Geri Dön

ADT 9 Eylül'de "Perde" diyecek

Corona virüs salgınından dolayı perdesini kapatıp gösterimlere ara veren Antalya Devlet Tiyatrosu (ADT), sürpriz bir oyunla 9 Eylül Çarşamba akşamı yeniden 'perde' diyecek.

ADT 9 Eylül'de "Perde" diyecek

Antalya Devlet Tiyatrosu'nun (ADT) yönetmen ve oyuncuları, normalleşme sürecine geçilmesiyle birlikte Antalyalı tiyatroseverleri yeniden bir araya getirebilmek için kolları sıvadı. ADT, 'sürpriz' olarak nitelenen yeni bir oyunun hazırlık çalışmasına başladı.

ADT yönetici ve yönetmenleri, 9 Eylül Çarşamba akşamı prömiyeri gerçekleşecek sürpriz oyunun ardından sahnelenecek diğer oyunları da belirlemek için harekete geçti. Yeni dönemde izlenme rekorları kıran eserlere yer verilecek.

 ADT salonunda oyunların sosyal mesafe kurallarına uyularak izlenmesi için de hazırlık yapılıyor. Normalleşme ile başlayacak yeni sanat sezonu 2021 yılının Mayıs ayına kadar sürecek, izlenecek oyunların isimleri de Devlet Tiyatrosu Genel Müdürlüğü'nce onaylanıp açıklanacak.

Elektrikli araçlar için kendi şarjını doldurabilen sistem geliştirdiErzurum’da ‘Dadaş Kaşif’ lakaplı Abubekir Taşbaşı, tekerleği döndükçe elektrik üreten, evin tüm ışıklarını yakan ve cep telefonunu şarj eden 'akıllı motosiklet' geliştirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber