Geri Dön

‘Bir Delinin Güncesi’ izleyicilerle buluşuyor

Ayşe Lebriz Berkem'in Aslı Erdoğan'ın hikayesinden oyunlaştırdığı Bir Delinin Güncesi, izleyicilerle buluşmayı sürdürüyor...

‘Bir Delinin Güncesi’ izleyicilerle buluşuyor

Usta tiyatrocu Ayşe Lebriz Berkem, yazar Aslı Erdoğan’ın Bir Delinin Güncesi hikayesini tiyatro sahnesine taşıdı. Hikayenin oyunlaştırılma süreci ile ilgili şöyle denildi: “Bu hikayeyi, oyuna/performansa dönüştürme aşamasında çıkış noktamız kadının gözünden (kuş bakışı) bu cehennemi nasıl gördüğünü anlatmak oldu. Bu naifliği olabildiğince büyütmek (büyük ölçeğe taşımak) ve gerçek dünya algısını ise küçük ölçeklerde vererek bizdeki iz düşümünü izleyiciye hissettirmekti. Sonuçta bu yaşanan gerçek mi, uydurma mı yoksa sanrılar mı, şimdilik biz de bilmiyoruz. Önemi var mı, onu da bilmiyoruz. Hikâye söylemek istediğini söylüyor; biz de hikâyenin bıraktığı yerden sözü alıp, oyuna dönüştürüyoruz.”Bu hüzünlü ve komik hikaye bu ay izleyicilerle buluşacak.

Oyunu; 5 Mart – 20.30 – Kültüral’da, 8 Mart – 17.00 – Koma’da, 25 Mart – 20.30 – Bomontiada’da izleyebilirsiniz.

‘Bir Delinin Güncesi’ izleyicilerle buluşuyor

Ceza yemekten bıktı... Araçta havuz keyfini ağaç tepesine taşıyorAntalya'da aracının üstünü kesip havuza dönüştürüp trafikte havuz keyfi, ardından da başka bir aracının üzerini teras gibi kullanarak bagaj kısmında mangal keyfi yapan oto aksesuarcısı Murat Tokmak (30), yediği cezalar sonrası eski tip bir minibüsün motorunu ve tekerleklerini söküp ‘sosyal mesafeli’ ağaç jakuzi yapmaya başladı. Aracı trafiğe sokmayıp vinçle bir ağacın üstüne koyacağını belirten Tokmak, “Buna da ceza yazacaklarını düşünmüyorum. Yersem bir daha proje yapmam” dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber