Sergi

Sergi

Son dakika sergi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sergi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sergi haber sayfamızda...

Sergi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 14.941 sergi haberi bulunmuştur.
Koronavirüsten ölen Prof. Dr. Zeynalov'un cenazesi, Nahçıvan'a gönderildi
Koronavirüsten ölen Prof. Dr. Zeynalov'un cenazesi, Nahçıvan'a gönderildiAydın'da 15 gündür koronavirüs tedavisi gördüğü hastanede yaşamını yitiren Azerbaycan asıllı Rus ressam ve mimar Prof. Dr. Eldar Zeynalov (60), son yolculuğuna uğurlanmak üzere ata toprağı Nahçıvan'a gönderildi.
12.05.2021Gündem
‘İstanbul’un değeri  44 kez arttı
‘İstanbul’un değeri 44 kez arttıSanatçı Aslı Özok’un “İstanbul” isimli eseri, Artam Antik A.Ş.’nin 2 Mayıs Pazar günü gerçekleşen açık artırmasında satışa sunuldu.
12.05.2021Kültür Sanat
Yıllık İstanbul'un dünü ve bugününe dair araştırmaları  bekliyor
Yıllık İstanbul'un dünü ve bugününe dair araştırmaları bekliyorİstanbul Araştırmaları Enstitüsü’nün akademik dergisi YILLIK: Annual of Istanbul Studies, Aralık 2021 ve 2022’de yayımlanacak yeni sayıları için yazı başvurularını bekliyor. İstanbul’un farklı dönemlerine dair makale, deneme yazısı, kitap ve sergi incelemelerine açık olan YILLIK’a başvurular 15 Haziran’a kadar devam edecek.
11.05.2021Kültür Sanat
Heykelin keşif platformu
Heykelin keşif platformuMilliyet Sanat’ın düzenlediği “II. Heykelde Yeni Keşifler” yarışmasına başvurular başladı. Başvurular 9 Haziran’a kadar sürecek, kazananlar ise Ağustosta açıklanacak. Yarışmanın küratörü Sabiha Kurtulmuş, “Sergilenmeye hak kazanacak eserler ve sanatçılar ciddi bir keşif platformu olacak” dedi.
Pazarlar ne zaman kurulacak, kaça kadar açık, neler satılacak? Pazar yerleri hangi semtlerde açılacak?
Pazarlar ne zaman kurulacak, kaça kadar açık, neler satılacak? Pazar yerleri hangi semtlerde açılacak?29 Nisan akşamı başlayan tam kapanma süreci devam ediyor. 17 Mayıs 2021 tarihine kadar sürecek olan tam kapanma sürecinde pazar yerleri ile ilgili de karar alındı. 81 İli yakından ilgilendiren pazarlar hakkında genelge yayımlandı. Vatandaşlar ise Pazarlar ne zaman açık, pazarlar kaça kadar açık? Pazar yerleri kurulacak mı, nerede, hangi illerde, hangi ilçelerde pazarlar kurulacak? sorularını araştırmaya başladı. İçişleri Bakanlığı konuya ilişkin açıklama yaptı.
8.05.2021Gündem
İstanbul Modern’den Anneler Günü’ne özel sanal sergi turu
İstanbul Modern’den Anneler Günü’ne özel sanal sergi turuİstanbul Modern Anneler Günü’nde kadınları “Sanatçı ve Zamanı” koleksiyon sergisini rehber eşliğinde çevrimiçi gezmeye davet ediyor
Pera Film'den "Dijital Duygular" seçkisi
Pera Film'den "Dijital Duygular" seçkisiPera Film’in “Zevk Meselesi” sergisinden ilhamla hazırladığı “Dijital Duygular” başlıklı seçki, dijital kültürün ve internetin şekillendirdiği yaşamlarımıza sanat filmleri ve videoları aracılığıyla ayna tutuyor. Program, 9 - 29 Mayıs tarihleri arasında Pera Müzesi web sitesinden ücretsiz izlenebilir.
Bakan açıkladı! 150 bin liralık hibe desteği devam edecek
Bakan açıkladı! 150 bin liralık hibe desteği devam edecekTicaret Bakanı Mehmet Muş, Kooperatiflerin Desteklenmesi Programı (KOOP-DES) kapsamında kadın kooperatiflerine verilen 150 bin liraya kadar hibe desteğinin bu yıl da devam ettiğini belirterek, 57 ilde faaliyet gösteren 127 kadın kooperatifin 140 projesine hibe desteği sağlanacağını açıkladı.
7.05.2021Ekonomi
Savaşın kadın kahramanları Macar Kültür Merkezi'nde
Savaşın kadın kahramanları Macar Kültür Merkezi'ndeMacar Kültür Merkezi, 1. Dünya Savaşı zamanında erkeklerin savaştığı esnada kadınların yaptığı “kahramanlıkları” bir sergide bir araya getiriyor. Kadınların Macaristan’da hayata geçirdiği faaliyetlerin yanında Türkiye'deki çalışmalarına da yer veren sergi 18 Nisan – 28 Mayıs 2021 tarihleri arasında gezilebilecek.
Pazar yerleri açık mı, pazarlarda hangi ürünler satılacak? Semt pazarları saat kaça kadar açık? Bakanlık açıkladı
Pazar yerleri açık mı, pazarlarda hangi ürünler satılacak? Semt pazarları saat kaça kadar açık? Bakanlık açıkladıSemt pazarları hakkında son dakika haberleri gündemde aranan konulardan. Tam kapanma sürecinde muaf olanlar dışında tüm iş yerleri kapanmıştı. İçişleri Bakanlığı ise pazar yeri genelgesi yayımladı. Peki, pazarlar bu hafta açık mı, tam kapanmada semt pazarları kapalı mı, çalışıyor mu?
5.05.2021Gündem
8 ve 15 Mayıs Cumartesi  günleri pazarlar açık
8 ve 15 Mayıs Cumartesi günleri pazarlar açıkİçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine “Pazar Yerleri” konulu genelge gönderdi. 8 ve 15 Mayıs 2021 tarihlerine denk gelen cumartesi günleri 10.00-17.00 saatleri arasında sadece yaş sebze/meyve ile fide satışı yapan pazar yerleri açık olacak.
5.05.2021Ekonomi
Anlamlı sergi
Anlamlı sergiDünyanın sanat ve tasarımla daha iyi bir yer olacağına inanan Kale Grubu, Kale Tasarım ve Sanat Merkezi’nde hayata geçirdiği projelerine bir yenisini daha ekledi.
5.05.2021Cadde
Son dakika haberi: İçişleri Bakanlığı'ndan pazar yerleri için genelge!
Son dakika haberi: İçişleri Bakanlığı'ndan pazar yerleri için genelge!Gelen son dakika haberine göre; İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine 'Pazar Yerleri' konulu genelge gönderdi. Genelgeye göre 8 ve 15 Mayıs Cumartesi günleri 10.00-17.00 arasında yaş sebze ve meyve ile fide satışı yapan pazar yerleri açık olacak. Vatandaşlar yaş sebze, meyve ve fide ihtiyaçlarını temin amacıyla ikametlerine en yakın pazar yerine gidebilecekler. İşte detaylar...
4.05.2021Gündem
İçişleri Bakanlığı'ndan pazar yerleri için genelge
İçişleri Bakanlığı'ndan pazar yerleri için genelgeİçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine 'Pazar Yerleri' konulu genelge gönderdi. Genelgeye göre 8 ve 15 Mayıs Cumartesi günleri 10.00-17.00 arasında yaş sebze ve meyve ile fide satışı yapan pazar yerleri açık olacak. Vatandaşlar yaş sebze, meyve ve fide ihtiyaçlarını temin amacıyla ikametlerine en yakın pazar yerine gidebilecekler.
4.05.2021Televizyon
Hashtag’ler yeni kamusal alanımız
Hashtag’ler yeni kamusal alanımızDeniz Gül, SALT’taki yeni sergisi ‘Kazı ve Yüzey’de dilin organik şekilde yeniden yazım ihtimalini sorguluyor. Gül, “Söz ve yazı dili değişti. Artık hashtag kullandığımızda hiç tanımadığımız insanlarla buluşuyoruz. Hashtag’ler kamusal alanımız oldu” diyor
Yapımı tamamlanan Taksim Camii'nde sona gelindi! Cuma açılıyor
Yapımı tamamlanan Taksim Camii'nde sona gelindi! Cuma açılıyorİstanbul Taksim’de yapımı tamamlanan ve ibadete bu cuma açılması planlanan camide son düzenlemeler yapılıyor. İçerisinde otopark, konferans ve sergi salonlarının da yer aldığı, 2 bin 250 kişinin aynı anda namaz kılabilecek.
3.05.2021Gündem
Bu cuma açılacak! Taksim'de yapımı biten camide son rötuşlar...
Bu cuma açılacak! Taksim'de yapımı biten camide son rötuşlar...İstanbul Taksim’de yapımı tamamlanan ve ibadete bu cuma açılması planlanan camide son düzenlemeler yapılıyor. İçerisinde otopark, konferans ve sergi salonlarının da yer aldığı, 2 bin 250 kişinin aynı anda namaz kılabilecek.
3.05.2021Gündem
Taksim'de yapımı tamamlanan camide son düzenlemeler yapılıyor
Taksim'de yapımı tamamlanan camide son düzenlemeler yapılıyorTaksim'de yapımı tamamlanan ve ibadete bu cuma açılması planlanan camide son düzenlemeler yapılıyor.Mimarlar Şefik Birkiye ve Selim Dalaman'ın imzasını taşıyan ve yapımına 17 Şubat 2017'de başlanılan caminin Ramazan ayının son Cuma günü olan 7 Mayıs'ta açılması planlanıyor.
3.05.2021Haberler
Türk oyun geliştiricileri sektörün devleriyle buluşacak
Türk oyun geliştiricileri sektörün devleriyle buluşacakTürk oyun geliştiriciler ile oyun sektörünün önde gelen firmaları 'Mobidictum Business Network’ etkinliğinde bir araya gelecek. Etkinliğin, yeni iş birlikleri ve yeni yatırımları gündeme getirmesi bekleniyor.
2.05.2021Teknoloji
‘Geleceğe Işık’ sergisi
‘Geleceğe Işık’ sergisiKültür-sanat alanında gerçekleştirdikleri etkinliklerle dikkat çeken Payda Platformu, ‘Geleceğe Işık’ sergisinde dostlarını bir araya getirdi.
2.05.2021Cadde
Kırmızının Ötesinde Artsteps çevrimiçi platformunda
Kırmızının Ötesinde Artsteps çevrimiçi platformunda“Kırmızının Ötesinde’’ başlıklı sergi, Artsteps online platformu üzerinden açılıyor. İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Sanat ve Kültür Yönetimi Bölümü son sınıf öğrencileri Gizem Mavi Aydemir ve Şeyma Nur Eren’in Bitirme Projesi dersi kapsamında hazırladıkları sergi 25 Nisan 2021– 25 Mayıs 2021 tarihleri arasında izleyiciyle buluşacak.
30.04.2021Kültür Sanat
İstanbul Modern ile evde sanat
İstanbul Modern ile evde sanatİstanbul Modern, tam kapanma sebebiyle kapalı olduğu dönemde sanatseverleri dijital platformlarda ağırlamaya devam ediyor
29.04.2021Kültür Sanat
Dostları buluşturan gözler
Dostları buluşturan gözlerKovid-19 salgınının artmasıyla açılışı ertelenen Dr. Begüm Gücük’ün ‘Geleceğin Gözleri’ adlı sergisi, Altunizade Kültür Merkezi’nde sanatseverlerle buluştu.
29.04.2021Cadde
TOKİ Başkanı Bulut, kurumun İstanbul'daki projelerinin şantiye  alanlarını inceledi
TOKİ Başkanı Bulut, kurumun İstanbul'daki projelerinin şantiye alanlarını incelediToplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ömer Bulut, kurumun İstanbul'da devam eden projeleriyle ilgili incelemelerde bulundu.
28.04.2021Emlak
Sıra dışı bir sergi: Algoritmalar ve Bitkiler
Sıra dışı bir sergi: Algoritmalar ve BitkilerTıbbi görüntüleme cihazları alanında dünyanın önde gelen teknoloji şirketi Siemens Healthineers, bir ilke imza atarak sıra dışı bir sergi düzenliyor. Bitkileri bambaşka bir bakış açısıyla ele alan Algoritmalar ve Bitkiler sergisi, 28 Nisan’da gerçekleşen açılışla cekimgucu.siemens-healthineers.com adresinden izlenebiliyor.
28.04.2021Kültür Sanat

Benzer Haber Etiketleri

Taksimsergipazarcaddemagazin

Sergi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.