Geri Dön

Kadınlar Birliği’nden buzdolabı bağışı

Kıbrıs Türk Kadınlar Birliği, Lefkoşa Devlet Hastanesi Ortopedi birimine dört buzdolabı bağışta bulundu.

Kadınlar Birliği’nden buzdolabı bağışı

Kadınlar Birliği Yönetim Kurulu hastaneyi ziyaret ederek bağışı, Sağlık Bakanı Ali Pilli’ye sundu.

Ortopedi biriminde yapılan basın toplantısında konuşan Kadınlar Birliği Başkanı Gülten Feridun, birlik olarak hastaneye sürekli olarak yaptıkları yardımlardan bahsederek, düzenledikleri çay etkinliğinden elde edilen gelirle dört buzdolabı aldıklarını belirtti.

Kadınlar Birliği Merkez Örgütü Başkanı Halide Tunceri de toplumda duyarlı sivil toplum örgütleri olduğunu ve Kadınlar Birliği’nin de bu kuruluşların en eskilerinden birisi olarak Kıbrıs’ın mücadele tarihi içerisinde kadın, çocuk ve toplum yararına katkılarda bulunduğunu vurguladı.

Tunceri, devletin yaşadığı sıkıntıların giderilmesine bir nebze katkı yapmak istediklerini ifade ederek, her sivil toplum kuruluşunun bu tür eksikliklerin bir ucundan tutması ve Kıbrıs Türkü’nün yardımlaşarak daha sıkıntısız günlere yürümesi gerektiğini ifade etti. Sağlık Bakanı Ali Pilli de, yetiştirdiği ve halen tahsilini sürdüren doktorlarla birlikte, 1953’ten bu yana topluma verdiği hizmetlerden ötürü Kıbrıs Türk Kadınlar Birliği’ne teşekkür ederek, sağlığa yapılan katkıların kutsal olduğunu ve insana yatırım anlamı taşıdığını söyledi.

Her şey bir şakayla başladı! Günde en az 10 kişi arıyor...Bursa’nın Karacabey ilçesinde yaşayan Ali Bıçkıcı, şaka olsun diye arkadaşları tarafından cep telefonu numarası, ‘Karacabey Longozu’nun arama motoru Google’daki bilgi kutusuna eklenince, ormana gelmek isteyenlerin ilk aradığı kişi oldu. 1,5 yıldır günde en az 10 kişi tarafından bilgi almak için aranan Bıçkıcı, “'Ormanda mangal yasak mı?' diye soranlar bile oluyor” dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber