Hong Kong

Hong Kong

Son dakika Hong Kong haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Hong Kong gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Hong Kong haber sayfamızda...

Hong Kong

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.608 hong kong haberi bulunmuştur.
Kadınların güzelliğinin puanlandığı video çalışması infial yarattı
Kadınların güzelliğinin puanlandığı video çalışması infial yarattıYedi saat uzunluğundaki görüntülerde yer alan kadınlar, 'affedilebilir çirkinlikte' ve 'affedilemeyecek kadar çirkin' gibi başlıklarda sınıflandırılıyor. Utanç verici çalışma için açılan hashtag, 95 milyon kez görüntülendi!
19.06.2021Dünya
AB listesine ABD'yi de ekledi
AB listesine ABD'yi de eklediAB, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle uygulanan seyahat kısıtlamalarından muaf tutulabilecek ülkeler listesine aralarında ABD'nin de bulunduğu 5 ülkeyi ekleme kararı aldı.
18.06.2021Uzmanpara
AB, seyahat kısıtlamalarının kaldırılabileceği ülkeler listesine ABD'yi de ekledi
AB, seyahat kısıtlamalarının kaldırılabileceği ülkeler listesine ABD'yi de eklediAvrupa Birliği (AB), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle uygulanan seyahat kısıtlamalarından muaf tutulabilecek ülkeler listesine aralarında ABD'nin de bulunduğu 5 ülkeyi ekleme kararı aldı.
18.06.2021Ekonomi
Asya borsaları karışık seyretti
Asya borsaları karışık seyrettiAsya borsalarında, haftanın son işlem gününde karışık bir seyir izlendi.
18.06.2021Uzmanpara
En çok milyarder Çin kentlerinde
En çok milyarder Çin kentlerindeUzun bir süre Amerika Birleşik Devletleri'ndeki kentler dünyada en çok milyardere ev sahipliği yapma unvanını taşıyordu. Ancak 2000'li yıllar sonra bu durum değişmeye başladı. Statista'nın yaptığı araştırmaya göre 2020 itibarıyla dünyada en çok milyarder Çin'in başkenti Pekin'de yaşıyor. Bununla birlikte ilk 10 içinde Şangay, Şenzen, Hangzhou gibi Çin kentlerinin yanı sıra Hong Kong da yer alıyor. İlk 10'da Çin'in dışında 5 kent yer alıyor. İşte Statista'ya göre dünyada en çok milyardere ev sahipliği yapan şehirler.
17.06.2021Tatil
Hong Kong'da Apple Daily gazetesine baskın
Hong Kong'da Apple Daily gazetesine baskınÇin'in Hong Kong Özel İdari Bölgesi'nde yayın yapan Apple Daily gazetesinin editörü ve 4 yöneticisi, "dış güçlerle gizli anlaşma yapmak" suçlamasıyla gözaltına alındı.
17.06.2021Dünya
Asya borsaları karışık seyretti
Asya borsaları karışık seyrettiAsya borsalarında karışık bir seyir izlendi.
17.06.2021Uzmanpara
Asya borsaları karışık seyretti
Asya borsaları karışık seyrettiAsya borsalarında, karışık bir seyir izlendi.
16.06.2021Uzmanpara
“Okul Tıraşı”nın Berlin yolculuğu
“Okul Tıraşı”nın Berlin yolculuğuÖdüllü yönetmen Ferit Karahan’ın yeni filmi “Okul Tıraşı”, 71. Berlin Uluslararası Film Festivali’nin mart ayında sinema sektörüne yönelik gerçekleşen çevrimiçi ilk aşamasında, Panorama bölümünde yarışmış ve FIPRESCI Ödülü’ne layık görülmüştü.
16.06.2021Kültür Sanat
AB-ABD Zirvesi'nin ardından ortak açıklama
AB-ABD Zirvesi'nin ardından ortak açıklamaAvrupa Birliği (AB) ile ABD arasındaki zirve toplantısı sonunda yayımlanan ortak açıklamada, "demokratik bir Türkiye ile iş birliği ve karşılıklı çıkara dayalı bir ilişki" hedeflendiği belirtildi.
15.06.2021Dünya
Hong Kong, Çin'deki nükleer sızıntı haberlerinden endişeli
Hong Kong, Çin'deki nükleer sızıntı haberlerinden endişeliÇin'in Hong Kong Özel İdari Bölgesi Baş Yöneticisi Carrie Lam, Çin'deki nükleer santralde sızıntı olabileceği yönündeki haberlere ilişkin "son derece endişeli" olduklarını belirtti.
15.06.2021Dünya
Asya borsaları karışık seyretti
Asya borsaları karışık seyrettiAsya borsalarında, karışık bir seyir izlendi.
15.06.2021Uzmanpara
Piyasalar NATO Zirvesi sonrası karışık
Piyasalar NATO Zirvesi sonrası karışıkKüresel piyasalar NATO Zirvesi'nin ardından karışık bir seyir izlerken, gözler yarın açıklanacak ABD Merkez Bankası'nın (Fed) faiz kararına çevrildi.
15.06.2021Uzmanpara
Asya borsaları yükseldi
Asya borsaları yükseldiAsya borsalarında, Hindistan hariç alış ağırlıklı bir seyir izlendi.
14.06.2021Uzmanpara
Asya borsaları karışık seyretti
Asya borsaları karışık seyrettiAsya borsalarında, karışık bir seyir izlendi. Analistler, dün ABD'de açıklanan enflasyon verisi ile Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) politika faizi ve varlık alımlarında değişikliğe gitmemesi sonrası küresel pay piyasalarında enflasyonun geçici olabileceğine yönelik fiyatlamaların öne çıktığını söyledi.
11.06.2021Uzmanpara
Macaristan'da Çin üniversitesi kampüsüyle ilgili halk oylaması düzenlenecek
Macaristan'da Çin üniversitesi kampüsüyle ilgili halk oylaması düzenlenecekMacaristan Başbakanı Viktor Orban, başkent Budapeşte’de kurulması planlanan ve muhalefetin tepki gösterdiği Çin Fudan Üniversitesi kampüsü konusunda halk oylaması yapılacağını söyledi.
10.06.2021Dünya
Çin, yaptırımlara karşı koymayı amaçlayan yasal düzenlemeyi kabul etti
Çin, yaptırımlara karşı koymayı amaçlayan yasal düzenlemeyi kabul ettiÇin'de, ülkenin farklı gerekçelerle hedef alındığı yaptırımlara karşı koymayı öngören yasal düzenleme yasama organından geçti.
10.06.2021Dünya
Asya borsaları Hong Kong hariç yükseldi
Asya borsaları Hong Kong hariç yükseldiAsya borsalarında, Hong Kong hariç alış ağırlıklı bir seyir izlendi.
10.06.2021Uzmanpara
Kovid hastalarına Grace bakacak
Kovid hastalarına Grace bakacakHong Kong merkezli teknoloji şirketi Hanson Robotics, sağlık alanında faaliyet göstermesi için yeni bir robot prototipi geliştirdi.
10.06.2021Dünya
Asya borsaları karışık seyretti
Asya borsaları karışık seyrettiAsya borsalarında, karışık bir seyir izlendi. Analistler, enflasyonist baskılar ve para politikalarının geleceğine ilişkin belirsizliklerle küresel pay piyasalarında karışık bir seyir izlendiğini bildirdi.
9.06.2021Uzmanpara
Arçelik’te yeni atama
Arçelik’te yeni atamaArçelik İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine Toygan Pulat getirildi.
9.06.2021Ekonomi
Asya borsaları satıcılı seyretti
Asya borsaları satıcılı seyrettiAsya borsalarında, satış ağırlıklı bir seyir izlendi.
8.06.2021Uzmanpara
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg Çin'i işaret etti
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg Çin'i işaret ettiNATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Beyaz Saray'da ABD Başkanı Joe Biden ile yaptığı görüşmede Çin'i de ele aldıklarını ve gelecek hafta yapılacak NATO Zirvesi'ndeki gündem maddelerinden birinin de bu ülke olacağını bildirdi.
7.06.2021Dünya
Macaristan Başbakanı, AB'deki veto kararlarını savundu
Macaristan Başbakanı, AB'deki veto kararlarını savunduMacaristan Başbakanı Viktor Orban, ülkesinin, Avrupa Birliği’nin (AB) dış politika kararlarını veto etmesinin AB antlaşmalarına uygun olduğunu ve bunu kullanmaya devam edeceklerini söyledi.
7.06.2021 Dünya
Blinken, Filistin yardımları konusunda güvence verdi
Blinken, Filistin yardımları konusunda güvence verdiABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Kovid-19'un kaynağı konusunda gerekli yanıtlar için Çin'i zorlamaya devam edeceklerini ve Filistin'e gönderecekleri yardımların Hamas'ın eline geçmesine engel olacaklarını söyledi.
7.06.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

asyaborsaÇinpiyasaABD

Hong Kong ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.