Geri Dön

Lichtenstein eserine 46.2 milyon dolar

Koronavirüs salgınından sonra düzenlenen ilk önemli Christie’s müzayedesine Roy Lichtenstein’ın 1994 tarihli “Nude with Joyous Painting”I 46.2 milyon dolarlık satış rakamıyla damga vurdu.

Lichtenstein eserine  46.2 milyon dolar

Hong Kong, Paris, Londra ve New York’ta kurulan satış odalarıyla düzenlenen müzayedede eserler toplam 420.9 milyon dolara satıldı. Hong Kong ve Londra’daki satış odalarında alıcılar da yer alırken, New York ve Paris’te sadece Christie’s görevlileri bulundu.

Dört saat süren müzayedede Lichenstein’ın eserinin tahmin edilen satış fiyatı 30 milyon dolardı. New York ve Hong Kong’daki alıcıların büyük ilgi gösterdiği açık artırmada, 46.2 milyon dolara ulaşıldı. Bu rakam, “Nude with Joyous Painting”i 1960’lardaki işleri dışında en yüksek fiyata satılan Lichtenstein eseri haline getirdi. Resim, aynı zamanda da üçüncü en yüksek Lichenstein eserine dönüştü.         

Elektrikli araçlar için kendi şarjını doldurabilen sistem geliştirdiErzurum’da ‘Dadaş Kaşif’ lakaplı Abubekir Taşbaşı, tekerleği döndükçe elektrik üreten, evin tüm ışıklarını yakan ve cep telefonunu şarj eden 'akıllı motosiklet' geliştirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber