Geri Dön
Kültür SanatKenan Doğulu ile ‘Lahza’ ilk kez caz konserinde bir araya geldi

Kenan Doğulu ile ‘Lahza’ ilk kez caz konserinde bir araya geldi

İş Sanat, gitarist Cenk Erdoğan ve davulcu Mehmet İkiz’in projesi “Lahza” ile Kenan Doğulu’yu aynı sahnede bir araya getirdi.

Kenan Doğulu ile ‘Lahza’ ilk kez caz konserinde bir araya geldi

Bu özel buluşmada Lahza ve Türk pop müziğinin sevilen ismi Kenan Doğulu, pop ve cazı bir araya getiren bir performans sergilediler. Melodik yapının ağır bastığı, caz ve elektronik ile harmanlanan ve doğaçlama temeline oturttukları müzikleriyle dikkat çeken Erdoğan ve İkiz kendi parçalarının yanı sıra Kenan Doğulu’nun unutulmaz şarkılarını da sanatçı ile birlikte yeniden yorumladılar.

60 yıllık hasret “Alamanya: Gurbet Türküleri”

1961 yılında “İşgücü Anlaşması” ile Türkiye’den Almanya’ya çalışmaya giden gurbetçilerin gerçek hikâyelerinden yola çıkarak hazırlanan Alamanya: Gurbet Türküleri konseri, 10 Şubat 2022 Perşembe 20.30’da İş Kuleleri Salonu’nda seyircisi ile buluşacak.

Kenan Doğulu ile ‘Lahza’ ilk kez caz konserinde bir araya geldi

Yönetmenliğini Yiğit Sertdemir’in üstlendiği, Diaspora Türk tarafından gurbetçilerin hikâyelerinden derlenen metni tiyatro oyuncuları Şerif Erol ve Gülçin Kültür seslendirecek. Dönemin şartları ve memlekete duyulan özlemi, Coşkun Karademir’in derlediği türkülerle harmanlayan konser, 60 yıl önce başlayan gurbet yolculuğunu seyircilere aktaracak. Dönemin sevilen isimlerinden Gülcan Opel ise konuk sanatçı olarak uzun bir aradan sonra ilk kez seyircisiyle buluşacak.

Coşkun Karademir ve Ayfer Vardar’ın solist olarak yer aldığı, orkestra şefliğini ise Cenk Erdoğan’ın üstlendiği “Alamanya: Gurbet Türküleri”, hiç bitmeyen bir sıla hasretinin içinde türkülerle avunan gurbetçilerin hikâyesini seyircisiyle buluşturacak.

Biletler, İş Kuleleri Salonu ana gişesi ve tüm Biletix satış noktalarından temin edilebilir.

Detaylı bilgi için tıklayın.

Sponsorlu İçerik