Sergi

Sergi

Son dakika sergi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sergi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sergi haber sayfamızda...

Sergi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 15.977 sergi haberi bulunmuştur.
Dokudan tuvale
Dokudan tuvaleHazım Evrengil, Nişantaşı Mim Kemal Öke Caddesi’nde yer alan Bohcha adını verdiği kilim ve halı mağazasında bir yer açarak sanata düşkünlüğünü gösterdi.
25.05.2022Cadde
Didem Kınalı sokak hayvanları için elbiselerini sattı
Didem Kınalı sokak hayvanları için elbiselerini sattıHenüz 10 yaşında sahne almaya başlayan, 'Oryantal Didem' olarak adını tüm Türkiye'ye duyuran Didem Kınalı, önceki gün kıyafetlerini sergi haline getirerek, Cihangir sokaklarında sokak hayvanları için satışa sundu. Didem Kınalı, geçen ay kendisi Kıbrıs'ta sahne alırken ölen kedisini dondurtup Kıbrıs dönüşü cenaze töreni ile gömmüştü.
24.05.2022Cadde
Efsane sanatçıların aileleriyle sergi gezdi
Efsane sanatçıların aileleriyle sergi gezdiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi’nde açılan Türk Müziği Tarihi Sergisi’ni gençlerle ve sergide eşyaları bulunan merhum sanatçıların aile üyeleriyle birlikte gezdi.
24.05.2022Siyaset
Davette bir arada
Davette bir aradaSevil Dolmacı Art Gallery, Reuven Israel’in Türkiye’deki ilk kişisel sergisi ‘Slip Slidin’in açılışı öncesinde sanatçı onuruna düzenlenen özel bir yemek davetine ev sahipliği yaptı.
24.05.2022Cadde
Serginin geliri eğitime gidecek
Serginin geliri eğitime gidecekTorbalı’da yaşayan ressamlar Şenay Karasu ve Havva Karasu’nun ilk duo resim sergisi ‘Doğa ve Kadın’ sanatseverlerin beğenisine sunuldu.
23.05.2022Ege
Troia Vakfı Korfmann Kütüphanesi: Kitap deryasında Troya yolculuğu
Troia Vakfı Korfmann Kütüphanesi: Kitap deryasında Troya yolculuğuProf. Dr. Manfred Osman Korfmann tarafından kurulan Çanakkale-Tübingen Troia Vakfı’nın bünyesindeki Korfmann Kütüphanesi, Troya rotasının en önemli duraklarından biri. Kütüphane özellikle Troya ve Troas arkeolojisi konularında çok zengin bir içeriğe sahip
23.05.2022Arkeoloji
Efsane devam ediyor
Efsane devam ediyorTroya Müzesi, uzaktan bakıldığında topraktaki bir yarıktan yükselen dev bir buluntu gibi görünür. Troya Antik Kenti’nin yanı başındaki bu genç fakat dünya çapında büyük ilgi gören müze, içinde Troya’nın katmanları arasında bulunan 10 ayrı kentin buluntularını saklıyor. Bir Troya aşığı olan Müze Müdürü Rıdvan Gölcük’ün deyimi ile İlyada Destanı ile başlayan, Troya kazıları ile süren efsane şimdi genç ve güçlü Troya Müzesi ile devam ediyor.
23.05.2022Arkeoloji
Antik dünyaya zamansız bakış
Antik dünyaya zamansız bakışAxel Hütte’nin Ege ve Akdeniz coğrafyasındaki antik kentleri yorumlayıp belgelediği görkemli projesi “Chronostasis”, antik dünyayı zamansız bir bakışla bugüne getiriyor
23.05.2022 Arkeoloji
CRRfuaye’de yeni sergi: Bağ
CRRfuaye’de yeni sergi: BağCemal Reşit Rey Konser Salonu (CRR) fuaye alanı, farklı disiplinlerde iş üreten 17 sanatçının çalışmalarından oluşan “Bağ” karma sergisine ev sahipliği yapıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Dairesi Başkanlığı’nca, CRRfuaye’de 23 Mayıs-19 Haziran 2022 tarihleri arasında ziyarete açık olacak sergi, sanatçıların geçmiş, gelecek ve bugün ile kurulan ilişkinin sanatsal ifade biçimlerine odaklanıyor.
23.05.2022Kültür Sanat
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Müziği Tarihi Sergisi'ni gezdi: Güzel sürprizler yaşadık
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Müziği Tarihi Sergisi'ni gezdi: Güzel sürprizler yaşadıkCumhurbaşkanlığı Millet Kütüphane'sinde açılan Türk Müziği Tarihi Sergisi’ni sergide eşyaları bulunan merhum sanatçıların aileleri ve gençlerle birlikte gezen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Güzel sürprizler de yaşadık. Bu çok kıymetli sergiyi 15 Ağustos’a kadar ziyaret edebilirsiniz." dedi.
23.05.2022Siyaset
Efsanevi kent çağdaş müze
Efsanevi kent çağdaş müzeAykut Ferah Milliyet Arkeoloji Proje DanışmanıDeğerli Milliyet Arkeoloji Dergisi Okurları;Antik Dönem’in gizemli ozanı Homeros’un İlyada ve Odysseia destanları ile ölümsüzleştirdiği, Hektor’un canı pahasına savunduğu, Akhilleus’un kapıları önünde vurulduğu, yıkılıp gittikten binlerce yıl sonra yeniden yeryüzüne çıkan efsanevi kent Troya...
23.05.2022Arkeoloji
‘Hünernâme’ zamanı
‘Hünernâme’ zamanıMAJİ Art Gallery, kendisini ‘64 yıllık tam zamanlı profesyonel sanatçı’ olarak tanımlayan Gültekin Çizgen’in eserlerinden oluşan ‘Hünernâme’ adlı resim sergisini açtı.
23.05.2022Cadde
Leonardo Da Vinci Ada Modern’de...
Leonardo Da Vinci Ada Modern’de...Ada Modern Sanat Galerisi, Leonardo da Vinci’nin ölümünün 500’üncü yılı anısına Türkiye’nin önde gelen kültür ve sanat insanlarının çalışmalarından oluşan “Leonardo da Vinci’ye Saygı” sergisine ev sahipliği yapmaya başladı.
23.05.2022Ege
Türk sanatçılar Londra’da
Türk sanatçılar Londra’daTürk sanatçıların eserleri, İngiltere’nin başkenti Londra’da sanatseverlerle buluştu.
22.05.2022Kültür Sanat
İstanbul’un yeni ‘Sanat Meydanı’
İstanbul’un yeni ‘Sanat Meydanı’MERKUR, Zilberman, .artSümer ve Pi Artworks’u bu yıl başında bünyesine katan Piyalepaşa İstanbul, yeni “Sanat Meydanı” ile şehrin sanat rotasında “Ben de varım” diyor.
22.05.2022Kültür Sanat
‘Mini retrospektif’
‘Mini retrospektif’Mahmut Celayir’in farklı tekniklerden oluşan işlerinin yer aldığı “Gölgenin İzinde / Tracing the Shadow” sergisinde sanatseverleri geniş bir çeşitlilik bekliyor.
22.05.2022Kültür Sanat
İSMMMO’nun yeni başkanı Erol Demirel
İSMMMO’nun yeni başkanı Erol Demirelİstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nda (İSMMMO) seçimin galibi, Çağdaş Demokrat Muhasebeciler Birliği (ÇDMB) oldu. Seçimi ÇDMB’nin başkan adayı Erol Demirel kazandı.
21.05.2022Ekonomi
Heykeller kovanlarda sanat eserine dönüştü
Heykeller kovanlarda sanat eserine dönüştü20 Mayıs Arı Günü etkinlikleri çerçevesinde Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Arı ve Arıcılık Topluluğu tarafından düzenlenen etkinlikte arı kovanlarına yerleştirilen heykeller, arılar tarafından balmumuyla kaplandı. Eserler düzenlenen sergide görücüye çıktı.
20.05.2022Haberler
Bu sergiyi gezmek için denizin dibine 15 metre dalmak gerekiyor
Bu sergiyi gezmek için denizin dibine 15 metre dalmak gerekiyorMuğla’nın Bodrum ilçesinde 15 metre derinlikte açılan seramik ve heykel sergisi denizin dibini sergi salonuna çevirdi. Sergideki eserleri görmek isteyenler dalgıç kıyafetlerini giyerek 15 metre dalış yaptı.
20.05.2022Haberler
Celayir’den ‘Gölgenin İzinde’
Celayir’den ‘Gölgenin İzinde’Pera Palace Hotel/Galata Fuaye, ‘Gölgenin İzinde’ sergisi ile duayen sanatçısı Mahmut Celayir’i ağırlayarak ön gösterimle kapılarını açtı.
20.05.2022Cadde
Anlamlı destek
Anlamlı destekÇevre ve Sokak Hayvanları Derneği yararına bir sosyal sorumluluk projesi kapsamında düzenlenecek sergi, 2 Haziran’da Kült Palace Feriye’de gerçekleşecek.
19.05.2022Cadde
BASELECTED sergisi sanatseverlerle buluşuyor
BASELECTED sergisi sanatseverlerle buluşuyorT.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından bu yıl 28 Mayıs-12 Haziran tarihleri arasında ikincisi düzenlenen Beyoğlu Kültür Yolu Festivali programında izleyicilerle buluşacak olan BASELECTED sergisi, daha önce BASE’in ilk 5 edisyonuna katılmış Türkiye’nin 4 bir yanından sanatçıların güncel üretimlerinden oluşan bir seçkiyi izleyicilerle buluşturacak. Derya Yücel’in küratörlüğünde, resim, seramik, video, heykel, yerleştirme, fotoğraf, baskı, cam ve grafik tasarım gibi geniş bir yelpazede eserlerin bir araya geldiği sergide 70 sanatçıya ait 100’ü aşkın eser sanatseverlerle buluşacak. Sergi eş zamanlı olarak www.base.ist adresinden de izlenebilecek.
20.05.2022Kültür Sanat
Özel koleksiyonla metaverse’te
Özel koleksiyonla metaverse’teYapı Kredi, gelecek kuşaklar için emanet olarak sakladığı Atatürk’ün kişisel eşyalarından oluşan koleksiyonu, NFT’ye çevirerek 19 Mayıs’ta metaverse’te sergilemeye başlayacak.
19.05.2022Ekonomi
İki yılın ardından meydanlar dolacak!
İki yılın ardından meydanlar dolacak!Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, “Konser tiyatro, panel, halk oyunları, sergi ve birçok etkinliğimizle kermes programımız hazır” dedi...
17.05.2022Ege
Kanuni Sultan Süleyman'ın hayatı minyatürde
Kanuni Sultan Süleyman'ın hayatı minyatürdeTrabzon'da Çınar Uluslararası Kültür ve Sanat Derneği öncülüğünde hazırlanan Osmanlı padişahı Kanuni Sultan Süleyman dönemini anlatan ‘Süleymanname’ minyatür sergisi Kanuni Evi’nde sanatseverlerin beğenisine sunuldu.
17.05.2022Kültür Sanat

Benzer Haber Etiketleri

Sergi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.