Geri Dön
Kültür SanatRed Bull Dance Your Style elemeleri İstanbul’da

Red Bull Dance Your Style elemeleri İstanbul’da

Red Bull Dance Your Style’ın 19 Haziran Cumartesi günü İzmir, 21 Haziran Pazartesi günü Ankara elemeleri tamamlandı. Yarın İstanbul’da yetenekli isimler jürinin oylarıyla değerlendirilecek. Katılımcılar finalde ter dökerken yarışta jürilik görevini ise izleyiciler üstlenecek. Dans pistinde kıyasıya mücadele verecek olan isimlerin belirleneceği yarışmanın Türkiye birincisi Güney Afrika’da gerçekleşecek dünya finalinde ülkemizi temsil etme şansı yakalayacak.

Red Bull Dance Your Style elemeleri İstanbul’da

İzleyicinin jüri olarak kazananı belirlediği yarışmaRed Bull Dance Your Style 2021 dansın en iyilerini belirlemek için geri dönüyor. Dans pistlerini yeniden yeteneklerle buluşturmaya hazırlanan Red Bull Dance Your Style elemelerinin ilk ayağı 19 Haziran Cumartesi günü İzmir’de, 21 Haziran Pazartesi günü Ankara’da gerçekleşti. Yarın İstanbul’da yerli ve yabancı jürinin oylarıyla değerlendirilecek. Dansçıların Hip hop, popping, house dance gibi sokak dansı stillerinde hünerlerini sergileyeceği yarışmada kadın ve erkek dansçılar, birlikte yarışacak. En iyi olan isimse Güney Afrika’da düzenlenecek Red Bull Dance Your Style 2021 Dünya Finali’nde Türkiye’yi temsil edecek. Elemelerde deneyimli jürinin oyları yarışmacıların en iyilerini finale taşıyacak. Finalde ise seyircinin oyları kazananı belirleyecek.

JÜRİ KADROSUNDA TÜRKİYE VE DÜNYADAN İSİMLER VAR

Yarışmanın tecrübeli jürisinde ise hem Türkiye hem de dünya dans sahnesinden başarılı isimler yer alıyor. Fransız hip hop dansçısı Kapela, kendi tarzını yarattıktan sonra bu alandaki özel figürleriyle daima örnek teşkil eden bir isim. Paris’te doğup büyüyen 35 yaşındaki Fransız dansçı Kapela, alanında son yılların en beğenilen isimleri arasında gösteriliyor. Justedebout, Summerdance4ever ve Cercle gibi dans dünyasının en itibarlı yarışmalarında da boy gösteren Kapela, 20 yıldan fazla süredir profesyonel olarak dans ediyor.

RED BULL DANCE YOUR STYLE HAKKINDA

30’dan fazla ülkede, 50 ayrı noktada düzenlenen Red Bull Dance Your Style, dansçıların herhangi bir street style türünde performans sergilediği, müziğe ve beklenmedik ritimlere doğaçlama ayak uydurduğu, izleyicilerle etkileşime geçtiği teke tek yarışma formatında gerçekleşen dans yarışmasıdır. Bulunduğu şehrin kültürüne göre de şekillenen Red Bull Dance Your Style, İtalya’da popüler dansın figürleriyle geleneksel dansla buluşurken, Fransa’da sokak dansı ile Japonya’da ise takibi zor hızlı figürler izleyicileriyle yeniden şekilleniyor. Seyircinin kartlarını havaya (kırmızı veya mavi) kaldırarak oyladığı dansçılar, önce dans pistine sonra birbirlerine meydan okuyor. Red Bull Dance Your Style’a dair daha fazla bilgi için Red Bull/DanceYourStyle adresini takip etmek mümkün.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler