Kıbrıs

Kıbrıs

Son dakika Kıbrıs haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kıbrıs gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kıbrıs haber sayfamızda...

Kıbrıs

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 35.304 kibris haberi bulunmuştur.
Nota Vermek Ne Demek? Ülkeler Arasında Nota Vermek Ne Anlama Gelir?
Nota Vermek Ne Demek? Ülkeler Arasında Nota Vermek Ne Anlama Gelir?Nota pek çok devlet tarafında tarihte bir birine verilen bir diplomatik terim olmaktadır. Bu nedenle pek çok kişi bu terim hakkında bilgi sahibi olmak istemesi oldukça normal görülmektedir. En çok bireylerin nota hakkında sorduğu soruların başında Nota vermek ne demek? Ülkeler arasında nota vermek ne anlama gelir? Gibi sorular gelmektedir. Bu ve benzeri sorulasın cevabını sizler için derledik.
1.08.2021Eğitim
Şarkıcı Nil Burak hastaneye kaldırıldı
Şarkıcı Nil Burak hastaneye kaldırıldıPop müziğinin efsanevi isimlerinden; besteci ve yorumcu Nil Burak, konser için bulunduğu Kıbrıs'ta aniden rahatsızlandı. Onur Akay, Kıbrıslı sanatçının ameliyata alındığını açıkladı.
1.08.2021Cadde
KKTC'de '1 Ağustos Toplumsal Direniş Bayramı' kutlandı
KKTC'de '1 Ağustos Toplumsal Direniş Bayramı' kutlandıKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) 1 Ağustos Toplumsal Direniş Bayramı dolayısıyla törenler düzenledi.
1.08.2021Dünya
‘Kıbrıs’ta düğüm Rusya ile çözülür’
‘Kıbrıs’ta düğüm Rusya ile çözülür’Kapalı Maraş’ın bir bölümünün kullanıma açılmasıyla uluslararası arenada gündeme oturan KKTC ile ilgili olarak Prof. Hasan Ünal’ın Rusça röportajı büyük ilgi çekti. Prof. Ünal, ‘Rusya’nın, KKTC’yi tanıması hem Türkiye’nin, hem Rusya’nın çıkarına’ dedi
1.08.2021Gündem
KKTC'de orman yangını kontrol altında
KKTC'de orman yangını kontrol altındaGirne'deki Karşıyaka köye yakınlarından yükselen alevler, hızlı müdahale sayesinde kuşatıldı. Cumhurbaşkanı Tatar, yangın bölgesine gelip bilgi aldı.
31.07.2021Dünya
Bakan Akar'dan net mesaj: TSK bölgede bulunmaya devam edecektir
Bakan Akar'dan net mesaj: TSK bölgede bulunmaya devam edecektirMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kıbrıs meselesinin Türkiye için milli bir mesele olduğunu belirterek, "Türk askerinin adadaki varlığını farklı şekillerde yorumlamak son derece yanlıştır, gerçekleri yansıtmamaktadır. TSK bölgede mevcut anlaşmalar çerçevesinde garantör sıfatıyla bulunmaktadır ve bulunmaya devam edecektir" dedi.
30.07.2021Siyaset
KKTC'den aşırı sıcaklara karşı flaş karar
KKTC'den aşırı sıcaklara karşı flaş kararKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) aşırı sıcaklar nedeniyle 2 Ağustos- 30 Eylül tarihlerinde açık havada güneş altında 12.00-16.00 saatlerinde çalışma yapılması yasaklandı.
30.07.2021Dünya
AB uydusu, Türkiye'deki orman yangınlarını Akdeniz üzerinde görüntüledi
AB uydusu, Türkiye'deki orman yangınlarını Akdeniz üzerinde görüntülediAntalya ve Mersin'deki orman yangınlarının dumanları, Avrupa Birliğinin (AB) uydusu tarafından Akdeniz üzerinde fotoğraflandı.
30.07.2021Dünya
Son dakika: Peş peşe orman yangınları! Acı haber geldi...
Son dakika: Peş peşe orman yangınları! Acı haber geldi...Son dakika haberine göre; Türkiye'nin dört bir yanından yangın haberleri gelmeye devam ediyor. Antalya'nın Manavgat ilçesindeki büyük yangında 3 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi. Öte yandan Muğla'nın Marmaris ve Milas-Didim arasında da yangın çıktı. Bakan Pakdemirli Marmaris'teki yangında bir kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Pakdemirli yaptığı paylaşım ile devam eden orman yangınları ile ilgili son durum hakkında bilgi verdi. İşte dakika dakika yaşananlar...
30.07.2021Gündem
Oktay, AB’nin Kıbrıs politikasını eleştirdi: AB, çözümsüzlüğe taraf olmuştur
Oktay, AB’nin Kıbrıs politikasını eleştirdi: AB, çözümsüzlüğe taraf olmuşturIAvrupa Birliği’nin Ada’da ‘çözüme hayır’ diyen Rum kesimini bünyesine alarak gönüllü ve bilinçli bir şekilde çözümsüzlüğün tarafı olduğunu belirten Oktay, BM Güvenlik Konseyi açıklamasını da ‘tam bir hayal kırıklığı’ olarak yorumladı
30.07.2021Siyaset
'Doğu Akdeniz bir güvenlik meselesi'
'Doğu Akdeniz bir güvenlik meselesi'İÜ ile Türk Denizcilik ve Global Stratejiler Merkezi ortaklığında düzenlenen sempozyumda “Doğu Akdeniz, Türkiye için sadece enerji politikası veya ekonomi politik konusu olmaktan çıkmıştır, ciddi bir dış politika ve güvenlik konusu haline gelmiştir” vurgusu yapıldı...
30.07.2021Gündem
KKTC Başbakanı Saner'den Türkiye'deki yangınlar için'geçmiş olsun' mesajı
KKTC Başbakanı Saner'den Türkiye'deki yangınlar için'geçmiş olsun' mesajıKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Ersan Saner, Türkiye'deki yangınlar nedeniyle "geçmiş olsun" dileklerini iletti.
29.07.2021Dünya
Türkiye'den BMGK kararına tepki : Kıbrıs Türk halkının iradesi yine yok sayıldı
Türkiye'den BMGK kararına tepki : Kıbrıs Türk halkının iradesi yine yok sayıldıDışişleri Bakanlığı Kıbrıs'ta konuşlu Birleşmiş Milletler Barış Gücü (BMBG) Misyonu'nun görev süresinin uzatılmasına ilişkin, "Kendi içinde tutarsızlıklarla dolu, gerçeklikten kopuk bu kararda maalesef Kıbrıs Türk halkının iradesi yine yok sayılmıştır" açıklaması yapıldı.
29.07.2021Gündem
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar'dan TBMM Başkanı Şentop'a 'teşekkür' telefonu
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar'dan TBMM Başkanı Şentop'a 'teşekkür' telefonuKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, TBMM Başkanı Mustafa Şentop'u telefonla arayarak, Azerbaycan Milli Meclisi Genel Kurulu’nda düzenlenen Azerbaycan-Pakistan-Türkiye Meclis başkanları toplantısında yaptığı konuşmasındaki Kıbrıs vurgusundan dolayı teşekkür etti.
29.07.2021Siyaset
Kabus gibi! İs kokusu KKTC'den bile hissediliyor
Kabus gibi! İs kokusu KKTC'den bile hissediliyorAntalya'nın Manavgat ilçesi, Adana, Osmaniye ve Mersin'de çıkan orman yangınlarının izleri, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) hissedildi.
29.07.2021Gündem
MSB'den son dakika Afganistan açıklaması! Operasyonel görev yok
MSB'den son dakika Afganistan açıklaması! Operasyonel görev yokMilli Savunma Bakanlığı (MSB), son iki ayda yurt içi ve sınır ötesinde terör örgütlerine karşı 10'u büyük, 30'u orta çaplı 40 operasyonun yapıldığını, bu yılın başından itibaren ise 1595 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi. Yapılan açıklamada ayrıca "Göreve devam edilmesi durumunda TSK unsurlarının Afganistan'da muharip görevi olmayacak, meşru müdafaa dışında operasyonel görevde bulunmayacaktır" denildi. Hudutlardan kaçak geçişlerin arttığı, hudut birliklerinin rotaları bilmelerine rağmen bilinçli olarak müdahale edilmediği iddialarına da cevap geldi.
29.07.2021Gündem
LPG ithalatı mayısta yüzde 12 arttı
LPG ithalatı mayısta yüzde 12 arttıTürkiye'nin LPG ithalatı, mayısta geçen yılın aynı ayına göre yüzde 12,2 artarak 202 bin 956 ton oldu.
29.07.2021Uzmanpara
Tavuk Dünyası’ndan 10 yeni restoran
Tavuk Dünyası’ndan 10 yeni restoranTavuk Dünyası yılın ikinci çeyreğinde 10 yeni restoran açılışına imza attığını duyurdu. 233 farklı noktada müşterilerine hizmet verdiklerini belirten Tavuk Dünyası CEO’su Volkan Mumcu, “Yıl sonuna dek restoran sayımızı 250’ye çıkarma hedefindeyiz” dedi.
29.07.2021Vitrin
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, AB ve BM'ye Kıbrıs eleştirisi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, AB ve BM'ye Kıbrıs eleştirisiCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "AB, Ada'da 'çözüme hayır' diyen Rum kesimini bünyesine alarak gönüllü ve bilinçli bir şekilde çözümsüzlüğün tarafı olmuştur." dedi.
29.07.2021Siyaset
Öğrenci bulmak kolay olmayacak
Öğrenci bulmak kolay olmayacakYaklaşık 2,5 milyon üniversite adayının beklediği YKS sonuçları açıklandı. Hem adaylar hem de üniversiteler büyük bir şok yaşadı. Çünkü 4 yıllık bölümleri tercih edebilecek aday sayısı yarı yarıya düştü. Uzmanlar, yeterli puanı olan aday bulunmadığı için vakıflar başta olmak üzere pek çok üniversitede kontenjanların boş kalacağını düşünüyor; barajın geçen yıl olduğu gibi 170’e düşürülmesi gerektiği söylüyorlar.
29.07.2021Eğitim
KKTC'den 'Kapalı Maraş' açıklaması: Devredilmesi söz konusu olamaz
KKTC'den 'Kapalı Maraş' açıklaması: Devredilmesi söz konusu olamazKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanlığı, "Kapalı Maraş'ın herhangi bir kararla başka bir yönetime devredilmesinin söz konusu olamayacağını" bildirdi.
28.07.2021Dünya
UEFA Şampiyonlar Ligi 2. eleme turu rövanşında 4 maç yapıldı
UEFA Şampiyonlar Ligi 2. eleme turu rövanşında 4 maç yapıldıAvrupa futbolunun kulüp düzeyinde bir numaralı organizasyonu UEFA Şampiyonlar Ligi'nde 2. eleme turu rövanşında dört maç oynandı.
Esnaf önlemini aldı
Esnaf önlemini aldıİzmir’de bir işletmeci iş yerine “Aşı olmayan giremez” yazısı asarak aşılama çalışmalarına destek verdi.
27.07.2021Ege
Hollanda'da flaş koronavirüs kararı! Seyahat kuralları değişti
Hollanda'da flaş koronavirüs kararı! Seyahat kuralları değiştiHollanda'da hükümet, ülke dışına seyahat edenlerin dönüşlerinde karantinaya girmemeleri için tüm Avrupa Birliği (AB) ülkelerini, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) değerlendirme kriterlerine göre, "düşük" riskli (yeşil), "orta" riskli (sarı) olarak gruplandırılacağını açıkladı.
27.07.2021Dünya
Son dakika! Türkiye'den AB'ye 'Maraş' tepkisi
Son dakika! Türkiye'den AB'ye 'Maraş' tepkisiSon dakika haberine göre; Dışişleri Bakanlığı, Kıbrıs Türk halkını görmezden gelen, gerçeklerden kopuk ve sadece Rum tarafının görüşlerini yansıtan açıklamaların Türkiye açısından bir değeri ve hükmü olmadığını bildirerek Avrupa Birliği’nin (AB) Maraş konusunda yaptığı açıklamayı kınadı.
27.07.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

KKTCtürkiyeyangınkıbrıskapalı maraş

Kıbrıs ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.