Etkinlik

Etkinlik

Son dakika etkinlik haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan etkinlik gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan etkinlik haber sayfamızda...

Etkinlik

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 18.068 etkinlik haberi bulunmuştur.
Diş hekimlerinin bilimsel kongre ve sergisi başlıyor
Diş hekimlerinin bilimsel kongre ve sergisi başlıyorİzmir Diş Hekimleri Odası’nın geniş katılımla düzenlediği Uluslararası Bilimsel Kongre ve Sergisi’nin 27’ncisi, salgın önlemleri çerçevesinde Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde bugün başlıyor.
27.10.2021Ege
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan 10 büyükelçinin açıklamasına tepki
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan 10 büyükelçinin açıklamasına tepkiCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 10 büyükelçinin, tutuklu Osman Kavala ile ilgili açıklamalarına tepki göstererek, "Bu diplomatların dertleri gerçekten insan hakları ve demokrasi olsaydı İsrail'in hapishanelerinde yıllarca sorgusuz sualsiz tutulan Filistinli gazeteci, yazar ve siyasetçiler için iki kelam ederlerdi." dedi.
27.10.2021Siyaset
Köklü mutfak ürünleri mağazası Zwilling İzmir’deki ilk mağazasını İstinyePark AVM’de açtı
Köklü mutfak ürünleri mağazası Zwilling İzmir’deki ilk mağazasını İstinyePark AVM’de açtı290 yıllık marka geçmişiyle yüksek dayanıklılığa sahip mutfak ürünleri ve teknolojileri üreten, sektörünün öncüleri arasında yer alan Zwilling, İzmir ve Ege’deki amiral mağazasının kapılarını İzmir Üçkuyular’da hayata geçirilen İstinyePark’ta açtı. Açılışa İzmirliler’in ilgisi yoğun oldu.
27.10.2021Vitrin
AKDENİZ’İN EN BÜYÜK DENİZ FESTİVALİNDE YELKENLER YANGIN BÖLGESİ İÇİN AÇILDI
AKDENİZ’İN EN BÜYÜK DENİZ FESTİVALİNDE YELKENLER YANGIN BÖLGESİ İÇİN AÇILDIAmerican Hospital The Bodrum Cup’a katılan ve “#Hepberaber her şey mümkün” diyen yelkenciler, hem ormanlarımızın hem de umutlarımızın yeniden yeşereceğinin altını çizdi. Finalde ‘Hızır 1’ teknesi birinci, ‘Usta K’ ikinci, ‘Jasmin 1’ ise üçüncü oldu. Bitci Challenge Cup’ta birinciliği Beluga aldı.
27.10.2021Advertorial
TBMM Başkanlığı'nın 2022 yılı bütçesi belli oldu
TBMM Başkanlığı'nın 2022 yılı bütçesi belli olduTBMM Başkanı Mustafa Şentop, Plan ve Bütçe Komisyonu’nda TBMM Başkanlığının 2022 yılı bütçesinin sunumunu yaptı. Konuşmasına, “Bütçeyi konuşmak sayıları konuşmak değil, insanları konuşmaktır.” diyerek başlayan Şentop, 2022 bütçesinin 2 milyar 198 milyon TL olarak Komisyona sunulduğunu söyledi. Şentop, 27. Dönemde TBMM Başkanlığına sunulan toplam kanun teklifi sayısının 3 bin 925 olduğunu, bu tekliflerden 196’sının kanunlaştığını kaydetti.
27.10.2021Siyaset
Gayrimenkul sahipliği üzerinden alınan vergiler yeniden değerlendirilecek
Gayrimenkul sahipliği üzerinden alınan vergiler yeniden değerlendirilecekGayrimenkul sahipliği üzerinden alınan vergiler, diğer tasarruf araçlarının vergilendirilmesi dikkate alınmak suretiyle yeniden değerlendirilecek.
27.10.2021Emlak
Tiyatroya bir “nefes”
Tiyatroya bir “nefes”GalataPerform tarafından düzenlenen Yeni Metin Festivali tiyatro alanında birçok yazar ve yönetmene alan açıyor.
27.10.2021Kültür Sanat
Fenerbahçe Beko-Barcelona: 74-76
Fenerbahçe Beko-Barcelona: 74-76Fenerbahçe Beko, THY Avrupa Ligi'nin 6. haftasında İspanyol ekibi Barcelona'ya son saniye basketiyle 76-74 mağlup oldu.
Fenerbahçe'de devir teslim töreni
Fenerbahçe'de devir teslim töreniFaaliyetlerini 1907 Fenerbahçe Derneği çatısı altında sürdüren ‘1907 Fenerbahçe Engelli Yıldızlar Basketbol Takımı’nın sarı-lacivertli kulübe devir töreni gerçekleştirildi.
26.10.2021Basketbol
Fenerbahçe Beko Barcelona Euroleague maçı ne zaman, saat kaçta hangi kanalda? Şifresiz mi?
Fenerbahçe Beko Barcelona Euroleague maçı ne zaman, saat kaçta hangi kanalda? Şifresiz mi?EuroLeague'in 6. haftasında Fenerbahçe Beko kendi evinde İspanyol devi Barcelona'yı ağırlıyor. Son olarak Real Madrid'e yenilen ve 10. sırada bulunan Fenerbahçe Beko güçlü rakibini seyircisi önünde yenmek istiyor. Taraftar maçı heyecanla beklerken "Fenerbahçe Beko Barcelona maçı ne zaman, saat kaçta hangi kanalda? Şifresiz mi?" sorusu sıklıkla soruluyor.
26.10.2021Skorer
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları 2021-2022
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları 2021-2022Yeni eğitim öğretim yılının başlaması ile öğrenciler yoğun bir ders dönemine girdi. Eğitim öğretim hayatının önemli derslerinden birisi de Türkçe’dir. Türkçe kitaplarında birbirinden farklı konular ve etkinlikler yer almaktadır. 7. sınıf öğrencilerinin kendilerini geliştirmesi için bu etkinlikler genellikle ev ödevi olarak verilir. Kitaplardaki etkinlikler ve örnekler MEB kararı ile yıldan yıla farklılık göstermektedir. Öğrencinin dilsel becerilerini geliştirmeyi amaçlayan 7. sınıf Türkçe ders kitabı MEB ve Özgün Yayınları olarak ikiye ayrılıyor. 7. sınıf Türkçe ders kitabı Özgün Yayınları cevapları için “7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları 2021-2022” içeriğimize göz atabilirsiniz.
26.10.2021Eğitim
10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları: 10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Biryay Yayınları Cevap Anahtarı 2021-2022
10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları: 10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Biryay Yayınları Cevap Anahtarı 2021-2022Eğitim öğretim hayatında edebiyat dersleri öğrencilerin aldığı derslerden birisidir. Özellikle lise 9. 10. 11. ve 12. sınıf öğrencileri Türk Dili ve Edebiyatı dersleri alırlar. Üniversite giriş sınavı YKS oturumları TYT-AYT gibi merkezi sınavlarda öğrencilerin karşısına çıkan alanlardan bir tanesidir. Ders kitapları her yıl MEB tarafından açıklanan müfredata göre düzenlenmektedir. 10. sınıf edebiyat ders kitabında öğrencilerin kendini geliştirebileceği çeşitli etkinliklerin yanı sıra cevaplayabilecekleri bilgi verici sorular da bulunmaktadır. 2021-2022 yılında 10. sınıf edebiyat ders kitabı Biryay Yayınları cevap anahtarını merak ediyorsanız "10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları" içeriğimize göz atabilirsiniz.
26.10.2021Eğitim
7. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Cevapları MEB Yayınları 2021-2022
7. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Cevapları MEB Yayınları 2021-2022İngilizce dersi ortaokul öğrencilerinin alması gereken derslerden bir tanesidir. Ancak öğrencilerin okul dışında hayat boyu ihtiyaç duyacağı alanlardandır. İngilizce ders konuları sınıf derecesine göre değişiklik gösterir. Konular MEB tarafından açıklanan müfredata göre düzenlenmektedir. MEB yayınları 7. sınıf İngilizce ders kitabında da toplamda 9 ünite bulunmaktadır. Bu ünitelerde öğrencilerin konuşma, yazma ve okuma yeteneklerini geliştirecek pek çok etkinlik ve alıştırmalar bulunur. 2021-2022 MEB yayınları 7. sınıf İngilizce ders kitabı cevaplarını içeriğimizden öğrenebilirsiniz.
26.10.2021Eğitim
Türkiye Uzay Ajansı uluslararası iş birliklerini artırıyor
Türkiye Uzay Ajansı uluslararası iş birliklerini artırıyorTürkiye Uzay Ajansı (TUA), alanında dünyanın önde gelen  organizasyonlarından biri olan Uluslararası Uzay Kongresi'nde (IAC) Milli Uzay  Programı'nda yer alan hedeflere yönelik uluslararası iş birliği görüşmelerini  sürdürüyor.
26.10.2021Teknoloji
Gümrüklerde yeni sistemler devreye girecek ve işlemler hızlanacak
Gümrüklerde yeni sistemler devreye girecek ve işlemler hızlanacakGümrüklerde gelecek yıl bürokrasinin daha da azaltılarak kaçakçılıkla mücadelenin etkin kontrol sistemleriyle yapılabilmesi için bilgi ve iletişim teknolojilerinden azami ölçüde yararlanılacak ve bu bölgeler 24 saat kontrol altında olacak.
26.10.2021Ekonomi
GSYH'de yüzde 5 büyüme bekleniyor
GSYH'de yüzde 5 büyüme bekleniyor2022 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı'na göre, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını kapsamındaki aşılama sürecinin olumlu seyrinin ve salgına yönelik önlemlerin hafiflemesiyle ekonomik ve sosyal aktivite üzerindeki baskının azalması, hizmetler sektörünün toparlanması ve sanayi sektörünün gayrisafi yurt içi hasılanın (GSYH) üzerinde büyüme sağlayacağı tahmin ediliyor.
26.10.2021Uzmanpara
İzmir’e yedi yeni tesis
İzmir’e yedi yeni tesisKarabağlar’da temel atma ve toplu açılış törenine katılan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu “Projelerde harcanan her kuruşun hesabını millete veren başkanlarımız her sıkıntıya rağmen İzmir halkının hizmetinde” dedi
25.10.2021Ege
GSYH'de gelecek yıl yüzde 5 büyüme bekleniyor
GSYH'de gelecek yıl yüzde 5 büyüme bekleniyor2022 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı'na göre, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını kapsamındaki aşılama sürecinin olumlu seyrinin ve salgına yönelik önlemlerin hafiflemesiyle ekonomik ve sosyal aktivite üzerindeki baskının azalması, hizmetler sektörünün toparlanması ve sanayi sektörünün gayrisafi yurt içi hasılanın (GSYH) üzerinde büyüme sağlayacağı tahmin ediliyor.
25.10.2021Ekonomi
Sındırgı’da renkli festival
Sındırgı’da renkli festivalBalıkesir’in Sındırgı ilçesinde çok sayıda ilden adrenalin tutkununun katılımıyla 23 Ekim’de başlayan “Kamp, Karavan ve Off-Road Festivali” sona erdi.
25.10.2021Ege
Fenerbahçe Beko, yarın Barcelona'yı konuk edecek
Fenerbahçe Beko, yarın Barcelona'yı konuk edecekFenerbahçe Beko, THY Avrupa Ligi'nin 6. haftasında yarın İspanya temsilcisi Barcelona'yı konuk edecek.
Ata’dan Ana’ya hep birlikte koşuyoruz!
Ata’dan Ana’ya hep birlikte koşuyoruz!Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ın anıt mezarının bulunduğu Karşıyaka; Ata’nın 83. ölüm yılı nedeniyle anlamlı bir etkinliğe ev sahipliği yapacak.
25.10.2021Ege
İyilik alanı umut aşıladı
İyilik alanı umut aşıladı21 Ekim’de yangından en çok zarar gören bölgelerden biri olan Çökertme’de #HepBeraber etkinliği çerçevesinde bir dizi etkinlik gerçekleştirildi.
25.10.2021Ege
İzmir'de CHP lideri Kılıçdaroğlu'na protesto
İzmir'de CHP lideri Kılıçdaroğlu'na protestoCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir'de önce Mobilya Akademi açılışı ve ardından Atatürk Gençlik ve Spor Merkezi temel atma törenlerine katıldı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in kendilerini dinlemediğini ileri süren Uzundere Kentsel Dönüşüm Projesi mağdurları, gençlik ve spor merkezi temel atma töreninin yapılacağı alan önünde bekledikleri Kılıçdaroğlu'ndan, 9 yıldır tamamlanmayan projenin bir an önce bitirilmesi için söz aldı. Karabağlar Belediyesi'nde çalışırken görevden alındığını ileri süren bir kadın da, Kılıçdaroğlu'na, konuşmasını okunan öğle ezanı nedeniyle ara verdiği sırada seslenerek, "Ben işimi, ekmeğimi istiyorum Başkanım. 16 aylık maaşımı alamadım" dedi.
24.10.2021Haberler
Mahmut Orhan: Çok eskiden beri Eurovision için sakladığım bir melodiydi
Mahmut Orhan: Çok eskiden beri Eurovision için sakladığım bir melodiydiDünya çapında üne sahip olan ve pek çok başarılı projeye imza atan Mahmut Orhan bu akşam Harbiye Açıkhava Tiyatrosunda farklı bir projeye imza atacak. Ünlü caz sanatçısı ve trompetçi Tolga Bilgin ile birlikte orkestral bir konserle dinleyicilerin karşısına çıkmaya hazırlanan Mahmut Orhan aynı zamanda Harbiye'deki ilk konserini verecek. Biz de bu vesileyle hem Mahmut Orhan hem de Tolga Bilgin ile konserin ortaya çıkış hikâyesini konuştuk.
24.10.2021Kültür Sanat
Ülke genelinde eş zamanlı 'Türkiye Güven Huzur ve Vale Uygulaması!'
Ülke genelinde eş zamanlı 'Türkiye Güven Huzur ve Vale Uygulaması!'İçişleri Bakanlığı, 53 bin 67 personelin katılımıyla gerçekleştirilen “Türkiye Güven Huzur ve Vale Uygulaması” kapsamında çeşitli suçlardan aranan 813 kişi yakalandı. Denetimlerde, 787 araç trafikten men edildi, 12 umuma açık iş yeri kapatıldı, vale hizmeti veren 9 işletme ve 1 vale personeline idari yaptırım uygulandı.
24.10.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

izmiregeBasketbolFenerbahçe Bekoders kitabı

Etkinlik ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.