Geri Dön
Kültür SanatVolkan Coşar Borusan Müzik Evi'nde

Volkan Coşar Borusan Müzik Evi'nde

Borusan Sanat, bu hafta da dijital platformlar üzerinden yayınladığı konserler ile dünyaca ünlü müzisyenleri ağırlıyor. 16 Mayıs Pazar günü saat 11.30’da yayınlanacak “Şiirin Müziği” başlıklı konserde, Avusturyalı ünlü şef Thomas Rösner yönetiminde BİFO, İngiliz keman virtüözü Daniel Hope ve Türkiye’nin önemli piyanistlerinden biri olan Gökhan Aybulus’a eşlik ediyor.

Volkan Coşar Borusan Müzik Evi'nde

Çevrimiçi video platformu borusansanat.tv üzerinden yayınladığı ücretsiz konser kayıtlarıyla izleyicilerine ulaşmaya devam eden Borusan Sanat; bu hafta da birbirinden değerli sanatçıları ağırlıyor.

16 Mayıs Pazar günü saat 11.30’da borusansanat.tv’de yayınlanacak konserde Schönberg'in Verklärte Nacht ve Gershwin’in yapıtları yorumlanıyor. Beethoven Filarmoni Orkestrası'nın kurucusu ve sanat yönetmenliği görevini üstlenen Rösner şefliğinde BİFO, New York Times’ın “maceracı ve olağanüstü”, London Observer’ın “Jacqueline du Pré’den bu yana gelmiş geçmiş en heyecan verici İngiliz yaylı çalgı icracısı” yorumlarının ardındaki solist kemancı Daniel Hope ve ENKA sahnelerinin değerli sanatçılarından biri olan piyanist Gökhan Aybulus’a eşlik ediyor.

Konser öncesi yayınında ise Nisan Ak keyifli sohbetleriyle borusansanat.tv’de olacak.

 

“Stanpolites” ve “Dvořák’a Armağan” konserleri bir hafta daha borusansanat.tv’de!

Stanislav Kochanovsky yönetimindeki “Dvořák’a Armağan” bu hafta da izleyicileriyle buluşmaya devam ediyor. Yönettiği başyapıtlarla hem müzikseverler hem de dünyanın önde gelen müzik basını tarafından büyük beğeni toplayan Stanislav Kochanovsky “Dvořák’a Armağan” başlıklı bu konserde maceracı ruhunu yaşattığı müziğini, repertuvara kattığı eşsiz serenatlarıyla taçlandıran Antonin Dvořák’ın yapıtlarını seslendiriyor.

Konser öncesinde ise genç ve başarılı şef Nisan Ak keyifli sohbetleriyle borusansanat.tv’de olacak.

Evrim Demirel’in Borusan Müzik Evi için kaydettiği “Stanpolites” başlıklı projesi borusansanat.tv’de bir hafta daha yayında olacak. Caz ve klasik müziğin en yetenekli isimlerinden biri olan besteci ve caz piyanisti Evrim Demirel, Alman kontrabasçı Andreas Metzler ve İtalyan davulcu Riccardo Marenghi’nin yer aldığı üçlü; “Stanpolites” başlıklı konserinde, bir araya geldikleri şehir olan İstanbul’un multi-kültürel yapısının yansımalarını, Osmanlı motifleri ve kolektif kompozisyonlar ile çağdaş bir bakış açısıyla yorumluyor.

Konser öncesinde Evrim Demirel Trio’nun Back On Stage ile gerçekleştirdiği keyifli söyleşi borusansanat.tv’de yayında olacak.

 

Volkan Coşar, Borusan Müzik Evi’nde!

Borusan Klasik radyonun sevilen programı “Borusan Müzik Evi”, çağdaş müzik ve disiplinlerarası performansları dinleyicilerine sunmaya devam ediyor. 14 Mayıs Cuma günü saat 23.00’te trompetçi ve caz bestecisi Volkan Coşar, daha önce yayınlanan ve büyük beğeni toplayan programı için hazırladığı seçkisi bir kez daha dinleyicilerle buluşacak. 

Karnaval.com üzerinden yayın yapan Borusan Klasik’e internette karnaval.com/borusanklasikdinle adresinden, mobil ortamda iPhone (App Store) ve Android (Google Play Store) cihazlarınıza indireceğiniz “Karnaval” uygulamasıyla, iPad için yine App Store’dan indireceğiniz “Karnaval Radyo” uygulamasıyla dinleyebilirsiniz.

 

 

ÇEVRİMİÇİ GÖSTERİM / borusansanat.tv

16 Mayıs 2021 Pazar 11.30

11.00 Konser Öncesi Söyleşi: Nisan Ak

“ŞİİRİN MÜZİĞİ”

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası

Thomas Rösner şef

Daniel Hope keman ●

Gökhan Aybulus piyano ○

SCHÖNBERG Verklärte Nacht, Op. 4

GERSHWIN Şarkılar (Düz.: Paul Bateman) ●○

Fascinating Rhythm

Summertime

S’Wonderful

The Man I love

I Got Rhythm

 

ÇEVRİMİÇİ GÖSTERİM / borusansanat.tv

“STANPOLITES”

Evrim Demirel piyano

Andreas Metzler kontrbas

Riccardo Marenghi davul

 

ÇEVRİMİÇİ GÖSTERİM / borusansanat.tv

11.00 Konser Öncesi Söyleşi: Nisan Ak

DVOŘÁK’A ARMAĞAN

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası

Stanislav Kochanovsky şef

DVOŘÁK Yaylı Çalgılar için Serenad, Mi Majör, Op. 22

DVOŘÁK Üflemeli Çalgılar için Serenad, Re minör, Op. 44

 

 

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler