Kobi 5 milyon dolarlık yatırım

5 milyon dolarlık yatırım

07.05.2024 - 16:11 | Son Güncellenme:

Kozmetik sektöründeki 15. Yılını kutlayan Sinoz, 5 milyon dolarlık yatırımla kurduğu fabrikanın ismini Atatürk’ten aldığı ilhamla belirledi.

5 milyon dolarlık yatırım

Türkiye’nin kozmetik markalarından biri olmasının yanı sıra 50’nin üzerinde ülkeye yaptığı ihracatla göz dolduran Sinoz Kozmetik, tüm ürünlerinin üretileceği , 5 Milyon Dolar yatırımla Sinop’ta inşaatı devam eden fabrikada son aşamaya gelerek açılış için geri sayıma geçti.

Haberin Devamı

Sinop OSB’de bulunan ve 5.000 metrekare kapalı alana sahip olan fabrika, tam kapasite çalışmaya geçtiğinde yüzlerce kişiye istihdam sağlayacak. Fabrikayı hizmete açmaya hazırlanan Sinoz, Mustafa Kemal Atatürk’ün “Her fabrika bir kaledir” sözünden ilhamla fabrikanın adını “Sinoz Kalesi” olarak belirledi.

Sinoz Kozmetik CEO’su Yasin Çörekci “Tüketici her zaman odak noktamız oldu. Sinoz Kozmetik olarak 15 yıldır bu doğrultuda attığımız yatırım adımlarıyla büyümeye devam ediyoruz. Geçen yıl hazırlıkları başlayan fabrikanın sonbaharda faaliyete geçirmeyi planlıyoruz. Sinop OSB’de bulunan ve 5.000 metrekare kapalı alana sahip olan “Sinoz Kalesi” tam kapasite çalışmaya geçtiğinde ekonomiye anlamlı bir değer katacak” dedi.