Geri Dön
Kültür SanatKaş Caz Festivali bu yıl uluslararası sanatçıları ağırlıyor!

Kaş Caz Festivali bu yıl uluslararası sanatçıları ağırlıyor!

26-27-28 Ağustos tarihlerinde gerçekleşecek olan Kaş Caz Festivali, bu yıl döndüncü kez müzikseverleri ağırlamaya hazırlanıyor. Üstelik festival, bu yıl uluslararası sanatçıları da ağırlayacak.

Kaş Caz Festivali bu yıl uluslararası sanatçıları ağırlıyor!

Bu yıl 4'üncü kez düzenlenecek olan Kaş Caz Festivali, dopdolu ve keyifli bir programla dinleyici ile buluşuyor. 26-27-28 Ağustos’ta yine 3 gün boyunca Gezinomi’nin katkılarıyla ve Setur Marina ev sahipliğinde müzikseverlerle buluşacak festival, bu yıl uluslararası alanda ses getirmiş önemli isimleri de ağırlayacak.

Caz piyanisti ve bestecisi Uriel Herman Trio, yaşamını New York’ta sürdüren trompetçi Itamar Borochov, Mevlana Celaleddin Rumi'nin bir şiirinden alınan albüm başlığı ile dikkat çeken Hollandalı Rembrant Trio, Ediz Hafızoğlu ile 'Kavuşma' projesinde izleyici ile buluşacak olan Vasiliki Papageorgio festivalin uluslararası konukları olacak.

1920'lerin caz ruhunu yeniden yansıtan Uninvited Jazz Band, muhteşem sesi ile dikkat çeken Su İdil, DJ Tsü Tsü, Mert Pekduraner Quintet, İzzet Kızıl X Emiran 'Across', DJ Mesut Yücel, Kerem Görsev Trio feat. Fatih Erkoç, 'herkes için müzik' sloganı ile yola çıkan Social Inclusion Band ise festivalin yerli konukları olacak.

Akdeniz çanağına çok yakışan caz müziği, ılık esintiler ve yıldızlar altında misafirlerine unutulmaz bir gece yaşatırken, müzisyenler solo ve grup performansları ile bu yıl da cazseverleri büyüleyecek.