Oynatma Listesi
HABERLER

12 Temmuz 2021 Milliyet'te Gündem

12 Temmuz 2021 Milliyet'te Gündem

Günlük tabloyu paylaşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Kırmızı kategorideki illerimizde vaka sayılarının düşüş eğilimini kontrol altında tutmak güçleşiyor. Mücadelede yerinizi almak için bir an evvel aşınızı olun." değerlendirmesinde bulundu.

 

Engellilerin emekliliğinde belki en kritik nokta engellilik oranlarının tespit edilmesi. Engellilik oranına göre emeklilik koşulu değişiyor.Engelliler diğer sigortalılardan farklı olarak yaş şartına tabi olmaksızın emekli olabilirler. Bunun için ilk olarak engellilerin engellilik oranlarının tespit edilmesi gerekmektedir.

 

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarının günlük 4 bin 600'ün üzerine çıktığı Fransa'da Sağlık Bakanı Olivier Veran, önlem alınmazsa vaka sayısının ağustos başında günlük 20 bine ulaşabileceğini belirtti.

 

Türkiye denizlerinin korunması için çabalayan Türk Deniz Araştırmaları Vakfı, 0-10 metre aralığında gözlemlenmeyen müsilajın daha derinlerde dip yaşamını etkileyebileceğini belirtirken gerekli önlemlerin alınması gerektiğini açıkladı. Kış boyunca balıkçıların ağ gözlerini kaplayan müsilajın etkisini araştırmak için bilimsel çalışma yapılması gerektiğini vurgulayan TÜDAV, “Marmara Denizi’nde deniz salyasının çözümü için yapılan çalışmalara Karadeniz de dahil edilmeli” önerisinde bulundu.

 

İngiltere'nin başkenti Londra'daki Wembley Stadı'nda 60 binin üzerinde taraftarın tribünlerden takip ettiği final maçında, turnuvada ikinci kupasını hedefleyen İtalya ile şampiyonada ilk kez finale kalan İngiltere karşılaştı. 90 dakikası 1-1 biten dev finalde İtalya, İngiltere'yi penaltı atışları sonucu 3-2 yenerek EURO 2020 şampiyonu oldu.

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER