Geri Dön
Kültür SanatARTweeks@akaretler beşinci edisyonunda büyük ilgiyle sona erdi

ARTweeks@akaretler beşinci edisyonunda büyük ilgiyle sona erdi

İstanbul’un kültür sanat merkezlerinden biri olan Akaretler Sıraevler ikonik 10 binası ile; 8-19 Eylül tarihlerinde ARTweeks@akaretler’in 5.edisyonuna ev sahipliği yaptı. Sanat alanında değerli isimlerin katıldığı etkinlikte 15 galeri, 2 solo sergi, 1 koleksiyoner seçkisi izleyici ile buluştu. 100’den fazla sanatçının 350’ye yakın eseriyle yer aldığı ARTweeks@akaretler 12 günde 55.000 ziyaretçi ağırlayarak sanat sezonunu başlattı.

ARTweeks@akaretler beşinci edisyonunda büyük ilgiyle sona erdi

Bilgili Holding’in ev sahipliği yaptığı ve Sabiha Kurtulmuş ile birlikte organize ettiği ARTweeks@akaretler; dünyanın en büyük servet yöneticisi UBS ana sponsorluğunda ve Alem medya sponsorluğunda 5.edisyonunu gerçekleştirdi. Şehre dönüşü sanat ile kutlayan ARTweeks@akaretler 8 Eylül’de; Akaretler Sıraevler’in A11, A19, A25-27, A35, A37-39, A55 ve F2 numaraları binalarında kapılarını sanatseverlere açtı. 

Uluslararası 15 çağdaş sanat galerisi, 2 solo sergi, 100’den fazla sanatçı ve 1 koleksiyoner seçkisi ile ARTweeks@akaretler 350’ye yakın kıymetli eseri sanatseverlerin keşfine sundu. Ücretsiz ve herkese açık oluşu ile her tarzdan ve yaştan profile uygun olan sanat etkinliğini; koleksiyonerler, sanatçılar, iş dünyasının önde gelen isimleri, bağımsız misafirler ile okul ve öğrenci grupları ziyaret etti. 

ARTweeks@akaretler’e bu yıl ilk defa Galeri Nev İstanbul ve ZILBERMAN katıldı. Bunun yanı sıra Mine Sanat Galerisi, SANATORIUM, Martch Art Project, The Empire Project, x-ist, .artSümer, Vision Art Platform, MERKUR,Pi Artworks, PİLEVNELİ, Mixer, KRANK Art Gallery, Ferda Art Platform, l İdil İlkin l [doku]N, Sanatatak, BB Projectt Art katılan diğer galeriler arasında bulundu. Yıldız Holding Yönetim Kurulu Üyesi Murat Ülker’in özel seçkisi AICA Türkiye Başkanı Sinan Eren Erk küratörlüğünde sergilenirken; Bilgili Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Sanatçı Şerife Bilgili Ercantürk de Afgan kadınlarına ithaf ettiği eserlerini sergiledi. 

 

W Istanbul Ev Sahipliğinde “ART” Konuşuldu!

Akaretler’in gözdesi W Istanbul; ARTweeks@akaretler’in düzenlediği sanat söyleşilerine ev sahipliği yaptı. Pilevneli Galeri Sanatçısı Ali Elmacı “Sanat Pratiği” konulu, Pİ Artworks Galeri Sanatçıları Özer Toroman ve Kemal Seyhan, Prof. Dr. Esra Aliçavuşoğlu moderatörlüğünde “Renk ve Figür Üzerine”konulu, Sanatorium Galeri Sanatçısı Adnan Yerebakan ise “Sanatçı Temsiliyeti, İlişkileri ve Süreçleri” konulu söyleşileri ile W Istanbul’da keyifli bir sohbet ortamında sanatseverler ile bir araya geldi. 

Etkinliğe katılan galeriler ve koleksiyonerler W Istanbul ev sahipliğinde gerçekleştirilen özel bir davette, kendine özgü lezzetleriyle damakları tatlandıran Şef Cihan Kıpçak’ın şık sunumları eşliğinde ARTweeks@akaretler’in organizatörleri ile bir araya geldi. Etkinlik bünyesinde yer alan galeri ve sanatçılar ayrıca iş ve sanat dünyasının önde gelen isimleriyle Alem Dergisi ve W Istanbul ev sahipliğinde düzenlenen davette 5. edisyonu kutladı. 

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler