Sergi

Sergi

Son dakika sergi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sergi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sergi haber sayfamızda...

Sergi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 15.954 sergi haberi bulunmuştur.
İki yılın ardından meydanlar dolacak!
İki yılın ardından meydanlar dolacak!Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, “Konser tiyatro, panel, halk oyunları, sergi ve birçok etkinliğimizle kermes programımız hazır” dedi...
17.05.2022Ege
Kanuni Sultan Süleyman'ın hayatı minyatürde
Kanuni Sultan Süleyman'ın hayatı minyatürdeTrabzon'da Çınar Uluslararası Kültür ve Sanat Derneği öncülüğünde hazırlanan Osmanlı padişahı Kanuni Sultan Süleyman dönemini anlatan ‘Süleymanname’ minyatür sergisi Kanuni Evi’nde sanatseverlerin beğenisine sunuldu.
17.05.2022Kültür Sanat
Ukrayna’nın ilk Devlet Başkanı için cenaze töreni! Zelenskiy ve eşi de katıldı
Ukrayna’nın ilk Devlet Başkanı için cenaze töreni! Zelenskiy ve eşi de katıldıSovyetler Birliği’nin dağılmasının ardından 88 yaşında hayatını kaybeden Ukrayna’nın seçilmiş ilk Devlet Başkanı olan Leonid Kravçuk için cenaze töreni düzenlendi.
17.05.2022Haberler
Ukrayna’nın ilk Devlet Başkanı için cenaze töreni! Zelenskiy ve eşi de katıldı
Ukrayna’nın ilk Devlet Başkanı için cenaze töreni! Zelenskiy ve eşi de katıldıSovyetler Birliği’nin dağılmasının ardından 88 yaşında hayatını kaybeden Ukrayna’nın seçilmiş ilk Devlet Başkanı olan Leonid Kravçuk için cenaze töreni düzenlendi.
17.05.2022Dünya
‘Baby Gang  Koleksiyonu’  buluşması
‘Baby Gang Koleksiyonu’ buluşmasıMAJİ Art Gallery, ülkemizde teknolojik olarak ilkleri başaran ve yakın zamanda lanse edilip, tamamen satılan 8 bin 890 adetlik elle çizilmiş özel ‘Baby Gang NFT Koleksiyonu’nu VIP bir sergi ile sanatseverlerin beğenisine sundu.
17.05.2022Cadde
Anadolu Adalet Sarayı'nda resim sergisi
Anadolu Adalet Sarayı'nda resim sergisiAnadolu Cumhuriyet Başsavcılığı ve Kartal Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde "Her yerde herkes için varız" isimli proje kapsamında adliye personelinin yaptığı resimler sergilendi.
16.05.2022Kültür Sanat
Bakan Dönmez dördüncü sondaj gemisi için tarih verdi
Bakan Dönmez dördüncü sondaj gemisi için tarih verdiEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Daha önce milletimizle müjdesini paylaştığımız 4'üncü sondaj gemimiz inşallah 19 Mayıs günü Türkiye'de olacak" dedi.
16.05.2022Ekonomi
Antik şehirlerin izinde
Antik şehirlerin izinde Borusan Contemporary’nin sergisi “Chronostasis”, Anadolu’nun antik kentlerinin zengin tarihini yeniden keşfetmeye çağırıyor...
15.05.2022Kültür Sanat
Soyut bir kırılganlık
Soyut bir kırılganlıkGalerist’in yeni sergisi “Ben Aynayım: Gümüş ve Berrak”, Mübin Orhon ile çağdaş seramik sanatçısı Phoebe Cummings’in diyaloğu... İki sanatçının zıtlıkları üzerinden kurgulanan sergide “ayna”ya yansıyan ise zamansız bir kırılganlık.
15.05.2022Kültür Sanat
Brieflyart’ta ilk sergi
Brieflyart’ta ilk sergi‘Sanatçıdan Koleksiyonere’ mottosuyla online müzayede platformu olarak yolculuğuna başlayan Brieflyart, önceki akşam Gümüşsuyu’nda şehre yeni bir sanat alanı sunmak üzere kapılarını açtı.
14.05.2022Cadde
Tarihi zaferine ithaf
Tarihi zaferine ithafAzerbaycanlı sanatçı Nigar Helmi Abbasbayli, ülkesinin tarihi zaferine ithaf ettiği ‘Karabağ’ın Mirası’ adlı kişisel sergisini AKM’de açtı
14.05.2022Cadde
Bakan Yanık: Engellilerin evlerinde bağımlı bir hayat yaşadıkları dönemler eskide kaldı
Bakan Yanık: Engellilerin evlerinde bağımlı bir hayat yaşadıkları dönemler eskide kaldıMüstakil Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (MÜSİAD) düzenlediği ‘Engelsiz Fark Et Engelsiz Keşfet’ etkinliğinde konuşan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, “Artık engelli vatandaşlarımızın her türlü eğitim ve sosyal imkândan yoksun olarak evlerinde, bağımlı bir hayat yaşadıkları dönemler eskide kaldı. AK Parti Hükümetleri olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde birçok toplumsal kesimin hayatını kolaylaştıracak hizmetleri hayata geçirdik. Engelli bireyler artık her alanda var, görünüyorlar, kapalı kapılar ardında değiller. Yetenekleri, bilgi ve enerjileriyle hayata katılıyor, engellere hapsolmadıklarını rahatlıkla gösterebiliyorlar” dedi.
13.05.2022Ekonomi
‘Değişim ateşini yakma zamanı geldi’
‘Değişim ateşini yakma zamanı geldi’İzmir Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Değişim Grubu Başkan Adayı Ali Yenidoğan, Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde düzenlenen bahar kokteylinde meslektaşlarıyla bir araya geldi.
13.05.2022Ege
YÖK Başkanı Özvar: ‘YÖK’ü bitireceğiz’ söylemleri siyasi söylemlerden ibaret
YÖK Başkanı Özvar: ‘YÖK’ü bitireceğiz’ söylemleri siyasi söylemlerden ibaretSahn-ı Seman’dan Dârülfünûn’a Osmanlı’da İlim ve Fikir Dünyası Sempozyumu’nda konuşan Yükseköğretim Kurulu Başkanı Erol Özvar, “Türkiye’de yükseköğretim kurulu tartışmasının politik söylemin ötesinde bir anlam ifade etmediğini düşünüyorum. 1980 darbesine referansta bulunmak, tenkit etmek amacıyla yükseköğretim kurulu, tabirimi mazur görün deyim yerindeyse meze olarak kullanılmaya çalışılmaktadır. ‘Yükseköğretim kurulunu kaldıracağız, YÖK’ü bitireceğiz’ söylemleri işin esasına taalluk etmeyen siyasi söylemlerden ibaret” dedi.
12.05.2022Gündem
El emeği ürünlerin geliri Aysima’ya
El emeği ürünlerin geliri Aysima’yaGüzelbahçe Belediyesi ve Güzelbahçe Türk Anneler Derneği işbirliyle el sanatları ve hobi kurslarında yapılan çalışmalardan oluşan sergi, bu yıl SMA hastası Aysima bebeğe destek için açıldı.
11.05.2022Ege
DEÜ’den tam destek
DEÜ’den tam destekEngelliler Haftası kapsamında Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve Engelsiz Dokuz Eylül Koordinatörlüğü işbirliğiyle “Her İnsan, Dünyaya Bir Armağan” etkinliği düzenlendi.
11.05.2022Ege
Bakan Ersoy: Müzecilik alanında dünyaya yön veren öncü ülkelerden biri haline geldik
Bakan Ersoy: Müzecilik alanında dünyaya yön veren öncü ülkelerden biri haline geldikKültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, kültür sanat fuarı Heritage İstanbul'un açılışında konuştu. Bakan Ersoy, "Kazılar sonucu ortaya çıkan eserler, çağdaş müzecilik anlayışıyla yapılan müzelerimizde sergileniyor. Son yıllarda attığımız adımlarla, müzecilik alanında da dünyaya yön veren, hedefler gösteren öncü ülkelerden biri haline geldik. Türkiye'miz 'kültür varlığı kaçakçılığıyla mücadele' konusunda da rol model olma yolunda ilerliyor" diye konuştu.müze,
11.05.2022Kültür Sanat
2. Süleymannâme kitap ve sergi programı sanatseverlerle buluşuyor
2. Süleymannâme kitap ve sergi programı sanatseverlerle buluşuyorBüyük bir emeğin ürünü olan Süleymannâme Kitabı sınırlı sayıdaki baskısı ile Çınar Kültür ve Sanat Merkezi yayını olarak; geçtiğimiz günlerde yapılan bir program ile sanatseverlerle buluşmuştu.
11.05.2022Kültür Sanat
Modern tarihin en ünlü keşfi! 100'üncü yılında...
Modern tarihin en ünlü keşfi! 100'üncü yılında...1922 yılında Krallar Vadisi'nde Mısır kralı Tutankamon'un bozulmamış mezarını ortaya çıkarılması, modern tarihin en ünlü arkeolojik keşifleri arasında gösteriliyor.
11.05.2022Dünya
Romanın sonu hiç değişmiyor
Romanın sonu hiç değişmiyorUsta sanatçı Kezban Arca Batıbeki’nin yeni sergisi “PULP FICTION 3” alt kültür, klişe, kitsch kavramları ekseninde kadının “görünür”lüğünü tarihsel süreçte sorguluyor.
11.05.2022Kültür Sanat
Bakan Bilgin'den yeni 3600 ek gösterge açıklaması
Bakan Bilgin'den yeni 3600 ek gösterge açıklamasıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "Kamu personelinin 3600 ek göstergeden faydalanması konusunda en kapsamlı düzenlemeyi yapacağımızı ifade etmek isterim; bu ayın sonunda bitirmiş olacağız" dedi.
10.05.2022Ekonomi
Bakan Bilgin açıkladı! Maaşlar için yeni çalışma
Bakan Bilgin açıkladı! Maaşlar için yeni çalışmaMilyonlarca çalışan ve emekli merakla bekliyordu. Çalışma ve Sosyal Güvelik Bakanı Vedat Bilgin 'Temmuz ayında maaş düzenlemesi olacak mı?' sorusuna cevap verdi. İşte detaylar...
10.05.2022Ekonomi
Hockney’den umut baharı
Hockney’den umut baharıDavid Hockney’nin pandemide iPad ile yaptığı çizimlerden oluşan 116 resim, Sabancı Müzesi’ndeki “Baharın Gelişi, Normandiya, 2020” sergisinde ziyarete açılıyor. Baharı müjdeleyen resimler hepimize umut olacak.
10.05.2022Kültür Sanat
Sihirli Kasaba’nın temsilcisi Yeşilnil
Sihirli Kasaba’nın temsilcisi YeşilnilMeksika’da, “Sihirli Kasaba” ilan edilen, Guanajuato eyaletindeki Comonfort tarafından düzenlenen “1. Dünya Su Günü 2022” resim sergisinde UNESCO / Artac Aiap tarafından Uluslararası Ustalık Ödülüne layık görülen, UNESCO/Aıap-Upsd (Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği) üyesi, ressam ve caz sanatçısı Ayşegül Yeşilnil Türkiye’yi temsil ediyor.
9.05.2022Ege
'Masumlar Apartmanı'nda Masal'ın doğumu apartmanın umudu oldu
'Masumlar Apartmanı'nda Masal'ın doğumu apartmanın umudu olduGerçek bir hayat hikayesinden uyarlanan TRT 1 dizisi 'Masumlar Apartmanı', 10 Mayıs Salı günü ikinci sezon 69'uncu bölümü ile ekranlara geliyor. Peki Masumlar Apartmanı'nda bu hafta neler yaşanacak?
9.05.2022Cadde

Benzer Haber Etiketleri

Sergi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.