Geri Dön

İstanbul Fringe Festival 2020’nin programı açıklandı

Geçen yıl Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen Istanbul Fringe Festival, bu yıl COVID-19 tedbirleri kapsamında online ortama taşınıyor. Türkiye’den ve yurt dışından sanatçıları bir araya getiren Istanbul Fringe Festival – Online, 21-27 Eylül 2020 tarihlerinde YouTube, Zoom, WhatsApp ve diğer sosyal medya mecralarından ücretsiz takip edilebilecek. Hafta boyunca izlenebilecek kayıtlı video gösterimlerinin yanı sıra canlı performanslar, atölyeler, söyleşiler ve bir de parti olacak.

İstanbul Fringe Festival 2020’nin programı açıklandı

Dijital ortamda izlenirliği yüksek performansların bir araya geldiği festival programında, Almanya, Belçika, Fransa, Hindistan, İngiltere, İtalya, Macaristan, Romanya, Rusya, Tayvan ve Türkiye'den toplamda 12 yabancı, 3 yerli ekip olacak. Yurt dışından gelecek performansların tamamı, 21-27 Eylül tarihleri boyunca YouTube sayfamızdan ücretsiz olarak izlenebilecek. Bu sayede sadece tüm dünyadan izleyicilerin deneyimleyebileceği festivalde bağımsız sanat üreticilerinin bir araya gelerek deneyim ve fikirlerini paylaşacakları paneller, sanatçı-izleyici buluşmaları, online workshoplar gibi etkinlikler de yer alacak.

Sanatçılar Fringe Destek Fonu ile Destekleniyor

Istanbul Fringe, COVID-19’dan olumsuz etkilenen performans sanatçılarını desteklemek amacıyla Fringe Destek Fonu’nu hayata geçirdi. Bu kapsamda tiyatrolar.com.tr üzerinden satışa açılan Fringe Destek Biletleri ile hem İstanbul’daki ve İstanbul dışındaki izleyiciler festivali ücretsiz takip ederken, destek olmak isteyen kişiler, önümüzdeki yıl fiziksel olarak gerçekleştirilmesi planlanan festival katılma hakkına sahip olurken, sanatçılara ve festivale fon sağlayabilecek. 1 Temmuz -31 Ekim 2020 tarihleri arasında ulaşılabilen 6 farklı kategorideki biletlerin geliri Istanbul Fringe Festival 2020 Online seçkisinde yer alan sanatçılara ve festivalin 2021 çalışmalarına destek sağlayacak.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber