Hong Kong

Hong Kong

Son dakika Hong Kong haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Hong Kong gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Hong Kong haber sayfamızda...

Hong Kong

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.540 hong kong haberi bulunmuştur.
En çok milyarder Çin kentlerinde
En çok milyarder Çin kentlerindeUzun bir süre Amerika Birleşik Devletleri'ndeki kentler dünyada en çok milyardere ev sahipliği yapma unvanını taşıyordu. Ancak 2000'li yıllar sonra bu durum değişmeye başladı. Statista'nın yaptığı araştırmaya göre 2020 itibarıyla dünyada en çok milyarder Çin'in başkenti Pekin'de yaşıyor. Bununla birlikte ilk 10 içinde Şangay, Şenzen, Hangzhou gibi Çin kentlerinin yanı sıra Hong Kong da yer alıyor. İlk 10'da Çin'in dışında 5 kent yer alıyor. İşte Statista'ya göre dünyada en çok milyardere ev sahipliği yapan şehirler.
13.05.2021Tatil
Asya borsaları satış ağırlıklı seyretti
Asya borsaları satış ağırlıklı seyrettiAsya borsalarında satış ağırlıklı bir seyir izlendi.
13.05.2021Uzmanpara
Asya borsaları karışık seyretti
Asya borsaları karışık seyrettiAsya borsalarında karışık bir seyir izlendi.
12.05.2021Uzmanpara
Piyasalar ABD'nin enflasyon verisine odaklandı
Piyasalar ABD'nin enflasyon verisine odaklandıKüresel piyasalarda artan enflasyon endişeleri pay piyasalarında satıcılı bir seyir izlenmesine neden olurken, bugün ABD'de açıklanacak enflasyon verileri takip edilecek.
12.05.2021Uzmanpara
Çin'in nüfus artış hızı yavaşladı, doğumlar son bir yılda yüzde 18 azaldı
Çin'in nüfus artış hızı yavaşladı, doğumlar son bir yılda yüzde 18 azaldıYeryüzünün en kalabalık ülkesinde nüfus, 2010-2020 yıllarında yaklaşık 72 milyon artarak 1 milyar 411 milyonu aştı. Yıllık ortalama artış binde 5,3 oldu, artış hızı önceki 10 yıla göre binde 0,4 azaldı. 2020'de 12 milyon bebeğin dünyaya geldiği Çin'de doğumlar, önceki yıla göre yüzde 18 düştü.
11.05.2021Dünya
Türk mücevher sektörü 4 ayda 1,4 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdi
Türk mücevher sektörü 4 ayda 1,4 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdiTürk mücevher sektörünün ihracatı yılın ilk 4 ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 32,8 artışla 1 milyar 380 milyon dolara ulaştı.
11.05.2021Ekonomi
Asya borsaları Çin hariç geriledi
Asya borsaları Çin hariç gerilediAsya borsalarında haftanın ikinci işlem gününde Çin hariç satış ağırlıklı bir seyir izlendi.
11.05.2021Uzmanpara
BioNTech’ten Asya atağı: Singapur'a fabrika kuracak
BioNTech’ten Asya atağı: Singapur'a fabrika kuracakBioNTech Singapur’da fabrika ve bölgesel merkez kurmayı planlıyor. Şirket Çin’de üretim yapmak için de girişimde bulundu.
10.05.2021Dünya
Asya borsaları yükseldi
Asya borsaları yükseldiAsya borsalarında haftanın ilk işlem gününde Hong Kong hariç alış ağırlıklı bir seyir izlendi.
10.05.2021Uzmanpara
Asya borsaları karışık seyretti
Asya borsaları karışık seyrettiAsya borsaları haftanın son işlem gününde karışık bir seyir izledi.
7.05.2021Uzmanpara
Son dakika... Bir araya geldiler! Çin karşıtı cepheden 'zamanı geldi' açıklaması...
Son dakika... Bir araya geldiler! Çin karşıtı cepheden 'zamanı geldi' açıklaması...ABD'li basın kuruluşu CNN'in haberine göre, G7 zirvesinin en önemli konusu Çin oldu. Batı ülkelerinin endişelerinin giderek arttığının anlaşıldığı zirveden kritik açıklamalar yapıldı ve Pekin'in baskısını artırdığı Tayvan'la ilgili de harekete geçileceğinin sinyalleri verildi.
7.05.2021Dünya
İstanbul için salgın sonrası "fiziki kongre" yarışı başladı
İstanbul için salgın sonrası "fiziki kongre" yarışı başladıİstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç, “2024’te yapılacak Avrupa Spor Psikolojisi Kongresi’ni İstanbul’a getirmek istiyoruz. Yine 2025’te Avrupa Organ Nakli Derneği Kongresi’ne (ESOT) talibiz. 2026’da ise Uluslararası Parazitoloji Kongresi (ICOPA) ve Avrupa Osseointegrasyon Derneği Kongresi (EAO) de takibimizde." dedi.
6.05.2021Ekonomi
Asya borsaları, Çin hariç alıcılı seyretti
Asya borsaları, Çin hariç alıcılı seyrettiAsya borsalarında, Çin hariç alış ağırlıklı bir seyir izlendi. Analistler, emtia fiyatları ve tahvil faizlerinin seyrinin pay piyasalarının yönü üzerinde belirleyici olmaya devam ettiğini belirtti.
6.05.2021Uzmanpara
Ege'den AB ülkelerine yapılan ihracat yüzde 78 arttı
Ege'den AB ülkelerine yapılan ihracat yüzde 78 arttıEge İhracatçı Birlikleri (EİB) Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi, nisanda AB ülkelerine ihracatlarının yüzde 78 artarak 617 milyon dolara ulaştığını ifade etti.
6.05.2021Ekonomi
Asya borsaları karışık seyretti
Asya borsaları karışık seyrettiAsya borsalarında karışık bir seyir izlendi.
5.05.2021Uzmanpara
Piyasalar Yellen'ın açıklamaları ile karıştı
Piyasalar Yellen'ın açıklamaları ile karıştıKüresel piyasalarda, ABD Hazine Bakanı Janet Yellen'ın açıklamaları ile oynaklığın arttığı görülürken, yatırımcılar da gelecekte olası sıkılaştırma adımlarının küçük bir provasını yaptı.
5.05.2021Uzmanpara
Asya borsaları Hindistan hariç yükseldi
Asya borsaları Hindistan hariç yükseldiAsya borsalarında Hindistan hariç alış ağırlıklı bir seyir izlendi.
4.05.2021Uzmanpara
Son dakika... İngiltere ve ABD'den Rusya ve Çin'e karşı çağrı!
Son dakika... İngiltere ve ABD'den Rusya ve Çin'e karşı çağrı!İngiltere Dışişleri Bakanı Dominic Raab, Çin ve Rusya gibi devletler karşısında, aynı değerleri paylaşan ve çok taraflı sistemi korumak isteyen ülkeler topluluğu konusunda artan talep ve ihtiyaç olduğunu söyledi.
3.05.2021Dünya
Son dakika Haberi... Boğazı geçti! Kimliği şoka uğrattı
Son dakika Haberi... Boğazı geçti! Kimliği şoka uğrattıSon dakika haberlere göre, yeryüzünün en tehlikeli güzergahını basit bir lastik sandalla aşıp dünya gündeminin ilk sırasına yerleşen adam, Çin'i çılgına çevirecek.
3.05.2021Dünya
Asya borsaları geriledi
Asya borsaları gerilediAsya borsalarında haftanın ilk işlem gününde satış ağırlıklı bir seyir izlendi.
3.05.2021Uzmanpara
‘Bu coğrafya için film yapıyorum’
‘Bu coğrafya için film yapıyorum’Berlin’den FIPRESCI Ödülü ile dönen filmi “Okul Tıraşı” bugün Güney Kore’deki Jeonju Uluslararası Film Festivali’nde gösterilecek Ferit Karahan, filmin uluslararası yolculuğunun kendisi için ikinci planda olduğunu söylüyor ve “Türkiye’de insanlar bu filmi görsün, kendimize merhem olsun, iyi gelsin, bir soru sorsun istiyorum” diyor
Hong Kong'da mikro hayatlar
Hong Kong'da mikro hayatlarYaklaşık sekiz milyon insanın yaşadığı Hong Kong, aynı zamanda dünyanın en pahalı şehirleri arasında. Özellikle ev fiyatlarındaki pahalılık insanları mikro evlerde yaşamaya yönlendiriyor. Mikro apartmanlardaki bu zorlu yaşam Reuters'in fotoğraflarına yansıdı.
3.05.2021Tatil
Son dakika: 15 ülkeden gelenlerden PCR testi istenmeyecek
Son dakika: 15 ülkeden gelenlerden PCR testi istenmeyecekKoronavirüs önlemleri kapsamında daha önce yurt dışından gelen yolcular için zorunlu olan PCR testi, 15 Mayıs itibariyle aralarında İngiltere, Ukrayna ve Çin'in de bulunduğu 15 ülkeden gelen yolculardan istenmeyecek.
2.05.2021Ekonomi
Asya borsaları geriledi
Asya borsaları gerilediAsya borsalarında haftanın son işlem gününde satış ağırlıklı bir seyir izlendi.
30.04.2021Uzmanpara
İstanbul Havalimanı yaklaşık 83 milyon yolcuya hizmet verdi
İstanbul Havalimanı yaklaşık 83 milyon yolcuya hizmet verdiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 29 Ekim 2018'de hizmete açılan İstanbul Havalimanı, o tarihten bu yılın 25 Nisan'ına kadar 578 bin 118 uçakla 82 milyon 789 bin 424 yolcuya hizmet verdi.
30.04.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

asyaborsaÇinpiyasaHong Kong

Hong Kong ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.