sinop ve Kastamonu’da, kayıp ihbar sayısının da 47 olduğunu belirtti.
16.08.2021Gündem
Kayıplar aranıyor enkaz kaldırılıyor
Kayıplar aranıyor enkaz kaldırılıyorBozkurt’ta kayıpları arama çalışmaları sürüyor. Ekipler, sel nedeniyle mahsur kalan hayvanları da kurtarıyor. İlçede bir yandan da enkaz kaldırma ve temizlik çalışmaları sürüyor
16.08.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

selkastamonuzırhlı araçTürkiyesavunma sanayi

Zırhlı Araç ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.