Geri Dön
KıbrısAnavatanın acılarını paylaşıyoruz

Anavatanın acılarını paylaşıyoruz

Başbakan Ersin Tatar, Elazığ’da meydana gelen depreme ilişkin “Kıbrıs Türkü Türkiye’deki kardeşlerinin acısını paylaşıyor. Elimizden gelen tüm desteği vermeye hazırız. Sevinçte olduğu gibi kederde de bir olduğumuz Anavatan Türkiye’ye başsağlığı diliyorum” dedi

Anavatanın acılarını paylaşıyoruz

Başbakan Ersin Tatar, dün Kars Büyük Oluklular Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Orhan Yıldız başkanlığındaki 14 sivil toplum örgütü başkanı ile bir araya geldi. Başbakan Tatar, görüşmede, her zaman derneklerle her konuda istişare içinde olduğunu vurgulayarak, sivil toplum örgütleriyle bilgi alışverişinde bulunmanın kendisini memnun ettiğini kaydetti. Tatar, toplantıyı organize ederek, 14 dernek başkanı ile bir araya gelmesine katkı koyanlara teşekkür etti.

Başbakanlık’tan yapılan açıklamaya göre, Gönyeli bölgesinde gerçekleştirilen toplantıda, Elazığ ve Malatya’da meydana gelen deprem ve depremden zarar görenlerle ilgili yapılabilecekler de ele alındı. Toplantıda sivil toplum örgütleri adına söz alan Orhan Yıldız, depremde zarar görenlere yardım etmek arzusunda olduklarını ve bu amaçla derneklerin deprem bölgesine bir ziyaret gerçekleştirmek istediklerini belirterek, Tatar’dan bu konuda destek istedi.

Başbakan Tatar da yaptığı konuşmada, “Depremde zarar görenler kardeşlerimiz. Ayni acıyı biz de kardeşlerimizle birlikte derinden hissediyoruz” dedi. Deprem bölgesini ziyaretin yerinde bir davranış olacağına işaret ederek, bunun en erken zamanda yapılmasının önemli olduğunu belirten Tatar, bu konuda gerekenin yapılmasına hassasiyet göstereceğinin altını çizdi.

‘Kardeşlerimizin yanındayız’

Öte yandan Başbakan Tatar, Elazığ’da meydana gelen deprem dolayısıyla bir mesaj da yayımladı. Tatar, Kıbrıs Türkü’nün Türkiye’deki kardeşlerinin acısını paylaştığını belirterek, “Sevinçte olduğu gibi kederde de bir olduğumuz Anavatan Türkiye’ye başsağlığı diliyorum. Yaralılarımıza acil şifalar temenni ediyorum. Kıbrıs Türkü her zaman olduğu gibi Türkiye’deki kardeşlerinin yanındadır. Elimizden gelen her türlü desteği vermeye hazırız”  ifadelerini kullandı. Tatar ayrıca, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu telefonla arayarak, Elazığ ve Malatya’da meydana gelen deprem dolayısıyla geçmiş olsun dileklerini iletti.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler