Geri Dön

Fazıl Say, Beethoven'in tüm piyano sonatlarını yorumladı

Dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say, Beethoven'in 32 piyano sonatından oluşan 650 dakikalık kaydını dokuz cdden oluşan bir albümde topladı. Mayıs 2017'de kayıt yapamaya başlayan Fazıl Say, çalışmasını Beethoven'in 250. doğum yılı olarak da kutlanan 2020'de Warner Music etiketiyle müzikseverlerle buluşturdu.

Fazıl Say, Beethoven'in tüm piyano sonatlarını yorumladı

Fazıl Say, Beethoven'in tüm piyano sonatlarını yorumladığı ve dokuz cdden oluşan çalışmasını yayınladı. "İki yıl boyunca Beethoven benim idolüm ve mentorum oldu" sözüyle bu süreci tanımlayan Fazıl Say, Beethoven'in 250. doğum yılıyla aynı döneme denk gelen albümün kayıtlarını geçtiğimiz yılın Kasım ayında tamamlandı.


650 dakikalık bir kayda imza atan Fazıl Say, dokuz cdden oluşan ve bugün yayınlanan bu kaydının yanı sıra Moonlight, Appassionata, Waldstein ve Pathetique sonatlarından oluşan bir seçkiyi de plak formatında müzikseverlere sunuyor.


Bugüne kadar 40 cd yayınlayan Fazıl Say'ın Warner Music etiketiyle yayınlanan ve Beethoven'ın 32 piyano sonatının tamamını yorumladığı çalışmanın kayıtları Salzburg'daki ünlü Mozarteum'da gerçekleşti. 2016 yılında müzik dünyasının en prestijli ödüllerinden biri olarak kabul edilen Beethoven Ödülü'nü de kazanan Fazıl Say'ın bu çalışması Türkiye ile birlikte tüm dünyada ve dijital platformlarda müzikseverlerle buluştu.

Fazıl Say, Beethovenin tüm piyano sonatlarını yorumladı

Uluabat Gölü'nde yılan tedirginliği yaşanıyorGeçtiğimiz günlerde İznik Gölü'nde bir çok yılanın görülmesinin ardından yılanlar bu defa da Uluabat Gölü'nde ortaya çıktı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber