Geri Dön

Girişimci ve KOBİ'ler için eğitim seferberliği

E-ticarete odaklanan girişimci ve KOBİ’ler için TEB Girişim Evi ve EticaretSEM’den eğitim seferberliği

Girişimci ve KOBİ'ler için eğitim seferberliği

E-ticaret yapmak isteyen girişimci ve KOBİ’ler için Türk Ekonomi Bankası (TEB) ve EticaretSEM, İstanbul’dan tüm Anadolu’ya yayılan eğitim seferberliği başlattı. Bu kapsamda, 8 ay boyunca İstanbul’da her hafta TEB Girişim Evi’nin ev sahipliğinde eğitimler düzenlenecek. Ayrıca, Anadolu’daki girişimciler ve KOBİ’ler için 16 farklı ilde konferanslar düzenlenecek.

Türk Ekonomi Bankası (TEB), şimdi de e-ticaret sektörünün önde gelen eğitim firmalarından EticaretSEM ile işbirliği yapıyor. KOBİ’lere sunduğu ayrıcalıklı finansal desteğin yanında eğitim ve danışmanlık hizmeti de sunan TEB, EticaretSEM işbirliğiyle ticaretlerini elektronik ortama taşımak isteyen ve dijitalde markalaşmak isteyen KOBİ ve girişimcilere özel eğitim düzenliyor.

E-ticaret alanında faaliyet gösteren firmalara katkıda bulunmak ve e-ticaretin yurt çapında bilinirliğini artırmak amacıyla eğitim faaliyetleri düzenleyen öncü kurumlardan EticaretSEM ile yapılan işbirliği kapsamında TEB Girişim Evi, her hafta Perşembe günü İstanbul’da düzenlenen eğitimlere ev sahipliği yapacak. Anadolu’daki KOBİ ve girişimciler için de 15 günde bir 16 ile yayılan e-ticaret konferanslar gerçekleştirilecek.

İnternette ticaret yapmak isteyenler için eğitimler pek çok konuda A’dan Z’ye bilgi içeriyor. Katılımcılar e-ticaret eğitimleriyle internet tabanlı iş ve ticaret modellerinden, e-ticarette tedarik stok ve entegrasyon süreçlerine kadar pek çok konuda bilgi alırken, dijital pazarlama eğitimleriyle de dijital pazarda marka olmanın yollarını ve varlık yönetiminin nasıl yapılacağını öğrenecek.

16 ilde konferans

E-ticaret sektöründe iş kurmak isteyenlere yönelik ilk kez bu denli geniş çapta düzenlenen eğitimlerde e-ticaret alanında Türkiye’de marka olmuş PayPal ve gittigidiyor.com gibi firmaların üst düzeyyöneticileri ve girişimcilik dünyasının önde gelen melek yatırımcıları ve ağları da girişimcilere bizzat yol gösterecek. Son yıllarda girişimcilere verdiği destekle öne çıkan melek yatırımcılardan Hasan Aslanoba ve ünlü melek yatırım ağı Endavour Türkiye de eğitim verecek kişi ve kurumlar arasında. Eskişehir’den Gaziantep’e, Mersin’den Trabzon’a 16 ilde düzenlenecek konferanslarda ise TEB Girişim Evi Danışmanları konuşmacı olarak yer alacak.

Etkinliklere e-ticaret alanında faaliyet gösteren çok sayıda kurum da özel destek veriyor. Bilginet, Webnak, LA Software, Akakce.com, Tozlu.com.tr, Ticimax, Ofix.com, Adtriplex gibi öncü firmaların yanı sıra Elektronik Ticaret Derneği ve Medyanet tarafından da desteklenen etkinlikler zinciri on binden fazla konuğu ağırlamaya hazırlanıyor.

İlk eğitim 23 Ekim’de TEB Girişim Evi’nde

İstanbul’daki eğitim maratonu 23 Ekim’de TEB Girişim Evi’nde başlayacak. Eğitimler 4 haftalık periyotlar halinde tekrar edilecek. Eğitime katılan girişimciler 4 haftalık eğitim programının sonunda mezun olarak sertifikalarını almaya hak kazanacak. Anadolu’daki ilk konferans ise 4 Kasım’da Ankara’dan start alacak.

E-ticaret ve dijital pazarlama alanında yoğunlaştırılan eğitimlere katılım ücretsiz olacak. Eğitimlere katılmak isteyenlerin başvuruları www.eticaretsem.com üzerinden alınmaya başladı.

Minik Muhammed’den özlediği sağlıkçı annesine “Ne olur gel” ısrarıYeni tip korona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle hastanede çalışan annesi Şeyma Sincar ile özlediği için telefonda görüntülü görüşen Muhammed Çelebi Sincar'ın “Ne olur gel” diye ısrar etmesi yüreklere dokundu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber