Geri Dön
Kültür SanatMichelangelo’nun eseri açık artırmada 23 milyon euroya satıldı

Michelangelo’nun eseri açık artırmada 23 milyon euroya satıldı

Dünyaca ünlü İtalyan sanatçı Michelangelo’nun eseri Christie’s Müzayede Evi tarafından yapılan açık arttırmada 23 milyon 162 bin euroya satıldı

Michelangelo’nun eseri açık artırmada 23 milyon euroya satıldı

Rönesans dönemi sanatçısı Michelangelo’nun yıllar sonra ortaya çıkan eskiz çalışması, müzayede evi Christie’s tarafından Fransa’nın başkenti Paris’te satışa sunuldu. İtalyan sanatçının eseri açık arttırmada 23 milyon 162 bin euroya satıldı.

Yıllar sonra bir Fransız koleksiyonunda keşfedilen Michelangelo’nun çizimi en son 1907 yılında satılmıştı. Eserin, İtalyan ressam Masaccio’nun Floransa’daki Brancacci şapelindeki “The Baptism of the Neophytes” Neofitlerin Vaftizi adlı freskinin yeniden üretimi olduğu belirtildi.

PİCASSO'NUN TABLOSU 67,5 MİLYON DOLARA ALICI BULDU

Öte yandan bir diğer ünlü ressam Pablo Picasso'nun “Femme nue couchée” isimli tablosu Sotheby's müzayede evinde 67,5 milyon dolara satıldı. Artnet dergisi tabloyu satan ismin New York Mets'in sahibi Steve Cohen olduğunu öne sürdü.

Michelangelo’nun eseri açık artırmada 23 milyon euroya satıldı

Satış, Andy Warhol'un 1964 yılındaki Marilyn Monroe'nun “Shot Sage Blue Marilyn” portresinin Christie's'de 195 milyon dolara alıcı bularak, Amerikalı bir sanatçının müzayedede satılan en pahalı eseri olarak rekor kırmasından bir hafta sonra geldi.