Geri Dön

8 Gün İzin Alan 35 Gün Tatil Yapabilecek!

İzin günleriniz azaldıysa ya da iş yerinizden izin almakta zorlanıyorsanız, resmi tatil günlerini birleştirerek tatilinizi uzatabilirsiniz.

8 Gün İzin Alan 35 Gün Tatil Yapabilecek!

Karşılaştırma sitesi Enuygun.com’un Seyahat Planı Araştırması’na göre, 2013 yılında 23 Nisan ve 1 Mayıs’ın yanı sıra 30 Ağustos ve 29 Ekim tatillerini de hafta sonuyla birleştirerek 4 - 5’er gün izin yapabilirsiniz. Bayram tatilleri ile birlikte, 2013 yılında 8 gün izin alıp 35 gün tatil yapmak mümkün.

Salı gününe gelen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesinde Pazartesi günü de izin alıp, hafta sonunu birleştirerek 4 günlük kısa bir tatile çıkabilirsiniz. Dileyenlerin 1 Mayıs tatilini de birleştirebileceklerini belirten Enuygun.com Analisti Tuğba Hacıbayramoğlu, “Nisan ayında havanın yeterince ısınmayacağını düşünüyorsanız, 1 Mayıs’ta da aynı avantaja sahipsiniz. Çarşamba gününe denk gelen 1 Mayıs tatili öncesi Pazartesi ve Salı günleri izin yaparak toplam 5 günlük bir seyahat planı yapabilirsiniz. www.enuygun.com/ucak-bileti sayfasından bugün yaptığımız bilet karşılaştırmasında 1 Mayıs tatili için vergiler hariç Antalya’ya 43 TL’den gidiş, 46 TL’den itibaren de dönüş bileti bulabiliyorsunuz. 1 Mayıs’ı Kapadokya’da karşılamak isterseniz de vergiler hariç 43 TL’den başlayan fiyatlarla gidiş bileti bulmak mümkün” dedi.

Rahat çalışma koşulları olan iş imkanları için tıklayın!

Ağustos ve Ekim ayları da bol tatilli

Tatil konusunda Ağustos ayının da avantajlı bir ay olduğuna dikkat çeken Hacıbayramoğlu, “Bu yıl Ramazan Bayramı arifesi 7 Ağustos Çarşamba gününe denk geliyor. Resmi tatil olmasa bile, 2,5 gün izin alarak 9 gün tatil yapabilirsiniz. Bayram tatilinin bir iki günü öncesinde ucuz uçak bileti bulabilirsiniz. Uçak biletinde erken davrananlar, otobüs bileti fiyatına uçak bileti satın alabiliyor. Bayram tatilinden bir gün önce gidip, 1 - 2 gün sonra dönme şansınız varsa havalimanlarındaki yoğunluktan da etkilenmezsiniz. Bodrum’a 4 Ağustos’ta giderseniz vergiler hariç 51 TL’den başlayan fiyatlarla bilet bulmanız şu an mümkün. Yine Ağustos ayında 30 Ağustos Zafer Bayramı da Cuma gününe denk geliyor. Cumartesi ve Pazar’ı, hatta Pazartesi’yi de birleştirerek yine 4 günlük kısa bir seyahat yapabilirsiniz” yorumunda bulundu.

Ekim’de hem Kurban Bayramı hem de Cumhuriyet Bayramı var

Ekim ayının da bol tatilli bir ay olduğuna dikkat çeken Hacıbayramoğlu, “Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olması ihtimali çok yüksek. Çünkü arife 14 Ekim Pazartesi günü ve bayram tatili 18 Ekim Cuma günü sona eriyor. Yine 9 günlük bir tatil programı sizleri bekliyor. Yine aynı ay içinde Salı gününe denk gelen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı da unutmayalım. Pazartesi izin alarak, Cumartesi ve Pazar günleriyle beraber yine 4 günlük bir izne çıkabilirsiniz. Kurban bayramı tatili için de şimdiden bilet almanız durumunda, vergiler hariç 51 TL’den başlayan fiyatlarla İzmir’e uçak bileti bulabilirsiniz” hatırlatmasında bulundu.

Tarih/İzin Aralığı

23 Nisan Salı Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı: 1 gün izin al, 4 gün tatil yap
1 Mayıs Çarşamba Emek ve Dayanışma Günü: 2 gün izin al, 5 gün tatil yap
7 Ağustos Çarşamba Ramazan Bayramı Arifesi: 2,5 gün izin al, 9 gün tatil yap
30 Ağustos Cuma Zafer Bayramı: 1 gün izin al, 4 gün tatil yap
14 Ekim Pazartesi Kurban Bayramı Arifesi :Yarım gün izin al, 9 gün tatil yap
29 Ekim Salı Cumhuriyet Bayramı: 1 gün izin al, 4 gün tatil yap

Pelin Akil ve Anıl Altan çiftinden corona dansıOyuncu Pelin Akil ve eşi Anıl Altan corona virüs salgını nedeniyle ikizleriyle birlikte kendilerini karantinaya aldılar. Evde eğlenceli vakit geçiren çift, corona dansı yaptığı anlarını sosyal medya hesaplarından paylaştı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber